دو داستان طنز درباره کارخانه سیمان خرم آباد

5235225252525676788داستان اول:
يك روز آمدند و گفتند مي خواهيم براي شما كارخانه سيمان بزرگ خرم آباد احداث كنيم. –گفتيم: چه خوب! –گفتند: تازه كجايش را ديديد، سهامي عام هم هست! –ما هم گفتيم: پس بهتر! –گفتند: اشتغالزايي بالا هم دارد –ما هم گفتيم: ديگه چي از اين بهتر!

– آنها گفتند خرم آبادي ها ديگر از اين به بعد احتياجي نيست در صف دريافت سيمان منتظر باشند.

– ما هم گفتيم خدا خيرتان بدهد

– آنها گفتند با اين كارخانه روند فعاليتهاي عمراني در خرم آباد تسريع مي شود

– ما گفتيم اگر چه باورش سخت است اما قبول

– آنها گفتند دوست داريد سرمايه گذاري اين شركت از نوع خصوصي باشد يا دولتي؟

– ما هم گفتيم نه! نه! ما خيري از سرمايه گذاري دولتي نديديم خواهشا سرمايه گذار خصوصي بياوريد

– آنها گفتند: مژدگاني بدهيد كه سرمايه گذار اصلي اين واحد بخش خصوصي است.

– ما هم گفتيم: خوب خدا را شكر

– آنها گفتند: خلاصه اينكه بعد از احداث اين كارخانه شهرستان خرم آباد مملو از گل وبلبل مي شود

– ما هم گفتيم: مي دانيم مانند ساير كارخانه هاي پيشين

– آنها گفتند: حالا دوست داريد ااين كارخانه احداث شود؟

–  ما هم گفتيم : مگر خداي نا كرده دلمان درد مي كند كه مايل به برپاشدن اين صنعت پربركت نباشيم

– آنها گفتند: براي ساختن كارخانه پول احتياج است

– ما هم گفتيم نكند پولش را ما بايد بدهيم؟!

– آنها گفتند خوب اگر راست ميگوييد و خيلي دلتان مي خواهد شهرتان شهر گل و بلبل شود بياييد جلو و پول خرج كنيد

– ما گفتيم: مگر پول علف خرس است؟!

– آنها گفتند: ناراحت نباشيد در قبال پول شما برگه اي به نام برگه سهام به شما داده مي شود. و شما هم با اين برگه در سود كارخانه شريك خواهيد شد.

– ما هم گفتيم: ديگه چي از اين بهتر؟! هم كارخانه در شهرمان برپا مي شود و هم مشكل اشتغال حل مي شود و هم سيمان زياد مي شود و هم پروژه هاي باستاني (ببخشيد عمراني!) تمام مي شوندو هم ما از سود كارخانه بهرهمند كي شويم

اما الان بعد از مدتها نه خبري از كارخانه نه اشتغال و نه سيمان و نه سود پول است!

– پرسيديم چه شده است؟ گفتند: بعد از ماهها مطالعه و سرمايه گذاري تازه فهميده ايم كه اين كارخانه آلاينده است و باعث آسيب رساندن به نيروگاه برقي مي شود كه قرار است در قرن بعدي در اين خطه احداث شود.

– گفتيم خدا پدرتان را بيامرزد چرا از اول اين مشكل را نفهميده ايد

– گفتند: احتمالا هنگام مطالعه منطقه هوا باراني بوده و ما چشممان خوب نديده است.

– گفتيم حالا تكليف چيست؟

– گفتند: شتر ديدي نديدي!

حالا اخيرا فهميده ايم كارگروه صنعت و معدن تصميم گرفته از يك منبع مالي هزينه تغيير مكان كارخانه سيمان خرم آباد را از نزديكي نيروگاه فرضي تقبل كند! اما يك مشكل بزرگ اينجاست: اينكه هنوز نه نيروگاه برقي موجود است و نه ما خبر از مكان آن داريم.

دوستي مي گفت: دوستم گفت از دوستي پرسيدم چه كاره اي؟ دوستش مي گويد: نزد داييم مشغول كارم دوستش از دوستش مي پرسد، داييت چه كاره است؟ دوستش مي گويد: بيكار

اين حكايت در خور حال و روز سيمان خرم آباد است كه قرار است از نزديكي نيروگاه برقي كه خود نه مكاني دارد و نه محلي از اعراب تغيير مكان دهد. پس تا اطلاع ثانوي در حسرت راه اندازي كارخانه بزرگ سيمان خرم آباد بمانيد.

