نمايندگان لرستان وكيل مردم هستند يا سخنگوي دولت؟!

e2اخیرا رویکرد اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان لرستان در مجلس به‌گونه‌ای بوده است که گاه احساس می‌شود این بزرگان از اعضاء کابینه‌ی دولت هستند. از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود بنا به رسالت ذاتی‌شان سخنگو و مدافع حقوق موکلان خود باشند نه مدافع و سخنگوی دولت!    

محمدرضا ملکشاهی‌راد نماینده‌ی خرم‌آباد سی‌ام خرداد ماه در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد: ‌دولت نهم با نگاه عدالت‌محورانه، مشكلات و بي‌مهری‌های صنعت آب لرستان را رفع كرده است

این سخن جناب ملکشاهی‌راد نماینده‌ی خرم‌آباد در شرایطی گفته شده است که وضعیت آب لرستان همچون دیگر صنایع استان –البته در صورتی که صنعتی بیابیم- به هیچ وجه شرایط قابل دفاعی ندارد، اگر تمام فعالیت‌های دولت در بخش آب لرستان را بگردیم تنها پروژه‌ی قمرود است که دولت نهم در اجرا و بهره‌برداری از آن تلاش وافری دارد، پروژه‌ی عظیمی که در آخرین روزهای سال گذشته شاهد افتتاح از یکی از تونل‌های آن بودیم و به گفته‌ی وزیر نیرو تا پایان سال شاهد به بهره‌برداری رسیدن آن خواهیم بود تا از طریق تونل‌ها و لوله‌هایی غول‌پیکر آب لرستان به صدها کیلومتر آن‌طرف‌تر یعنی کویر مرکز ایران، راهی پیدا کند. برای اثبات نگاه عدالت‌محورانه این دولت و دولت‌های پیشین به لرستان، تنها کافی است ضمن در نظر داشتن هزینه‌های 850 میلیارد تومانی طرح قمرود، نگاهی گذرا به مصائب بی‌شمار لرستان در زمینه‌ی صنعت آب داشته باشیم.

      می‌دانیم که حدود 12 درصد از روان‌آب‌های کشور در استان لرستان جاری هستند ولی با این وجود از 800 هزار هکتار اراضی آبی لرستان، تنها 200 هزار هکتار به صورت آبی کشت می‌شوند آن هم با سیستم‌های آبیاری مربوط به عصر حجر! یعنی بیش از 75 درصد از اراضی این استان در کنار رودخانه‌های دائمی سیمره، کشکان، خرم آباد، سزار و ده‌ها سراب کوچک و بزرگ دیگر به صورت به صورت دیم کشت می‌شوند.

      و باز هم می‌دانیم که ده‌ها پروژه‌ی آب رسانی لرستان به دلیل نبود اعتبار سال‌های سال است به آثار تاریخی مبدل شده‌اند، سد معشوره (گـاشِمار) که روزگاری قرار بود دشت کوهدشت را سیراب کند سال‌هاست بلاتکلیف مانده است، سدهای مراوک، ایوشان، حوضیان، رودبار، بختیاری، کمندان و … همچنان در انتظار اعتبار به سر می‌برند؛ حتی ایستگاه‌های کوچک پمپاژ آب در بخش‌های مختلف استان هم که با اندک هزینه‌ای زمین‌های این مناطق را آبی خواهند کرد، سال‌هاست معلق مانده‌اند.

      و باز هم برای اثبات گوشه‌ای دیگر از عدالت‌محوری‌های دولت کافی است که مصوبات دو فقره سفر استانی هیئت دولت را به نظر بیاوریم، مصوباتی که بخش اعظمی از آنها برای همیشه روی کاغذ ماند، به گونه‌ای که حتی خود رئیس جمهور هم در سفر دومین سفرش به لرستان، به اجرایی نشدن مصوبات مربوط به این استان اعتراف کرد، حال آن همه پروژه معطل مانده را با بهره‌برداری سفارشی و 2 سال پیش از موعد پروژه‌ی قمرود مقایسه کنید.

