رحيمي نسب: به لطف دولت خدمتگذار همه خانواده هاي لرستاني بيكار دارند

رضا رحيمي‌نسب: امروزه استان لرستان به لطف بي‌توجهي‌هاي مسوولان رتبه اول بيكاري را به خود اختصاص داده است. وي ميزان بيكاري در استان لرستان را با توجه به آمارهاي اعلام شده 24 درصد اعلام كرد و گفت: اين ميزان را مراكز آمار اعلام كرده‌اند و به نظر من ميزان بيكاري در لرستان بيش از اين مقدار است.

ايلنا: عضو كميسيون اجتماعي مجلس هشتم با تاكيد بر توانايي دولت در اشتغالزايي گفت:‌ استان لرستان ظرفيت‌هاي خوبي براي اشتغالزايي دارد اما به دليل بي‌توجهي مسوولان امروزه اين استان در صدر آمار بيكاري كشور قرار دارد.
رضا رحيمي‌نسب با اظهار تاسف از اينكه در حال حاضر وضعيت بيكاري استان لرستان در مرز بحران جدي قرار دارد گفت: امروزه استان لرستان رتبه اول بيكاري را به خود اختصاص داده است و اين افتخاري ناميمون و نامبارك است كه به لطف بي‌توجهي‌هاي مسوولان، قسمت استان لرستان شده است. وي ميزان بيكاري در استان لرستان را با توجه به آمارهاي اعلام شده 24 درصد اعلام كرد و گفت: اين ميزان را مراكز آمار اعلام كرده‌اند و به نظر من ميزان بيكاري در لرستان بيش از اين مقدار است.
نماينده خرم‌آباد در مجلس هشتم دليل اين ميزان بيكاري را رعايت نكردن زيرساخت‌هاي اشتغالزايي دانست و گفت: در حال حاضر هيچ طرح بزرگي در لرستان وجود ندارد اين در حالي است كه طرح بنگاه‌هاي زودبازده كه براي اشتغال واحدهاي كوچك مطرح شده نيز نتوانسته اهداف تعيين شده را محقق كند. وي با تاكيد بر اينكه امروزه هيچ خانواده‌اي را نمي‌توان يافت كه بيكار نداشته باشد، گفت: استان لرستان با وجود ظرفيت‌هايي كه دارد نبايد از معضل فقير و بيكار در رنج باشد اما به لطف بي‌توجهي مسوولان،‌ در صدر استان‌هاي بيكار هستيم.
عضو كميسيون اجتماعي مجلس اين ميزان بالاي بيكاري را درخور مردم لرستان ندانست و گفت:‌ اگرچه اين بيكاري بالاي 24 درصد براي مردم لرستان عيب است اما براي مسوولان بسيار تاسف‌آورتر است.
وي ميزان بالاي بيكاري را نتيجه عملكرد غلط دولت‌هاي گذشته تا امروز اعلام كرد و گفت: از همان لحظه كه پتروشيمي لرستان را به اراك منتقل كردند و براي جايگزيني صنايع مادر اقدامي نشد فاجعه لرستان كليد خورد.
رحيمي‌نسب با يادآوري اينكه لرستان به استان كشاورزي معروف است، گفت:‌ به اين بهانه ما را از صنعت محروم كردند اما امروز نه صنعت داريم و نه كشاورزي. وي با اعلام اينكه لرستان ساليانه 5/13 ميليارد مترمكعب خروجي آب دارد، گفت: پس از انقلاب 273 سد در كشور ساخته شده كه حتي يك سد در لرستان احداث نشده است بنابراين تحت نام كشاورزي قرباني شديم تا آب لرستان نصيب خوزستان بشود. نماينده خرم‌آباد در مجلس هشتم با يادآوري سيل قهرود، گفت: مشاهده كرديم كه بخشي از آب لرستان نيز به قم منتقل مي‌شود و به عبارت بهتر از بالا و پايين استان آب را مي‌برند بدون آنكه حق آبه‌اي بدهند. وي با اعلام اينكه در بخش گردشگري،‌ لرستان از ساير شهرهاي گردشگرپذير كم ندارد، گفت: با اين وجود هيچ سرمايه‌گذاري ويژه‌اي در بخش گردشگري نشده است.
رحيمي‌نسب با اعلام اينكه 24 درصد ذخاير سنگ كشور در استان لرستان است گفت: اسفبارتر اينكه بزرگترين مجموعه سنگ لرستان به نام كوهسر متعلق به بنياد شهيد است و چيزي عايد مردم استان نمي‌شود با اين شرايط آيا نبايد بيكاري بالاي 24 درصد را تائيد كرد؟!

