شبكه افلاك فقط آرم شبكه يك را برمي دارد

tmb2_65zink02q52aflakس از آنكه مطلبي با عنوان برنامه مستند شبكه افلاك لرستان از كوههاي تهران!  نوشته وبلاگ كوهستان سرد اليگودرز در لرنا منتشر شد روابط عمومي شبكه افلاك لرستان جوابيه اي براي لرنا ارسال نمود در واكنش به اين جوابيه شبكه افلاك بارديگر وبلاگ كوهستان سرد اليگودرز مطلبي انتقادي به شرح زير نوشته است:

جوابیه وب نوشت کوهستان سرد

هو الحق

جناب آقای بهرام نژاد مسئول محترم روابط عمومی صدا و سیمای لرستان

سلام علیکم

 از  این که به نظرات دوستان خود و دلسوزان لرستان توجه فرمودید متشکریم اما چند نکته قابل ذکر  باقی می ماند

نکته اول اینست که شما فرمودید که پخش این مستند در راستای ایران شناسی بوده است حال پرسشی که در ذهن این بنده حقیر  حضرت حق و ساکن لرستان پدید می آید این است که لابد پخش  مو به موی اخبار ساعت 21 شبکه 1 در شبکه افلاک که فقط آرم اخبار شبکه 1 حذف می شود و به جای آن آرم خبر شبکه افلاک قرار داده می شود نیز در این راستاست
اگر یک حساب سر انگشتی انجام دهید  متوجه می شود که شبکه افلاک بیشتر وارد کننده برنامه بوده تا صادر کننده

نکته دوم این است که اینجانب ساکن شهرستان الیگودرز هستم می دانم اسم الیگودرز برای شما و  مسئولان شبکه افلاک اسمی نا آشناست تعجب هم ندارد به هر حال تا کوه های تهران مانده چه کسی به الیگودرز می آید تا  مشکلات مردم این منطقه را بررسی کند مردم الیگودرز به این رفتار ها عادت کرده اند  البته این مسئله در مورد سایر شهرستان های استان و حتی خود شهرخرم آباد هم کم و بیش صدق می کند با توجه به این مطلب که در معرفی خرم آباد هم برنامه های شبکه افلاک بیشتر در مورد مکان هایی بوده که دسترسی به آن آسان بوده و بخش های  دوردست خرم آباد هم مورد بی توجهی بودند 
  اینجانب بارها اخبار شبکه افلاک را مشاهده کردم و در بخش خبر ورزشی  منتظر شنیدن اخباری در مورد افتخارات اخیر جوانان الیگودری شدم ولی متاسفانه دیدم که همان روز افتخارات جوانان الیگودرز پخش نشد ولی خبر لیگ دسته دو خرم آباد پخش شد

نکته سوم اینست که برادر عزیز آیا تاکنون اسم قالی کوه و تمندر و چکان و … را شنیده اید ؟ شما که درمعرفی استان خود نا موفق بو ده ایدچطور است که دنبال شناساندن ایران می روید آنهم معرفی کوه  ،کوه های استانی که  بیشتر رسانه های کشور آنجاست شما اول کوه های لرستان را بشناسانید تهرانی ها آنقدر توانایی دارند که کوه های خود را معرفی کنند شما لازم نیست به زحمت بیفتید  ..

نکته چهارم اینست که فرمودید شبکه افلاک همیشه مستند هایی در مورد مناطق تاریخی و طبیعی لرستان پخش کرده است می شود یکی از آن مستند ها را که گروهی از شبکه افلاک برای فیلم برداری آن به الیگودرز آمده باشند معرفی کنید ؟

نکته پنجم : شما فرمودید که «در کنار نقدهاي دلسوزانه زمينه مناسبي براي معرفي توانمنديهاي رسانه اي و اقدامات موثر رسانه بومي در حوزه هاي مختلف نيز فراهم آورند.» آیا  اینهمه تعریف و تمجید خودتان از خودتان کافی نیست ما هم تعریف کنیم ؟؟

