استاندار لرستان: در مسكن مهر هنوز يك آجر هم كار نگذاشته ايم!

مسكن مهر استاندار لرستان: مسکن مهر از ناموفق ترین اتحادیه های لرستان بوده است. وی با انتقاد شدید از متولیان امر در زمینه مسکن مهر عنوان کرد: ما دو سال است که فقط بانکها را پولدار کرده ایم و کاری برای متقاضیان واجد شرایط مسکن مهر انجام ندادیم و تا کنون در کل استان لرستان در بحث مسکن مهر یک آجر هم کار نگذاشته ایم.

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، سید حسین صابری صبح چهارشنبه در جلسه مسکن مهر استان لرستان گفت: اتحادیه مسکن مهر از ناموفق ترین اتحادیه های استان لرستان بوده است.

وی با انتقاد شدید از متولیان امر در زمینه مسکن مهر عنوان کرد: ما دو سال است که فقط بانکها را پولدار کرده ایم و کاری برای متقاضیان واجد شرایط مسکن مهر انجام ندادیم و تا کنون در کل استان لرستان در بحث مسکن مهر یک آجر هم کار نگذاشته ایم.

استاندار لرستان با اشاره به توفعات به حق مردم در این زمینه، عنوان کرد: کلیه دستگاههای مرتبط در بخش مسکن مهر باید بر اساس سیاستهای دولت و بخش نامه وزارت تعاون در این زمینه فعالیت کنند.

صابری همچنین به فعالیتهای عدم رضایت بخش اتحادیه ها در خصوص مسکن مهر اشاره و به کلیه دستگاههای مرتبط با مسکن مهر اعلام کرد: باید تلاشهای جدی برای تحویل هر چه سریعتر زمینها به متقاضیان مسکن مهر فراهم شود.

وی تصریح کرد: باید هر چه سریعتر در این زمینه اقداماتی شامل تحویل زمین به افراد حقیقی و حقوقی با بر و کف مشخص، تهیه 5هزار نقشه با عرضهای مشخص و پلانهای معماری مختلف و در اختیار گذاشتن این نقشه ها به صورت نمایشگاه عرضه مستقیم رایگان در اختیار متقاضیان مسکن مهر، انتخاب یک مهندس ناظر توسط سازمان نظام مهندسی، شهرداری و مسکن و شهرسازی، انجام کارهای مکانیک خاک توسط مسکن و شهرسازی و اداره تعاون از محل اعتبارات آماده سازی و ایجاد شرایط استفاده از آب، برق و گاز با همکاری ادارات مربوطه صورت گیرد.

استاندار لرستان انتخاب پلانهای مناسب برای این ساختمانها را ضروری دانست و گفت: پلانها را باید متناسب با فرهنگ مردم تهیه و در اختیار آنها بگذارید و مردم در انتخاب پلانهای دلخواه آزاد گذاشته شوند.

کوتاهی در مسکن مهر ظلمی خاموش به مردم/ کمکاری را تحمل نخواهم کرد

صابری کوتاهی های صورت گرفته در بخش مسکن مهر را ظلمی خاموش به مردم دانست و به مسئولان حاضر در جلسه گفت: مگر ساخت 75 متر زیر بنا چقدر وقت می برد؟

وی تصریح کرد: اگر به موقع عمل می کردید ما با افت پول و تورم طی این دو سال مواجه نبودیم.

کم کاریها را بیش از این تحمل نخواهم کرد  

استاندار لرستان

استاندار لرستان رعایت کردن حقوق مردم را از وظایف کلیه مدیران دانست و خطاب به مدیران بیان داشت: تا زمانیکه من استاندار این استان هستم اگر ببینم مدیری آگاهانه و بدون وجود موانع قانونی در کار مردم کار شکنی می کند بیش از یک هفته او را تحمل نخواهم کرد و عذر او را خواهم خواست.

صابری سرعت عمل همراه با حفظ کیفیت را مهمترین مسئله در زمینه مسکن مهر دانست و اظهار داشت: کیفیت و نظارت بر ساخت و ساز، رعایت بر و کف با 10درصد افزایش و محکم سازی در حد سفتکاری از مهمترین عواملی هستند که باید به آنها توجه ویژه ای صورت گیرد، چرا که اسکلت ساختمان باید چنان محکم باشد که بتواند پاسخگوی زلزله های زیر 6ریشتر باشد.

وی خواستار انجام بازدید های حداقل 2ماهه از نحوه ساخت و ساز مسکن مهر توسط دستگاه های مربوطه شد و گفت: محکم کاری و رعایت استانداردها در حد سفتکاری باید در دستور کار قرار گیرد.