Advertisements

7 دیدگاه برای «رحيمي نسب: به لطف دولت خدمتگذار همه خانواده هاي لرستاني بيكار دارند»

 1. ...آفرین بر غیرت آقای کروبی لرستانی....دستگيري‌هاي بي‌حساب و كتاب، از ضرب و شتم و وارد كردن جراحات تا شهادت فرزندان اين كشور، از حمله به خانه می‌گوید:

  نامه تند کروبی به ‌هاشمی درباره ‌حوادث زندانها؛ موضوعي را شنيده‌ام كه هنوز از آن بر خود مي‌لرزم
  خبرگزاري انتخاب :حسين كروبي فرزند او در اين‌باره گفت: پدرم اين نامه را حدود 10 روز پيش خطاب به آقاي هاشمي نگاشت و آن را براي ايشان به‌طور خصوصي ارسال كرد. ايشان تاكيد داشت آقاي هاشمي حتما به اين نامه پاسخ دهد و اقدام لازم را انجام دهد. متاسفانه آقاي هاشمي پاسخي به نامه ايشان نداد. پدرم تاكيد كرده بود اگر تا 10 روز پاسخي به نامه داده يا اقدامي صورت نگيرد، نامه را منتشر مي‌كند.

  ۱۹ مرداد ماه ۱۳۸۸ ساعت : ۲۷ , ۰۱
  اندازه حروف
  خبرگزاری انتخاب:

  سحام نیوز نوشت:مهدي كروبي از هاشمي‌رفسنجاني رئيس مجلس خبرگان خواست با تشكيل يك هيات به برخي شايعات و نحوه برخوردها با بازداشت‌شدگان رسيدگي شود.

  حسين كروبي فرزند او در اين‌باره گفت: پدرم اين نامه را حدود 10 روز پيش خطاب به آقاي هاشمي نگاشت و آن را براي ايشان به‌طور خصوصي ارسال كرد. ايشان تاكيد داشت آقاي هاشمي حتما به اين نامه پاسخ دهد و اقدام لازم را انجام دهد. متاسفانه آقاي هاشمي پاسخي به نامه ايشان نداد. پدرم تاكيد كرده بود اگر تا 10 روز پاسخي به نامه داده يا اقدامي صورت نگيرد، نامه را منتشر مي‌كند.

  حسين كروبي درباره مسائل مطرح شده در نامه، گفت: اساس نامه، بر نگراني آقاي كروبي استوار است. ايشان نگران آنچه گروه‌هاي بيگانه و غربي درباره نحوه رفتار با بازداشت‌شدگان بيان مي‌كنند، هست. اين روزها بسياري از افرادي كه آزاد شده‌اند، به ديدار پدرم آمده و ماجراي رفتاري را كه ضابطان و ماموران با آنها داشتند، براي وي بيان كرده‌اند. آنها آنچه را ديده و شنيده به دقت گفته‌اند. طبيعتا نحوه رفتار برخي از ضابطان با بازداشت‌شدگان خصوصا زنان و دختران، در شأن جمهوري اسلامي و هيچ نظام ديگري نيست.

  وي تاكيد كرد: آنچه در نامه آمده، نه‌تنها دغدغه و نگراني آقاي كروبي است، بلكه من فكر مي‌كنم هر كس كه اين شايعات را خصوصا درباره وضعيت زنان و اتفاقاتي كه درباره آنها در حال انجام است، مي‌شنود، نگران مي‌شود و علاقه‌مند است، اين لكه ننگ را اگر وجود دارد پاك كند. البته ما اميدوار هستيم تمام اين خبرها و شايعات تكذيب شود.

  بنابرهمين گزارش در نامه مهدي كروبي به هاشمي رفسنجاني آمده است:

  حضور محترم آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني
  رياست محترم مجلس خبرگان رهبري
  با سلام و احترام

  بعد از برگزاري انتخابات دهمين دوره رياست‌جمهوري، حوادث تلخي به وجود آمد كه به طور مفصل در خصوص آن، هم از سوي جنابعالي، هم از سوي افراد، گروه‌ها و رسانه‌هاي مختلف به آن پرداخته شد.

