طرح توسعه كارخانه فرو آلياژ ازنا، 200 فرصت شغلي ايجاد نمود

7474744784898449-7با افتتاح این طرح ، ضمن بومی شدن دانش ساخت بدنه كوره های فروآلیاژ ، ایران جزو كشورهای تولیدكننده سیلیكون متال قرار گرفت. با بهره برداری از اين طرحر دهه فجر ، 200 فرصت شغلی مستقیم و 2 هزار فرصت شغلی به صورت غیر مستقیم ایجاد شده است

 

با بهره برداری از طرح توسعه كارخانه فروآلیاژ ازنا در نخستین روز دهه مبارک فجر، ایران به كشورهای تولیدكننده سیلیكون متال پیوست.

به گزارش شبکه خبر ، به نقل از واحد مركزی خبر ، با افتتاح این طرح ، ضمن بومی شدن دانش ساخت بدنه كوره های فروآلیاژ ، ایران جزو كشورهای تولیدكننده سیلیكون متال قرار گرفت .

مدیر عامل شركت فرو آلیاژ ایران گفت :سیلیكون متال در صنایع فولاد، آلومینیوم شیمیایی و الكترونیكی كاربرد دارد كه قبل از این با هزینه سالانه 25 میلیون دلار از كشورهای چین ، برزیل و اروپایی تامین می شد، اما با راه اندازی كوره دوم كارخانه فروآلیاژ ازنا با تلاش متخصصان كشورمان ، ضمن تامین نیاز داخلی ، امكان صدور سالانه 10 هزار تن از این ماده به ارزش 25 میلیون دلا ر نیز فراهم شد.

خسرو نوروزیان گفت :طرح توسعه این كارخانه با هزینه 11 میلیون و 400 هزار یورو و 65 میلیارد تومان در زمینی به مساحت 22 هزار متر مربع اجرا و با بهره برداری از آن ، 200 فرصت شغلی مستقیم و 2 هزار فرصت شغلی به صورت غیر مستقیم ایجاد شده است

 

 

خبر زير آرشيوي است و مربوط به پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۸۷ مي باشد

 

اختصاص ۵ میلیون دلار برای تکمیل کارخانه فروآلیاژ ازنا
پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۸۷

150858a0287403خبرگزاری فارس: معاون معادن و صنایع فلزی وزیر صنایع از اختصاص ۵ میلیون دلار برای تکمیل کارخانه فروآلیاژ شهرستان ازنا خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از ازنا، به نمایندگی از سوی هیئت دولت معاون معادن و صنایع فلزی وزیر صنایع به ازنا سفر کرد.
معاون معادن و صنایع فلزی وزیر صنایع امروز در این سفر از اختصاص ۵ میلیون دلار برای تکمیل کارخانه فروآلیاژ شهرستان ازنا خبر داد.
مسعود سمیعی نژاد در بازدید از وضعیت کارخانه فروآلیاژ شهرستان ازنا افزود: این میزان اعتبار که معادل ۶ میلیارد تومان است به منظور تکمیل طرح توسعه این کارخانه اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه طرح توسعه این کارخانه شامل سوخت و نصب دو کوره جدید ذوب سنگ فروسیلیس است، خاطر نشان کرد: تاکنون برای توسعه این کارخانه اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار یورو هزینه شده است.
مدیر عامل کارخانه فروآلیاژ شهرستان ازنا نیز در این دیدار گفت: در حال حاضر سالانه ۲۵ هزار تن فروسیلیسم و ۹ هزار تن پودر میکرو سیلیکا در این کارخانه تولید می شود.
خسرو نوروزیان خاطر نشان کرد: با شروع بهره برداری از کوره های جدید در آذرماه امسال این میزان تولید به ۴۵ هزار تن فروسیلیسم و ۲۰ هزار تن پودر میکرو سیلیکا افزایش خواهد یافت.

Advertisements

5 دیدگاه برای «طرح توسعه كارخانه فرو آلياژ ازنا، 200 فرصت شغلي ايجاد نمود»

 1. سلام
  خداقوت دوست عزیز
  خسته نباشی
  انشاءالله همیشه وبت پروپیمون باشه
  لطفابه وبلاگ منم یه سری بزن
  من کلکسیونی دارم که بیش از1300مقاله وتحقیق رایگان روگردآوری کردم
  منتظرحضورت هستم
  یاعلی

 2. کدوم فرصت شغلی
  این شغلها رو چرا ما نمی بینیم
  در ضمن کوره های جدید به علت مشکلات فنی تعطیل شدند

 3. کسی که تمام عمر خودش را در مواد شیمیایی کار میکند و دست آخر به دلیل سیاه شدن ریه از دنیا می رود باید فرصت شغلی برای دیگران ایجاد کند و فرزند خودش بیکار در جامعه باشد تا پاسخی برای دروغگویی مسئولان باشد

 4. سلام اميدوارم اي طرح عظيم پلي باشدبراي اغاز وافتتاح طرحاي ديگر براي شهرستان ازنا

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.