نمايندگان لرستان با » لرستان شرقي » مخالفت كردند

lorestanملكشاهي: اين حرفها نبايد مطرح شوند به توسعه لرستان يكپارچه بينديشيم. هادي مقدسي: چرا ما از سياست غلط انگليس و رضا شاه پيروي كنيم؟ مردم با ديده تمسخر به اين حرفها گوش مي دهند. محمدي: صد درصد مخالف هستيم. رحماني: ضربه تفكيك و جدايي را سالها پيش خورده ايم. رحيمي نسب: اجازه نخواهيم داد لرستان تقسيم شود.

متن كامل

868444ملكشاهي نماينده خرم اباد: اين حرفها نبايد مطرح شوند، شهرهاي لرستان يك استان يكپارچه و واحد را تشكيل داده اند. رئيس مجمع نمايندگان لرستان در ادامه با اشاره به حركت جمعي نمايندگان لرستان براي توسعه لرستان گفت: امروز بروجرد، خرم آباد و هر شهر ديگر لرستان عزيز نيازمند توسعه و آباداني است و نمايندگان لرستان با وحدت كلمه انديشه توسعه همه جانبه لرستان را در سر مي پرورانند.

هادي مقدسي نماينده بروجرد: مباحثي در مورد منفك شدن بروجرد از استان لرستان شنيده مي شود، چرا ما از سياست غلط انگليس و رضا شاه پيروي كنيم و بين لر و غير لر تضاد ايجاد كنيم. ما بايد به صورت تخصصي اين موضوع را براي دولت جا بيندازيم اما اينكه بگوييم بروجرد را استان مي كنيم اين شعاري است كه هنوز حركتي براي آن انجام نشده است و مردم هم آن را يك شعار سوخته مي دانند و با ديده تمسخر به اين حرفها گوش مي دهند. در زمان انتخابات برخي بار ديگر بحث منفك شدن بروجرد از خرم آباد و پيوستن به استان مركزي را پيش گرفته اند كه اين هم جز تمسخر مردم چيزي به دنبال نداشت. ما اگر بخواهيم برويم زير نظر استان مركزي در مقابل شهرهاي بزرگ و صنعتي آن به حساب نمي آييم. اين شعار سوخته است. و مردم با اين دروغها آشنايي دارند. امروز فقط با شعارهاي واقعي مي توان توجه مردم را جلب كرد.

رحيمي نسب نماينده خرم آباد: مبحث لرستان شرقي نبايد مطبوعاتي شود. بروجرد پيكره فرهنگ و پيشاني لرستان است و تمامي نمايندگان استان اجازه نخواهيم داداين كار صورت بگيرد. نمايندگان لرستان در جهت پيشرفت و آباداني لرستان با هم وحدت دارند. نمايندگان خرم آباد و بروجرد خود را نماينده كل استان مي دانند و فكر جدايي را به ذهن خود راه نمي دهند.

رحماني نماينده اليگودرز: از مطرح شدن اين بحث اطلاعي ندارم و اگر صحبتي هم شده باشد مختص عوام است. وي تصريح كرد ضربه تفكيك و جدايي را سالها پيش خورده ايم. زماني اليگودرز بعد از مشهد بزرگترين و بهترين شهر از لحاظ فضا بود. اما امروز چنان تجزيه شده است كه كه ديگر نامي آشنا از آن بر سر زبانها نيست. وي تاكيد كرد بايد وحدتمان را حفظ كنيم و از تماميت ارضيمان دفاع كنيم

محمدي نماينده سلسله و دلفان: لرستان شرقي شايعه اي بيش نيست و صد درصد مخالف آن هستيم و اين موضوع هيچ وقت تحقق نخواهد يافت.

