حكايت مهرورزي دولت نهم و آرش میراسماعیلی دلاور جودوی لرستان

آرش میراسماعیلی پس از كناره گيري از تيم ملي: آنچه امروز بر ورزش کشور و جامعه مظلوم آن می­گذرد، روایت تلخی است که بازگویی آن برای راوی چون من تلخ­‏تر. امروز صحبت از قهرمانی و پهلوانی و سکوی افتخار نیست، امروز اسباب قهرمانی در هزارتوی تمایلات شخصی مفقود گردیده است.

آرش میراسماعیلی اسطوره جودو ایران و جهان با انتشار بیانیه ای خطاب به مردم ایران و مسئولان ورزش از سرمربیگری تیم ملی جودو کناره گیری کرد.خلاصه این متن رابخوانید.
آنچه امروز بر ورزش کشور و جامعه مظلوم آن می­گذرد، روایت تلخی است که بازگویی آن برای راوی چون من تلخ­‏تر. امروز صحبت از قهرمانی و پهلوانی و سکوی افتخار نیست، امروز اسباب قهرمانی در هزارتوی تمایلات شخصی مفقود گردیده است.
امروز تصمیماتِ غیرکارشناسی وشتابزده مدیران، منتج به خانه نشین شدن سرمایه های ارزشمند و آینده سازان ورزش کشورگردیده است. امروز صحبت از اُتوپیائیست که به روزگاری ناکجا آباد­ش می­‏خواندند.
پس لااقل امروز این میزان پاسخ را از فرزندی چون من که نه گرفتن مدالی رنگین، بلکه چشم پوشی از آن در حمایت از مردم مظلوم فلسطین برایش افتخارست، در این شرایط کافی بدانید.
با نیم نگاهی به عملکرد فنی سکانداران موروثی جودو کشور در مییابید، با تخیل که نه، به عینیت می پندارید که در آینده ای نزدیک چه خواهد شد. سوابق فنی اینان­، انگیزه های فردی و گروهی شان و … همه و همه حدیث مفصلی­ست که بماند برای بعد.
دراین وانفسا، متعجم از کسانیکه این سوابق برایشان اَظهرُ مِنَ الشمس­ست و باز بدون اعتنا به جامعه خدوم و ساعی جودو کشور اینان را به کار می گمارند. حال که زمان تربیت و آموزش نسل جوان و علاقمند به این ورزش است روابط تعیین کننده و تصمیمات بدون چشم انداز اتخاذ می گردد.
از مردم شریف و ورزش دوست کشورم عذر حضور خواسته و تمنای دعای خیرشان را همچون گذشته دارم و چون اسلاف خویش درگوشه­ای به نظاره خواهم نشست، و می روم تا بمانم، چرا که آینده از آن ماست.

فرزند کوچک ملت
آرش میراسماعیلی

متن کامل این بیانیه برای تابناک ارسال شده است

Advertisements