گفتگوي بدون سانسور استاندار لرستان

showimage صابری در نشست با خبرنگاران با تشکر از خودش به خاطر پیگیری برگزاری جلسه و نشست با خبرنگاران، عنوان کرد: در طول 27 ماه گذشته که به عنوان استاندار لرستان مشغول به کار بوده ام بیشتر مطالب هفته نامه های استان را خوانده و پاسخگو بوده ام… اگر محبت مردم و پروژه های نیمه تمام نبود در این استان نمی ماندم… متاسفانه در استان همه توپها به سمت زمین کوچک استاندار کوچولوی لرستان سرازیر می شود.. از شما خبرنگاران مي خواهم سر نماز دعا کنيد تا مشکل کارخانه سیمان و نیروگاه مرتفع شود!… در حال حاضر 61.5 درصد مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهوری به لرستان یا اجرا شده یا در دست اجرا هستند.

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، استاندار لرستان صبح شنبه در این نشست پاسخگوی سوالات ریز و درشتی بود که شاید بیش از 70 درصد این سئوالات به سوالات همیشگی نشست های خبری استاندار لرستان با نمایندگان رسانه های گروهی تبدیل شده است.

رسانه های استان تقوا داشته باشند/ تشکر استاندار از خودش!

سید حسین صابری در این جلسه با تشکر از خودش به خاطر پیگیری برگزاری جلسه و نشست با خبرنگاران، عنوان کرد: در طول 27 ماه گذشته که به عنوان استاندار لرستان مشغول به کار بوده ام بیشتر مطالب هفته نامه های استان را خوانده و پاسخگو بوده ام.

وی خبرنگاران را خطاب قرار دارد و ضمن دعوت رسانه ها به داشتن تقوا و صداقت، عنوان کرد: عدم دقت در نوشتن مطالب موجب برخی انحرافات می شود و من اعتقاد دارم که 99.5 درصد اشتباهات رسانه ها و مطبوعات استان سهوی است و عنادی در کار نیست.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه خبرنگاران رسالت سنگینی دارند، تصریح کرد: خبرنگاران باید در نوشتن تیتر و رعایت نقل قولها توجه بیشتری به خرج دهند.

صابری با اشاره به برخی شایعات مبنی بر اینکه بنابر دستور استاندار ادارات نمی توانند از مطبوعات و نشریات استان اشتراک بگیرند، افزود: من به هیچ سازمانی نگفتم که چه روزنامه یا نشریه ای بخرید یا نخرید و ادارات می توانند در راستای اطلاع از وضعیت استان از نشریات محلی خریداری کنند.

وی با اشاره به برخی گلایه ها مبنی بر آنچه بی عدالتی مدیر کل ارشاد لرستان عنوان می شد نیز تصریح کرد: من در این زمینه تحقیق کرده ام و هیچ بی عدالتی در موارد گفته شده ندیده ام.

بی عدالتی وجود ندارد/همه توپها در زمین کوچک استاندار کوچولو!

استاندار لرستان ادامه داد: تا آنجایی که امکان پذیر باشد باید نگاه به نشریات محلی و حتی ویژه نامه های منتشر شده در استان عدالت محورانه باشد.

صابری همچنین به برخی مسائل و مشکلات حوزه خبر و اطلاع رسانی اشاره کرد و بیان داشت: احداث مجتمع مطبوعات استان یکی از مواردی است که من از ابتدای حضورم در لرستان پیگیر موضوع بوده ام ولی هنوز این امر از سوی خود خبرنگاران پیگیری نشده است.

وی از خبرنگاران و متولیان امر خبر و اطلاع رسانی استان خواست پیگیر راه اندازی مجتمع خبرنگاران و خانه مطبوعات استان باشند.

خط کشی بین رسانه های استان وجود ندارد و من فاصله ای بین خودم و روزنامه ها نمی بینم هر چند اختلاف سلیقه هایی وجود دارد

سید حسین صابری

استاندار لرستان همچنین در مورد برخی تبعیض ها میان رسانه ها در استان، عنوان کرد: خط کشی بین رسانه های استان وجود ندارد و من فاصله ای بین خودم و روزنامه ها نمی بینم هر چند اختلاف سلیقه هایی وجود دارد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در استان همه تقصیرها متوجه استاندار می شود، به شوخی عنوان کرد: متاسفانه در استان همه توپها به سمت زمین کوچک استاندار کوچولوی لرستان سرازیر می شود.

وی همچنین از رسانه ها و خبرنگاران خواست به منظور دقت در نحوه اطلاع رسانی از گرفتن مصاحبه های تلفنی خودداری کنند و گفت: مصاحبه های تلفنی موجب برداشتهای شاید نادرست از صحبتها می شود.

خرم آباد یتیم نشده است/ پدربزرگ خرم آباد هنوز زنده است!

