مسئولان دورود برای احداث کارخانه سیمان دوم چه کرده اند؟

36377377439849تا امروز تنها استاندار محترم با نگارش نامه به وزیر صنایع و نیز وزیر رفاه از عدم پیگیری آن دو وزارتخانه برای اجرای مصوبه مربوط انتقاد نموده است. از اینکه سایر مسئولان دورود برای عملی شدن این مصوبه چه اقداماتی انجام داده اند خبری در دست نیست.

متن کامل

محمدرضا عادلی – خبرنگار کیهان دورود

یکی از مصوبات دولت در سفر دوم به استان لرستان موافقت با احداث کارخانه دوم سیمان در دورود با اختصاص 130 میلیارد تومان بود که اجرای آن مصوبه را سازمان تامین اجتماعی بر عهده گرفته استو بر این اساس وزیر رفاه موافقت خود را با اجرای پروژه کارخانه جدید سیمان اعلام کرد.

اما همانطور که ریاست محترم جمهور درپایان سفر به استان گفت اجرای مصوبات اراده و پیگیری رسانه ها و نیز مدیران محلی را می طلبد.و در صورت عدم پیگیری لازم با وجود اینکه کشور در حال سازندگی همه جانبه است. قطعا امکان فراموشی آن وجود دارد.

پیگیری کیهان حاکی از آن است که تا امروز تنها استاندار محترم با نگارش نامه به وزیر صنایع و نیز وزیر رفاه از عدم پیگیری آن دو وزارتخانه برای اجرای مصوبه مربوط انتقاد نموده است.

از اینکه سایر مسئولان دورود برای عملی شدن این مصوبه چه اقداماتی انجام داده اندخبری در دست نیست. وضعیت بیکاری در شهر دورود واقعا اسفبار است و هر خانواده از یک تا چهار جوان بیکار داردو همین امر ناراحتی خانواده ها را در پی داشته و قطعا پیامدهای این بیکاری علاوه بر اینکه گریبان خانواده ها را می فشارد تاثیرات نامطلوبی بر جامعه نیز خواهد گذاشت.

امید است مسئولان بر تلاشهای خود افزوده و با اطلاع رسانی مردم را در جریان بگذارند تا هرجا که لازم است مردم خود گام بردارند ازجمله نگارش نامه به مسئولان ارشد کشوری یا استفاده از امکانات ارتباطی دیگر برای اطلاع دولتمردان.

انشاءالله در شماره آینده (کیهان دورود) اخبار خوشی از این موضوع از زبان مسئولان شهرستان دورود داشته باشیم.

 

دورود تنها شهر نسبتا بزرگ لرستان است که نشریه مستقل ندارد. شهرهای خرم آباد بروجرد کوهدشت و الیگودرز دارای نشریات مستقل هستند. تنها نشریه ای که بطور مرتب در دورود منتشر می شود نشریه کیهان دورود است. پایگاه خبری لرنا به مرکزیت شهرستان دورود آماده هر نوع همکاری با این نشریه است. گرچه موانع سیاسی و اختلاف سلیقه های لرنا با این نشریه غیرقابل انکار است اما لرنا حاضر است بخاطر منافع شهرستان دورود و دفاع از حقوق مردم این منطقه و اطلاع رسانی با این نشریه همکاری نزدیک داشته باشد. به هر حال از جانب ما کوتاهی انجام نخواهد شد. توپ در زمین کیهان است.

یک فکر برای “مسئولان دورود برای احداث کارخانه سیمان دوم چه کرده اند؟”

 1. خانم رجبی ..شما از اعتبار چه کسی خرج می کنید
  شرح این دوران که بیش از دو ده است، مثنوی هفتاد من است.

  در سی امین سال انقلاب 57، بار دیگر یکی از سخنرانی های او روی سایت های داخل کشور قرار گرفته مهدی خزعلی نیز عنوان آن را با یادداشتی منتشر کرده است. ما نیز تاکنون چند بار این سخنرانی را که در حوزه علمیه قم ایراد شده، حتی با عکس صفحه اول روزنامه های 1358 منتشر کرده‌ایم، اما بازخوانی آن باز هم جاذبه دارد. چه گفتند؟ و چه کردند؟

  از قول مهدی خزعلی بخوانید، که یادش رفته مشکل از درخت است:

  «شاه گناهش این بود که می گفت: آنچه من می گویم ، نه آنچه ملت می خواهد، امروز هر کس این منش را تکرار کند، کاری مطرود و محکوم انجام داده است.»

  این تیتر و متن خبری است که در روزنامه سال 1358 منتشر شده است، این گناهی است که دودمان پهلوی را به باد داد و ملت برای رسیدن به آزادی و داشتن حق رای و حق تعیین سرنوشت قیام کرد ، این سخنان رهبری در سالهای نخست انقلاب، پیامی دارد و آن اینکه هر کس در هر مقامی بخواهد رای خود را بر ملت ارجح بداند و حرف حرف او باشد از نظر انقلابیون مطرود و محکوم است.

  امیدوارم که ملت به رشدی رسیده باشد که دیگر این تفکر سلطنتی باز نگردد، امروزه کسانی که برای اثبات جناح خود از رهبری خرج می‌کنند، هر گونه نقدی را با جمله ای از رهبری تخطئه می کنند و مانع ابراز عقاید، تحلیل ها، افکار و برنامه های جناح مخالف می‌شوند، هنوز رسوبات سلطنتی در ذهن دارند و می خواهند خاطره «اوامر ملوکانه» را با «عبارات حوزوی» زنده نگاه دارند. اینان باید بدانند، دوره شاه و شاه بازی تمام شده است و ملت تحمل تملق و چاپلوسی ندارد و این مشی آنان مخالف دیدگاه بالا از رهبری است که در سالهای آغازین نهضت ایراد شده است.

  اگر بناست بجای منطق و بحث علمی، ما را با جمله ای از بزرگی ساکت کنید، با همان سلاح و منطق خودتان، جمله فوق تقدیم حضور شد، هر چند من این روش را نمی پسندم که در بحث منطقی و علمی، بجای استدلال، چون کودکان، جمله ای از بابا بزرگ نقل کنیم و دهان طرف مقابل را بدوزیم

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.