  از دستگيري‌هاي بي‌حساب و كتاب، از ضرب و شتم و وارد كردن جراحات تا شهادت فرزندان اين كشور، از حمله به خانه‌هاي مردم تا فاجعه خونين كوي دانشگاه و برخوردهاي خشن و وحشت‌انگيز حتي با خانم‌ها در سطح خيابان‌هاي شهر- كه تاكنون سابقه نداشته است- رخ داد كه بسيار قابل تامل و پيگيري است. آنچه در اين ميان مطرح است در خصوص برخي از رفتارهاي شناعت‌آميز است كه اگر به طور متواتر از افراد مختلف كه در روزهاي اخير آزاد شده‌اند، نشنيده بودم، باورشان حداقل براي من و شما كه در طول قريب به نيم قرن سردي و گرمي روزگار را چشيده‌ايم سخت بود.

  از برخوردهاي خشن و بي‌محابا، بر سر مردم باتوم را خرد كردن، آنچنان كه بعد از گذشت قريب به 40 روز همچنان اوضاعشان غيرعادي است و عوارض آن روي بدنشان قابل مشاهده است.

  هتاكي و ابراز دشنام و فحاشي ركيك به افراد و نثار نواميس بازداشت‌شدگان و مردمي كه براي نماز جمعه آمده بودند صورت گرفت. رفتارهايي كه در فرهنگ ديني و اسلامي هيچ يك از گروه‌ها جايي ندارد و نشان‌دهنده آن است كه افرادي براي اين كار استخدام شده‌اند كه حتي با اصول بديهي اسلام آشنايي ندارند و البته شايعاتي نيز مطرح شده كه فعلا به آن نمي‌پردازم.

  احتمالا همانطور كه مطلع هستيد در اين خصوص چندي پيش نامه‌اي خطاب به رياست محترم قوه قضائيه ارسال كردم و جمعه هفته جاري همين نكات را به وزير معزول اطلاعات يادآور شدم كه روز شنبه در مطبوعات منتشر شد.

  اما موضوعي را شنيده‌ام كه هنوز از آن بر خود مي‌لرزم. در دو روز اخير كه اين خبر را شنيده‌ام خواب از سرم ربوده شده است. حدود ساعت دو كه خود را براي خواب آماده مي‌كردم. به بسترم رفتم ولي خدا شاهد است كه بدون ذره‌اي مبالغه، خوابم نبرد، تا ساعت 4 بامداد كه مجددا بلند شدم كمي قرآن خواندم، دوش گرفتم تا آب كمي آرامم كند، حتي نماز صبح را نيز خواندم و تا نزديكي‌هاي طلوع آفتاب خوابم نبرد.

  افرادي اين مطالب را به من گفته‌اند كه داراي پست‌هاي حساس در اين كشور بوده‌اند. نيروهاي نام و نشان داري كه تعدادي از آنها نيز از رزمندگان دفاع مقدس بوده‌اند. اين افراد اظهار داشته‌اند، اتفاقي در زندان‌ها رخ داده است كه چنانچه حتي اگر يك مورد نيز صدق داشته باشد، فاجعه‌اي است براي جمهوري اسلامي كه تاريخ درخشان و سپيد روحانيت تشيع را تبديل به ماجراي سياه و ننگين مي‌كند كه روي بسياري از حكومت‌هاي ديكتاتور از جمله رژيم ستمشاهي را سفيد خواهد كرد.

  گمان نمي‌كنم زندانيان دوران 15 ساله مبارزات قبل از انقلاب كه از افراد توده گرفته تا گروه‌هاي مسلح مبارز التقاطي تا اعضاي نهضت آزادي و موتلفه و حزب ملل اسلامي كه در زندان با هم زندگي كرده‌اند، ديده يا شنيده باشند.