     البته باید گفت که رویکرد دفاع همه‌جانبه‌، در سال‌های اخیر رویکرد اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان لرستان در مجلس بوده است، به‌گونه‌ای که گاه احساس می‌شود این بزرگان از اعضاء کابینه‌ی دولت هستند. بدیهی است همه‌ی افراد صاحب این حق هستند که از حزب یا نماینده‌ی مطلوب‌شان حمایت کنند، لکن از جناب ملکشاهی و سایر نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود بنا به رسالت ذاتی‌شان، هنگام گفتگو با رسانه‌ها و تریبون‌های خبری بیشتر سخنگو و مدافع حقوق موکلان خود باشند نه مدافع و سخنگوی دولت! و اگر بحث دفاعی در میان باشد یقیناً مردم لرستان بیشتر محتاج دفاع‌اند تا دولت، چرا که دولت بحمدالله ابزارها و رسانه‌های فراوانی برای دفاع از عملکرد خود در اختیار دارد. به هر حال امیدواریم که این دوستی و طرفداری نمایندگان لرستان از دولت، یک‌طرفه نباشد و از این همه دفاع و تلاش همه‌جانبه‌ی نمایندگان‌مان چیزی عاید لرستان شود و نسیمی از عدالت موعود این دولت بر دیار تشنه‌ی عدالت‌مان وزیدن بگیرد.

 مهدی ویس‌کرمی
عضو هیئت تحریریه‌ی
نشریه‌ی لور

Advertisements

45 دیدگاه برای «نمايندگان لرستان وكيل مردم هستند يا سخنگوي دولت؟!»

 1. اینها همان کسانی هستند که ما با طايفه سالاري انها را برگزیدیم
  ما که خود را بازمانده كساني می دانیم که بلوط خوراکشان بود
  اما رضاخان را شکست دادند

 2. خدا عادل است و صالح. راستی آقای خدایی مصاحبه خسرو آواز ایران با بی بی سی رو شنیدی. جنجال خبریه خوبیه اگه می خواهید آپش کنید.
  در ضمن از تبریک هم ممنون

 3. آيا سياست ما عين ديانت ماست؟
  متاسفانه نمايندگان ما نه شجاعت مدرس را دارند و نه ديانت او را بلكه نان را به نرخ روز مي خورند و هرجا به نفع آنان باشد گرايش پيدا مي نمايند .
  زماني براي تبليغ يكي از نمايندگان اين استان جهت تبليغ در كنارش بودم و به روستاهاي اطراف خرم آباد رفتيم هنگام نماز شد گفتيم بايستيم و نماز بخوانيم گفته شد نماز را مي شود قضايش را بجا آورد فعلا تبليغ مهم است .
  زماني نيز يكي از نمايندگان فعلي با سخنراني هاي آتشين عليه دولت فعلي آقاي احمدي نژاد راي مردم را بسوي خود كشاند و مردم با همين سخنراني هاي ايشان به او راي دادند اما متاسفانه بعد از دوسال يكي از طرفداران دو آتشه احمدي نژاد شده بود .
  آيا مگر مي شود مردم را بازيچه خود قرار داد و مگر مي شود مردم فراموش كنند اما متاسفان نه ديانتي است و نه سياستي . بلكه ديانت اينان فقط شيره ماليدن بر سر مردم بيچاره اي است كه زود گول اينچنين افرادي مي خورند.
  ديانت را براي سياست و رسيدن به قدرت مي خواهند .
  و اينان فقط عكس شهيد مدرس را براي دكور در مجلس مي گذارند
  اميد است مرد لرستان بدانند كه به چه كساني راي داده اند.

 4. دوست ارجمند باز هم نمایندگان لرستان مانند همیشه اغفال گردیده اند
  چون توانایی اعلام موجودیت ندارند مجبورند بر خلاف عقیده کسانی
  که به آنها رای داده اند از نمایندگان اصولگرا که در این روز ها حاضرند خون
  مردم را بریزند تبعیت کنند
  باز هم گذر پوست به دباغخانه می افتد

 5. لعنت بر شعور تمام کسانی که انتخابشون بر
  مبنای طایفه سالاری باشه و باز هم بخوان 4 تا نماینده مثل قبل به مجلس بفرستن!!!!!

  بایید کمی در آینده فکر کنیم و به خاطر خدا برای یک بار از
  روی منطق نماینده انخاب کنیم. یا اگر نمی توانیم انتخاب نکنیم
  به خدا انتخاب اینجور افراد بیشتر موجب ضرر میشود تا منفعت..

 6. آقاي خدايي عزيز ، اينها را كه مردم لرستان انتخاب نكردند كه موكل مردم باشند اينها را دولت نهم نماينده مجلس كرد حالا هم دارند دين خودشونو ادا مي كنند.

 7. اين شهروندمون راست ميگه اينها نماينده دولت هستند. نه نماينده مردم لرستان.

 8. نمايندگاني كه با نظارت استصوابي به مجلس راه يافته اند بهتر از اين نمي شوند.