 

 

منبع: هفته نامه آفتاب لرستان شماره 7

Advertisements

24 دیدگاه برای «نمايندگان لرستان با » لرستان شرقي » مخالفت كردند»

 1. باسلام وعرض ادب
  خدمت نمایندگان محترم استان همیشه سربلند ومظلوم لرستان
  برحسب وظیفه انسانی واحترام به عقاید عمومی هم استانی های عزیزم….
  اینک که در قرن بیست ویکم قرار داریم. ومفتخر به اصل شریعت اسلامی یعنی عدالت وبرادری وبرابری واز منطق وقانون برخورداریم .
  بنظر میرسد که باعنایت به فرمایش جناب آقای دکتر مقدسی نماینده محترم بروجرد چرا ازسیاست غلط گذشته پیروی کنیم .
  بیائید دست بدست هم وبرای آبادانی این خطه دلاور وباسابقه که دارای فرهنگ وقدمت کهن وغنی می باشد ارائه طریق سازنده دهیم و برای نسلهای آینده مان خدمت کنیم.
  شایان ذکر است درحالی که اروپائیان سالیان سال غار نشین ودر جنگها زندگی میکردند واینک اقتصاد جهان را در دست گرفتند . سیاهپوستانی که سالیان متمادی برده داری میکردنند ودر حال حاضر باسعی وتلاش وفارغ از رنگ ونژاد وملیت رهبری قطب اقتصادی وسیاست جهان را.همانند اوباما در امریکا… تصاحب کردنند.
  وحتی رشد وشکوفائی جامعه مشترک اروپاکه تمام مرزها را برچیدند و پول واحدی بنام یورو …را یج کردند. برکسی پوشیده نیست و واقعا جای بسی تاسف است که بعضی ها دانسته یا نادانسته بخاطر موقعیت خودشان اظهاراتی در مورد لرستان شرقی ویا بروجرد بعنوان مرکز استان ویا خیال های دیگر ……می کنند .چونکه نه تنها کمکی به حل مشکلات استان ومردم عزیزمان نمی کند بلکه مشکل ساز هم می شود
  .به امید لرستانی آباد وافتخار آفرین با مردمی خوب وصمیمی وآرزوی توفیق روز افزون برای مسئولین دلسوز این دیار

 2. به نام خدا
  همه لرستانی ها دوست دارند که استانی شکوفا و صنعتی داشته باشند ولی آیا تا به خال از کل بودجه استانی به شهر های کوچک چیزی رسید یا در مرکز استان حیف و میل شد آیا در برنامه های شبکه استانی آنقدر که به شهر های کوچک و نزدیک به مرکز استان خبر و مطلب پخش می شود در خصوص شهری مثل بروجرد هم خبری هست اصلاً در همین سایت از بروجرد هیچ خبری یافت نمی شود مگر در کنار نام الیگودرز ، خرم آباد ، نور آباد اما ما بروجردی ها هم دوست داریم استان لرستان با بروجرد و خرم آباد و سایر شهر ها هم زمان رشد کنند و این از همین بحث های ریز و درشت که از رسانه ها شروع می شود آغاز می گردد و اگر شما رسانه ای ها دست از تعصب بی جا بردارید مطئن باشید که مردم هم به یک پارچگی استان امیدوار می شوند.
  پاسخ لرنا:
  از اين دوست گرامي به خاطر صداقت و روشنگري اش تشكر مي كنم
  و واقعا به وجود چنان هم استانيهاي متين و فرهيخته ام تشكر مي كنم.
  اما در مورد انتقاد ايشان به لرنا بايد عرض كنم كه لرنا بيشتر متعلق به شرق لرستان است
  و با مركزيت دورود منتشر مي شود و البته اخبار و تحولات بروجرد و اليگودرز
  و ازنا را بيشتر و راحتتر پوشش مي دهد.
  اين را هم بگويم كه لرنا خبرگزاري نيست بلكه يك وبلاگ شخصي است
  و با بودجه شخصي و سليقه شخصي اداره مي شود. مثل صدها وبلاگ ديگر لرستان.

 3. بیائیم متحد ومحکم در مسیر خدمت به مردم ورفع مشکلاتشان گام برداریم و در راه خدمت از هر جناح وحزبی که هستیم بدون درنظر گرفتن وابستگیهای سیاسی دست در دست هم دهیم به مهر ومیهن خویش را آباد نمائیم.

