اقتصاد لرستان و كهگيلويه و بويراحمد حول محور آب شكوفا مي شود

رودخانهدهناد معاون استاندار لرستان:  اقتصاد لرستان در آینده نزدیک حول محور آب شکوفا خواهد شد. وجود منابع آب فراوان در لرستان ، این استان را نه تنها در بخش کشاورزی، بلکه در بخش صنعت به یکی از قطب های صنعتی کشور تبدیل خواهد کرد. استاندار كهگلويه و بويراحمد: با وجود متوسط بارندگي سه برابري ميانگين كشوري ، سالانه بيش از 5/8 ميليارد مترمكعب ظرفيت آب بعد از خوزستان دومين استان كشور هستيم،

 همزمان استاندار كهگلويه و معاون استاندار لرستان آب را محور توسعه استانهاي خود دانستند

اقتصاد لرستان حول محور آب شکوفا می‌شود
با توجه به افزایش روز افزون فرهنگ استفاده از آب بسته بندی، اقدامات مهمی برای توسعه و ایجاد اینگونه واحدها در استان لرستان انجام شده و ظرف یکسال آینده به راحتی آب آشامیدنی بسته بندی کل کشور توسط آن تامین خواهد شد.
به گزارش ايلنا، سیدرضا دهناد معاون برنامه ریزی و سرپرست معاونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به افزایش روز افزون فرهنگ استفاده از آب بسته بندی، اقدامات مهمی برای توسعه و ایجاد اینگونه واحدها در استان لرستان انجام شده و ظرف یکسال آینده به راحتی آب آشامیدنی بسته بندی کل کشور توسط آن تامین خواهد شد.
وی افزود: وجود منابع آب فراوان در لرستان ، این استان را نه تنها در بخش کشاورزی، بلکه در بخش صنعت به یکی از قطب های صنعتی کشور تبدیل خواهد کرد.
سرپرست معاونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان با بیان اینکه استان لرستان برای سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف صنعتی مناسب است، گفت: بسیاری ازصنایع بزرگ و مادر از جمله پتروشیمی، فولاد و … برای تولید محصولات خود به آب زیادی نیاز دارد، لرستان یکی از گزینه‌های مناسب برای سرمایه گذاری است که به عنوان نمونه می‌توان از سرمایه‌گذاری بزرگ شرکت صنایع غذایی آب معدنی گهر در شهرستان درود نام برد.
وی تصريح کرد: استان لرستان دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بی‌نظیری است، به عنوان مثال یکی از استان‌هایی است که منابع آب فراوان دارد و می‌توان از آن در بخش‌های مختلف از بسته‌بندی آب معدنی گرفته تا مصارف صنعتی استفاده کرد.
دهناد با اشاره به اینکه شکوفا شدن قابلیت‌های این استان نیاز به تخصیص اعتبارات ویژه دارد، خاطر نشان کرد: در سفر دوم هیات وزیران به استان لرستان مصوب شد که اعتبارات بخش آب این استان با رشد تقریبا سه برابر به بیش از 105 میلیارد تومان در سال 88 برسد که این جهش اعتباری کمک می کند که با سرعت بیشتری پروژه های سد سازی و توسعه ایستگاههای پمپاژ آب انجام شود.
وی افزود: مطالعه و تحلیل جامعی از وضع لرستان در حوزه‌های اقتصادی، بازرگانی و صادرات، کشاورزی، صنعت، خدمات و افزایش در آمدهایی که می‌توان در آن داشت انجام شده و بر اساس این مطالعات مشخص شد که وجود منابع فراوان نفت و گاز در منطقه لرستان قابلیت های سرمایه گذاری مناسبی را در این استان فراهم کرده و پیش بینی می شود با اقدامات انجام شده در یک برنامه میان مدت شاهد کاهش نرخ بیکاری در لرستان باشیم.
استاندار كهگيلويه و بويراحمد:
آب و راه محور توسعه استان كهگيلويه و بويراحمد است