 9. بنا به اطلاعات واصله وقت قانوني خودشان را در اختيا ر ديگر ناطقين جهت بهره برداري سياسي قرار مي دهند جاي تاسف است

 10. نظام الاسلامی کجایی؟
  روحت شاد
  تو کجا و این آقایان کجا؟

 11. من لم يشكرالمخلوق لم يشكرالخالق
  برادراي عزيزم ما قوم لر هميشه به قدرشناسي معروف بوديم وجملاتي كه شما در قسمت نظرات اين مطلب نوشتيد مصداق بارز نمك نشناسي هست.
  اگر واقعا اين طرز تفكر شماست كه واستون متاسفم.لازم دونستم به شما يادآوري كنم كه به واسطه همين نمايندگاني كه شما داريد اونا رو به باد انتقاد مي گيريد براي اولين بار درطول عمرنظام مقدس جمهوري اسلامي بودجه لرستان رتبه اول رو در كشور ،با افزايش 67 % داشته كه متاسفانه چشماتون رو روي اين مطلب بستيد.
  برادراي عزيزم مطمئن باشيداين افزايش چشمگير بودجه عمراني لرستان بواسطه لياقت وشايستگي همين نماينگاني است كه شما اينگونه درباره اونها صحبت مي كنيد.

 12. اول به مطلب آقای کیانی میپردازم: برادر من فکر میکنم این آمار هم مثل آمار تورم و نرخ بیکاری و چیزهایی دیگه باشه که برادرانمان در دولت تهیه میکنند شما نیازی نیست به آمار نگاه کنید فقط یک بار لطف کنید وه به استانهای همسایه خودمان نه جای دور بروید خواهید دید که این آمار هم مثل مابقی آمارهاست البته شاید کوچه شما هم مثل کوچه رئیس جمهور همه چیزش رو به راه باشه ….
  و اما نمایندگان عزیزتر از جان که فقط به فکر این هستند که با حمایت از دولت بعد از اتمام دوره نمایندگی که احتمال زیاد رای نمی آورند جایی در داخل دولت محترم و منتخب پیدا کنند نظر مردم و بیکاری و کارخانه های رو به نابودی که اصلا در حیطه کار این عزیزان نیست….

 13. ما انتخاب میکنیم برا ی اینکه آنها معروف و پولدار شوند و بهتر توی سر مردم بکوبند.اگر اینها کارشان درست باشد در دور بعدی دست به دامن تقلب نمیشوند و مردانه شکست را میپزیرند.بعد از 30 سال کدام کار مفید را انجام داده اند؟اینها نمیتوانند مشکلات خود و خانواده خود را حل کنند چطور میخواهند مشکلات مردم را حل کنند.تمام حرفهایشان پوچ و وعده توخالی است.نمایندگان چرا بجای حل مشکل مردم در سخنرانی هایشان از دولتی دفاع میکنند که سراسر دوره تصدی اش جز دروغ و مصوباتی که فقط بر روی کاغذ نوشته شده نتیجه ای نداشته است.میگی نه نگاه کن مشت نمونه خروار است .برای نمونه پتروشیمی لرستان ابیاری دشتهای لرستان پالایشگاه پلدختراشتغالزایی برای کلیه جوانان و……

 14. آخه از نماينده البته به اصطلاح نماينده هايي مثل آقاي م.. و…. چه انتظاري غير از اين ميشه داشت عزيزان از ماست كه بر ماست آخه اين آش ها رو خودمون با طايفه بازي و…واسه خودمون پختيم حالا به دهنمون مزه نميدن از ماست كه بر ماست

 15. ازماست که بر ماست…
  آقای نمک شناس کیانی پلدختری عزیز.
  شما میگی بودجه 67% بیشتر شده که من اولین باره شنیدم و فکر کنم که آمارتو از مرکز آمار محمود آنلاین گرفتی که بیشتر به جوک شبیه هست.ولی یه نمونه میگم:وقتی 4 روز پیش ایران طبق اعلام منابع نظام 280 میلیون دلار به بولیوی وام داده چه فرقی میکنه که بودجه لرستان از 400 میلیون تومن شده 700 میلیون تومن؟
  در ضمن در همون شهری که هستی 2 تا طرح درست و حسابی پیدا کن بعدش بیا سنگ دولتو به سینه بزن تا منم بهت بگم با یک دهم 280 میلیون دلار چه کار هایی در لرستان میشه کرد.