 4. درود بر شما
  هر عقیده ای که بتواند به توسعه لرستان و رفع محرومیت از آن کمک کند را باید مغتنم شمرد اگر ایجاد لرستان شرقی می تواند به توسعه لرستان کمک نماید امری پسندیده و مبارک است.ایا بهتر است که لرستان دو لرستان شود یا اینکه فرزندان لرستان بر اثر فقر و توسعه نیافتگی به دام اعتیاد و نابودی کشیده شوند؟
  چرا اینگونه تعصبات در توسعه یافته ترین استان ایران یعنی تهران وجود ندارد که قزوین ،قم و اکنون صحبت کرج است که به استان تبدیل شود اگر این قضیه مضر بود نفوذ مردم تهران به مراتب بیشتر از ماست که جلوی این قضیه را بگیرند اما چرا نمی گویند که تهران کوچک شد و یا …..
  این جناب مقدسی هم مطمئن باشد با اینگونه مواضع هرگز بار دیگر نماینده بروجرد نخواهد شد.ایشان باید منافع حوزه مسئولیتش را در نظر بگیرد نه به خاطر مخالفت با علائ الدین بروجردی بیاید و اینگونه موضع گیری نماید.

 5. با سلام خدمت مسئولین و بینندگان محترم سایت لرنا
  لطفا به جملات زیر توجه کنید:

  ملکشاهی: این حرف ها نباید مطرح شوند …
  مقدسی: مردم با این دروغ ها آشنایی دارند …
  رحیمی نسب: مبحث لرستان شرقی نباید مطبوعاتی شود …
  رحمانی: اگر صحبتي هم شده باشد مختص عوام است …
  محمدی: صد در صد مخالف آن هستیم …

  من با اصل موضوع _ در این جا _ کاری ندارم ولی فکر نمی کنم اگر اندیشه ای ابراز شد، می بایست این گونه با آن برخورد شود.
  با تشکر شما

 6. گامهايي به عقب، كوتاهي از كيست؟
  حتما» به خاطر داريد تا همين 6 ، 5 سال پيش چه حقارت آميز صندلي مسافر جلو خودروهاي مسافربر را دو نفر با فشار آوردن به يكديگر پر مي كردند. گاه نشستن دو مسافر جلوي خودرو حتي موجب مي شد عوض كردن دنده براي راننده مشكل ساز باشد. چند سالي بود كه ديگر شاهد اين رفتار ناشايست، حادثه آفرين و زحمت ساز نبوديم و كوشش شبانه روزي مسولان به ويژه ماموران راهنمايي رانندگي نتيجه داده و اين ناهجاري جز در گوشه و كنار مثلا» روستاها و جاده هاي خاكي، آن هم بندرت، ديگر مشاهده نمی شد. اما هفته گذشته كه پس از مدتها گذارم به مركز شهر افتاده بود در كمال تعجب و تاسف ديدم كه تعدادي از مسافربرهاي رسمي و غير رسمي همانند گذشته دو مسافر در صندلي جلو سوار كرده بودند. خيلي دلم گرفت. احساس نااميدي عميقي به من دست داد. بستن كمربند ايمني حين رانندگي و رعايت يك مسافر براي صندلي جلو را نمادهايي براي كاميابي دولت و ملت در آموزش شهروندي مي دانستم كه عملا» شاهد هستيم كنترل هردو اين دست آوردها كمرنگ شده است.

