خراسان شمالي پايين‌ترين و لرستان بالاترين نرخ بيكاري

 وزارت كار و امور اجتماعي اعلام كرد: نرخ بيكاري در 15 استان كشور تك رقمي است و استان خراسان شمالي با نرخ بيكاري 2/4 درصد، كمترين و لرستان با 5/19 درصد بالاترين ميزان بيكاري را در بين استان‌هاي كشور به خود اختصاص داده‌اند.
به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، روابط عمومي وزارت كار و امور اجتماعي اعلام كرد: استان‌هاي آذربايجان شرقي، خراسان رضوي، خراسان شمالي، گلستان، مازندران و يزد در چهار سال گذشته همواره داراي نرخ بيكاري تك رقمي بوده‌اند.
بر اساس گزارش نتايج طرح آمارگيري نيروي كار در بهار سال جاري كه از سوي مركز آمار ايران انتشار يافته است، استان لرستان با 5/19 درصد داراي بالاترين نرخ بيكاري در كشور است، نرخ بيكاري در اين استان در زمستان سال گذشته 2/18 درصد گزارش شده بود.
بر اين اساس نرخ بيكاري در فصل بهار به طور عام به دليل رونق فعاليت‌هاي كشاورزي نسبت به ساير فصول كمتر است كه اين موضوع در استان‌هاي مازندران و گلستان كه فعاليت بخش كشاورزي در آنها به دليل شرايط منطقه‌اي بيشتر مي‌باشد، مشهود است.
اين آمار مي‌افزايد نرخ تك رقمي بيكاري در سال‌هاي 1386 و 1387 به ترتيب در 12 و 14 استان كشور ثبت شده بود و در بهار امسال به 15 استان كشور تسري يافت.
در اين گزارش استان چهار محال بختياري با نرخ بيكاري 8/16 درصد، استان فارس با نرخ بيكاري 3/15 درصد و استان سيستان و بلوچستان با نرخ بيكاري 8/13 درصد بعد از استان لرستان در رتبه‌هاي دوم تا چهارم با بالاترين نرخ بيكاري در كشور قرار دارند.
براين اساس كاهش نرخ بيكاري در كشور مستلزم توسعه پايدار و موزون است و اين امر تنها در صورت فراهم شدن شرايط توسعه در نقاط مختلف كشور ميسر خواهد بود.

 

12 مرداد 1388

Advertisements

2 دیدگاه برای «خراسان شمالي پايين‌ترين و لرستان بالاترين نرخ بيكاري»

  1. لطفا فكري به حال اعداد اعشاري بكنيد. مثلا بنويسيد: لرستان با 19.5درصد بالاترين ميزان بيكاري را در بين استان‌هاي كشور به خود اختصاص داده‌است.

  2. تو همه چي اوليم.ورزش خراب محيط زيست خراب .ابادي خراب .بيكاري خراب(خوب) .انتقاد خراب.و……………………

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.