 16. وقتي بدون بررسي انتخاب مي كنيد انتظاري بيشتر از اين هم نيست اول ببينيد اصلا طرف بلده دو كلمه درست تو صحن مجلس صحبت كنه يا نه كه كسي هم حرفش رو بخونه و اهميت بده

 17. انها باید خودشان احساس شرم کنند ، تا کی میخواهند این همه مصیبت وبدبختی این مردم دلاور را مخفی نگه دارند آیا نمی پندارند که روزی باید در پیشگاه خداوند به تک تک این مردم به تمامی جوانان بیکار و مجرد به تمامی کودکانی که هنوز که هنوز است معنی زیبایی دوران بچگی شان را احساس نکرده اند، جواب پس دهند . به امید روزی که خائنین به کنار روند و منجی بیاید.

 18. سلام زحمت کشان لرنا نیوز خسته نباشید
  من همتی دانشجوی ترم اول رشته ی علوم سیاسی دانشگاه پیم نور دلفان هستم مطلبی را که درباره ی نمایندگان نوشته بودید خواندم جالب و قابل تامل بود .میخواستم شما را به یک امار گیری ساده ولی مهم دعوت کنم لطفا از میزان دقایقی را که نماینده گان لرستان مخصوصا اقای محمدی نماینده ی محترم سلسله و دلفان در صحن مجلس از حقوق شهر ها دفاع کرده اند ومیزان به کار گیری اعتبارات در کار های عمرانی اماری تهیه کنید (چون در طول 12 سال نمایندگی اقای محمدی ما طرحی در دلفان نداشته ایم که حد اقل بتواند 10درصد از جمعیت بیکار شهرستان را مشغول به کار کند واینکه اگر اعتباری بوده ایا در کجا و به چه منظور در نظر گرفته است)متشکرم

 19. با اظهار ناخرسندی و تاسف بیشتر جمعیت کارگران ساختمانی استان را که برای کار به شهر های دیگر میروند جوانان دلفان هستند که میتوان بااحداث کارگاه های کوچک و واگذاری- بخش اندکی انها را سر کار برد و نیز نیاز استان را تامین کرد که هزینه ای را که دولت نتواند بدهد ندارد مثلا کارگاه تراشکاری یا اجر سازی یا بازیافت که میتوان با اموزش دو ماهه بالای 600نفر را زیر کار برد و نیز نیاز شهر واستان را با ان تامین کردو(لطفا اندازه ی یک دهم توجهی که به مسائل مقامات بلند پایه وانتخاباتی میشود به لرستان و دلفان توجه شود-و این فقط دلی تپنده و به دور از الایش میخواهد وکسی که به زیر پایش هم بنگرد)

 20. از کسانی که از نمایندگان لرستان حمایت میکنند خواهش میکنم سری به کارنامه نمایندگان نهاوند و ملایر بزنند تا بفهمند نماینده یعنی چه

 21. برادرعزیزجناب کیانی شماکه می فرمایید بودجه لرستان افزایش داشته چرانمودانرا مردم نمی بینند شما سری به روستاهای لرستان بزنید فقر وبیکاری. عدم بهداشت .بی سوادی وانواع بیماریهارا دربین این مردم می بینید .شاید این هم از ازسر مهرورزی دولت مهرورز ووکیل دولت بودن اقایان که وکالت لرستان را یدک می کشند باشد

 22. ای بی انصافا کی دلفان و سلسله را از دهستان به شهر تبدیل کرد کی 6تا دانشگاه به این دو شهرستان اورد کی اب و گاز و جاده نه تنها برای این دو بلکه برای هرسین و نهاوند و… اورد مگه همین محمدی نبود . اگه بد بود چرا چهار دوره رای اورد .یا همین بروجردی که اونقدر برای بروجرد کار کرده که خرمابادیها شاکی شدن اگه بد بود 3دوره پشت سر هم رای نمی اورد همین دومثال برای برای دروغاتون کافیه وسلام 

 23. محمد عزیز لطف کنید سری به دیگر استانها بزنید بعد بفرمایید کارشده سری به استان کویری سمنان بزیند ببیند چه امکانات کستردهای دراختیار انان قرارگرفته بعد بالرستان عزیز لرستان که کاشف اهن بوده وازلرستان تمدن به دیگر جاها رفته ولی الان ازلحاظ امکانات زندگی درحدصفر هستند!!!

