بزودی «نان» در لرستان كارتی می‌شود

نانمعاون استاندار لرستان: كارت نان براي رفاه شهروندان توزيع مي‌شود. هدف از اجراي اين طرح علاوه بر راحتي شهروندان، نظارت بر عملكرد نانوايي‌ها در استفاده بهينه از آرد يارانه‌اي و نيز رعايت نكات بهداشتي با توجه به حذف اسكناس و پول خرد از فرآيند خريد نان عنوان شده است.

معاون برنامه‌ريزي استاندار لرستان گفت: به ‌منظور سهولت و راحتي مردم توزيع نان، با كارت ويژه نان در لرستان صورت مي گيرد.
 رضا دهناد در جلسه كارگروه تحول اداري در خرم‌آباد اظهار داشت: با همكاري دفتر انفورماتيك استانداري و اداره كل بازرگاني استان زمينه‌هاي توزيع كارت نان بين شهروندان فراهم مي‌شود.
وي افزود: هدف از اجراي اين طرح علاوه بر راحتي شهروندان، نظارت بر عملكرد نانوايي‌ها در استفاده بهينه از آرد يارانه‌اي و نيز رعايت نكات بهداشتي با توجه به حذف اسكناس و پول خرد از فرآيند خريد نان عنوان شده است.
معاون استاندار تصريح كرد: در صورت اجراي اين طرح صرفه‌جويي چند ميلياردي در زمينه مصرف آرد به وجود خواهد آمد چرا كه سالانه 6 هزار ميليارد تومان در موضوع آرد يارانه پرداخت مي‌شود.
وي اضافه كرد: با اجراي طرح توزيع نان با كارت، هيچ گونه سهميه بندي و يا محدوديتي در توزيع نان ميان شهروندان اعمال نمي‌شود و تنها هدف اجراي طرح تسهيلات قائل شدن براي مردم است.
دهناد گفت: طرح توزيع كارت نان به صورت آزمايشي در يكي از شهرستان‌هاي تابعه اجرا مي شود و سپس در سراسر استان فراگير خواهد شد.
وي تاكيد كرد: ظرف دو هفته آينده سازوكاري براي رفع مشكل خودپردازها در توقيف و خوردن كارت شهروندان انديشيده مي شود تا در صورت توقيف كارت شهروندان از سوي خودپردازها در اسرع وقت نسبت به عودت كارت اقدام شود.
وي افزود: تجهيز واحدهاي صنفي و تجاري به دستگاه‌هاي كارت‌خوان و زمينه‌سازي براي پذيرش پرداخت الكترونيكي وجوه در برخي دستگاه‌هاي اجرايي با هدف كاهش سفرهاي غير ضروري و صرفه‌جويي در وقت شهروندان از ديگر مصوبات جلسه بود.

منبع:
 نشريه لور به نقل از هفته‌نامه صدای ملت

Advertisements

یک فکر برای “بزودی «نان» در لرستان كارتی می‌شود”

  1. قابل توجه مردم خوب منطقه راه آهن که دیرتر از این نعمت برخوردار خواهند شد .
    ادامه در وبلاگ چمسنگر
    chamsangar.persianblog.ir

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.