بزودی «نان» در لرستان كارتی می‌شود

نانمعاون استاندار لرستان: كارت نان براي رفاه شهروندان توزيع مي‌شود. هدف از اجراي اين طرح علاوه بر راحتي شهروندان، نظارت بر عملكرد نانوايي‌ها در استفاده بهينه از آرد يارانه‌اي و نيز رعايت نكات بهداشتي با توجه به حذف اسكناس و پول خرد از فرآيند خريد نان عنوان شده است.

معاون برنامه‌ريزي استاندار لرستان گفت: به ‌منظور سهولت و راحتي مردم توزيع نان، با كارت ويژه نان در لرستان صورت مي گيرد.
 رضا دهناد در جلسه كارگروه تحول اداري در خرم‌آباد اظهار داشت: با همكاري دفتر انفورماتيك استانداري و اداره كل بازرگاني استان زمينه‌هاي توزيع كارت نان بين شهروندان فراهم مي‌شود.
وي افزود: هدف از اجراي اين طرح علاوه بر راحتي شهروندان، نظارت بر عملكرد نانوايي‌ها در استفاده بهينه از آرد يارانه‌اي و نيز رعايت نكات بهداشتي با توجه به حذف اسكناس و پول خرد از فرآيند خريد نان عنوان شده است.
معاون استاندار تصريح كرد: در صورت اجراي اين طرح صرفه‌جويي چند ميلياردي در زمينه مصرف آرد به وجود خواهد آمد چرا كه سالانه 6 هزار ميليارد تومان در موضوع آرد يارانه پرداخت مي‌شود.
وي اضافه كرد: با اجراي طرح توزيع نان با كارت، هيچ گونه سهميه بندي و يا محدوديتي در توزيع نان ميان شهروندان اعمال نمي‌شود و تنها هدف اجراي طرح تسهيلات قائل شدن براي مردم است.
دهناد گفت: طرح توزيع كارت نان به صورت آزمايشي در يكي از شهرستان‌هاي تابعه اجرا مي شود و سپس در سراسر استان فراگير خواهد شد.
وي تاكيد كرد: ظرف دو هفته آينده سازوكاري براي رفع مشكل خودپردازها در توقيف و خوردن كارت شهروندان انديشيده مي شود تا در صورت توقيف كارت شهروندان از سوي خودپردازها در اسرع وقت نسبت به عودت كارت اقدام شود.
وي افزود: تجهيز واحدهاي صنفي و تجاري به دستگاه‌هاي كارت‌خوان و زمينه‌سازي براي پذيرش پرداخت الكترونيكي وجوه در برخي دستگاه‌هاي اجرايي با هدف كاهش سفرهاي غير ضروري و صرفه‌جويي در وقت شهروندان از ديگر مصوبات جلسه بود.

منبع:
 نشريه لور به نقل از هفته‌نامه صدای ملت

Advertisements

1 دیدگاه برای «بزودی «نان» در لرستان كارتی می‌شود»

  1. قابل توجه مردم خوب منطقه راه آهن که دیرتر از این نعمت برخوردار خواهند شد .
    ادامه در وبلاگ چمسنگر
    chamsangar.persianblog.ir

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.