  اينجانب اين مطالب را براي شما مي‌نويسم و مصرانه مي‌خواهم روي اين قضيه اقدام و به صورتي كه صلاح مي‌دانيد با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي مطرح فرماييد و با جديت پيگير شود تا روشن گردد اگر چنين اتفاقي نيفتاده كه ان‌شاءالله هم نيست و بعيد مي‌دانم باشد، اعلام شود، چرا كه در همين جامعه امروز و توسط خود بچه‌هاي بازداشتي در رسانه‌ها و سايت‌ها در حال مطرح شدن است و معلوم نيست آيندگان چه قضاوتي با شاخ و برگ دادن آن خواهند كرد. همچنان كه جمهوري اسلامي و روحانيت مظلوم نيز مسوول آن شناخته خواهند شد. اگر هم خداي ناكرده رخ داده باشد، سريع با عوامل آن در هر جايگاهي برخورد و اعلام شود تا در شرايط فعلي كه بازار شايعات داغ است، فرصت به فرصت‌طلبان داده نشود، همچنان كه لازم است ترتيبي اتخاذ گردد تا اين اقدام از سوي هياتي عاليرتبه صورت گيرد تا افراد مورد بحث جرات بيان حقايق را داشته باشند چرا كه شنيده‌ام تهديد شده‌اند كه اگر مطلبي در اين خصوص بيان نمايند، نابود خواهند شد.

  جناب آقاي هاشمي
  اينجانب به خاطر اسلام و در رأس آن امام راحل و اين همه فداكاري‌ها و شهادت‌ها و به قصد قربت الي الله، به‌رغم آنكه در شأن من نيز نمي‌باشد و به رغم همه مشغله‌ها و گرفتاري‌ها و به‌رغم آنكه مي‌دانم به حيثيت اينجانب لطمه خواهد خورد، آماده‌ام مسووليت تحقيق و بررسي جهت تعيين صحت و سقم اين حوادث و اخبار رسيده را بر عهده گيرم و تعهد شرعي مي‌نمايم بدون حب و بغض و با رعايت كمال انصاف به بررسي و ارائه گزارش بپردازم…..

  اما موضوع مطرح شده از اين قرار است: عده‌اي از افراد بازداشت‌شده مطرح نموده‌اند كه برخي افراد با بازداشتی ها (…………)

  با توجه به اهميت مساله انتظار است اين اقدام توسط هياتي بي‌غرض و شفاف از طرف رئيس مجلس خبرگان رهبري مورد بررسي و پيگيري تا حصول نتيجه قرار گيرد. تا درسي براي آيندگان شود و فرصت به اراذل و اوباشي از اين دست ندهد تا آبروي نظام و امام و جمهوري‌اسلامي را بر باد ندهند و خدمات هزار ساله روحانيت را مخدوش نمايند. به عنوان آخرين مطلب نيز يادآور مي‌شوم از اين نامه دو نسخه تهيه گرديده كه يكي مهر و موم شده براي جنابعالي ارسال و ديگري نزد بنده قرار دارد.
  با آرزوي توفيق
  مهدي كروبي
  7/5/

 2. باسلام به نظر بنده استان لرستان چاره ايي بجز تجزيه ندارد .در زمان رضا شاه كه درگيري بين دولت مركزي وخوانين منطقه حادث شدودر نهايت نيروهاي دولتي خوانين را سركوب كردند درست از همان زمان پروژه تجزيه لرستان با جدايي ايلام از لرستان كليد خورد وبه خاطر همين درگيري تبليغات عليه قوم لر به عنوان قومي سركش آغاز وتا به امروز هم ادامه دارد اگرچه همه دولتمردان با عبارات دهن پركن چون غيور وسلحشور ونجيب!!!و……سر ما را شيره مي مالند.در هر صورت وقتي انسان مشاهده مي كند كه استانهاي همجوار با سرعت در حال توسعه هستند (البته در مقايسه با لرستان وگرنه چه توسعه ايي؟؟!!)بسيار ناراحت كننده است استانهايي مثل خوزستان واصفهان وهمدان ومركزي وحتي همين استان ايلام خودمان.وهمه اينها به خاطر همان هجمه تاريخي است كه بعد از در گيري خوانين با دولت مركزي پيش آمده است .