صابری همچنین در رابطه به جمع آوری مشاغل مزاحم در سطح شهر خرم آباد و استان، افزود: در این راستا یکسری از این مشاغل که به عنوان یکی از معضلات اجتماعی استان مطرح هستند را ما جمع آوری کردیم که به خاطر دخالت بعضی افراد این کار متوقف شد.

وی از رسانه ها خواست این امر را به عنوان یکی از مطالبات مردم استان مطرح کنند و یادآور شد: آنچه در این زمینه باید بیشتر از سوی خبرنگاران مورد توجه قرار گیرد اطلاع رسانی و فرهنگسازی در این زمینه است.

صابری با اشاره به ضرورت همکاری شهرداری برای انتقال مشاغل مزاحم و رفع مشکل سد معبر، افزود: پس از انتصاب شهردار خرم آباد امید می رفت با توجه به سابقه و فعالیت مطلوب وی این روند استمرار داشته باشد که متاسفانه با مرگ شهردار خرم آباد این روند با مشکل مواجه شد که امید می رود با انتصاب شهردار جدید وضعیت موجود مرتفع شود.

وی با اشاره به تیتر برخی هفته نامه های استان مبنی بر اینکه خرم آباد با مرگ شهردار بازهم یتیم شده، عنوان کرد: خرم آباد هنوز یتیم نشده چون پدربزرگ آن هنوز زنده است و من تمام تلاش خود را برای تحقق پروژه های عمرانی انجام می دهم.

استاندار با اشاره به شروع بیش از 11 پروژه عمرانی در شهر خرم آباد، افزود: اتفاقات رخ داده در خرم آباد و پروژه های عمرانی آغاز شده در طول هفت هشت ماه اخیر نسبت به آنچه در گذشته انجام شده شبیه یک معجزه است.

صابری با تاکید بر اینکه هر زمانی که بدانم ماندنم در لرستان برای مردم فایده ای ندارد می روم، تصریح کرد: بنابر این است که بمانم و کارهای نیمه تمامی را که شروع کرده ام تمام کنم.

اگر محبت مردم نبود نمی ماندم/ تغییر مدیریت ها سیاسی نیست

وی همچنین همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه خود را بدهکار مردم لرستان می داند، گفت: اگر محبت مردم و پروژه های نیمه تمام نبود در این استان نمی ماندم.

استاندار لرستان در پاسخ به سئوالی پیرامون تغییر مدیریت ها در این استان نیز عنوان کرد: تغییر مدیریت ها ممکن است وجود داشته باشد به خاطر اینکه در حال حاضر برخی ادارات استان به صورت سرپرستی اداره می شوند.

صابری همچنین به بازنشسته شدن برخی از مدیران استانی و شهرستانی زیرمجموعه استانداری اشاره کرد و گفت: ولی در این میان آنچه مربوط به من است این است که هیچ کدام از تغییرات در سطح مدیران استان سیاسی نیست.

در انتصاب و عزل مدیران استان هیچگونه سیاسی کاری در میان نیست و تنها توانمندیهای افراد مد نظر است

استاندار لرستان

وی تصریح کرد: در انتصاب و عزل مدیران استان هیچگونه سیاسی کاری در میان نیست و تنها توانمندیهای افراد مد نظر است.

استاندار لرستان همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت کارخانه سیمان و نیروگاه عنوان کرد: تنها کسی که در این زمینه بدون حب و بغض وارد عمل شد خود من بودم.

از مسکن مهر راضی نیستم/ برای حل مشکل کارخانه سیمان و نیروگاه دعا کنید!

صابری ادامه داد: در روزهای اخیر جلسه ای با سرمایه گذاران کارخانه سیمان برگزار کردیم و من امیدوار هستم که به تفاهم برسیم.

وی با تاکید بر اینکه به روال موجود در این زمینه خوش بین است، گفت: امیدوارم در این زمینه بتوانیم به تفاهم برسیم که هم کارخانه سیمان بماند و نیروگاه در لرستان داشته باشیم.

استاندار لرستان یادآور شد: البته داشتن نیروگاه هم برای استان و هم برای کشور حساس و با اهمیت است که در صورتی که بخواهیم نیروگاه را جابجا کنیم باید بیش از دو سال زمان بگذاریم و دوباره مطالعات آن را انجام دهیم.

صابری از خبرنگاران و رسانه های استان خواست قربت الی الله سر نماز دعا کنند تا مشکل کارخانه سیمان و نیروگاه مرتفع شود!

وی همچنین با اشاره به وضعیت مسکن مهر در لرستان عنوان کرد: از ته دلم از وضعیت کنونی مسکن مهر در استان راضی نیستم.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه در زمینه مسکن مهر همه توان خود را به کار گرفته است، گفت: آماده سازی اراضی خرم آباد را من خود بولدوزر اجاره و شروع کردم.

وی ابراز امیدواری کرد: با تلاش بیشتر متولیان و بانکها وضعیت مسکن مهر در لرستان بهبود یابد.

61.5 درصد مصوبات دور دوم سفر اجرایی شده اند/آمار بالای بیکاری اسباب شرمندگی!