نکته ششم : ضعف در توانایی  مجریان و خبرنگاران شبکه افلاک غیر قابل انکار است چند وقت پیش که شبکه افلاک را نظاره می کردم برنامه ای دیدم که باز هم به عنوان یک لرستانی خجالت کشیدم خبرنگار شبکه افلاک طبق معمول به راحت ترین جای ممکن برای مصاحبه یعنی قلعه فلک الافلاک رفت تا با گردشگران مصاحبه کند ایشان بدون اینکه  روال مرسوم تهیه گزارش  که باید ابتدا سلام و احوال پرسی کنند را رعایت کنند، میکروفون را جلوی گردشگران قرار می دادند و فقط می پرسیدند از «کجا اومدید؟» و بعد از شنیدن جواب رد می شدند فردا همان گردشگران می گویند که خبر نگار  شبکه افلاک که مثلا فعال فرهنگی لرستان است حتی سلام کردن هم نمی داند آیا دانستن نام یک شهر یا استان نیازمند تهیه گزارش است، خودتان در شبکه بنشینید و اسم 30 استان را به ترتیب الفبا بگویید دیگر تهیه گزارش هم نمی خواهد البته اینگونه اشتباه  ها به این یک مورد ختم نمی شود

نکته هفتم اینکه در مسئله قمرود که شاهد ضایع شدن آشکار حق مردم لرستان بودیم شما و همکارانتان چه واکنشی داشتید بجز حمایت از طرح و پشت کردن به هم استانیهایتان چه انتظاری دارید که ما شما را باور کنیم و حتی از شما تمجید هم کنیم

در کل نیت ما داشتن شبکه ای در لرستان است که به آن ببالیم نه اینکه …

  انجمن نویسندگان وبلاگ فرهنگی الیگودرز (کوهستان سرد) 

Advertisements

2 دیدگاه برای «شبكه افلاك فقط آرم شبكه يك را برمي دارد»

 1. خيلي تشكرمي كم ده بچون كويستان سرد.شكي نيست كه شبكه افلاك درجهت نابودي فرهنگ وزبان لرفعاليت مي كندوكوچكترين اهميتي براي دغدغه هاي اصلي لرولرستاني قايل نيست