 • منبع: بامداد لرستان شماره 408 صفحه 15

 

داستان دوم

 

داستان پروژه هایی که اول پیشرفت فیزیکی می کنند و سپس زمینشان پیدا می شود و جایشان تغییر می کند!

 

57987857676444در لرستان، پروژه ها اول پیشرفت فیزیکی می کنند و سپس زمینشان پیدا می شود و جایشان تغییر می کند! بعد از گذشت دو سال از مراسم کلنگ زنی کارخانه سیمان خرم آباد تازه به این قضیه پی برده شده است که اجرای این پروژه توجیه زیست محیطی ندارد. متوقف کردن پروژه های مختلف در لرستان بعد از پیشرفت چند درصدی به امری عادی بدل شده تا حدی که می توان لرستان را سرزمین کلنگهای بدون کارشناسی نامید. 

به گزارش مهر ، قصه پر غصه کلنگهای بدون پشتوانه کارشناسی قصه امروز و دیروز این سرزمین است که شاید هر روز بدون توجه به آن به سبب عادی شدن این موضوع از کنار آن می گذریم.

مردم این استان گویا به بودن و نبودن خیلی از پروژه ها عادت کرده اند: اینکه یک روز به آنها بگویند کارخانه سیمان خواهید داشت و روزی دیگر بگویند انشاء الله جای دیگری خواهیم ساخت… امروز کلنگ موزه حیات طبیعی به زمین می خورد و فردا با پیشرفت های چند درصدی بگویند، بعدا زمینش را خواهیم یافت!

در لرستان، ساختمان ها و پروژه ها اول پیشرفت فیزیکی می کنند و سپس زمینشان پیدا می شود و جایشان تغییر می کند تا باز هم سالها بعد، از پیشرفتی معادل پیشرفت امروز آن سخن به میان آید.

عمران شهری در شهرهای مختلف لرستان به ویژه خرم آباد نیز عرصه آزمون و خطا شده است و پلهای زیادی با صرف هزینه های بسیار ساخته می شوند و فردای روز افتتاح از کارشناسی نبودن آنها سخن به میان می آید.

معلوم نیست این قصه از کجا شروع شده است ولی قصه کلنگهای بدون کارشناسی در لرستان همچنان ادامه دارد و آخرین پرده از این نمایشنامه، کارخانه سیمان خرم آباد است که بعد از گذشت دو سال از مراسم کلنگ زنی آن تازه به این قضیه پی برده شده است که اجرای این پروژه توجیه زیست محیطی ندارد.

علاوه بر این شاید ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که بدانید اخیرا مسئولان متوجه شده اند که ساخت کارخانه سیمان در محل کنونی برای نیروگاه خرم آباد نیز که قرار است کلنگ آن به زودی بر زمین زده شود، مضر است و اجرای این پروژه اصلا کارشناسی شده نیست.

و حال این سوال مطرح است که آیا کارخانه سیمان و نیروگاه خرم آباد به سرنوشت پتروشیمی خرم آباد که در حال حاضر در یکی دیگر از استانهای کشور مشغول فعالیت است، دچار خواهد شد؟

کارخانه سیمان خرم آباد حرکت دولت نهم در راستای کاهش نرخ بیکاری در لرستان

وضعیت کنونی احداث این کارخانه در حالیست که وزیر کار و امور اجتماعی در حاشیه مراسم کلنگ زنی کارخانه سیمان خرم آباد احداث این کارخانه را حرکت موثر دولت نهم در راستای کاهش نرخ بیکاری در لرستان دانست و از اختصاص اعتباری بالغ بر یک میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای تکمیل کارخانه سیمان خرم آباد که یک بنگاه اقتصادی بزرگ محسوب می شود خبر داد.

محمد جهرمی در این مراسم گفته بود: واحدهای صنعتی به ویژه صنایع معدنی و سیمان جدا از ایجاد 500 تا هزار شغل به صورت مستقیم می تواند 10 برابر در محیط بیرون همان منطقه اشتغال غیرمستقیم ایجاد کند.

