تهيه طرح جامع منطقه نمونه گردشگري آبشار سميرم

 آبشار سميرم يكي از زيباترين چشم‌اندازهاي طبيعي استان اصفهان است كه سالانه مسافران زيادي به خود جذب مي‌كند، اظهار داشت: اين جاذبه گردشگري به واسطه خشكسالي اخير و تبليغات در راستاي معرفي آن به گردشگران روزانه بيش از ظرفيت خود گردشگر دارد 

خبرگزاري فارس: سرپرست نمايندگي ميراث فرهنگي‌ سميرم خواستار تهيه طرح جامع منطقه نمونه گردشگري آبشار سميرم توسط شهرداري شد.

 

سجاد افشاري امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در سميرم با بيان اينكه آبشار سميرم يكي از زيباترين چشم‌اندازهاي طبيعي استان اصفهان است كه سالانه مسافران زيادي به خود جذب مي‌كند، اظهار داشت: اين جاذبه گردشگري به واسطه خشكسالي اخير و تبليغات در راستاي معرفي آن به گردشگران روزانه بيش از ظرفيت خود گردشگر دارد.
وي تصريح كرد: وجود مسافران و گردشگران زياد به اين آبشار مشكلاتي را در راستاي امكانات رفاهي به وجود آورده كه راهكار اصلي براي مشكلات فعلي در آبشار مديريت صحيح در آن است.
سرپرست نمايندگي ميراث فرهنگي سميرم ادامه داد: در حال حاضر مشكلات فعلي در آبشار كمبود پاركينگ، آب آشاميدني و فاضلاب است و مشكلات بهداشتي در حال برطرف شدن است.
وي خاطر نشان كرد: اضافه كردن فضاي سبز بيشتر و درختكاري در فضاي اطراف آبشار براي حفظ بيشتر طبيعت اين مكان طبيعي و اضافه كردن سكوهاي نشيمن از راهكارهاي كاربردي اين مجموعه است.
افشاري گفت: نصب پلاكارد معرفي مسيرها و تعريف مجموعه از نظر فرهني از طرح‌هاي در حال اجرا و بررسي در اين مجموعه است.
وي با اشاره به اينكه نمازخانه و سرويس بهداشتي مجزا در حال احداث است، اجرايي شدن طرح‌ها و پيشنهادات كارساز را ملزم به تهيه طرح جامع منطقه نمونه گردشگري آبشار دانست و شهرداري را در تهيه هرچه سريع‌تر اين طرح موظف دانست.
مجموعه تفريحي گردشگري و طبعي آبشار در 5 كيلومتري جنوب شرقي شهر سميرم واقع شده است

Advertisements