 24. با سلام
  نماینده ها انتخاب مردم نیست و انتخاب دولت خدمتگذار…
  اعتراض ما به عملکرد اینهایی که فقط از مجلس حضوری میخورند تا از اب و نون نیفتند نباید به حرف ختم بشه مشکل ما اینه که حتی رسانهها و.. هم صدای ما رو که هیچ نمی شنوند حتی چشمهای بیغیرتشون رو بدبختی مردم ما و همه جوانهای عزیز و با لیاقت و نخیه ما بستند به امید روزی که هیچ جوان لری بیکار نباشه و فرهنگ ما انقدر رشد کنه که هیچ گوسفند چرون گرسنه ای وکیل ما نباشه

 25. باسلام من نمیخوام از نمایندگان تعریف کنم چون نیازی به آ نها ندارم من یک دانشجوی پزشکی هستم اما باید انصاف رو رعایت کردابتدا برای روشن شدنتان برخی از کارهای نمایندگان مردم لرستان خاطر نشان میکنم
  1.ساخت پتروشیمی در جاده ی کوهدشت خرم آباد
  2.ساخت پالایشگاه در پلدختر همان پالایشگاهی که از دست ملک آسا نماینده اصلاح طلب وقت پلدختر پرید و به اراک رفت!!!!!!!
  3.تسرع در کار سد معشوره و…..
  4.چهار خطهشدن محور خرم آباد-پلدختر میتونید بیایید به این جاده و از نزدیک ببینبد
  من نمیخوام جواب اون آقا رو که گفته این ها نماینده دولت نهم هستن و نماینده مردم نیستن رو بدم چون این آقا یا خانم از اساس با نظام مخالف است اما همینو بس که نمایندگان حوزه ی پلدختر و خرم آباد انخاباتشون تا آخرین لحظات ابطال بود و با حکم حکومتی تایید شد به نظرم شما به جای این تخریب ها باید راه کار بدید نه بدون اطلاع از موصوبات دولت و تلاش نمایند گان و فقط با تصورات ذهنی خودتان اظهار نظر کنید نکته آخر این که بهتر برید نطق های در مجلس آقای رحیمی نسب و کاییدی رو بشنوید که چگونه آقای احمدی نژاد و لاریجانی و ابوترابی و مشایی رو به باد انتقاد میگیرند

 26. در جواب گودرزی
  متاسفانه کسی که خودشو به خواب بزنه بیدار کردنش …..
  شما به تذکر اقای کاییدی به وزیر ارتباطات مراجعه کنید همه چیز استان ما معلوم خواهد شد (تذکر راجع به انتن ندادن موبایل در فلکه دوم صادقیه تهران که البته خونه خودشون هم اتفاقی اونجاست….بعد هم اقای کاییدی در مجلس شورای اسلامی نطقی نداشته شاید منظور شما مجالس خصوصی باشه.جای فریادگر مظلومیت لرستان اقای شاهرخی(نطق اردیبهشت86)…..

 27. سلام
  نمی دانم چرا برخی از هم استانی های عزیز مثل اقای کیانی قصد دارند فریب این همه تبلیغات و آمار و نمودار دروغ را بخورند. آمار همه اینها هستند که خودمان روزمره داریم می بینیم آمار همین نان،گوشت، لباس، خانه، دارو، ویزیت پزشکان است که روز به روز گرانتر میشوند. آمار کارخانه پارسیلون، پتروشیمی خرم اباد،کارخانه چرم و پوست،ماشین سازی و یخچال سازی هستند که ورشکسته شدند البته چند زیرگذر در سطح شهر ساخته شده(زیر گذر شقایق بعد از بیش از یک سال هنوز بهده برداری نشده)جاده های بین شهری هم که ساخته شده ربطی به ما ندارد( برای مسافران است ).نمی دانم چرا برخی افراد برای 300 هزار تومن حقوق همه چیز را فراموش کرده اندو خود را به ….. زده اند .
  امیدوارم روزی برسد که جوانان لرستان کمتر وارد نظام شده و در مرزها بخاطر رفاه مرفهین کشته شوند و یا برای کارگری در گرمای طاقت فرسا به عسلویه و… بروند و به آنچه حقشان است برسند. مردم عزیز تا ذمانی که خودتان نخواهید کسی به دادتان نخواهد رسید.

