زلزله دورود را لرزاند

زلزله‌اي به بزرگاي 4.9 ريشتر در ساعت 7 و 22 دقيقه امروز شنبه 15 آبان منطقه درود استان لرستان را لرزاند. اين زلزله در فاصله 17 كيلومتري دورود، 17 كيلومتري سپيد دشت و 26 كيلومتري زاغه اتفاق افتاده است. به گفته فرماندار شهرستان دورود ‪ 119‬نفر بر اثر زلزله صبح امروز اين شهرستان مجروح شدند تقریبا تمام خانه های محله های نود متری، الغدیر، هشتصد دستگاه و کوی ایثار دورود از این زلزله خسارت دیده اند. سایر مناطق دورود خسارتهای کمتری دیده اند

به گزارش خبرنگار علمي خبرگزاري فارس، زلزله‌اي به بزرگاي 4.9 ريشتر در ساعت 7 و 22 دقيقه امروز شنبه 15 آبان منطقه درود استان لرستان را لرزاند.

اين زمين‌لرزه در موقعيت جغرافيايي 33.37 درجه شمالي و 48.94 درجه شرقي و در عمق 5 كيلومتري زمين رخ داده است.

اين زلزله در فاصله 17 كيلومتري دورود استان لرستان، 17 كيلومتري سپيد دشت و 26 كيلومتري زاغه اين استان اتفاق افتاده است.

به گزارش مهر معاون پژوهشی پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله با اشاره به جزئیات زلزله امروز صبح دورود گفت: جنبانی گسل جوان زاگرس زلزله ای در غرب دورود با بزرگای 7/4 ریشتر ایجاد کرد.

دکتر مهدی زارع در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه این زلزله در غرب دورود رخ داد افزود: این زلزله در ساعت 7 و 22 دقیقه صبح امروز شنبه با بزرگای 7/4 ریشتر به وقوع پیوست.

وی مکان دقیق این زلزله را در غرب دورود دانست و ادامه داد: این زلزله در مرکز «فرادیواره» گسل اصلی جوان زاگرس واقع شده است.
معاون پژوهشی پژوهشگاه زلزله با اشاره به جزئیات زلزله دورود لرستان خاطرنشان کرد: این زلزله احتمالا مربوط به جنبایی گسل جوان زاگرس یا یکی از گسلهای رده دوم وابسته با سامانه گسل اصلی جوان زاگرس است.

ذبیح الله سیاهپوش در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد اظهار داشت: از این تعداد مجروح 78 نفر به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند.

وی تصریح کرد: هم اکنون 26 نفر از مجروحان زلزله صبح امروز در بیمارستان شهرستان دورود بستری هستند و حال عمومی همه آنها مطلوب گزارش شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان لرستان که در منطقه حضور دارد، وضعیت شهرستان دورود را عادی خواند و یادآور شد: خوشبختانه با مدیریت خوب فرمانداری دورود هم اکنون مشکل حادی در این منطقه وجود ندارد.

به گزارش مهر، زلزله ای به شدت 4.9 ریشتر در ساعت هفت و 22 دقیقه و 20 ثانیه صبح امروز (شنبه) در شهرستان دورود رخ داد و موجب ترس مردم این شهرستان شد.

به دنبال این زمین لرزه نسبتا شدید همچنین یک زمین لرزه کوچک دیگر نیز شهرستان دورود را دوباره لرزاند که این زلزله در ساعت هفت و 52 دقیقه صبح شنبه به وقوع پیوست و دارای شدت 2.7 ریشتر بود.

به گزارش ایرنا، فرماندار شهرستان دورود گفت: ‪ 119‬نفر بر اثر زلزله صبح امروز اين شهرستان مجروح شدند كه از اين تعداد ‪ 25‬نفر براي درمان در بيمارستان بستري هستند و ‪ 94‬مجروح ديگر به صورت سرپايي مداوا شدند.

