محسن رضايي: به زنان خانه دار حقوق می دهیم

من در دولت خود نه تنها پست كليدي به زنان كشور خواهم داد بلكه در اداره امور كشور، از زنان توانمند در تمامي مشاغل و مديريت آن مراكز استفاده خواهم كرد. اگر بيمه بيكاري مهم است،‌ بيمه زنان خانه‌دار مهم‌تر است. از اين رو شغل خانه‌داري را تصويب و «‌حقوق خانه داري»‌ به زنان خانه‌دار پرداخت خواهد شد كه در برنامه اعلام خواهم كرد

محسن رضايي با انتشار بيانيه‌اي درباره مشارکت اجتماعي زنان از برخي طرح‌هاي خود نظير بيمه زنان خانه‌دار خبر داد.

  متن بيانيه به اين شرح است:

هيچ نهضتي را سراغ ندارم كه زن و يا زناني در آن نقش اساسي نداشته باشند. هيچ قهرمان ملي، ‌دانشمند و يا سياستمداري بزرگ را نمي‌شناسم كه از تربيت در دامان مادري فرهيخته كمال نيافته باشد و يا از همراهي همسري وفادار بي‌بهره باشد. تاريخ،‌ گواهي صادق بر اين مدعاست. دريغ آن‌كه اين حماسه‌آفرينان همواره گمنام مانده‌اند.

طي سال‌هاي اخير ده‌ها هزار دختر جوان ايراني به سطوح عاليه علمي دست يافته است. چرا نبايد از اين سرمايه عظيم انساني،‌ عاطفي،‌ علمي در توسعه ملي استفاده كرد؟

به نظر من، زن نقش موثر در توسعه فرهنگي و اجتماعي و توسعه اقتصادي و سياسي دارد كه در اين ميان، محوريت او در توسعه فرهنگي آشكار است.

زنان ما بايد با حفظ ارزش‌هاي ايراني و اسلامي در تمامي سطوح اداره كشور و زندگي و جامعه، نقش ايفا كنند. زنان ما،‌ در مجامع بين‌المللي از ديگران برترند و نه تنها در ورزش بلكه در بقيه امور مي‌توانند گوي سبقت را بربايند.

من در دولت خود نه تنها پست كليدي به زنان كشور خواهم داد بلكه در اداره امور كشور، از زنان توانمند در تمامي مشاغل و مديريت آن مراكز استفاده خواهم كرد. اگر بيمه بيكاري مهم است،‌ بيمه زنان خانه‌دار مهم‌تر است. به لحاظ اقتصادي سهم كار زنان خانه‌دار در توليد ناخالص ملي، چشمگير و قابل محاسبه است. از اين رو شغل خانه‌داري را تصويب و «‌حقوق خانه داري»‌ به زنان خانه‌دار پرداخت خواهد شد كه در برنامه اعلام خواهم كرد.

از اولويت هاي دولت من رفع محروميت و فقرزدائي از اقشار مختلف از جمله زنان سرپرست خانواده و زنان آسيب‌ديده است.

اولين قدم، آماده‌سازي و توانمند كردن زنان در امور زير مي‌باشد:

1- مهارتهاي زندگي

2- فرهنگ‌سازي و تربيت فرزندان

3- مشاركت‌ها و مديريت‌هاي اجتماعي و سياسي

خط ‌مشي ما در امور بانوان براي ساختن يك جامعه انساني و توحيدي كه ابراهيم و هاجر محور آن هستند، عبارتند از:‌

1- تناسب در حقوق و وظايف زن و مرد در خانواده و برابري حقوق زن و مرد در اجتماع

2- ارتقاي تشكيلات مربوط به زنان

3- توزيع عادلانه و بدون تبعيض امكانات و فرصت‌ها در همه امور ورزشي،‌ تحصيلي،‌ شغلي،‌ بهداشتي و سلامت، توليدي و تجاري براي زنان كشور.

 

Advertisements

2 دیدگاه برای «محسن رضايي: به زنان خانه دار حقوق می دهیم»

  1. نامه سرگشاده اکبر اعلمی به آیت الله خامنه ای

    اکبر اعلمی مسئولیت اقدامات شورای نگهبان را متوجه شخص آیت‌الله خامنه‌ای دانسته است

    اکبر اعلمی، که صلاحیتش برای نامزدی در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نامه سرگشاده یک بنده خدا به بنده دیگر خدا، مقام محترم رهبری ایران رد شده است، در نامه سرگشاده ای به آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، از آنچه تضعیف جمهوریت نظام خوانده ابراز نگرانی کرده است.

    آقای اعلمی، که سابقه نمایندگی مردم تبریز در مجلس ایران در دوره های ششم و هفتم را دارد، در عنوان این نامه نوشته است: «نامه سرگشاده یک بنده خدا به بنده دیگر خدا، مقام محترم رهبری»، و در توضیح این عنوان با اشاره به روایاتی از نحوه برخورد علی بن ابیطالب، امام اول شیعیان، با افراد تحت حکومتش نوشته است: «نظر به اینکه نه شما معصوم و والاتر از علی(ع) هستید و نه من عاصی و فروتر از آن یهودی و اعراب بدوی می باشم و هر دو عبد خدا و از جنس خاکیم و دیر یا زود به اصل خویش باز خواهیم گشت، بدین سبب در وهله نخست در مطلع نامه ام شما و خود را بنده خدا خطاب کردم تا در نگارش این نامه مشفقانه دچار لکنت زبان و لغزش قلم نگردم و … به عنوان یک شهروند صاحب حق در این نامه شکوه و دغدغه هایم را با شخصیتی در میان نهم که قدرت مطلقه را در کشورم در اختیار دارد.»

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.