 7. [جناب خدايي عزيزمن دقيقن نمي دانم هدف شماازمطرح نمودن بحث لرستان شرقي چيست؟اماچندمطلب رابه اطلاع شمامي رسانم:
  1-اعتراض به سرنوشت فعلي وميل جداشدن چنددليل دارديامردمي به لحاظ زبان وفرهنگ باهم بيگانه انديابه لحاظ حق وحقوق برخي حق برخي ديگررارعايت نميكنند.بروجردبه لحاظ فرهنگي شهري كاملا»لربوده هست وخواهدبود.اگرموافق من نيستيدبه ساكنان آن نظري بيندازيد:چگني پاپي بيرانوندحسنوندگودرزي خسربك جودكي دالوندو..آيااينهاتركندياعرب؟ازلحاظ صنعتي نيزهيچ انسان منصفي ولواينكه بروجردي باشدنمي تواندمنكرفاصله صدهاكيلومتري بروجردازمركزاستان باشد:داروسازي داملران نساجي خودروسازي نوشابه سازي سيم لاكي و…و…و…جالب اينكه بيشتراين ساخته هاازبودجه محروميت زدايي لرستان ساخته شده است!
  2-نكته ديگراينكه معمولا»استانهايي به شرقي وغربي وجنوبي-شمالي تقسيم ميشوندكه ياوسعت زيادي دارندياخطري براي امنيت ملي اندحال جاداردازشمابپرسم اياوسعت زيادلرستان شمارابه اين فكرانداخته ياخطرامنيتي اين استان كوچك وبي اهميت براي دولتمردان هميشه تاريخ ايرن؟
  3-امروزه ميل همگرايي شديدي براي همه اقوام همريشه وهمزبان ايجادشده:اذريهاازتكه تكه شدن مي نالندوكردهااذربايجان غربي وكرمانشاه ولرستان وايلام راكردستان مي خوانندحال نمي دانم درين عصرهمگرايي واتحاداقوام چه چيزي شمارابه فكرتجزيه لرستان انداخته است؟
  4-آرزوي هرلرستاني باهويتست كه روزي داراي تلويزيون وراديوورسانه اي باشدكه ازجنوب همدان وكرمانشاه تاشمال خليج پارسي همه همزبانان رابه هم پيونددهدخواهش من ومااينستكه اين ارزورادرنطفه خفه نكنيدچه انانكه شمابه تاسي ازانهاسنگ اين مسايل رابه سينه مي زنداصالت لرستاني ندارندوبراي اخذراي وقدرت احساسات مردم مارابه سخره گرفته وقصدنابودي نام وبريدن نان وحذف نشانشان كرده اندوانشالابه هدف پليدشان نخواهندرسيد
  پاسخ لرنا:
  سايت لرنا هدف خاصي ندارد.
  با تجزيه لرستان هم مخالف است.
  چند وقت قبل اين پيشنهاد را داديم كه اگر قرار است
  و كساني به دنبال جدايي بروجرد و پيوستن به اراك يا همدان
  هستنذ، و يا مي خواهند از نام بي هويت زاگرس و … استفاده كنند
  بجاي اين نامها لااقل از نام لرستان شرقي استفاده كنند.
  تا لااقل نام لرستان حفظ شود. و فكر مي كنيم
  تاكنون به هدف خود رسيده ايم و لرستان شرقي جايگزين
  ساير گزينه ها شده است اما ما خودمان با تجزيه لرستان و
  تشكيل استان لرستان شرقي مخالفيم

 8. درود بر شما
  در پاسخ جناب شاهرخی نماینده محترم
  اولا که شما نماینده شهر خود هستید نه نماینده لرستان
  ثانیا کجای تهران امنیت ملی و کشور را به خطر انداخت که تبدیل به سه و یا چهار استان شدو یا ایا از لحاظ زبان و فرهنگ با هم اختلاف فاحشی داشتند.
  و در پایان جناب شهرخی فقط نام یک استان لرستان شرقی می تواند هزاران فرصت شغلی جدید و عامل توسعه ایجاد نماید تعصبات را کنار بگذلرید و به فکر جوانان بیکار منطقه باشید.

