راه آهن لرستان بين اراك و انديمشك تقسيم شده است

8748448444حدود 180 كيلومتر راه آهن در خاك استان لرستان قرار دارداز اين مقدار 95 كيلومتر تحت مديريت انديمشك و 85 كيلومتر تحت مديريت اراك قرار دارد. وجود يك اداره كل در لرستان موجب فراهم شدن صدها فرصت شغلي و جذب ميلياردها تومان بودجه به طور مستمر است.

 متن كامل

حدود 180 كيلومتر راه آهن در خاك استان لرستان قرار دارداز اين مقدار قريب به 95 كيلومتر يعني تعداد 7 ايستگاه (از دورود تا تنگ 5) تحت مديريت انديمشك قرار دارد و قريب به 85 كيلومتر يعني تعداد 6 ايستگاه (از دورود تا نورآباد) تحت مديريت اراك قرار دارد. در اين ميان هيچ مركز مديريتي راه آهن در محدوده 180 كيلومتري استان لرستان قرار ندارد و تمام منافع راه آهن لرستان ميان دو اداره كل اراك و انديمشك تقسيم شده است.

7333332222وجود يك اداره كل در لرستان موجب فراهم شدن صدها فرصت شغلي و جذب ميلياردها تومان بودجه به طور مستمر است. مثلا با همين بودجه را آهن در شهرهاي اراك و انديمشك صدها خانه سازماني (مسكوني)  و اداري ساخته مي شود. و يا براي كاركنان راه آهن تعاوني هاي مسكن و وامهاي آنچناني اختصاص داده مي شود و ساخت و سازهاي زيادي در شهرهاي مزبور انجام مي شود. اما دريغ از كمترين توجه به مردم مظلوم لرستان. هنوز براي صدها كارگر زحمتكش لرستاني راه آهن ساكن دورود و ازنا و سپيددشت حتي يك تعاوني مسكن تشكيل داده نشده است و بسياري از كاركنان بازنشسته در اين مناطق صاحب خانه نشده اند.

قرار گرفتن مركز راه آهن لرستان در استان خوزستان و شهر انديمشك نه تنها لرستان را از منافع مادي فراوان آن بي بهره مي كند بلكه به حيثيت و آبروي مردم لرستان نيز لطمه مي زند و همواره موجب سرشكستگي و توهين به مردم لرستان است.

تاكنون هيچ اعتراضي از جانب هيچ نماينده و يا مسئول لرستاني در اين خصوص صورت نگرفته است. بجز امام جمعه سابق دورود حجت الاسلام شوشتري كه در نتيجه اعتراض ايشان يك تابلو در ابتداي خيابان راه آهن دورود نصب شده است و روي آن نوشته شده است اداره كل راه آهن لرستان. اما از اين اداره كل هيچ خبري نيست.  يك مقاله نيز در نشريه بامداد لرستان شماره 407 به اين امر اعتراض كرده است و با كمال تعجب  خواستار انتقال اداره كل راه آهن لرستان به شهر خرم آباد شده است!

از مسئولان غير بومي لرستان از جمله استاندار محترم كه احتمالا از اين موضوع اطلاع نداشته اند و نمايندگان محترم لرستان مخصوصا جناب آقاي دكتر عزت الله دهقان كه مردم دو شهر دورود و ازنا را نمايندگي مي كند تقاضا داريم در مقابل اين بي عدالتي سكوت نكنند و اعتراض مردم مظلوم لرستان رابه گوش مسئولان برسانند و به وظيفه قانوني و ديني خود عمل كنند. مهم نيست اين اعتراضها حتما به نتيجه برسد بلكه اگر مردم لرستان بتوانند در موضع طلبكار حرف خود را ابراز نمايند پيروزي معنوي بزرگي كسب شده است.

Advertisements

2 دیدگاه برای «راه آهن لرستان بين اراك و انديمشك تقسيم شده است»

 1. سلام
  سلام به استاد بزرگوار امیدوارم همیشه سالم وسرحال باشید برای اینکه اول از همه دائی خودم هستی ودوم فردی مفید برای لرستان

 2. با سلام
  با تشكر از شما كه بين هزاران شهروند دورودي و مسئولين به ياد اين مطلب مهم افتاديد. حالا كه شما اين مطالب را به خوبي جمع آوري كرده ايد به سراغ مسئولين مرتبط (رئيس راه آهن،فرماندار،رئيس دفتر نماينده)برويد و با روزنامه جام جم دورود همكاري كنيد و گزارش دقيقي طراحي كنيد تا شايد موجبات انتقال را فراهم كند.
  بعد شما به سهميه كم قطارها هم در اين گزارش اشاره اي نكرده ايد و همچنين قطارهاي درجه 1 كه سهميه اي ندارد
  پاسخ لرنا
  از لطف شما متشكرم. اما لرنا يك وبلاگ شخصي است و بنده به تنهايي نمي توانم كاري بكنم.
  نه اسباب مورد نياز را دارم و نه مسئولان به من پاسخگو هستند. چون لرنا يك خبرگزاري رسمي نيست.
  جاي يك نشريه و يا يك شبكه تلويزيوني نظير لفلاك لرستان در اين زمينه خالي است
  اميدوارم شما و ساير دوستان يا شايدهم مسئولان بخشنامه پرست در اين زمينه اقدام كنيد.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.