مردم ممسني در حسرت شنیدن یک ترانه لری از صدا و سيماي فارس

لرهاي استان فارس بخصوص شهرستان نورآباد ممسني در حسرت شنیدن حتی یک ترانه لری (لری ممسنی) در صدا و سیمای استان فارس مانده اند. صدا و سیمای استان فارس با چنین مدیریتی که دارد نمی دانم چرا طاقت شنیدن ترانه لری را ندارد، چرا تاکنون حتی یک ترانه لری از این شبکه پخش نشده؟

 لـــــر زبــــــون  :

تنها ترین لرهای ایران در صدا و سیما، لرهای استان فارس هستند،چرا که این دسته از لر ها که در فارس ساکن هستند در حسرت شنیدن حتی یک ترانه لری (لری ممسنی) در صدا و سیمای استان فارس مانده اند.

صدا و سیمای استان فارس با چنین مدیریتی که دارد نمی دانم چرا طاقت شنیدن ترانه لری را ندارد، چرا تاکنون حتی یک ترانه لری از این شبکه پخش نشده؟

نمی دانم که آیا صدا و سیما که این همه می گویند در مورد برنامه هایش نظر سنجی از مردم انجام می دهد آیا تاکنون از لرهای استان فارس(لرهای ممسنی،سپیدان،کازرون،کامفیروز،شیرازو…)نظر سنجی انجام داده؟

نوراباد ممسنی پر باران ترین و سرسبز ترین منطقه استان فارس است، حال شما فقط چند روز بنشینید و برنامه های شبکه فارس را مشاهده کنید،شما خود خواهید دید که در مورد سر سبز ترین منطقه این استان حتی یک خبر ارائه نمی شود.

شما بیایید و در ایام عید نوروز برنامه های استان فارس را ملاحظه کنید ، تا ببینید که آیا خبری از این منطقه زیبا به زبان می آید؟

غریب ترین مردم در این استان مردم لر هستند.

ممسنی زیبا ترین شهرستان فارس است ولی در عین حال محروم ترین شهرستان این استان است و این هم به خاطر مدیرانی «»بسیار لایق»» هم در شهرستان و هم در استان است.

Advertisements

3 دیدگاه برای «مردم ممسني در حسرت شنیدن یک ترانه لری از صدا و سيماي فارس»

  1. درود
    باسپاس که ازمظلومیت لرهای ممسنی نوشتید .این چیز عجیبی نیست لرها از دیرباز مورد ستم و ظلم هستند با وجودیکه هویت آریایی و ایرانی این مرز وبوم باخون لرها نوشته شده است و شکی نیست در درازنای تاریخ دلاوریهای قوم لر همیشه بوده و در آتی هم خواهد بود .ولی مظلومیت این قوم بیشر از پیش شده است فکر می کنم این به خاطر عدم همبستگی و اتحادشان و حمایتشان از همدیگر است .به ترکها نگاه کنید حس ناسیونالیستی آنها سبب شده که در همه جا پشتیبان همدگر باشند.به امید آن روز که قوم لر سروری خود را بدست آورد.

  2. متاسفانه دیدگاههای عقب افتاده در ایران و از جمله در صدا و سیمای فارس نسبت به فرهنگهای فولکلور و بومی وجود دارد.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.