امام با تغییر حجاب زنان لر مخالف بود

tmb_21mplq99a60032دکتر زهره آقاجری (خواهر هاشم آغاجری) در جمع حامیان میرحسین موسوی در یاسوج: در ابتدای انقلاب اسلامی برخی آقایان خدمت امام (ره) رسیدند و عنوان کردند که حجاب زنان لر را تغییر دهند و امام با طرح آنان به شدت مخالفت کرد

به گزارش نشریه اینترنتی لور به نقل از پایگاه خبری قلم‌نیوز دکتر زهره آقاجری [خواهر هاشم آغاجری] که در جمع حامیان میرحسین موسوی در یاسوج سخنرانی می‌کرد، گفت: در ابتدای انقلاب اسلامی برخی آقایان خدمت امام (ره) رسیدند و عنوان کردند که حجاب زنان لر را تغییر دهند و امام با طرح آنان به شدت مخالفت کرد.

وی افزود: من آن موقع دانشجو بودم و در آن نشست امام راحل فرمودند که حجاب زنان لر مختص همان منطقه است و هیچ منعی و اشکالی ندارد.

وی با بیان اینکه آن آقایان معتقد بودند زنان لر نمی‌بایست زلف خود را از روسری بیرون بیاورند، اظهار داشت: امام فرمودند این حجاب هیچ اشکالی ندارد و اجازه ندادند که آقایان تفکرات خود را راجع به حجاب زنان لر عملی سازند.

وی ایستادگی حجاب زنان لر در مقابل کشف حجاب رضاخانی را برای زنان لرنشین یک افتخار دانست و یادآور شد: زنان لر با ایستادگی در مقابل کشف حجاب رضاخانی نشان دادند که همانند مردانشان با غیرتند.

Advertisements