  لرنا:
  از اين هم بيشتر تجزيه شويم!
  يك نگاهي به شهرهاي لرنشين در ستون سمت راست لرنا بفرماييد
  لرها در حداقل ده استان كشور تجزيه شده اند و نتيجه اين است كه رتبه اول تا چهارم بيكاري به شرح زير است:
  1- لرستان 2- چهارمحال و بختياري 3- كهگيلويه 4- ايلام
  اتفاقا به نظر ما همگرايي و بهره گرفتن از استعدادهاي مشترك راه حل است نه تجزيه كه تاكنون از تجربه آن خيري نديده ايم

 3. نماينده مردم نهاوند در مجلس:
  نهاوند شهر كلنگ‌هاي زده شده و پروژه‌هاي نيمه تمام است
  خبرگزاری فضول نهاوندی به نقل از فارس: نماينده مردم نهاوند در مجلس‌ گفت: كلنگ‌هاي زيادي در نهاوند به زمين شده است اما به سرانجام نرسيده‌اند و نمونه بارز آن طرح گردشگري بين‌المللي گاماسياب نهاوند است.

  مهدي سنايي در گفتگو با خبرنگار فارس در نهاوند با اشاره به طرح گردشگري بين‌المللي گاماسياب نهاوند افزود: اين طرح بدون كار كارشناسي كلنگ‌زني شده و مجري اين طرح يك ايراني مقيم خارج از كشور است كه از روند كار بسيار ناراضي است و اين كار را غير عملي مي‌داند.
  وي گفت: علت مشكلات، حل نشدن مشكلات اوليه مانند تملك زمين،‌ مشكلات اداري و مسائلي از اين قبيل است.
  نماينده مردم نهاوند در مجلس اضافه كرد: ‌ما هنوز زيرساخت‌ها را درست نكرده كلنگ‌زني مي‌كنيم، مانند همين طرح گاماسياب كه در هيئت دولت هم تصويب شد و بنا بر اين شد كار آغاز شود، ولي هنوز مشكلات عمده كه تسهيلات بانكي،‌ تملك زمين و مهم‌تر از همه احداث سد گرين است حل نشده است.
  وي تصريح كرد: طرح‌هاي زيادي در نهاوند كلنگ‌زني شده است ولي كار اجرايي براي آن انجام نگرفته است و يا طرح‌هاي عمراني به صورت نيمه كاره رها شده است.
  سنايي ادامه داد: بايد طرحي تا كارشناسي نشده و بودجه آن تعيين نشده،‌ اجرايي نشود و بي‌دليل به مردم قول ندهيم.
  وي خاطرنشان كرد:‌شهرستان نهاوند داراي زيرساخت‌هاي قوي و ظرفيت خوبي براي پروژه‌هاي ملي و بين‌المللي است و اداره‌ها و سازمان‌هاي نهاوند بايد در جذب بودجه‌ها و اجراي كارهاي عمراني همت بالاي خود را نشان دهند و كارشكني نكنند.

 4. از ماست که بر ماست.
  وقتی دلخوشی جوانان ما به چرخ زدن بیهوده در خیابانهای باریک شهر تغییر کرده و نسبت به تحولات بی تفاوت شده اند هر کسی به هر نحوی به ما متلک میگوید و نتیجه این میشود که کسی حرفها و اعتراضات ما را جدی نمی گیرد.با این حال و با واقف بودن به این قضیه,وقتی مجددا کسانی به لرستان سفر کرده و با وعده پوچ ما را مردم ولایت مدار و غیور و… می نامند آن شب از شدت خوشحالی نمی خوابیم,چون به این سطح برخورد اعتیاد پیدا کرده ایم.هر چه سریعتر باید مردم سردرگم لرستان را چاره ای اندیشید تا به طور کامل نابود نشده ایم.

 5. بابا نمرديم و دو كلمه از اين به اصطلاح نماينده مجلس شنيديم چه عجب اون يكي كه الحمدالله خوابه هر چي چشم مي دوزيبم به اين تلويزيون ببينيم يك حرفي حديثي از اين دو تا بشنويم زهي خيال باطل

 6. راستي يادم رفت آقاي رحيمي ما اينها را بهتر از شما مي دونيم مي خوايد من يك كتاب از مشكلات مردم خرم اباد و لرستان برتون عنوان كنم جنابعالي يك ساله تشريف بردين مجلس بفرماييد در سال گذشته چكار كرديد لطفا يك كارنامه از سال گذشته به مردم بده ببينيم كدوم كار مثبت را براي مردم خرم اباد انجام دادي انصافا جواب بده

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.