عدم همکاری بانکها/ شباهت سرنوشت مسکن مهر و بنگاههای زودبازده

این سخنان استاندار لرستان در حالی مطرح می شود که پیش از این معاون برنامه ریزی استانداری لرستان مشکلات و عدم عملکرد مطلوب مسکن مهر در لرستان را ناشی از کمکاری بانکها در تخصیص تسهیلات عنوان کرده بود.

 مسکن مهر نباید به سرنوشت بنگاههای زودبازده دچار شود

معاون برنامه ریزی استانداری لرستان

سید رضا دهناد ضمن ابراز نگرانی از دچار شدن طرح مسکن مهر به سرنوشت بنگاههای زودبازده، عنوان کرد: با توجه به اینکه بررسی بنگاههای زود بازده نشان می دهند که لرستان نتوانسته آن 1200میلیارد تومانی را که دولت در نظر داشته است جذب کند و فقط 31درصد این منابع جذب شده است در حالیکه اگر دستگاهها از زمان مقرر شده استفاده می کردند امکان جذب همه این پول وجود داشت.

وی با بیان اینکه مسکن مهر یکی از قویترین بخشهای مولد در کشور است که مورد تاکید دولت و عنایت ویژه دولت قرار گرفته است، بیان داشت: اگر این 40هزار واحد مسکونی مسکن مهر در استان لرستان ساخته شود 1200میلیون تومان طی 2سال از منابع بانکی پول به استان تزریق می شود که در این صورت بسیاری از مشکلات اقتصادی استان حل خواهد شد.

معاون برنامه ریزی استانداری لرستان پرداخت تسهیلات مسکن مهر را علاوه بر رونق اقتصادی موجب فعال شدن کارخانه های استان و افزایش درآمدهای مالیاتی و شهرداری دانست و بیان داشت: اجرای طرح مسکن مهر در لرستان بیش از 90 درصد دارای برکات اقتصادی برای این استان است.

دهناد یادآور شد: با توجه به اینکه تمام اصناف و واحدهای تولیدی مستقیم یا غیر مستقیم به بخش مسکن ارتباط دارند، لذا باید مسکن و شهرسازی، اداره کل تعاون و بانکها سعی کنند تا مشکلات مسکن مهر در این استان را حل کنند.

کار مسکن مهر در دورود و الشتر در حد آماده سازی/ در نورآباد و کوهدشت کار خاصی صورت نگرفته است

معاون امور عمرانی استانداری لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: در بحث مسکن مهرشهرستان خرم آباد تا کنون 68 سایت در قالب هر سایت 24واحدی آماده پی سازی هستند.

منوچهر فراقی ادامه داد: کار خاکبرداری 60 درصد از زمینهای مسکن مهر در خرم آباد تاکنون به اتمام رسیده است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تعداد پروژه های عمرانی اجرا شده در سال گذشته در لرستان طی 30 سال اخیر در این استان بی نظیر بوده است، یادآور شد: در سال گذشته 2591 پروژه در استان لرستان داشتیم که برخی از این پروژه ها به اتمام رسیده و برخی دیگر در حال فعالیت هستند.

رئیس سازمان مسکن و شهر سازی استان لرستان نیز در ادامه این جلسه گفت: تاکنون در کل استان و در زمینه مسکن مهر 2500واحد مسکونی آماده پی سازی هستند.

احمدرضا غلامی به تشریح فعالیتهای صورت گرفته در سایر شهرستانهای استان لرستان در بحث مسکن مهر پرداخت و عنوان کرد: در خرم آباد و بروجرد، کار تهیه نقشه در 4 تیپ انجام شده است و آزمایشگاه مکانیک خاک در خرم آباد شروع به کار کرده و کلیه نقشه های سازه و پی در این دو شهرستان آماده و کنترل شده اند.

وی ادامه داد: در شهرستان ازنا نیز با وجود داشتن 400 متقاضی برای 72 واحد کار پی سازی شروع شده است و در نورآباد و کوهدشت نیز به دلیل داشتن معارض زمین تاکنون کار خاصی صورت نگرفته است.

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان لرستان خاطر نشان کرد: در شهرستان الیگودرز نیز از مردم 320میلیون تومان پول گرفته شده و کار به یک پیمانکار داده شده است که او کار تجهیز کارگاه را شروع کرد.

غلامی یادآور شد: همچنین فعالیت های صورت گرفته در زمینه مسکن مهر در شهرستانهای دورود و الشتر نیز کار در حد آماده سازی است.

