لرستان، كرمانشاه و خوزستان عملكرد خوبي در مسكن مهر نداشته اند

مسكن مهرعضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي: مسئولان استان هاي آذربايجان شرقي و غربي، ‌ايلام و اصفهان تا حدودي عملكرد مثبتي را در مسكن مهر داشته و استان هاي كرمانشاه ، خوزستان، و لرستان تقريبا هيچ حركتي را در طرح مسكن مهر از خود نشان نداده اند
كه اين نياز به انسجام و همكاري بيشتر مسئولان اين استان ها دارد.
شاپور پولادي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بيان اين مطلب فوق افزود: حدود یک ميليون و يكصد پنجاه هزار نفر بعد از اطلاع رساني در مورد مسكن مهر متقاضي دريافت مسكن شدند و مقرر شد تا پايان سال 87 حدود 500 هزار واحد آماده سازي مسكن را داشته باشيم كه حدود 50 درصد از آن محقق شد.

نماينده مردم ايلام در خانه ملت يكي از علت هاي عدم رسيدن به عدد مورد نظر در سال 87 را عدم تزريق منابع مالي از سوي بانك‌ها دانست و تصريح كرد: وزارت مسكن و شهرسازي به عنوان متوالي اصلي اين طرح به حساب مي آيد اما اين متولي منابع مالي را در اين مورد در اختيار ندارد و اين بانك‌ها  هستند كه بايد طبق تعهدات خود عمل مي كردند و در پرداخت وام بانكي مسكن مهر اقدام مي كردند كه عدم همكاري آنها از دلايل اصلي عدم دست يابي به آمار موردنظر بوده است.

پولادي برخي از استان ها را در طرح مسكن مهر موفق عنوان كرد و گفت: هماهنگي ميان مديران مسئولان در برخي استان ها موجب موفقيت اين طرح بوده است كه مي توان به آذربايجان غربي و شرقي، ايلام و اصفهان تقريبا عملكرد مناسبي را داشته اند اشاره کرد و استان هاي كرمانشاه، خوزستان، گيلان و لرستان هيچ نوع عملكردي را در اين رابطه تاكنون نداشته اند كه نشان از عدم انسجام و همياري در اين استان ها بوده است.

نماينده حوزه انتخابي ايلام در قوه مقننه نقش بانك‌ مسكن در اين طرح را پر ثمر دانست و خاطرنشان كرد: بر اساس تصميم گيري هيأت دولت درسال جاري وظيفه پرداخت تسهيلات در مسكن مهر از ديگر بانك‌ها حساب شد و تنها بانك مسكن موظف به پرداخت تسهيلات و حمايت هاي مالي در اين حوزه است و اين تصميم در راستاي تخصصي شدن فعاليت بانك‌ها نيز مي تواند موثر و پررنگ باشد. 

Advertisements

2 دیدگاه برای «لرستان، كرمانشاه و خوزستان عملكرد خوبي در مسكن مهر نداشته اند»

  1. عوضش در جذب مديران غير بومي بي كفايت و بي سواد و انتخاب نمايندگان نالايق رتبه ي اول را دارد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. جناب خدایی چه اصراری داری که لک را لر بنامی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.