 9. با سلام خدمت دوستان عزيز فقط چند نكته كوتاه عرض مي‌كنم:
  صنايعي كه در بروجرد واقع شده‌اند همگي مربوط به بخش خصوصي‌اند… اما صنايعي كه در خرم‌آباد واقع شده‌اند همگي دولتي‌اند كه با مديريت وحشتناك و فجيع همگي ورشكسته شدند.
  خرم‌اباد اگر مثل كرمانشاه يا اصفهان يا …. مي‌توانست پيشرفت كند مطمئناٌ جلوي پيشرفت ساير شهرستان‌ها را نمي‌گرفت (كاري كه الان انجام مي‌دهد) وضعيت به گونه‌اي شده كه هيچكدام از شهرهاي لرستان حاضر به قبول خرم‌آباد به عنوان مركز نيستند. برخي عقايد دوستان من در دانشگاه لرستان اين‌گونه است: الشتري‌ها خواهان الحاق به بروجردند. نورآبادي‌ها و كوهدشتي‌ها خواهان الحاق به كرمانشاهند. شهرهاي شرقي لرستان كه كاملاً واضح است. تنها شهري كه از اين وضعيت راضي است پلدختر است آن‌هم به دليل لهجه….
  گفته‌ها بسيارند اما ما مردم بروجرد خواهان احقاق حق تاريخي خودمان هستيم. اگر بروجرد مركز استان بشود بي‌شك بزرگترين قطب صنعتي زاگرس خواهد بود و اين به نفع همه مردم شهرهاي همجوار است.

 10. لرستان شرقي ،نخود سياهي ديگر
  شخصي مشغول كندن زمين بود فرد ديگري سر رسيد گفت چكار مي كني ؟در پاسخ گفت مي خواهم چاه بكنم تا از آن آب برداشت كنند .مجددا به او گفت تا زمانيكه سن من قد مي دهد اين مكان آب نداشته است .فرد چاه كن گفت اگر آب ندارد ولي براي من نان دارد!

  قبلا برخي افراد براي نماينده شدن از استان كردن بروجرد استفاده مي كردند .بعد از اينكه موفق نشدند .عنوان غير قانوني وغير كارشناسي فرمانداري ويژه را دنبال كردندچون از اين نمد كلاهي نصيب مردم نشد وسنگ آنها به هدف نخورد مدتي طرح الحاق را پيگيري كردند واكنون از استان لرستان شرقي سخن مي گويند .

  بنظرم اين افراد چون در استفاده از فرصت ها براي منافع شهر وكشور عاجز ند پشت عناوين جعلي و نخود سياه قرار مي گيرند تا ضعف وناكارآمدي آنها براي مردم روشن نشود.»شعار امان از دل زينب «در انتخابات مجلس در همين راستا بود.

 11. غزل خانم حرف بی سندنزنیدکجای کارخانه هاب بروجردخصوصیست:نساجی داروسازی داملران؟ضمنن کدام شهرهای لرستان باخرماباداختلاف لهجه دارندمگرافرادی که درخرم ابادندهمه ازالشترنورابادپلدخترو..نیامده اندضمنن شمامی خواهیدباکدام شهرهایک استان شوید؟ملایرکه خودحتاهمدان بزرگ راقبول نداردیانهاوندپایتخت تاریخ وتمدن ایران؟یاخودتان به تنهایی وبه قول نماینده تان بدون وندهای بروجرد؟من فکرمی کنم شمااعتبارتان به اینست که درکنارماباشیدوالادرکناراراک وکاشان وملبایرونهاونددیگرنمی توانیدبه خاطرداشتن چند … درگذشته به دیگران فخربفروشیدبه قول گفتنی خل دمین کورباقله چشه

 12. با سلام
  من اولا واقعا از صحبت نماینده دوم شهرم متاسفم
  در ضمن عقیده من این است که هر شهری که بتواند
  خود را از جمع شهرستان های این استان نجات دهد بی شک وضعیتش بهتر
  از این خواهد شد زیرا مرکز استانی که خودش در محرومیت کامل
  به سر می برد قطعا اجازه نخواهد داد که شهرستان های تابعه رشدی
  داشته باشند.من فکر می کنم علت اصلی عقب افتادگی استان لرستان
  وجد مسئولین بی کفایت است که بیشتر به صورت طایفه ای راس کار آمده اند.
  در پایان. از این که لحن تندی داشتم پوزش می طلبم
  و امیدوارم به عنوان یک رسانه آزاد نظر اینجانی سانسور نشود

 13. ما مردم بروجرد وشهر های دیگر استان از این بی نظمی ها و بی مسئولیتی های
  بی پایان مسئولین استان خسته شده ایم برای هر کار کوچکی باید به مرکز استان
  مراجعه کرده وکلی مورد بی مهری قرار بگیریم.