به گزارش مهر، یکی از مهمترین و عملی ترین اقدامات تأمین مسکن، در قالب طرح اجاره ۹۹ ساله با نام طرح مسکن مهر در دست اجرا می باشد. در راستای این طرح برنامه ریزی در خصوص ساخت مسکن برای کلیه واجدین شرایط فاقد مسکن در قالب واگذاری حق بهره برداری زمین پیش بینی شده است.

این در حالی است که وضعیت مسکن مهر در استان لرستان با مشکلات متعددی روبه رو است که به نتیجه رسیدن این طرح مهم نیازمند تعامل و همکاری مطلوبتری از سوی مسئولان و بانکها است.

Advertisements

4 دیدگاه برای «استاندار لرستان: در مسكن مهر هنوز يك آجر هم كار نگذاشته ايم!»

 1. آينده:به رغم توصيه نخبگان و افراد خاص اجتماعی در مورد کنار گذاشتن کينه ها و اتهام زنی ‏های دو ماه اخير و پس از انتخابات رياست جمهوري، صداوسيما در رويه ای جالب بيش ‏از 100 تن را به صورت مستقيم و غيرمستقيم شامل ممنوعيت تصويری و فعاليت در اين ‏سازمان کرده است.‏

  به گزارش «آينده»، پس از ممنوع شدن فعاليت و تصوير چهره هايی مانند سيد ‏جواد هاشمي، ساعد باقري، سهيل محمودي، عبدالجبار کاکايی ساختار اين محدوديت ها ‏دو ماه پس از انتخابات چهره ديگری به خود گرفته است.‏

  حالا محدوديت به نام هايی رسيده که معروف ترين آنها سيدرضا ميرکريمي، مجيد ‏مجيدي، حسين پاکدل، احمدرضا درويش، فاطمه معتمدآريا، محمد رحمانيان، سيد ‏محمدرضا بهشتي، هوشنگ توکلي، ليلی رشيدي، بهاره رهنما، کيومرث پور احمد، کمال ‏تبريزي، حسين برزيده، هما روستا، مهتاب نصيرپور، مرضيه برومند، لادن مستوفي، ‏داريوش مهرجويي، عزت‌الله انتظامي، علی نصيريان، محمدعلی کشاورز، محمد نوري، ‏محمد رحمانيان، مهدی کرم‌پور، محسن مخملباف، مازيار ميري، محمد احصايي، احمد ‏مسجد جامعي، معصومه ابتکار، عليرضا رئيسيان، منوچهر محمدي، علی معلم، حسين ‏زمان، حبيب‌الله صادقي، فرشته طائرپور، مرتضی رزاق کريمي، سامان سالور، پگاه ‏آهنگراني، پانته آ بهرام، منيژه حکمت، رويا نونهالي، امير جعفري، منوچهر شاهسواري، ‏عبدالحسين مختاباد، حسام الدين سراج، مسعود کيميايي، گوهر خيرانديش، مسعود ‏رايگان، رويا تيموريان، محمدرضا فروتن، ابوالفضل جليلي، اسرافيل شيرچى، مهرشاد ‏کارخاني، شاهين فرهت، محمد وافري، فاطمه راکعي، داوود رشيدي، هديه تهراني، باران کوثري، خزر ‏معصومي، بيژن امکانيان، بزرگمهر حسين‌پور، داريوش فرهنگ، ليلا حاتمي، علی مصفا، سعيد ابوطالب، جمشيد ‏بايرامي، حسين خسروجردي، عليرضا قاسم خان، احمد اسفندياري، محمدرضا عارف، ‏نجفقلی حبيبي، مجيد انصاري، حسن بلخاري، مهدی منتظرقائم، محمود نجاتی حسيني، ‏محمدعلی خليلی اردکاني، کامپوزيا پرتوي، محمدعلی نجفي، قاسم افشار، مجيد کياني، ‏علی ژکان، ابراهيم حقيقي، سيروس تسليمي، حميد فرخ نژاد، داريوش پيرنياکان، امير ‏جغتايي، محبوبه بيات، محمدرضا اصلاني، همايون امامي، ابراهيم حسن بيگي، افشين ‏علاء، رضا رييسي، فيروزه زنوزی جلالي، جعفر ابراهيمي، محمود دولت آبادي، يوسفعلی ‏ميرشکاک، جمال ميرصادقي، علی باباشاهي، عماد افروغ، سيد مهدی شجاعي، احمد پورنجاتي، محمد بهشتي، عاتقه ‏صديقی(رجايی)، عيسی کلانتري، الهه کولايي، محمد ستاری فر، صادق زيباکلام، رخشان ‏بنی اعتماد، ناصر تقوايي، حسين عليزاده، جلال ذوالفنون، ناصر چشم آذر، عليرضا ‏شجاع نوری و استاد محمدرضا شجريان می باشد.‏