 28. من یه لرم و با اینکه در شهرم زندگی نمی کنم اما همیشه به لربودنم افتخار می کنم، با اینکه دخترم اما شک ندارم که غیرتم از این مثلاً مردها بیشتره و با دیدن خیلی از کم کاریها و بی عدالتی ها فقط آه میکشم که چرا قوم لر قوم من باید این همه خفت و بدبختی بکشه،…
  اما اینم فراموش نکنید که عاقبت مردم لرستان مصداق این ضرب المثله که خودم کردم که لعنت بر خودم باد…
  اولاً چرا از اول به این جماعت تازه به دوران رسیده که نه از تمدن چیزی میدونن نه از اصالت بویی بردن رای دادین دوماً حالا چرا ازشون نمیخواین که به فکر دردو مشکلات باشن نه به فکر ……

 29. در جواب آقای {مهدی} بگم منظور من نطق آقای کاییدی نطقی است که در مهر 88 قرائت کردند که آقای مشائی را لایق تصدی گری معاونت ریاست جمهوری ندانست ضمنا آقای شاهرخی مظلوم است من که جز ظلم از ایشون چیزی از ندیده ام مگه شما ندیدید با چه فضاحتی آقای … لرنا : شرمنده بقيه نظر بدليل توهين به شخص خاصي حذف شد

 30. در بین اونهایی که حانم پگاه همه را یک جماعت تازه به دوران رسیده می دونن ( هر چند که از اساس با توهین به هر شخص و با هر سطح شعور و فرهنگ مخالفم ) بودن کسانی که واقعا لیاقت وعرضه این مسئولیت را داشتند و هم از نظر تحصیلات و هم از نظر شجاعت و اصالت چیزی کم نداشتند ولی به چشم این مردم نیومدن برگردید به عقب و جستجویی در بین آنها بکنید تا بدانیم چه کردیم متاسفانه مردم ما با آگاهی تصمیم نمی گیرند .

 31. پس حرف های آقای{مهدی}توهین به نماینده مردم یک شهر نمیدانید دلم خوش بود این خبرگزاری لرناآزاد و بازی هست اما شما هم…..
  ای کاش متن رو کامل نشون می دادید تا آقا مهدی جوابش رو میگرفت ضمنا من به کسی دشنام ندادم و دروغی هم نگفتم و به شاهرخی هم توهین نکردم
  به هر حال از خبرگزاری لرنا تشکر میکنم که میزاره جوانان برخی از عقایدشان رو با هم تبادل کنن هر چند ما خانوادتا اصولگرا هستیم و لرنا اصلاح طلب .

 32. نظر شما را به چند نطق آتشین نمایندگان جلب میکنم:
  1.رحیمی نسب:در نطق خود در مجلس در رابطه با انتقال آب الیگودرز به قم به شدت به رییس مجلس حمله ورر شد و در سخنی که خیلی ها جرات گفتن آن را ندارند گفت غسل مراجع قم شرعا حرام است
  2.رحمانی:ایشان هم در رابطه با موضوع فوق به رییس مجلس{نماینده قم}پیشنهاد کرد سوهانی حاج حسین و برادران به الیگودرز منتقل شود
  3.کاییدی:در تایید گفته های آقای گودرزی آقای کاییدی در نطق خود به آقای مشایی حمله ور شد
  این نطق ها نشان دهنده این است که هیج گاه نمایندگان مردم مردم را فراموش نمیکنن چون خود از جنس مردم هستن
  آقایان محترم شما باید عملکرد آنها را در نظر بگیرید شما باید بدانید مردم لرستان افراد اصولگرا را برای نمایندگی انتخاب کردند و دولت هم اصولگرا است پس طبیعی است نمایندگان از دولت حمایت بکنند چه بسا اگر میرحسین رییس جمهور بود مخالف دولت می بودن
  لطفا نظر مرا کامل نشان دهید

 33. در جواب مهدی
  من یکی از نزدیکان آقای کاییدی نماینده پلدختر و معمولان هستم.منزل آقای کاییدی همان طور که عرض کردید در منطقه ی صادقیه قرار دارد و این منطقه از نقاط کور شهر تهران است بنابراین آقای کاییدی مجبور شد کاری انجام دهد که ارتباط ایشون در مدتی که در حوضه ی انتخابیه نیست با مردم قطع نشود. فکر نکنم این کار خیانتی از سوی آقای کاییدی به مردم شهر باشه.لازم به ذکر است آقای کاییدی به رییس جمهور در رابطه به پرداخت وام های کشاورزی
  که مربوط به خشک سلی است تذکر دادن. این تذکررا در صورت لزوم به لرنا خواهم داد.

