برگزيدگان جشنواره مطبوعات لرستان

84848489900خبرگزاری مهر لرستان در بخش گزارشهای خبری عنوان رسانه برگزیده. هفته نامه «نگین زاگرس» به عنوان برترین غرفه مطبوعات. عنوان برتر هفته نامه سیمره در بخش صفحه آرایی و «مقاله و یادداشت اجتماعی». عنوان برتر هفته نامه بهار بروجرد در بخشهای «کاریکاتور»، «طنز» و «خبر». ماهنامه «تبلور اندیشه» به عنوان برترین ماهنامه در بخش گزارشهای توصیفی. برترین عکاس سعید سروش از هفته نامه «سیمره». هفته نامه آفتاب لرستان کسب تندیس جشنواره در بخشهای «سرمقاله»

mehrnews

خبرگزاری مهر با حضور فعال در عرصه خبر و اطلاع رسانی استان لرستان به عنوان «موفق ترین رسانه لرستان با رویکرد نقد سازنده» تندیس جشنواره و لوح یادبود نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاریهای لرستان را از آن خود کرد.

همچنین در این جشنواره دفتر خبرگزاری مهر در استان لرستان در بخش گزارشهای خبری به عنوان رسانه برگزیده و «رودابه سالاری» خبرنگار مهر در این بخش با اهدا تندیس جشنواره، لوح سپاس و هدیه نقدی به عنوان برترین خبرنگار استان در حوزه گزارشهای خبری دست یافت.

همچنین در بخش معرفی جوانترین های خبر لرستان که به همت سازمان ملی جوانان استان لرستان برگزار شد، «صدیقه حسینی» نماینده خبرگزاری مهر در استان لرستان به عنوان جوانترین مدیر خبرگزاری ها و نشریات استان لرستان معرفی و با اهدا لوح یادبود و هدیه از وی تجلیل شد.

در اختتامیه نخستین جشنواره و نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریهای داخلی استان لرستان همچنین غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان برترین غرفه انتخاب و موفق به دریافت لوح یادبود شد.

همچنین «محسن بهاروند»، رئیس خبرگزاری ایرنا در بخش گزارشهای تحلیلی موفق به کسب تندیس نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاریهای داخلی استان لرستان شد و این خبرگزاری جایزه بخش ویژه فرهنگ و هنر این جشنواره را نیز از آن خود کرد.

هفته نامه «نگین زاگرس» نیز در نخستین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریهای لرستان به عنوان برترین غرفه در بخش مطبوعات محلی انتخاب و «امین پارسا» سردبیر این هفته نامه به عنوان جوانترین سردبیر مطبوعات محلی لرستان معرفی شد.

همچنین در نخستین دوره جشنواره مطبوعات و خبرگزاریهای داخلی استان لرستان هفته نامه سیمره در بخش صفحه آرایی و «مقاله و یادداشت اجتماعی» به عنوان برتر دست یافت و «آبتین رستمی» به عنوان عکاس جوان این دوره از جشنواره انتخاب شد.

ماهنامه «تبلور اندیشه» نیز در این دوره از جشنواره به عناوین برترین ماهنامه در بخش گزارشهای توصیفی و بخش ویژه «اصلاح الگوی مصرف» دست یافت.

همچنین هفته نامه محلی آفتاب لرستان در نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاریهای داخلی استان لرستان موفق به کسب تندیس جشنواره در بخشهای «سرمقاله و یادداشت» و «مقالات ادبی و هنری» و بخش ویژه «انتخابات» دست یافت.

در بخش انتخاب برترین عکاس نیز سعید سروش از هفته نامه «سیمره» به عنوان برتر دست یافت و در بخش مقاله فرهنگی و مذهبی «حجت الاسلام سید محمد طاهری» از هفته نامه فخر لرستان برتر شد.