 14. من واقعا متاسفم……
  با عرض سلام وخسته نباشید من یه شهروند الیگودرزی هستم خواستم بگم که یک سری به اداره امور عشایر الیگودرز بزنید ببینید چه خبره
  این اداره از وجود یک رءیس نالایق رنج میبرد طوری که همه شهروندان الیگودرزی برایش ضرب المثل درست کرده اند از نالایقی ایشان(یک اداره ی واقعا …..)
  خواهشمندم رسیگی فرمائید

 15. جناب آقاي صارمي دوست عزيز كه در مورد بسياري از مطالب مندرج در لرنا لطف كرده اظهار نظر ميكنيد.بيانات شما در يك جامعه آرماني بسيار پسنديده وخوب وقابل احترام هستند .ولي متاسفانه در عالم وجود وواقعيت كاربرد ندارند همه ما ميدانيم كه در كشوري كه 10 تا12 نفر وزير آن آذري هستند يا اصفهاني يا …وافراد با نفوذ آن به نفع منطقه خود عمل ميكنند سفارش به همدلي و باهم بودن زياد كاربرد ندارد.از طرفي تقسيمات استاني ناصحيح هم باعث شده كه امكانات واعتبارات باز هم بصورت سليقه اي بين نقاط مختلف استانها تقسيم شود وباعث نارضايتي عمومي گردد.پس بهتر است همانطور كه مراكز استان در دريافت اعتبارات پيش قدم هستند به همان اندازه جوابگوي عقب مندگي استانشان باشند ودر صورت كم كاري امتياز مركزيت استان از آنان صلب شود.وسلام

 16. آقاي شاهرخي عزيز از دلسوزي شما بسيار متشكريم .ولي ما به خلاف اين معتقديم. چون شهري كه با همه بي مهري ها ممكن هنوز ايستاده وبا ظرفيتهاي مردمش خود راساخته ترسي از اراك ملاير و…ندارد. همانطور كه بزرگاني كه نام آنها را نبرده ايد با زحمات وشخصيت خودشان آوازهشان كشوري وعالمگير شده وباعث فخر ومباحات هر ايراني هستند.امتحانش ضرري ندارد بروجرد را جدا كنيد تا ببينيد.وسلام

 17. با سلام
  من تا الآن نمي دانستم لرنا يك سليت شخصي از دورود عزيز هستش.
  در ضمن خدمت آقاي صارمي هم سلام دارم
  به خدا جدايي بروجرد از لرستان آنچنان مطلب مهمي نيستش.ما همه مردم بروجرد آنچه مي شناسيم همانا مرز هاي وطن عزيز ايران سر فراز است و بقيه هيچ. حال اگر به خاطر تسهيل امور بخواهيم در قالب استان ها فعاليت كنيم اصلا موضوع گزافي نيست.
  به خدا از همان اولش هم قرار گرفتن بروجرد در لرستان به مركزيت خرم آباد اشتباه بود و حالا هم سعي بر اين است كه جلوي اين اشتباه گرفته شود همين.
  به خدا حرف اساسي ما دوري از قوم گرايي و تداوم پيشرفت در سايه قانون اساسي و نظام جمهوري اسلامي است.
  شما را به خدا قسم مي دهم اينقدر قوم گرايانه بر خورد نكنيد.
  براي مطالب بيشتر به سايت من سري بزنيد http://www.ozagros.blogfa.com
  به خدا ما سر جنگ نداريم ما با همه دوست هستيم . از قضا براي پيشرفت و توسعه و گسيل سرمايه و توسعه يافتگي به مناطق محروم لرستان قصد جدايي داريم.
  در ضمن چرا تيتر مر بوط به آقاي مقدسي را پاك نمي كنيد. ايشان همان ابتدا حرف خود را اصلاح كردند. در ضمن ما پشت سر آقاي بروجردي نماينده با نفوذ و با اعتبار خود تا آخرين نفس ايستاده ايم. ايشان به اندازه كل نمايندگان غرب كشور اعتبار دارند. چرا صحبت هاي ايشان را چاپ نمي كنيد.؟؟؟؟؟؟؟