 2. مدير محترم خبر گزاري لرنا
  سلام عليكم
  احتراما در پي چاپ مطلبي تحت عنوان (شبكه افلاك فقط آرم شبكه يك را برمي دارد)ضمن تشكر از حساسيت خواننده محترم و مخا طبان محترم ذكر نكاتي ضروريست:
  1-نگارنده محترم پخش اخبار ايران و جهان و استان را به ايران شناسي پيوند زده كه اين پيوند و ارتباط چندان ارتباطي منطقي نيست و اين مطالب جداي از هم دخور بررسي هستند با اين حال جهت اطلاع به استحضار مي رساند هماهنگونه كه از عنوان اين بخش خبري پيداست به مرور و بازخواني اخبار مهم جهان ، ايران و استان مي پردازد تا در صورتي كه هم استانيهاي عزيزمان در طول روز موفق به رويت و استماع اخبار نشده اند بتوانند از اين فرصت براي پيگيري اخبارروز دنيا ، كشور و استان استفاده كنند . جالب آنكه اين بخش خبري طبق ضوابط و دستورالعملهاي رسانه ملي در تمام استانها اجرا مي شود و خوشبختانه طبق نظر سنجي ها و تماسهاي تلفني مردم استان اين بخش خبري همواره مورد توجه هم استانيهاي محترم بوده است. حال آنكه نگارنده محترم تنها به نظر و راي خود توجه داشته كه البته آن هم براي اهالي رسانه درخور احترام است.
  2-فرموده بوديد نام اليگودرز براي صدا و سيما نا آشناست . اما حافظه تاريخي مردم استان خوب به ياد دارد صرف نظر از تلاشهاي صورت گرفته و در حد مقدور براي معرفي تمام تلاش هاي استان ، تنها در دو ماهه امسال اقداماتي در خور تامل در اين مورد صورت گرفته است. ظاهرانگارنده محترم برنامه هاي زنده اي كه نوروز امسال بطور مفصل و با حضور مسئولين و هنر مندان با استعداد و خوش ذوق اليگودرزي به معرفي جاذبه هاي تاريخي و طبيعي و توانمنديهاي مختلف افقتصادي ، فرهنگي ، هنري و .. شهرستان اليگودرز پرداخت را رويت نكرده اند ، ظاهرا نگارنده محترم برنامه زنده شبانه ( بهارستان ) كه در طول ارديبهشت ماه بار ها به تبيين جاذبه هاي طبيعي اليگودرز از جمله تمندر ، چكان ، آب سفيد ، قالي كوه و … پرداخته است را نظاره نكرده اند ، ظاهرا نگارنده محترم مستند تلويزيوني ( زز ماهرو ) (بشارت ) را كه با استقبال مردم اين مناطق مواجه شده را نديده اند ، ظاهرا نگارنده محترم فعاليتها و اخبار شهرستان اليگودرز ( آنچه توسط خبر نگاران محترم اين شهرستان به طور روزانه وصول مي شود )را در بخش اخبار شهرستانها رويت نكرده اند ظاهرا نگارنده محترم برنامه هاي راديويي پيك صبح و پيام زاگرس را كه در هفته بطور ميانگين دو سه بار با كارشناسان فرهنگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اليگودرز ارتباط تلفني برقرار مي كند را نشنيده اند – ظاهرا نگارنده محترم مستند روز هاي انقلاب را كه در چند قسمت به نقش روحانيت شهرستان اليگودرز در پيروزي انقلاب پرداخته است را نديده اند ( جالب آنكه اين مستند به عنوان مستند برگزيده وقايع انقلاب در بين مراكز كشور معرفي شد )
  3-برادر – خواهر محترم!اطلاع رساني فعاليتها با تعريف و تمجيد متفاوتند. آنچه بيان مي شود براي اطلاع و روشن شدن افكار عمومي است نه تعريف و تمجيد از خود . همكاران اين مركز هيچگاه خود را بي نياز از نظرات و نقد هاي علمي و كاربردي ندانسته و نمي دانند . اما شما نيز به پاسخ اين سوال بينديشيد كه آيا طبق تعريف مقوله (نقد)بيان مصداقي ضعف و ارايه راهكار براي كم كردن نقاطضعف و پر رنگتر شدن نقاط قوت از تعاريف نقد نيست ؟ آيا شما برادر يا خواهر گرامي طبق تعريف ( نقد ) دست به قلم برده ايد يا ….؟
  4-ظاهرا نگارنده محترم چند برنامه با نمايندگان را كه با حضور نماينده محترم مردم شريف اليگودرز در مجلس شوراي اسلامي و با موضوع انتقال آب اليگودرز به قم توليد و پخش شد را نظاره نكرده اند ؟ آيا ميدانيد در آن برنامه چه مواردي در اين زمينه پرسيده شد ؟ آيا از توضيحات نماينده محترم شهرستان اليگودرز در آن برنامه با اطلاع هستيد.
  5-نگارنده محترم ظاهرا از توليد و پخش برنامه هاي مشترك صدا و سيماي لرستان با تمام مراكز كشور در سال گذشته چندان با اطلاع نيستند . اين برنامه كه تحت عنوان (فصل سوم ) در اين مركز توليد شد جالب آنكه در اين برنامه نيز بار ها و بار ها شاهد معرفي جاذبه هاي طبيعي و تاريخي شهرستان اليگودرز بوديم به تمام مراكز كشور نيز صادر شد و بنا بر نظر سنجي ها ي ستاد سفر هاي استان پخش اين برنامه در مراكز استانهاي كشور در اقبال گزارشگران به استان لرستان عاملي مهم به شمار آمد . حال آنكه شما فرموديد ما وارد كننده بوديم تا صادر كننده. نگارنده محترم و خوانندگان گرامي !يقينا با فرافكني و كلي گويي براي توسعه استان خودراه به جايي نخواهيم برد . يقينا عملكرد اين رسانه نيز همواره نيازمند نقد هاي عالمانه و بيان راهكار هاست . بياييد با دلسوزي و مودت و با نيتي خير ضمن ديدن خوبيها و براي رفع كاستيها به طور كابردي همفكري كنيم .
  در كل نيت ما بهره گيري از نقد هاي عالمانه و دلسوزانه است تا به وجود همديگر بباليم نه اينكه ….!

  روابط عمومي صدا و سيماي مركز لرستان

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.