وی همچنین با اشاره به نرخ بالای بیکاری در لرستان، عنوان کرده بود: استان لرستان از لحاظ عدم تعادل بازار کار جزو استانهای محروم محسوب می شود به طوریکه نرخ بیکاری در این منطقه بالاتر از نرخ بیکاری متوسط کشور است به همین دلیل اعتبارات اشتغالزایی بیشتری برای این استان در نظر گرفته شده است.

با توجه به سخنان وزیر کار باید گفت که این حرکت دولت نهم برای کاهش نرخ بیکاری در بیکارترین استان کشور هنوز ناکام مانده است.

البته در هیچ کدام از بندهای این گزارش قصد نداریم از بودن با نبودن کارخانه سیمان دفاع کنیم بلکه غرض این است که وقتی کلنگ کارخانه ای با این عظمت به زمین زده می شود و از اشتغالزایی و تولید یک میلیون تنی آن در سال سخن گفته می شود چرا هیچ کس به فکر بررسی مراحل کارشناسی این پروژه نبوده است؟

نماینده خرم آباد در مجلس: کارخانه سیمان خرم آباد مشکل آلودگی ندارد

نماینده مردم خرم آباد در مجلس هفتم نیز در حاشیه کلنگ زنی کارخانه سیمان خرم آباد نیز گفته بود: خوشبختانه با توسعه فناوری و مجهز شدن این کارخانه به تکنولوژی روز مشکل آلودگی هوا را نخواهیم داشت.

قدرت الله ایمانی با اشاره به اینکه این کارخانه قرار است در دو فاز در 20 کیلومتری خرم آباد ساخته شود، ادامه داد: ایجاد چنین کارخانه ای در جهت توسعه و اشتغالزایی در لرستان موثر است.

وی ابراز امیدواری کرده بود: با احداث کارخانه سیمان نرخ بیکاری در لرستان کاهش یابد.

استاندار پیشین لرستان: موقعیت مکانی کارخانه سیمان خرم آباد مطلوب است

اولین استاندار دولت نهم در لرستان نیز در این مراسم تاکید کرده بود که مکان انتخاب شده برای ساخت کارخانه موقعیت مطلوبی دارد.

محمدرضا محسنی ثانی عنوان کرده بود: موقعیت مکانی کارخانه سیمان خرم آباد به گونه ای است که در کنار جاده ترانزیتی شمال به جنوب قرار گرفته و مزایای فروانی دارد چرا که کامیون هایی که از بنادر بار به سمت مرکز استان و بخش های شمالی، شرقی و غربی کشور حمل می کنند می توانند در هنگام بازگشت، سیمان را با قیمت کمتری به بنادر انتقال دهند.

این سئوال مطرح است که در مقابل این اظهارات احتمالا کارشناسی شده مسئولان وقت لرستان چرا هیچ کدام از کارشناسان محیط زیست و هواشناسی به میدان نیامده و از آلودگیهایی که موجب فرو رفتن خرم آباد در دودهای سیمانی می شود سخنی نرانده اند؟

 احداث کارخانه سیمان خرم آباد 24 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

با گذشت دوسال از مراسم کلنگ زنی کارخانه سیمان خرم آباد و هیاهوی بسیار برای پذیره نویسی از متقاضیان امروز برخی از اعضای هیئت مدیره این کارخانه از رشد فیزیکی 24 درصدی آن سخن می گویند.

مدیرعامل کارخانه سیمان خرم آباد در اظهاراتی مدعی شده است که ساخت کارخانه سیمان خرم آباد به عنوان یکی از بزرگ ترین طرح های غرب کشور تاکنون ۲۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

محمد خدری در اظهاراتش عنوان می کند: این کارخانه با تسهیلات اعطایی دولت جمهوری اسلامی ایران ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو ارزی و ۲۰ میلیارد تومان کار خود را آغاز کرده است.

وی مشارکت گسترده ۴۶ هزار نفر از هموطنان از شهرهای مختلف کشور را مهم ترین توفیق این کارخانه می داند و یادآور می شود: تمام مجوزهای قانونی برای ساخت این طرح بزرگ تولیدی و صنعتی از مراجع ذیربط دریافت شده است و در ساخت و راه اندازی این طرح از تکنولوژی روز جهان و مطابق با استانداردهای اروپا بهره گیری شده است.