  جالب اين است که در اسامی اعلام شده نام مرحوم سيف الله داد نيز مشاهده می شد که ‏با فوت اين کارگردان و مدير موفق سينمای کشورمان نام وی از اين ليست حذف شد.‏

  براين اساس پخش مجموعه های تلويزيونی و تله فيلم و فيلم های سينمايی از افراد هنری ‏برشمرده که پيش از اين توليد شده بلامانع است، اما کليه افراد ذکر شده ممنوعيت ‏تصويری و فعاليت در قالب برنامه های سازمان صداوسيما را تا اطلاع ثانوی دارند.‏

  سوال اينجاست، آيا سازمان صداوسيما که برای لفظ «رسانه ملی» غش و ضعف می ‏کند، چنين رفتاری را دال بر ملی بودن تلقی می کند يا عقده گشايی با سليقه های مختلف ‏در انتخابات رياست جمهوري؟!‏

  آيا با چنين رفتاری که با فرهيختگان و هنرمندان و چهره های فرهنگی انجام می شود، ‏می توان در انتخابات های آينده کشور مشارکت اين طبقه پرمخاطب جامعه را مدنظر ‏داشت؟

  چرا متوليان اين رسانه بزرگ کشورمان بدون اينکه روی تاثير مستقيم يک حرکت و ‏تصميم خود ارزيابی درستی داشته باشند، وارد ماجرا شده و کمر نظام را از هزينه های ‏خود ساخته خم می کنند؟

  متاسفانه در کنار بحران ممنوعيت تصوير و فعاليت چهره های برشمرده به نظر می رسد ‏برخورد با بدنه صداوسيما هم شروع شده که اخراج زن و شوهر شاغل در راديو گفتگو ‏و اخراج سردبير شجاع راديو جوان در صدر آن است و در ادامه تعدادی از عناصر فنی ‏و اداری شاغل در اين سازمان به دليل شرکت در راهپيمايی ها يا تجمع های مختلف از ‏خدمت معلق شده اند.‏

  اين ليست و اسامی داخل آن موجب شده که برنامه های مختلف راديو و تلويزيونی به ‏صورت گفتاری از آوردن افراد برشمرده منع شوند و پخش شبکه های مختلف راديو و ‏تلويزيونی به جهت عدم انتشار اسامی مورد اشاره مکتوبی را به بخش های توليدی اعلان ‏نکنند، اما از پخش تصاوير اين افراد در قالب برنامه های تلويزيونی جلوگيری می کنند.

  در اين ميان بيشترين تاثير را برنامه «اين شب ها»، «صبح عالی بخير» و برنامه ‏‏»خانواده» در شبکه يک، «دو قدم مانده» به صبح در شبکه چهار، «به خانه برمی گرديم» ‏در شبکه تهران و «خانه فيروزه ای» در شبکه سه دچار بحران داخلی شده و بسياری از ‏ميهمانان، کارشناسان و حتی مجريان خود را از دست داده اند. ‏

  با اين وضع و محدوديت های شديد اعمال شده آيا می توان اين رويه و ممنوعيت فعاليت ‏افراد برشمرده را تکذيب کرد؟

  البته که ديوار حاشا بلند است و به همان خاطر که مکتوبی برای ممنوعيت تصويری و ‏فعاليت افراد مختلف منتشر نمی شود، بهانه برای تکذيب ميسر است. اما متوليان محترم ‏سازمان صداوسيما دقت داشته باشند که مجريان و کارشناسان يک برنامه به محض ‏اينکه قلع و قمع می شوند از سوی مردم و مخاطبان حرفه ای به خوبی قابل شناسايی ‏است و با افراد حذف شده نيز به همين دليل قطع همکاری می شود.‏

  ای کاش سينه چاکان لفظ رسانه ملي، آن قدر شجاعت و ديدگاه بلند داشتند که دعواهای ‏زن و شوهری در حاشيه سليقه های انتخاباتی در کشور را که در هر کشوری وجود ‏دارد، به ديده يک چشم عاقل می نگريستند و از به هم زدن اين کلاف سردرگم در پاشنه ‏جام جم خودداری می کردند.‏

