پیش­بینی برداشت 600 تن عسل در کازرون

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون کار برداشت عسل از کلنی­های زنبور عسل آغاز شد. پیش­بینی می­شود امسال 600 تن عسل از کندوها برداشت شود که علی­رغم خشکسالی وضعیت خوبی در پیش است

حجت­اله جوکار کارشناس زنبورداری مدیریت جهاد کشاورزی کازرون گفت: در کازرون تعداد 25 هزار کندوی عسل وجود دارد و 400 خانوار در شغل زنبورداری فعالیت دارند.
جوکار گفت: به دلیل خشکسالی اخیر تقریباً حدود 98 درصد از زنبورداران به خاطر بهبود وضع آب و هوایی دیگر مناطق به خارج از استان کوچ کرده­اند و تنها 2 درصد از زنبوردارها در شهرستان فعالیت دارند. کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی کازرون گفت: پیش­بینی می­شود امسال 600 تن عسل از کندوها برداشت شود که علی­رغم خشکسالی وضعیت خوبی در پیش است.
جوکار گفت: در این شهرستان زنبورداران از چندین نوع گل و گیاه که دارای شهد و گرده می­باشد و ارزش دارویی دارد عسل برداشت می­کنند که از مهمترین آنها می­توان گیاه دن، ختمی، شکرک، کنار، حلپه، بومادران و سربرنجاس را نام برد. وی گفت: جهاد کشاورزی کازرون در سال­های گذشته تسهیلات خوبی به منظور توسعه زنبورداری به زنبورداران اختصاص داده که امیدواریم امسال هم با گشایش سامانه اعتباری تسهیلات پرداخت شود.
وی گفت: به منظور کمک به زنبورداران و رفع مشکل خشکسالی، جهاد کشاورزی با حمل آب با تانکرهای آبرسانی اقدام به توزیع آب بین زنبورداران منطقه نموده است.
وی اضافه کرد: زنبورداران در سال 4 نوبت عسل برداشت می­کنند.

Advertisements