غالب بودن جهت وزش باد از کارخانه به شهر، دلیل ابطال مجوز کارخانه سیمان

علی رحیم کاکاوند، مدیرکل محیط زیست استان لرستان نیز در روزهای اخیر در جمع خبرنگاران یا در جلسات مختلف از ابطال مجوز ساخت کارخانه سیمان خرم آباد خبر داده و گفته بود: سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان متصدی اجرای قوانین زیست محیطی و ضامن سلامت مردم با طرح احداث کارخانه سیمان خرم‌آباد به طور کلی مخالفت کرده و این کارخانه بایستی به مکانی دیگر انتقال یابد.

وی همچنین با اشاره به ضرورت اجرای طرح در لرستان به دلیل اشتغالزایی و تولید اظهار داشت: در سال 85 در کمیته‌ای با حضور استاندار لرستان، مدیرکل صنایع و معادن، مدیر شرکت ملی نفت و دیگر دستگاه‌های اجرایی این طرح بررسی شد تا اگر امکان اجرا و بهره‌برداری در لرستان هست مجوز آن را صادر کنند که مسئولان وقت استان مصوبه را به تصویب رساندند.

کاکاوند تصریح کرد: مجوز مشروطی صادر شد که کارخانه را موظف کرد تا اقدامات پیشرفت مرحله به مرحله این کارخانه را به محیط زیست لرستان گزارش دهد ولی هیچگونه گزارشی از سوی مدیر کارخانه سیمان خرم‌آباد به این اداره ‌کل داده نشده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست لرستان خاطرنشان کرد: به دلیل ارائه گزارش ارزیابی اثرات زیست محیطی، رعایت نکردن فاصله قانونی از مراکز جمعیتی، ندادن گزارش‌های پیشرفت کارخانه، اعتراض ساکنان منطقه و مدیران پادگان و زندان پارسیلون خرم‌آباد همچنین غالب بودن جهت وزش باد از کارخانه به طرف شهر خرم‌آباد مجوز ساخت این کارخانه از سوی اداره محیط زیست لرستان باطل شده است.

وی گفت: همانگونه که دستور توقف آن را صادر کرده‌ایم در حال حاضر چند مکان را در مناطقی که فاقد مسائل زیست محیطی هستند با همکاری سازمان صنایع و منابع طبیعی برای اجرای این طرح شناسایی کرده‌ایم.

کلنگ زنی کارخانه سیمان در دوران مسئولیت من نبوده/ من در مقابل مردم خرم آباد مسئولم

استاندار لرستان در این رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد، اینگونه صحبت هایش را آغاز می کند: کار آغاز احداث کارخانه سیمان خرم آباد در زمان مسئولین من نبوده است ولی پیگیری برای راه اندازی آن در زمان استانداری من آغاز شده است.

سید حسین صابری در پاسخ به سوال مهر که آیا آغاز این پروژه از همان ابتدا با مطالعه همراه بوده است یا خیر، پاسخ داد: در خصوص بخشهایی از این پروژه کار مطالعاتی و تحقیقاتی انجام شده ولی از برخی از بخشهای دیگر غفلت شده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز ضوابط زیست محیطی احداث این کارخانه را مجاز نمی داند، بیان داشت: تا روزی که این ضوابط زیست محیطی وجود دارد نمی توان به آنها بی توجه بود.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در حال حاضر صاحب کارخانه زیر بار جابجایی این کارخانه نمی رود، ادامه داد: از سوی دیگر مسئولان نیروگاه خرم آباد نیز به ما نامه داده اند که با توجه به فعال شدن کارخانه سیمان در این محل ما نیروگاه خرم آباد را به یکی دیگر از استانهای کشور منتقل می کنیم.

نمی خواهم خاطره تلخ پتروشیمی خرم آباد تکرار شود
آخرین راه حل
فراخوان سهامداران است

صابری با تاکید بر اینکه نمی خواهیم خاطره تلخ پتروشیمی در خرم آباد تکرار شود و این نیروگاه را از دست بدهیم، افزود: در حال حاضر کارخانه سیمان خرم آباد هم دارای بیش از 46 هزار سهامدار از سراسر کشور است.