هفته نامه بهار بروجرد نیز در بخشهای «کاریکاتور»، «طنز» و «خبر» به عنوان برتر این جشنواره دست یافت. همچنین روزنامه اطلاعات نیز در این دوره از جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های استان لرستان به عنوان غرفه برتر در بخش نشریات سراسری انتخاب شد.

همچنین در این نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاریهای داخلی استان لرستان از دفاتر نمایندگی روزنامه ایران، جام جم و همشهری به خاطر نظم اداری و چاپ ویژه نامه تجلیل به عمل آمد.

جشنواره و نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های استان لرستان به مدت یک هفته از یازدهم تا هفدهم مردادماه در محل مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد برگزار شد. 

Advertisements

3 دیدگاه برای «برگزيدگان جشنواره مطبوعات لرستان»

 1. مشايي در دفتر يادبود ايرنا با گرامي‌داشت شهيد محمود صارمي، چنين نوشت: "خبرنگاري مسووليت حساس و خدمت جامع الاطرافي به جامعه است. فرآيند تولي می‌گوید:

  مشايي در دفتر يادبود ايرنا چه نوشت؟

  » اسفنديار رحيم مشايي» رييس دفتر و مشاور رييس جمهور که به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار در خبرگزاري جمهوري اسلامي حضور يافته بود، دفتر يادبود «روز خبرنگار» را امضا کرد.

  به گزارش خبرنگار ايرنا، مشايي عصر روز شنبه در خبرگزاري جمهوري اسلامي حضور يافت و پس از ديدار و گفت و گو با «محمدجعفر بهداد» مديرعامل ايرنا، ضمن بازديد از بخش‌هاي مختلف خبري ايرنا، در جريان فرآيند توليد و انتشار اخبار قرار گرفت.
  مشايي که مشاور رييس جمهوري نيز مي‌باشد، در دفتر يادبود ايرنا با گرامي‌داشت شهيد محمود صارمي، چنين نوشت: «خبرنگاري مسووليت حساس و خدمت جامع الاطرافي به جامعه است. فرآيند توليد خبر قصه زندگي و نمايش بالندگي جامعه انساني است.
  تحولات حقيقت حياتند و مادام که تغييري نباشد حرکتي نيست و خبر که در بطن خود حکايت رويداد جديد و حادثه نويني است، علامت توليد و آفرينش انسان و آفريده انسان است.»
  رييس دفتر رييس جمهور در يادداشت خود حجم خبر و دريافت اطلاعات را شاخصه بهره مندي از حيات دانست و تاکيد کرد: » توليد و انتشار خبر مسووليت بزرگي است که مي تواند مسير حرکت جامعه و آحاد آن را تبيين کند و ضمن انگيزش و جوشش در راه نيل به قله‌ها، امکان ارزيابي مستمر مسير را براي اصلاح لازم فراهم آورد.»
  سيام9139

 2. چرا دستگاه های فرهنگی مانند وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان ارتباطات اسلامی و صداوسیما در جهت تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه و خبرن می‌گوید:

  روز خبرنگار یا چشم وهم چشمی مزمن؟!
  نصب تابلوهای متعدد از یک خبرنگار جوان شبکه خبر در سطح خیابان های شمالی و مرکزی تهران، به خلاف روحیه جمعی تقدیر و تشکر از شهدای اصحاب رسانه، ویروس بدی است که این روزها تنها باعث دلخوری خانواده های بسیاری از خبرنگاران و شهدای اصحاب رسانه کشورمان شده است
  آینده سرویس فرهنگی و هنری، هفدهم مرداد 1377 محمود صارمی نماینده خبری کشورمان به همراه دیپلمات های ایرانی حاضر در افغانستان با حمله نیروهای طالبان به شهادت رسیدند تا این روز به عنوان روز خبرنگار در ایران نامگذاری شود.

  از سال 77 به بعد رسم گرامیداشت روز خبرنگار در ایران به سنتی فرهنگی تبدیل شد تا در این روز از پرتلاش ترین عناصر خبری جامعه و فعالان در یکی از سخت ترین شغل‌های جهان تقدیر و تشکر به عمل آید.