Advertisements

15 دیدگاه برای «زلزله دورود را لرزاند»

 1. نمی دانم چرا زلزله فقط به دورود گیر می دهد مردم بیچاره کم بدبختی دارند زلزله هم ول نمی کند

 2. جوابیه برای x دوست عزیز اگر شما فکر می کنید زلزله بر اثر ناشکری است بدانید که زلزله بر اساس افکار پوچ وپوسیده افرادی مثل شما درد سر ساز می شود می دانم شما هم مثل بقیه دوستان خیلی با تقوا هستید اما بدانید تقوای دروغین بد ترین نوع انسانیت است هر چند میدانم کسانی که ادعای تقوا میکنند اصلا بویی از انسانیت نبرده اند اگر امثال دولت مردان با تقوا مثل شما دست از دزدیدن اموال این مرز و بوم بر دارند و به فکر مردم باشند تا خانه های مستحکم داشته باشند اینگونه زلزله ها هیچ خطری نخواهد داشت
  خیام میگه : ایزد چو فعل وجود ما ارست دانست زفعل وجود ما چه خواهد برخواست
  بی حکمش نیست هر خوب بد که مراست پس سوختن روز قیات ز کجاست
  دست از این افکار زشت بردار
  دروغگو

 3. حرفهاي دوست عزيزم روتصديق ميكنم ازبس كه حضرات سيلاخوري حرص وطمع ميزننداين اتفاقات
  پيش ميادبله ازگناه هم ميباشددرضمن حرف خيام اصلا ربطي به اين مسايل ندارد

 4. از اين همه تقوا ابن دوست عزيز در شگفتم !! فقط لطف كنن بگن چزا در بلاد كفر اينقدر زلزله تمياد ؟

 5. رضاجان دوست عزيزهيچ خوشم ازحرفت نيومد زنگ اخربس كارت دارم

 6. حرفهاي مهندس احمدي روتصديق مي نمايم احسنت دوست عزيز

 7. بسيار متاسفم كه x اينگونه فكر ميكنند ، پس بنا به استدلال ايشان بايد در كشورهاي اروپا و امريكا و…هيچ گناه و ناشكري نباشد !
  براي هموطنان خوب دورودي بسيار ناراحت شدم واميدوارم شاهد اتفاقات ناگوارتر نبايم ومصمم شويم تا هممانگونه كه كشور زلزله خيزي مانند ژاپن با زلزله هاي 7 ريشتر ي هيچگونه آسيبي نمبيند وخودش را براي مقابله با آن تجهيز نموده است ، ما هم با مقاوم سازي ايمني بيشتري را براي آيندگان رقم بزنيم
  با اميد به سلامتي هر چه بيشتر يكايك شما عزيزان

 8. pona :
  بسيار متاسفم كه x اينگونه فكر ميكنند ، پس بنا به استدلال ايشان بايد در كشورهاي اروپا و امريكا و…هيچ گناه و ناشكري نباشد !
  براي هموطنان خوب دورودي بسيار ناراحت شدم واميدوارم شاهد اتفاقات ناگوارتر نبايم ومصمم شويم تا هممانگونه كه كشور زلزله خيزي مانند ژاپن با زلزله هاي 7 ريشتر ي هيچگونه آسيبي نمبيند وخودش را براي مقابله با آن تجهيز نموده است ، ما هم با مقاوم سازي ايمني بيشتري را براي آيندگان رقم بزنيم
  با اميد به سلامتي هر چه بيشتر يكايك شما عزيزان

 9. ازبس كه اين دوروديها به فكر مال دنيا هستن اصلا يادشان رفته كه خداي هم هست خدا هم زلزله رو سوغاتي بشون داد

 10. از ژاپن كه بيشتر زلزله نمياد اما متاسفانه مسئولين شهر ما به فكر همه چيز هستن بجز منافع مردم. خنده داره وقتي اقاي فرماندار كه هنوز هيچ براورد خسارتي نشده توي تلوزيون ميگه چيز خاصي نيست. يكيم از مسئولين بروجرد ياد بگيريد.

 11. از ژاپن كه بيشتر زلزله نمياد زلزله توي همه جاي دنيا هست اما متاسفانه مسئولين شهر ما به فكر همه چيز هستن بجز منافع مردم. خنده داره وقتي اقاي فرماندار كه هنوز هيچ براورد خسارتي نشده توي تلوزيون ميگه چيز خاصي نيست. يكيم از مسئولين بروجرد ياد بگيريد

 12. نميدونم اقاي احمدي ودوستان كجايي هستند كه اين حرفهارا ميزنند ولي از شما كه به اصطلاح مهندسي اين حرفها بعيده برو يكم كتاب بخون

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.