حكايت چارلي چاپلين و سيد فريد قاسمي و مراسم روز قلم خرم آباد

charlie-chaplin نقل است كه روزي چارلي چاپلين هنرمند مشهور فرانسوي با خبر شد كه يك سازمان دولتي مسابقه اي را تحت عنوان «تقليد از چارلي چاپلين» گذاشته است و به سه نفر از كساني كه بهترين بازي تقليد از چارلي چاپلين را اجرا كنند جوايز نفيسي خواهد داد.
چارلي چاپلين كه از قضاي روزگار مدتي وضع مالي اش خراب شده بود و شديدا به مبلغ جايزه احتياج مبرم داشت، تصميم گرفت بدون آنكه خود را معرفي كند در مسابقه ثبت نام و شركت كند. جالب آنكه موفق نشد در مسابقه تقليد از خودش جزء سه نفر اول باشد و از گرفتن جايزه ناكام ماند.

چند روز قبل نظير همين حكايت طنز براي سيد فريد قاسمي شخصيت اول فرهنگي لرستان و نويسنده كتاب سال كشور رخ داد و  در مراسم روز قلم خرم آباد با اعطاي جايزه اي نفيس به همراه لوح سپاس از ايشان تقدير شد. جالب آنكه اصلا از سيد فريد قاسمي دعوت نشد و وي خبر اين همايش را از خبرگزاري ها شنيد.
بعدا راويان اخبار و قصه گويان خبر دادند كه هدف مراسم روز قلم خرم آباد ظاهرا تجليل از نويسنده لرستاني كتاب «رسانه اي به نام احمدي نژاد» بوده است و براي همرديف شدن با سيد فريد قاسمي در بروشور ها و پوسترها و تبليغات از عكس و نام سيد فريد قاسمي سوء استفاده شده است و هدف واقعي تجليل از اهل قلم تشكر از تلاشهاي انتخاباتي يك مسئول دولتي بوده است.!

 شرح واقعه را ز زبان سيد فريد قاسمي (هفته نامه صداي ملت) بشنويد:

فريادرس خدا است…

همشهريان عزيزم

شماري از خبر گزاريها و پايگاه هاي اطلاع رساني يك شنبه شب 14 تير ماه 1388 بر روي خروجي هاي خود خبري قرار دادند كه حكايت از برگزاري مراسم روز قلم در خرم آباد داشت . با خواندن خبر متوجه شدم كه در مراسم ياد شده حضور داشتم ! و لوح سپاس دريافت كردم.!

روزي كه آقايان در عالم وهم و خيال مرا در خرم آباد ديده اند ؛ با تهران نشيني؛ مردماني را به نظاره نشسته بودم كه بر اثر گرد ريز عربي و غبار به سختي نفس مي كشيدند و با پوز بند – ماسك  ـ  خيابان ها را مي پيمودند …

اكنون بر سر دو راهي ؛ روزگار مي گذرانم . نمي دانم به سكوت طولاني مدت خود ادامه دهم يا به دادسراي تهران مراجعه كنم و با تسليم شكايت مسببان اين بي اخلاقي را پاي ميز محاكمه بكشانم ؟

مطالب مرتبط:
از دادن جايزه انتقاد از دولت نهم به كيهان(!) تا نكوداشت روز قلم در لرستان

 همچنين ببينيد لينك زير را:
 http://www.payanews.ir/?id=1241

Advertisements

4 دیدگاه برای «حكايت چارلي چاپلين و سيد فريد قاسمي و مراسم روز قلم خرم آباد»

 1. سلام
  با توجه به اینکه این برنامه توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم آباد و کانون نویسندگان برگزار شده است می توانید قبل از درج مطالب کذب یک نشریه دروغ پراکن صحت و سقم مطالب را از مسئولین امر جویا شوید .
  البته اگر آدمی چشم هایش را ببندد جز سیاهی چیزی نمی بیند.


 2. سلام جناب آقاي عارف علوي
  مديركل محترم ارشاد لرستان
  نشريه به قول شما دروغ پراكن (صداي ملت) فقط متن نامه آقاي سيد فريد قاسمي را چاپ كرده
  آيا منظورتان اين است كه هفته نامه صداي ملت خودسرانه نامه با نام استاد قاسمي را جعل كرده است؟
  جعل اين نامه بعيد است وگرنه آقاي استاد قاسمي عليه اين نشريه اعتراض و شكايت مي كرد

  جناب آقاي علوي شما خود بهتر مي دانيد كه در اين همايش جرم اخلاقي و قانوني تاسف بارعجيبي انجام شده و به آقاي قاسمي و مردم توهين شده است.
  اما تعجب مي كنم عاملان يا مقصران اين توهين به جاي پاسخگويي و يا عذرخواهي، طلبكار و ظاهرا مظلوم هم هستند
  اگر پاسخي داشته باشيد با كمال ميل منتشر خواهيم كرد

 3. اقاي عارف علوي ؟ يادتونه در مراسم اختتاميه ي نوزدهمين جشنواره تياتر استان چي فرمايش كرديد؟؟
  انتظار ندارم شما يادتون باشه ولي من يادمه .
  براي استان قشنگ و عزيتر از جانم متاسفم

 4. آقای علوی میتوانست با ادبیات اسلامی و رعایت ادب واخلاق تذکر خود را بیان دارد در تعجبم ایشان چرا این قدر با کینه برخورد میکند

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.