 34. سلام
  به نظر بنده كه مردم بروجرد لااقل مي بايست به نماينده خود مباحات كنند. تا چندي پيش كه نمايندگان لرستان حتي در كوچكترين مسئله هم دخالت نمي كردن و هميشه جز افرادي بودند كه در خواب ناز تشريف داشتند. هيچ امتيازي هم نمي توانستند بگيرند چون در ايجاد حداقل روابط هم مشكل داشتند. به نظر بنده نماينده اي مي تواند براي مردمش كار كند كه پشت هيچ دري منتظر نماند. حالا نماينده دوغوز آباد كه مثلا يك كارمند بوده و ايل و تبارش بهش راي دادند و آمده مجلس مي تواند با وزرا ارتباط برقرار كند؟ يا آقاي بروجردي كه در هيچ اتاقي با شنيدن نامش بسته نمي ماند. بي اتصاف نياشيد.
  در ضمن چرا نمي پذيرد كه در هر شهر و دياري هم طرف دار دولت هست و هم مخالف.

 35. خدا سرنوشتی یک ملت را عوض نخواهد کرد مگر اینکه خود ملت سرنوشت خود راعوض کنند

 36. سلام بنده بعنوان همکار آینده ی آقای بروجردی کاملا با نظر کورال خان موافقم.نماینده باید اونقد ابهت ؛کلاس و وجهه اجتماعی داشته باشه که در یک کلام مردم بپذیرنش..بلانسبت آقای بروجردی ، دشمن دانا به از نادان دوست.اگر نماینده ای در گوشه ای از این مملکت تخصص و ویژگیهای لازم رو داشته باشه همه دولتها براش احترام قائل خواهند بود.و نیازی به چاپلوسی های تهوع آور نداره. آقای بروجردی در دولت اصلاحات هم برای وزرا محترم بودن و شاید بیشتر از امروز..!استانداران اصلاحات بیشتر از امروز ایشونو تحویل میگرفتن.نماینده باید یه زنگ به وزیر بزنه از پشت صندلی سرپا و خبردار وایسه.نه با جنجال نه با اعتراضات کلیشه ای و نخ نما شده نمیشه کاری از پیش برد.نماینده داد میزنه بیکاری بیداد میکنه ؛و جالبه برای مهمترین اداره اقتصادی استان بی تجربه ترین شخص رو معرفی میکنه.همون نماینده هااا!!!
  سکان سازمانها به دست افراد بی لیاقت سپرده میشه، ککشون هم نمیگزه.
  کاش دولت و مجلس هماهنگ باشن خیلی خوبه . ولی برایند این همفکری و هم خطی و هم حزبی برای مردم لرستان آبادانی به دنبال داشته باشه.

 37. البته بنده منكر اقدامات دولت آقاي احمدي نژاد نيستم ولي در مقايسه با استانهاي ديگر خيلي فاصله وجود دارد كه همت نمايندگان را مي طلبد البته اگر بجز جيب خودشون به استان خودشون هم فكر كنند.

 38. اگرآسیب شناسی کنیم به بی کفایتی آنهامیرسیم2سال گذشت 20 سال عقب ماندگی عاید مردم شد علت نابرابری سطوح علمی و تخصصی وکلای ما با همکارانشان است توان طرح موضوع راندارند مجبورنداز کاری که بلدند یعنی سکوت استفاده کنند4 سال می گذرد و…….

 39. با سلام.صحبت در مورد نمايند گان استان واقعا بدون نتيجه است .معضلات استان متاسفانه روز به روز بيشتر مي شود وحما يت نمايندگان از دولت بيشتر.من يه پلدختري هستم و از سر ناچاري به كاييدي راي دادم ولي متاسفانه مثل هزاران هزار پلدختري به شدت پشيمانم شايد اگر فضا مسموم نميشد من اين تصميم رو نمي گرفتم تا به كسي راي بدهم كه حتي يك روز در اين نظام مدير نبوده و يك روز سابقه حضور در جبهه هاي حق عليه باطل رو نداشته و…. اما الان از همه هم استانيهاي عزيز ميخوام مجلس اينده رو با دقت انتخاب كنن.به كساني راي بديم كه حداقل در سابقه خدمتشون در حد مدير كل ستادي يا معاون وزير بوده باشن راستي وفاداري به نظام (حضور در جبهه)يادمان نرود.از لرنا عزيز ميخوام كه انعكاس بده لطفا

 40. داوود :با سلام.صحبت در مورد نمايند گان استان واقعا بدون نتيجه است .معضلات استان متاسفانه روز به روز بيشتر مي شود وحما يت نمايندگان از دولت بيشتر.من يه پلدختري هستم و از سر ناچاري به كاييدي راي دادم ولي متاسفانه مثل هزاران هزار پلدختري به شدت پشيمانم شايد اگر فضا مسموم نميشد من اين تصميم رو نمي گرفتم تا به كسي راي بدهم كه حتي يك روز در اين نظام مدير نبوده و يك روز سابقه حضور در جبهه هاي حق عليه باطل رو نداشته و…. اما الان از همه هم استانيهاي عزيز ميخوام مجلس اينده رو با دقت انتخاب كنن.به كساني راي بديم كه حداقل در سابقه خدمتشون در حد مدير كل ستادي يا معاون وزير بوده باشن راستي وفاداري به نظام (حضور در جبهه)يادمان نرود.از لرنا عزيز ميخوام كه انعكاس بده لطفا

