پروژه راه آهن ملاير امسال به بهره برداري مي رسد

قطارمبلغ 85 ميليارد تومان براي اتمام پروژه راه آهن ملاير اختصاص يافته و امسال اين پروژه به بهره برداري ميرسد. تاکنون قطعات 1 ، 2 ، 3 به ميزان 95 درصد و ايستگاه مرکزي راه آهن ملاير 75 درصد پيشرفت فيزيکي دارد. پروژه راه آهن غرب کشور حدود 610 کيلومتر است که از ملاير، نهاوند و کرمانشاه به مرز خسروي متصل است

ملاير- خبرنگار قدس: مبلغ 85 ميليارد تومان براي اتمام پروژه راه آهن ملاير اختصاص يافته که بايد امسال اين پروژه به بهره برداري برسد. معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير با اعلام اين مطلب گفت: اين پروژه در سال 81 آغاز و تا سال 85 به ميزان 43/42 درصد پيشرفت فيزيکي داشت که بعد از سفر هيأت دولت به استان پروژه مذکور سرعت مضاعف به خود گرفت به گونه اي که تاکنون قطعات 1 ، 2 ، 3 به ميزان 95 درصد و ايستگاه مرکزي راه آهن ملاير 75 درصد پيشرفت فيزيکي دارد.

خيريانپور افزود: پروژه راه آهن غرب کشور حدود 610 کيلومتر است که از ملاير، نهاوند و کرمانشاه به مرز خسروي متصل است و عبور اين راه آهن قطعاً تحولات شگرفي در جنوب استان ايجاد خواهد کرد.

وي تصريح کرد: اين پروژه از سمنگان اراک راه آهن جنوب جدا مي شود و ساخت آن تا ملاير 73 کيلومتر است.
وي ادامه داد: در سال 87 مبلغ 65 ميليارد تومان براي راه آهن ملاير اعتبار مصوب شده بود و تاکنون نيز مبلغ 105 ميليارد تومان براي اين پروژه هزينه شده است.

Advertisements

6 دیدگاه برای «پروژه راه آهن ملاير امسال به بهره برداري مي رسد»

 1. قابل توجه مسئولان و نمایندگان بروجرد که در زمینه راه آهن دورود – بروجرد کوتاهی کردند و حتی پیگیری هم ننمودند.
  خرم آبادی ها هم همینطور

 2. هر دو مظلومانه… فرق َآن دو کودک ،

  محمدالدوره و علیرضای ما
  وقتی اسراییلیها «محمد الدوره» کودک فلسطینی را در آغوش پدرش کشتند، «مسلمان» های ایران و جهان گوش زمانه را کر کردند اما «علیرضا»ی 12 ساله ما را با باتوم کشتند اما صدای هیچ کدامشان در نیامد.فرق َآن دو کودک با هم در چی بود؟ مگر هر دو کودک نبودند؟ هر دو دو در آغوش پدر کشته نشدند؟مگر هر دو مظلومانه به قتل نرسیدند؟

  — فرق َآن دو کودک ،

 3. احضار مدیر مسوول آفتاب لرستان در روز خبرنگار به دادگاه !

  کرم رضا تاج مهر

  خبر در برخورد اول، بیشتر به یک شوخی می مانست یا شاید هم یک جور طنز به نظر می رسید. اما واقعیت داشت و مدیرمسوول هفته نامه آفتاب لرستان دقیقاً در روز 17 مرداد که به نام «پاسداشت خبرنگار» نامگذاری شده به دادگاه احضار شد تا به اتهامات وارده پاسخ گوید! مطمئن باشید این اتفاق آنقدر استثناست که فقط و فقط ممکن است در ایران ما و در استان ما شکل بگیرد! یعنی در تنها روزی که به نام خبرنگاران به ثبت رسیده مدیر مسوول آفتاب لرستان باید لوح تقدیرش را از دست بازپرس دادگاه دریافت کند و حتا ممکن است آنها بخواهند برای تقدیر بیشتر او را چند روزی هم نگه دارند. برای همین پیشنهاد کردیم با خودش پتو و فلاسک چای هم ببرد. خنده دار است!
  جهت استفاده از مطلب به وبلاگ آفتاب لرستان مراجعه کنید
  http://aftablorestan.blogfa.com

 4. سلام و خسه نواید
  خوشحال شدم و البته کمی شگفت زده که دیدم سایتی به نام خبرگزاری لرنا وجود داره. دستتون خداییش درد نکنه که فقط به خاطر غیرت و حمیتی که نسبت به زبان لری دارید این کار را کردید.
  روستای ما (سیاچقا) از توابع ملایر است که چند ماهی است سایتی برپاکرده. خوشحال خواهیم شد اگر مطلبی در این مورد در خبرگزاری شما داشته باشیم.
  با تشکر
  http://www.siahchogha.ir
  info@siahchogha.ir

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.