 18. با سلام :درراستای مطالب عنوان شده در خصوص نساجی بروجرد که تا چند سال گذشته حداقل در خاور میانه حرف اول را می زد ،با یک بررسی سطحی متوجه خواهید شد که شده است عین فرش زیر پای ملا ودارند آن را غارت می کنند،برخورد بسیار غیر انسانی نیروی انتظامی با شهروندان وتکلم مامورین ناجا با لهجه های: لکی،لری ویا بعضأ بروجردی واین شرم آور است که یک مامور نتواند به زبان رسمی کشورش تکلم نماید،آری به نقل از برادر عزیز،ما بروجردیها به لر بودن خود افتخار می کنیم چرا که این شهر عالمان ودانشمندانی چون حضرت آیت الله عظما بروجردی ،بحرالعلوم،زرین کوب ودکتر شهیدی هاو…رادر دامان خود پرورش داده است ودر زمینه هنر وموسیقی ودینی شهرتی جهانی دارد وحالا انصافأ برای ما رفتن زیر سلطه اراک وهمدان ننگ نیست،ننگ در مقایسه است ونگه داشتن بروجرد در بیست سال گذشته و بالا کشیدن دیگر شهرهای استان که تا بیست سال گذشته در حد یک روستا هم نبوده اند،آری اگر ما نخواهیم استان بشیم که را باید ببینیم ،شما را قسم می دهیم به خون شهدا که به داد این شهر شهید پرور و مظلوم استان لرستان برسید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 19. به نظر من اگر منابع مالی هر شهردر همان شهر صرف می شد
  واستخدامهای نیروی کار تاحد امکان از بومی همان شهر می بود دیگر صحبتی از جدایی شهرهای

  استان به این شکل که فقط در مواقعی که نمایندها نیاز به رای دارند عنوان نخواهند کرد

  در غیر اینصورت نیروهای متخصص مجبور به ترک شهر خود ودرنتیجه افراد غیر کاردان از دیگر

  مناطق به اشکال مختلف نفوذنمی کردند وبه شکلی که میبینیم تداخل عجیب زبانها وتفکرات امروزی در شهرمان بروجرد رخ می دهد

 20. همه اقوام (کرد ،بلوچ ،ترک )به فکر اتحاد هستند ما به فکر جدائی بعد می گیم چرا به ما امکانات نمی دهند و چرا قوم لر عقب افتاده است بهتر است اگر توان فکر کردن نداریم حداقل راه رفته را تجربه نکنیم ترا به خدا یک کم جدی فکر کنید دنیا با سرعت در حال پیشرفت است به جای انفصال قدرت در اتحاد اقوام لر است از لکها و برو جردیهای شرق لرستان تا اقوام بختیاری و قشقائی در جنوب و حتی لرهای عراق در سلیمانیه به امید درک بیشتر از مفهوم با هم زیستن واتحاد اقوام لر