  اگرچه اين حرفها به اين سادگی به گوش تئورسين های متولی بر صداوسيما نمی رود، ‏اما می توان کاهش شديد آگهی های بازرگانی و واکنش های تند مردم نسبت به برنامه ‏هايی مانند بخش خبری 20:30 شبکه دو، بخش خبری 20 شبکه خبر و برنامه های بی ‏مايه سياسی و از بين رفتن اعتبار بخش های خبری صداوسيما را از عوارض نخست اين ‏اشتباه رسانه ای و تسويه حساب شخصی دانست. ‏

 2. سوتی سردار رادان
  کد خبر: 629639 زمان مخابره: 20/5/1388 – 16:13:0
  تذکر خبرنگاران به رادان: 17 مرداد روز خبرنگار، روز شهادت محمود صارمي است
  جانشين فرماندهي نيروي انتظامي با گراميداشت ياد شهيد آويني و شهيد افشار، 17 مرداد روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبريک گفت.
  به گزارش خبرنگار انتظامي ايرنا، گردهمايي امنيت سازان و امنيت پردازان روز سه شنبه به همت نيروي انتظامي جمهوري اسلامي و به مناسبت تقدير از يک سال فعاليت خبرنگاران و روزنامه نگاران حوزه ناجا با حضور سرتيپ پاسدار «احمدرضا رادان «در تالار سيب تهران برگزار شد.
  اين مراسم که توسط معاونت اجتماعي ناجا برگزار شد با استقبال گسترده خبرنگاران مواجه شد حاشيه هاي جالبي را به همراه داشت .
  رادان سخنراني خود را در حالي آغاز کرد که ظاهرا فراموش کرده بود که 17 مرداد ماه به مناسبت شهادت شهيد «محمود صارمي » خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي که توسط گروه متحجر طالبان در افغانستان به شهادت رسيد،روز خبرنگار نام گرفت.
  جانشين فرمانده ناجا به همين دليل بود که تبريک خود به مناسبت روز خبرنگار را با گراميداشت ياد شهيد آويني و شهيد افشار (خبرنگار شبکه خبر)همراه کرد و در اين ميان هيچ نامي از شهيد صارمي که در روز 17 مرداد به شهادت رسيد، نبرد.
  سخنراني وي موجب شد يکي از خبرنگاران حاضر در جلسه طي يادداشتي به وي متذکر شود
  که 17 مرداد به دليل شهادت محمود صارمي روز خبرنگار نام گرفت و نه شهادت آويني و گروهي از خبرنگاران رسانه هاي مختلف از جمله شهيد افشار .
  در اين مراسم علاوه بر حضور گسترده خبرنگاران رسانه هاي مختلف ديداري و شنيداري معاون اجتماعي ناجا، رييس سازمان نظام وظيفه عمومي، رييس روابط عمومي قوامين و تعدادي از کارکنان حوزه رسانه ناجا حضور داشتند.
  اين مراسم حدود ساعت 11 آغاز شد که در جريان آن «ناصر صبوري «خبرنگار روزنامه جام جم به عنوان خبرنگار پيشکسوت مجلس دقايقي در خصوص ضرورت همکاري ناجا با رسانه ها صحبت کرد.
  سردار رادان و سردار بتولي معاون اجتماعي ناجا نيز از جمله فرماندهي انتظامي بودند که در اين مراسم ضمن تجليل از خدمات خبرنگاران خواستار تعامل بيشتر رسانه ها با ناجا با هدف ايجاد امنيت در جامعه شدند.
  اجتمام **1708//1348
  انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 629639

  انقلاب مخملی
  حذف ویا تغییر روز خبرنگار از حافظه تاریخ…
  شنیده شیده ….
  عده ای متحجر خشک مغز تازه بدوران رسیده به بهانه های مختلف در حذف ویا تغییر روز خبرنگار به اقداماتی موزیانه دست زده اند .غافل از اینکه شهدا ارثیه ومیراث شخصی وگروهی یک خانواده وسازمان نیست .وسرمایه ملی وآبرو وحیثیت کشور واسلام ومخصوصا 17 مرداد سالروز شهادت همکار شهیدمان باعث عزت وافتخار پرسنل ایرنا وتمامی خبرنگاران وروزنامه نگاران کشور فارغ از هر سلیقه ای می باشد. متولیان ایرنا ووزارت فرهنگ وارشاد اسلامی وبنیادشهید وسایر همکاران محترم هوشیاری لازم را در این شرایط بخرج دهند.

 3. سلام عزيز
  ممنون از محبت و لطف شما. كار شما بسيار عالي است. من به عنوان يك لر به شما افتخار مي كنم
  پاينده باشيد

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.