خبرگزاري آريا- استاندار كهگيلويه و بويراحمد گفت: آب و راه دو محور اصلي و نياز واقعي براي توسعه استان مي باشد كه هر دو آنها در اولويت كار قرار گرفته است.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، قوام نوذري استاندار كهگيلويه و بويراحمد در جمع تعدادي از مديران كل و مسوولين محلي و بخش سرفارياب از شهرستان كهگيلويه، افزود: شاخص قطعي توسعه در اين استان مهار آبها و احداث راه ها است كه در اولويت كاري هستند، چرا كه هم در سطح ملي و هم استاني تاثير گذار است.
وي با بيان اينكه، توجه به راههاي اين استان به معناي شتاب بخشيدن به توسعه همه حوزه ها است و اين مسئله ضرورتي است تا استان را از بن بست در آورد، اظهار داشت: با همه شرايط سخت راهسازي در اين استان، حركتي تحول ساز در بخش راه ها صورت گرفته و پروژه هاي سنگين و نفس گيري در اين بخش در دست اجرا مي باشد.
نوذري با اشاره به اينكه، راههاي اصلي كه براي كشور و استان حياتي هستند، هم اكنون در دست اجرا مي باشند و با تمام تلاش در اين مسيرها كار مي شود، تصريح كرد: محور پاتاوه – دهدشت، خوزستان را به مركز و شمال كشور، محور باباميدان- ياسوج، استان بوشهر را به مركز كشور و محور ياسوج -سپيدان هم استان فارس را به جنوب كشور وصل مي نمايد.
استاندار كهگيلويه و بويراحمد در خصوص قابليت هاي آب استان هم گفت: با وجود متوسط بارندگي سه برابري ميانگين كشوري ، سالانه بيش از 5/8 ميليارد مترمكعب ظرفيت آب بعد از خوزستان دومين استان كشور هستيم، بعلاوه وجود چشمه هاي آهكي با كيفيت براي ايجاد شهرك هاي آب معدني و سفرهاي آب زير زميني براي آب آشاميدني، بسته بندي و صنعتي و تامين بخشي از آب شرب استان هاي همجوار، وجود اراضي وسيع و خاك غني براي كشاورزي و باغداري و از همه مهمتر ساختگاه هاي مناسب سدهاي چند منظوره و وجود آبشارها، رودخانه ها و چشمه ها و شرايط خوب براي پرورش آبزيان، شرايط را به گونه اي ايجاد نموده كه با بكار گيري اين ظرفيت مي تواند استان را متحول كرد.
وي ادامه داد، با اين همه پتانسيل و ظرفيت در بخش آب، بايد برنامه ريزي كرد و آب را به عنوان يكي از محورهاي اساسي توسعه همه بخش ها بكار گرفت، كه در اين خصوص گام هاي مهم و اساسي برداشته شده است.
نوذري تاكيد كرد: براي توسعه و خدمات رساني بيشتر به همه مناطق استان بايد دامنه مشاركت مردم وسيع و فراگير باشد و بايد مردم در كنار دولت و مسوولين براي سازندگي و پيشرفت تلاش كنند، چرا كه بر اساس نظام نامه ها، اولويت ها براي خدمات رساني مشخص است و در توزيع اعتبارات و منابع بايد اولويت ها، شاخص ها و مجوزها را مد نظر داشت.

Advertisements

یک فکر برای “اقتصاد لرستان و كهگيلويه و بويراحمد حول محور آب شكوفا مي شود”

  1. اقتصاد قم وساوه هم به لطف اب لرستان شكوفا شده.بعد بايد مشكل اب سمنان و يزد هم از طريق لرستان حل بشه.بعد بياييم ببينيم اگه چشمه اي مثله كيو و گرداب سنگي از بي مسوليتي مديران جون سالم به در برده درستش(خرابش)ككنيم.شكوفايي براي لرستان معنا نداره.اصلا ما اونقدر شكوفا شديم كه ميخواييم طعم خوش نا شكوفا شدن رو براي تنوع بچشيم.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.