قراداد اتصال ايلام به شبكه راه‌آهن سراسري نهايي شد

قطارقرارداد طرح راه‌آهن ايلام ـ انديمشك بين وزارت راه و ترابري، شركت چيني CNTIC و شركت ايراني عمران و توسعه عيلام آلامتو نهايي شد. قرارداد فوق به منظور اجراي طرح راه‌آهن يك خطه ايلام به خوزستان به طول حدود 336 كيلومتر كه با عبور از شهرهاي ايلام، مهران، دهلران، موسيان به ايستگاه موجود انديمشك منتهي مي‌شود،

عباس رحيمي مديرعامل شركت توسعه و عمران عيلام آلامتو با اعلام اين خبر به ايسنا گفت: قرارداد فوق به منظور اجراي طرح راه‌آهن يك خطه ايلام به خوزستان به طول حدود 336 كيلومتر كه با عبور از شهرهاي ايلام، مهران، دهلوان، موسيان به ايستگاه موجود انديمشك منتهي مي‌شود، اجرا خواهد شد و طي آن طبق الزامات كارفرما(شركت مادر تخصصي ساخت و توسعه زيربناهاي حمل ونقل كشور) با سرعت طرح 160 كيلومتر بر ساعت براي قطارهاي مسافربري و حداكثر 120 كيلومتر بر ساعت براي قطارهاي باري ساخته مي‌شود.

وي با بيان اين كه طرف خارجي متعهد شده كه 85 درصد كل قرارداد ساخت را بر اساس شرايط و هزينه‌هاي مصوب بانك مركزي جمهوري اسلامي تامين كند و طرف مشاركت نيز مسووليت تامين 15 درصد پيش پرداخت را به عهده دارد، افزود: به استناد تفاهم‌نامه شركت ساخت و توسعه و شركت توسعه عمران عيلام آلامتو نسبت به بازپرداخت هزينه‌هاي اجرايي 50 درصد آن اقدام مي‌كنند و كارهاي زيرسازي و ريل‌گذاري پروژه با مسووليت كارفرما خواهد بود كه شامل زيربناسازي، ساختمان تاسيسات ايستگاه‌هاست.

رحيمي قيمت قرارداد را بر اساس يورو و برآورد هزينه پروژه حدودا 445 ميليون يورو اعلام كرد و گفت: مدت قرار 60 روز كاري از تاريخ امضاي موافقت‌نامه خواهد بود و طرف خارجي پيشنهاد تجاري فني براي تامين الزامات كارفرما طي 20 روز كاري ارائه خواهد كرد.

مديرعامل شركت توسعه و عمران عيلام آلامتو خاطرنشان كرد: قرارداد مذكور با حمايت و همكاري قاطع دكتر بهبهاني وزير محترم راه و ترابري، معاونان و كارشناسان وزارتخانه در بخش سرمايه‌گذاري نهايي شد و جا داشت استاندار محترم ايلام، معاونان و مديران و نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي اين طرح را حمايت معنوي و پي‌گيري مي‌كردند كه متاسفانه چنين نشد.

وي گفت: حال كه پروژه در مراحل نهايي اداري خود و در مسير شروع عمليات اجرايي قرار دارد، مديران استان در گذشته خود تجديد نظر كنند و در جهت رفع محروميت گام بردارند.

4 دیدگاه برای «قراداد اتصال ايلام به شبكه راه‌آهن سراسري نهايي شد»

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s