حكايت جالب دانش آموزان دلفان و خبرگزاري مهر

454905_orig سلام ، ما دانش آموزان مدرسه شهید محمد منتظر قائم روستای کرم الهی خاوه شهرستان دلفان از خانم خبرنگاری که با آمدن به روستای ما مشکلات ما را به مسئولان گفتند تشکر می کنیم. ما الان در یک کانکس درس می خوانیم. دیگر صدای در و پنجره ها و ترک دیوارها ما را نمی ترساند. دیوارهای مدرسه ما کج شده بودند    

وقتی گزارش مدارس تخریبی دلفان را می نوشتیم منتظر بودیم تا شاید این واقعیت نیز در کام برخی تلخ به نظر آید اما به این نیز امید داشتیم که این تلخی را لبخند رضایت دانش آموزی روستایی شیرین کند.

به گزارش خبرنگار مهر در شهرستان دلفان، پس از انتشار گزارش خبرگزاری مهر پیرامون مدارس تخریبی دلفان مسئولان سازمان نوسازی مدارس با حضور در محل این مدرسه و تایید گزارش مهر تصمیم به نوسازی مدرسه شهید محمد منتظر قائم این شهرستان گرفتند.

با توجه به مخاطره آمیز بودن این مدرسه دانش آموزان بنا به صلاحدید مسئولان چند روزی را در زیر آسمان آبی درس خواندند تا یک عدد کانکس به طور موقت برای محل تحصیل آنان تعبیه شود و در نهایت نوسازی این مدرسه تخریبی نیز در دستور کار قرار گرفت.
آنچه جای تقدیر و تشکر دارد توجه مسئولان سازمان نوسازی مدارس استان لرستان به گزارش خبرگزاری مهر و تمهیدات آنان برای رفع مشکل موجود بود. در حال حاضر دانش آموزان این مدرسه روستایی دیگر از باد و باران هراس ندارند و از صدای خش خش ترک دیوارها نمی ترسند.

دانش آموزان این مدرسه و برخی از اولیا آنان در نامه ای به خبرگزاری مهر از تلاش های این خبرگزاری برای رساندن صحبت هایشان به گوش مسئولان تقدیر کردند. بخش هایی از این نامه کودکانه را مرور می کنیم تا شاید این حرف های محبت آمیز خود تسلی بخش برخی برخوردهای مسئولان استان باشد.

“سلام ، ما دانش آموزان مدرسه شهید محمد منتظر قائم روستای کرم الهی خاوه شهرستان دلفان از خانم خبرنگاری که با آمدن به روستای ما مشکلات ما را به مسئولان گفتند تشکر می کنیم.

ما الان در یک کانکس درس می خوانیم. دیگر صدای در و پنجره ها و ترک دیوارها ما را نمی ترساند. تعداد دانش آموزان مدرسه ما زیاد نیست ولی همیشه مادران و پدران ما نگران فرو ریختن مدرسه بودند.

دیوارهای مدرسه ما کج شده بودند و حیاط مدرسه هم با یک باران پر از گل می شد. وقتی قرار شد برای ما مدرسه بسازند خیلی خوشحال شدیم.

وقتی کانکس آماده شد مدیر مدرسه گفت بگذارید تا یک نفر را بگیریم تا داخل آن را تمیز کند بعد کلاسمان را به آنجا ببریم ولی ما می خواستیم زودتر در کلاس جدیدمان درس بخوانیم. برای همین خودمان مدرسه کوچک مان را تمیز کردیم.

حالا چند هفته ای است که در این مدرسه درس می خوانیم. اینجا خیلی بزرگ نیست ولی همه ما آن را دوست داریم چون هم امن است و هم دیگر مجبور نیستیم در روزهای بارانی و هنگامی که باد می آید بترسیم.

از مسئولان همه به خاطر اینکه به فکر ما بودند تشکر می کنیم. ما برای آنها هم دعا می کنیم تا همیشه در انجام کارهایی که به بچه ها سود می رساند موفق باشند.

مادرها و پدرهای ما نیز می خواستند از خبرنگاری که به روستای ما آمد تشکر کنند. ما از طرف خانواده هایمان هم از او تشکر می کنیم. ما همه دوست داریم بچه ها در مدرسه های امن و زیبا درس بخوانند و برای همه کسانی که برای این کار کوشش می کنند هم دعا می کنیم.

دانش آموزان دبستان شهید محمد متنتظر قائم روستای کرم الهی : پویا عسگرانه – نوشین بزدادی- شیوا و شیدا نظری – رامین کاظمیان – مهسا رستمی – حسین عطایی – مبینا کاظمیان- فریبرز کرم الهی – فائزه عطایی – آرش رستمی – اکبر آزادی (مدیر و آموزگار دبستان)”.

به هر حال خبرگزاری مهر در راستای رسالت خود مشکلات مدارس تخریبی دلفان را انعکاس داد که خوشبختانه حرکتهای خوبی از سوی مسئولان آغاز شد. امید می رود با توجه به گسترده بودن مشکلات در این بخش همکاری خیرین مدرسه ساز نیز راهگشا باشد.

دانش آموزان زیادی در مدارس تخریبی درس می خوانند و شکی نیست اگر همت مسئولان با دستان مشکل گشای خیرین مدرسه ساز همراه شود هزاران نامه دعا و تشکر به آسمان سرازیر می شود. چشمان دانش آموزان روستایی زیادی هنوز منتظر است تا کوششی مسئولانه و دستانی خیراندیش لبخندی کودکانه را بر لبانشان شکوفا کند.

Advertisements

2 دیدگاه برای «حكايت جالب دانش آموزان دلفان و خبرگزاري مهر»

  1. اهل الیگودرزم

    پیشه ام بیکاریست

    گاه گاهی زینتی می سازم از سنگ می فروشم به شما

    در گشتل بخوانید

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.