  ولی حدود 4 سال پیش به دلیل برخی رفتارهای شخصی و دیدگاه های خاص نسبت به خبرنگاران، مراسم این روز تبدیل به خیابان های بن بست یک طرفه ای شده که تنها افراد مورد علاقه خودشان را به آن راه می دهند.

  این رویکرد غیر اخلاقی و تلخ پس از حادثه سقوط هواپیمای سی 130 حامل اصحاب رسانه ها رواج بیشتری یافت و موجب شد که جمع خانواده خبرنگاران را وارد دسته و گروه بندی های خاص کند.

  نصب تابلوهای متعدد از یک خبرنگار جوان شبکه خبر در سطح خیابان های شمالی و مرکزی تهران، به خلاف روحیه جمعی تقدیر و تشکر از شهدای اصحاب رسانه، ویروس بدی است که این روزها تنها باعث دلخوری خانواده های بسیاری از خبرنگاران و شهدای اصحاب رسانه کشورمان شده است.

  چنین رفتاری اگر با رویه فعلی وارد فضای گرامیداشت از شهدای دفاع مقدس شود، آن گاه باید فاتحه زنده کردن ارزشهای انسانی و کرامت شهدا را بخوانیم و شاهد مراسم های چشم و هم چشمی در قالب این رویداد فرهنگی و اجتماعی باشیم.

  در میان مشخص نیست چرا دستگاه های فرهنگی مانند وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان ارتباطات اسلامی و صداوسیما در جهت تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه و خبرنگاران بخش های مختلف، برنامه ریزی مدون و جمعی تدارک نمی بینند که این رویداد اجتماعی شکل و شمایل برنامه های فردی به خود گرفته و دریچه ای برای ورود رفتارهای غیرقابل توجیه باشد.

  نگاهی به تاثیر فرهنگ اجتماعی را در چنین برنامه هایی می توان در نحوه تقدیر ژاپنی ها از سربازان کشته شده در جنگ جهانی دوم یا گرامیداشت کشته های جنگ جهانی در اروپا و حتی گرامیداشت جمعی شهدای دفاع مقدس کشورمان به خوبی لمس کرد که عامل گردهمایی های بیشتر مردم و نزدیکی قلبها به یکدیگر است تا دور شدن و دلخوری های متداول که این روزها گسترش پیدا کرده است.

  جای امیدواری است که دستگاه های فرهنگی کشور به دور از سلیقه های سیاسی و تفکرات گروهی و جناحی در برگزاری چنین روزی موجب خرسندی بازماندگان شهدای اصحاب رسانه و تقدیر از فعالان عرصه خبر باشند.

 3. نقاشی دیواری تصویر" شهید محمود صارمی " روز خبرنگار در منطقه 20 تهران پرده برداری شد. می‌گوید:

  همزمان با روز خبرنگار صورت گرفت ؛
  پرده برداری از نقاشی دیواری شهید صارمی در شهرری
  نقاشی دیواری تصویر» شهید محمود صارمی » همزمان با سالروز شهادت وی و روز خبرنگار در منطقه 20 تهران پرده برداری شد.
  به گزارش سما به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 20 ، مهندس داوود دانشور رئیس اداره زیباسازی منطقه با اعلام این خبر گفت : تصویر شهید محمود صارمی در ابعاد 250 متر مربع در میدان نماز و جنب پل روگذری که به نام این شهید وجود دارد طراحی شده است .
  وی با اشاره به اینکه دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در شهرری نیز در نزدیکی این پل قرار دارد خاطر نشان کرد: نصب تندیس این شهید نیز در برنامه های این منطقه قرارد دارد که پس از طراحی این تندیس از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران در کنار این پل نصب می شود.
  محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در هفدهم مرداد ماه 1377 در شهر مزار شریف افغانستان به شهادت رسید.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.