وی با تاکید بر اینکه من در قبال همه سهامداران مسئولم، یادآور شد: در جلسه ای با مسئولان این کارخانه مقرر شد که یک مکان جایگزین را برای احداث کارخانه پیدا کنند که یک نقطه نیز پیدا شده که همه جوانب مورد نیاز احداث کارخانه را دارد و به فاصله چند کیلومتری از آن هیچ اثری از زندگی بشری نیز به لحاظ آلودگی وجود ندارد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه هنوز صاحبان کارخانه سیمان این مکان را قبول نکرده اند، خاطرنشان کرد: در صورت عدم قبول این موضوع از سوی صاحبان کارخانه کتبا موضوع به وزارت صنایع و فرد صاحب کارخانه اعلام می شود و به عنوان آخرین راه حل ضمن اعلام فراخوان سهامداران هیئت مدیره جدید برای کارخانه تعیین می شود.

صابری با تاکید بر اینکه معتقد است که در این زمینه کار کارشناسی انجام نشده است، افزود: در بحث جابجایی کارخانه نیز تسهیلات آن تصویب شده است.

وی پیرامون اینکه چرا مسئولان قبلی استان مطالعه لازم را برای چنین پروژه عظیمی انجام نداده اند، عنوان کرد: شاید به دلیل کم تجربه بودن مسئولان وقت بوده است.

ولی به هر حال این کم تجربگی به زعم استاندار لرستان در حال حاضر موجب ایجاد چالشی جدی در بخش صنعت و انرژی استان شده است و دو پروژه مهم کارخانه سیمان و نیروگاه خرم آباد را بلاتکلیف نگه داشته است.

استاندار لرستان: پروژه های کارشناسی نشده دیگری هم در لرستان وجود دارد

وی در پاسخ به سوال مهر که آیا در لرستان باز هم طرح های کارشناسی نشده وجود دارد، گفت: بله، متاسفانه در این استان بازهم از این طرح های بدون پشتوانه کارشناسی وجود دارد.

استاندار لرستان با اشاره به وضعیت پل کوی جهادگران خرم آباد این پروژه را یکی از پروژه های غیر کارشناسی شده دانست که در اولین فرصت جلوی آن گرفته شد تا امروز با انجام مطالعات کارشناسی دوباره آغاز شود.

صابری همچنین احداث پل خیرآباد خرم آباد را نیز از دیگر پروژه های بدون کارشناسی در لرستان نام برد و یادآور شد: ما قصد داریم که از این به بعد حتی یک پروژه زیر 10 میلیون تومان نیز بدون کار کارشناسی در لرستان آغاز نشود.

شاید باید این تصمیم مدتها پیش و در مسائل مهم و مختلف لرستان اتخاذ می شد تا امروز شاهد اینگونه جدال ها که مانع از رشد و توسعه استان لرستان می شود نباشیم.

به گزارش مهر، شرکت سیمان خرم آباد به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شده و طی شماره ٣٥٧٣ مورخ ٢٠/٠٥/١٣٨٢ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی استان لرستان به ثبت رسیده است و در تاریخ ٠٦/٠٦/٨٥ طی صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده و عادی سرمایه شرکت به مبلغ 64 میلیارد و ٤٠٠ میلیون ریال افزایش یافت و در تاریخ ١٠/١١/٨٥ برابر صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده و عادی شرکت سرمایه شرکت طی مجوز پذیره نویسی از ثبت شرکتها به مبلغ 171 میلیارد و ٥٦٩ میلیون ریال افزایش پیدا کرده و شرکت به سهامی عام تبدیل شد.

این کارخانه در حال حاضر تنها روی “کاغذ” بزرگترین پروژه زیربنایی استان لرستان با معافیت ١٠ ساله مالیاتی و با برخورداری از ذخائر کافی بیش از ٣٠٠ سال است.

 

 

Advertisements

27 دیدگاه برای «دو داستان طنز درباره کارخانه سیمان خرم آباد»

 1. سلام در مورد شرکت در حال کما پارسیلون مطلب بنویسید

 2. ايااين كارخانه كلنگ زني شده يانه اگر شده چراخبري ازسيمان نيست اگرنشده تكليف سهام داران راروشن كنيد