 21. دوستان عزیز سلام عرض میکنم : آنچه در قالب شایعه پردازش میشود روزی به وقوع خواهد پیوست . پس نگران نباشید !!! بیایید واقعیت را ببینیم . واقعا اگر لرستان استان برخورداری بود وقدرت جذب برنامه و سرمایه را داشت بروجرد قصد جدایی میکرد . من اهل خرم آباد هستم والبته دور از شهر خود پس نمیتوانید به رسم معمول بگویید متن را یک بروجردی نگاشته است. به بروجرد حق بدهید وقتی در مدیریت استان به وی نقشی درخور داده نمیشود واز طرفی با توجه به نفوذ نمایندگانش میتواند بودجه و سرمایه را به بروجرد بیاورد به این موضوع فکر کند که اگر مدیریت را خود به عهده بگیرد وضعش از انچه در حال حاضر هست بهتر خواهد شد.بجای استفاده از واژه های «دلاور » – «غیور» » دلیر » و امثال این واژه ها که سالهاست ما لرستانی ها را با آنها مشغول کرده اند بیایید به دنبال تشکیل اتاق فکر توسعه استان و تحمیل منطقی و مستدل نظرات کارشناسی آن بر بدنه برنامه ریزی دولت باشید تا آنگاه به چشم خود ببینید که بسیاری از شهرهای دیگر استانها به دنبال الحاق به استان لرستان خواهند بود. باید استراتژی توسعه لرستان را با توجه به ساختارهای فرهنگی و طبیعی استان تدوین کرد ومدیران بخشهای مختلف استان با پیروی اژ این استراتژی بتوانند فارغ از برنامه های مقطعی که با آمد وشد مدیران دستخوش تغییرات بنیادی میشود همگی در یک مسیر مشخص گام بردارند . » استراتژی » واژه ای کمال گراست و با آنچه روزانه بر سر زبان مدیران معمول کشور و استان جاری است متفاوت است . اگر میخواهید لرستان گلستان شود با غیور و دلاور خواندن لرستانی ها هیچ مشکلی حل نمیشود و هیچ برنامه ای نیز اجرا نمیشود. تدوین استراتژی توسعه لرستان را جدی بگیرید والبته آن را با پروژه های سازمانهای دولتی که هر کدام برای خود بدون توجه به ساختار عمومی و همگانی توسعه برای خود استراتژی تدوین کردهاند (اگر تدوین کرده باشند !!) اشتباه نگیرید. چشم انداز توسعه لرستان با اوضاع کنونی چشمانداز روشنی نیست پس همه باید به توسعه لرستان فکر کنیم ودر اجرای برنامه بر اساس استراتژی توسعه لرستان همه باید به دور دستها نظر داشته باشند .

 22. جناب خدایی عزیز
  با سلام
  واقعا لطف کردید و درد دل مردم شهرستان ازنا را بیان کردید.
  ما ازنایی ها هیچگاه در لرستان جایی نداشته و نداریم . الحق و الانصاف این را همه لرستانی های عزیز میدانند حال کار به جنبه لر بودن و غیره نداریم و لرها را نیز سرور و عزیز همه مردم ایران میدانیم ولی خدا وکیلی اصلا ازنا در لرستان به یک روستا نیز محاسبه میگردد؟ ازنا در سال 1318 در دومین تقسیمات کشوری بدلیل اینکه از نظر سیاسی بخش محسوب میشد ، از استان مرکزی جدا و به لرستان الحاق گردید و در آینده نیز به همان استان ملحق میشود.

 23. سلام
  باور کنید کم کم داره چیزایی دستگیرم می شه . این آقای مقدسی دامت اضافاته فرموده اند که
  «ما نمیخواهیم بین لر و غیر لر تضاد ایجاد بشود »
  لطفا ایشان یه نمه بیشتر توضیح بفرمایند که منظورشون از غیر لر یهودی های مقیم تل آویوه یا بیرانوند های مقیم کره ماه و یا شاید خود ایشون بچه تهران شدن و دیگه نمی خوان برگردن ووری یرد.
  خدایا به مردان ما پول
  به زنان ما تحمل هوو
  به بچه های ما صبر بر بی پولی بابا
  به صاحبخانه های ما انصاف
  به مدیران ما تفکر
  به نمایندگان ما جیگر
  البته نه از اون جیگر های مد نظر خودشون بلکه از اون جیگر های مد نظر موکلین
  عنایت بفرما—

 24. خیلی خوشحالم که این مبحث مطرح شده . نمی دونم این بروجردیا چی از جون ما ملایریا می خوان که هی گیر میدن و میگن بیاین استان زاگرس تشکیل بدیم . باید بگم جمعیت ملایر و بروجرد برابر است پس اگرم قراره استان جدیدی شکل بگیره باید به مرکزیت ملایر باشه نه بروجرد و ما فقط مرکزیت ملایر رو قبول داریم
  اخیرا هم یک وب ملایری آمار مقایسه اس جالب بین ملایر و بروجرد منتش کرده و بهتره حتما ببینید:
  http://malayer20.mihanblog.com/post/434

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.