  آقا داوود جنابعالی اگر به کسی که می گویید واقعا رای می دادید حتی اگر پشیمان هم می شدید نمی آمدید در اینجا بگویید. کاملا مشخص است که به کجا وصل هستید اگر نمی دانید برایتان توضیح می دهم .
  نماینده 12 ساله پلدختر جناب شاهرخی حتی نتوانست یک دکه روزنامه فروشی به دکه پلدختر اضافه کند . کاش می دانستی 12 سال در مجلس بودن بعنی چه . .
  دوست عزیزم در خوابتز هم می دیدی در پلدختر پالایشگاه بزنند آن هم با سرمایه گذاری که مقدارش به اندازه بودجه استان اصفهان است . اگر لازم دیدیم بقیه اقدامات دکتر کائیدی را خدکتتان عرض می کنم.
  زنده باد خدمتگزار بی منت و صدیق مردم پلدختر دکتر علی کائیدی.

 41. در جواب حبيب نكند خدماتي مثل اب شرب .ابرساني به دشت واشيان گازرساني به پلدختر و معمولان.ابرساني به جايدر و بن بازه بيمارستان پل دوم فرهنگسرا دانشگاه ازاد كارخانه سيمان ابرساني به افرينه در قالب طرح كوثر.مواضع ولايي در مجلس ششم…ناديده گرفته بشود همانطور كه خدمات مديران بومي مثل حجت نصيري رو انكار كردين دوست من عليقلي رو زياد جدي نگير ما يه اشتباهي كرديم خودمون هم توش مونديم اين دوره فقط سيد حميد كاظمي با ارتباطات بسيار گستردش يه كاري بكنه .ياجد سيد حميد

 42. اساس كار نمايندگان محترم مجلس بايد بر تهيه طرح و لوايح و برنامه ها و تصويب قوانين و ايجاد بسترهاي قانوني براي توسعه همه جانبه كشور باشد و لاغير و گرنه كار چاق كني و مشكل گشايي از كار و گرفتاري مراجعين و يا خداي ناكرده از اقوام و دوستان و آشنايان حتي ميتواند مصداق نان مردم خوردن و پشت كردن كردن بدانها و مسئوليتشان باشد.
  متاسفانه بسياري از مردم تصور ميكنند كه نمايندگان كساني هستند كه مسئوليتشان در جاده و سد و پالايشگاه ساختن خلاصه شده و اين تفكر غلط تا بدانجا پيش ميرود كه مثلا شخصي كه متاسفانه بعنوان نماينده وارد مجلس شده براي جلب نظر افكار عمومي در تلويزيون استاني ! ظاهر شده و به دروغ مدعي سد ساختن ميشود و حتي با چند تكه فيلم كه بصورت بسيار مضحك تهيه نموده با بيل و كلنگ جلوي چند پروژه سد سازي و راه سازي ظاهر شده و مانند سركارگر به امر و نهي راننده لودر و كارگران در صحنه پرداخته و در برنامه تلويزيوني مدعي انجام كارهاي بزرگ ميگردد كه اين نه تنها توهين به شعور مردم بلكه به مسخره گرفتن و تنزل دادن بهاء و ارزش نهاد مهم نمايندگي مردم محسوب ميشود.
  ساختن سد و راه بر اساس طرحها و برنامه هاي دولت و وزارتخانه هاي متبوع مانند وزارت راه و ترابري و يا نيرو و غيره به انجام ميرسد كه البته در همان مجلسي كه اين نمايندگان حضور دارند اين طرحهاارائه و تصويب و تاييد ميشوند و نمايندگان نقش محوري و مهم اجرايي را در آن نميتوانند بازي نمايند ! لذا توصيف و شرح وظايف واقعي نمايندگان براي مردم از هر چيز ديگري مهمتر است و ميبايست در ابتدا مردم و افكار عمومي را نسبت به آن وظايف آگاه نموده آنگاه كه مردم اين نقش و مسئوليتها را درك كردند خود ميتوانند به بازخواست نمايندگان برخاسته و يا از آنها براي اين مسئوليت توضيح معين درخواست نمايند.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.