 3. اول ازمردم خرم آباداجازه ميگرفتين بعدا كلنگ زني مي كردين

 4. چه بارون بياد چه نياد ما بدبختيم.
  پيرمردي 2 تا دختر داشت بالاخره تونست تو اين اوضاع اونا رو شوهر بده اولي ده بالا دومي ده پايين. مدتي گذشت با اصرار زنش كه ميگفت مرد پاشو سري به اين دخترات بزن ببين چطور زندگي ميكنن نگن هيچكس و ندارن.بالاخره مرد خرشو بار زدو راهي ديدار عزيزاش شد. رفت پيش دختر بزرگش گفت: چه خبر بابا چي كار ميكني ؟ دختره گفت بابا دعا كن امسال بارون نياد آخه شوهرم خشت ماله يه عالمه خشت زده اگه بارون بياد ما بدبخت ميشيم. پيرمرد گفت باشه دخترم من دعا ميكنم .
  رفت پيش دختر كوچيكش توي ده پايين.گفت تو چه خبر ؟ گفت باباي دعا كن بارون بياد» آخه شوهرم كشاورزه . يه عالمه ديم كاشتيم اگه بارون بياد ما خوشبخت ميشيم ، اگه كه نه …
  پيرمرد اومد پيش زنش خيلي ناراحت
  زنش گفت چي شده مرد چرا اين قدر ناراحتي ؟
  پير با ناراحتي گفت « زن چه بارون بياد چه بارون نياد ما بدبختيم»

 5. دولت ایران ملت استان لرستان را فقط برای روزگار جنگ می خواهد و می ترسد که اگر شکم مردم این خطه سیر باشد، دولت جدیدی تشکیل خواهند داد. بنا براین مردم باید گرسنه باشند تا فقط به فکر شکم باشند. همچنین کل این ماجراها همیشه بوده و هست و دیگر تکراری نیز شده…

 6. باسلام ، اولا» نمیدانم با اینهمه نادانی چرا اسم فامیل بنده را دانا
  گذاشته اند ، شاید بهتر بود خنگ علی می گذاشتند که اینهمه دچار عذاب وجدان نمی شدم ؟ البته افراد زیادی مانند حقیر سراپا تقصیر گول تبلیغات سیمان خرم آباد را خوردند و آلآن مشغول سماق مکیدن هستند و بیچاره ها از غصه روزی دو پاکت سیگار اشنو ویژه دود میکنند ؟
  آقایان هیئت مدیره سیمان هم که الحمداله همگی فک و فامیل و تحصیل کرده و مهندس هستند و ملپونها تومان پول باد آورده را از آدم های نادان امثال حقیر که جرات جیک زدن هم ندارند به جیب مبارک زدند و مشغول تجارت خودشان هستند ؟ عده ای هم که خیلی شهامت بخرج داده اند مطلب طنزی را هر چند وقت یکبار و جهت رفع خستگی آقایان می نویسند و دیگران را تشویق به پذیرش وضعیت بوجود آمده می کنند ؟ چه اشکال دارد اگر هزاران نفر مادر مرده بدبخت و بیچاره شده اند ؟ در عوض آقایان خدری که از بدبختی نجات پیدا کرده اند ؟ این به عوض آن ؟
  نوش جانتان آقایان یک لیوان آب انگور خنک هم روی آن بخورید ؟

 7. قابل توجه كليه مسئوليني كه در حق اين قوم مظلوم ظلم ميكنند و حق كشي ميكنند خيلي بي معرفتيد
  بهرام

 8. حالا با پول سهام های که به خلق الله انداختن دارن کارخانه می زنن یا صفا میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر به توافق نرسن سر زمین پول مارو پس میدن یا نه؟؟؟؟

 9. آيا تمامي سهامداران اين شرکت که سهام اونو از چند سال قبل خريدن تمايلي به اعتراضات دست جمعي دارند؟تا کي ما بايستي صبر کنيم تا اين شرکت به فعاليت برسه تا يه سود ناچيز بتونيم بگيريم؟
  اگر موافق هستید یک فوش آبدار بفرست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 10. در اين اوضاع مدعي العموم كجاست كه به داد 46 هزار سهامدار برسد!!!!

 11. محمد :چه بارون بياد چه نياد ما بدبختيم.پيرمردي 2 تا دختر داشت بالاخره تونست تو اين اوضاع اونا رو شوهر بده اولي ده بالا دومي ده پايين. مدتي گذشت با اصرار زنش كه ميگفت مرد پاشو سري به اين دخترات بزن ببين چطور زندگي ميكنن نگن هيچكس و ندارن.بالاخره مرد خرشو بار زدو راهي ديدار عزيزاش شد. رفت پيش دختر بزرگش گفت: چه خبر بابا چي كار ميكني ؟ دختره گفت بابا دعا كن امسال بارون نياد آخه شوهرم خشت ماله يه عالمه خشت زده اگه بارون بياد ما بدبخت ميشيم. پيرمرد گفت باشه دخترم من دعا ميكنم .رفت پيش دختر كوچيكش توي ده پايين.گفت تو چه خبر ؟ گفت باباي دعا كن بارون بياد” آخه شوهرم كشاورزه . يه عالمه ديم كاشتيم اگه بارون بياد ما خوشبخت ميشيم ، اگه كه نه …پيرمرد اومد پيش زنش خيلي ناراحتزنش گفت چي شده مرد چرا اين قدر ناراحتي ؟پير با ناراحتي گفت « زن چه بارون بياد چه بارون نياد ما بدبختيم»

 12. خودمونم می دونیم که هر بلایی سرمون بیاد حقمونه
  تا حالا یه کارخونه هم برامون نساختن چندتا هم که از قبلا داشتیم تعطیل شدن و داستان پتروشیمی رو هم خودتون می دونید و مردم عزیز خرم آبادی ساکت نشسستن و نگاه می کنن
  تا مردم حقشون رو نخوان از این بدتر هم میشه
  حق گرفتنیه نه دادنی

 13. آقایان مدیران ومسئولین کارخانه سیمان بعدازاین خرم آباد!!!!!
  لااقل دراین سایت بی بو خاصیت سیمان خرم آباد!!!!که داریدپیگیری هاواقداماتی راکه احتمالاانجام میدهد!!!!حداقل به هفته درج نمائیدتا460000سهامداربدانندکه داریدچه گلی بسرشان میزنید!!!!!

 14. آقایون محترم هیات مدیره سیمان خر آباد : لطفا تکلیف این همه سهامدار را که با چه امید و آرزویی سهام خریده اند مشخص کنید و یا با توجه نرخ تورم در چند سال گذشته نسبت به پرداخت پول بی زبون مردم اقدام نمائید.

 15. سلام قول 3 سال رو داده بودید چی شد پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هر کس اشتباه کرده خودش هم باید جواب 46000 سهامدار رو بده…..به نظر من باید این مشکل رسانه ای بشه…..ما هم پولمونومیخواهیم هم سودمونو…وگرنه…..

 16. تکلیف ما چیه
  پس چرا ما زنگ می زنیم شرکت دروغ می گن و می گن در حال ساخته

 17. با پداخت خرید اینگونه پذیره نویسی ها من بهتمام مردم ایران توصیه میکنم درهیچ پذیره نویسی سهام وارد نشید

 18. با پرداخت خرید اینگونه پذیره نویسی ها من به تمام مردم ایران توصیه میکنم درهیچ پذیره نویسی سهام وارد نشید

 19. ازشما که بعد 5سال به امید سود گذاشتید والان باید برید جای دیگه بسازسید ممنونیمم واقعا کندزدید با اید براورد وکارشناستون اخرش باید باشکایت پولمونو پس بکیریم

 20. آخه چرادولت اجازه ميده اينطوري افرادسودجوتبليغات كنندوپول بازحمت بدست اورده مردم رابه نفع خودشون استناده كنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 21. کاش قلم پام میشکست و نمیرفتم سهام منحوس سیمان خرم آباد رو بخرم . ما اگه پولمون رو بخواهیم باید کی رو ببینیم ؟؟!!!!

 22. من یه نظر خوبی دارم
  1- برای رسانه ای کردن موضوع به واحد مرکزی خبر زنگ بزنید (همه زنگ بزنن)
  2- برای زسانه ای کردن موضوع به سایت صرفا جهت اطلاع 20:30 برید و پیام بگزارید
  3- با شرکت تماس بگیرید و سوال کنید (سعی کنید تمرکزشون را بهم بزنید)
  4- ما که تو قم هستیم ،‌ شما که توی خرم آباد هستید به امام جمعه (نماینده رهبر) و نماینده مردم لرستان در مجلس نامه بنویسید .
  ……………

  امید وارم این کارها جواب بده و لازم نباشه به صورت دیگه ای اقدام کنیم

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.