استاندار لرستان همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون وضعیت مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت به لرستان، عنوان کرد: در حال حاضر 61.5 درصد مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهوری به لرستان یا اجرا شده یا در دست اجرا هستند.

صابری با اشاره به تصویب 216 مصوبه در دور سفر هیئت دولت به لرستان، خاطر نشان کرد: از این تعداد 39 مصوبه اقدام شده و 94 مصوبه نیز در دست اجرا است.

وی با اشاره به در دست پیگیری بودن 70 مصوبه، ادامه داد: همچنین 13 مصوبه دور دوم سفر هیئت دولت به لرستان انجام نشده است.

استاندار لرستان همچنین پیرامون آمار بالای بیکاری در لرستان ضمن اشاره به برخی ایرادات در اروند محاسبه نرخ بیکاری، عنوان کرد: باید زیرساختهای ایجاد اشتغال در استان فراهم شود که بخش عمده این زیرساختها به مسائل فرهنگی و اجتماعی بازمی گردد.

صابری با تاکید بر اینکه عمده اشتغال لرستان در بخش کشاورزی است، تصریح کرد: با اقداماتی که در لرستان شروع شده است ظرف چند سال آینده در صورت بهره برداری از این پروژه ها بسیاری از اتفاقات مورد نظر مردم محقق خواهد شد.

وی از افتتاح سد ایوشان تا دهه فجر امسال خبر داد و گفت: با بهره برداری از این سد بیش از 9 هزار و 800 هکتار از ارضی منطقه تحت پوشش قرار می گیرند که افزایش تولید و در نتیجه ارزش افزوده را به دنبال خواهد داشت.

صابری همچنین به وضعیت سد تنگ معشوره اشاره کرد و افزود: در صورت بهره برداری از این شد 36 هزار هکتار از اراضی دیم شهرستان کوهدشت آبی می شود و آب آشامیدنی مردم منطقه نیز تامین خواهد شد.

وی آمار بالای بیکاری را اسباب شرمندگی عنوان کرد و ادامه داد: آنچه مسلم است که به نتیجه رسیدن پروژه های در دست اجرا نیازمند صبر، حوصله و حمایت همه رسانه ها و مطبوعات است.

بهره برداری از بیمارستان شهید رحیمی تا پایان 88/ 21 طرح آمایش صنعت تصویب شد

استاندار لرستان همچنین در سئوالی راجع به وضعیت طرح های آمایش صنعت، عنوان کرد: از 31 طرح آمایش صنعت لرستان 21 طرح تهیه و در کارگروه آمایش صنعت به تصویب رسیده است.

صابری افزود: از تعداد طرح های ارسال شده به وزارتخانه 16 طرح به تصویب رسیده که از این تعداد نیز 8 طرح در بانک صنعت و معدن به تصویب رسیده و 3 طرح نیز در مرحله عقد قرداد است.

وی یادآور شد: در حال حاضر لرستان در زمینه طرح های آمایش صنعت در کشور رتبه خوبی را در اختیار دارد.

استاندار لرستان همچنین در پاسخ به سئوالی در مورد طولانی شدن افتتاح بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد، گفت: بیمارستان شهید رحیمی تا پایان سال 88 به بهر برداری خواهد رسید.

صابری تصریح کرد: البته ممکن است تکمیل بخش هایی از بیمارستان به سال 89 نیز موکول شود

لينك دقيق منبع: http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=930501

تاريخ:  25/5/1388

Advertisements

8 دیدگاه برای «گفتگوي بدون سانسور استاندار لرستان»

 1. جناب استاندار خرم ابادی ها خيلي دوستت ندارند
  هروقت خواستي تشريف ببر

 2. دل‌نوشته‌های یک جوان لر برای شیخ اصلاحات

  تمام مردم امروز تو افتخار میکنند، نشان دادی که تنها و تنها تویی که شایسته رهبری جنبش اصلاحات هستی، همان اصلاحاتی که از خون یک جوان لر از تبار من و تو «عزت ابراهیم‌نژاد» در تیر 78 جوانه زد، و و خون صدها نفر دیگر چون ندا و سهراب و سیاوش آن درخت را آبیاری کرد، درختی که امروز تناور شده است لکن هنوز تا ثمر دادن راهی دراز در پیش دارد. تو برای اولین بار در انخابات این کشور، کوس آزادی اقوام ایرانی، حقوق شهروندی، آزادی اقلیتهای دینی، حقوق زنان، حقوق دروایش، بهائیان و ….. را سر دادی! و اینها همه خط قرمزهای کاذبی بود که تو آنها را متلاشی کردی و هزینه‌اش هم آراء مهندسی شده‌ات بود، آری تو سقراط‌وار جام شوکران را سرکشیدی. امروز آنچه که برای ایران مهم است راهی است که آغاز شده، راهی که تو و میرحسین دو یار صدیق خمینی به پشتیبانی میلیون‌ها ایرانی آغاز کرده‌اید، بدون هیچ واهمه‌ای پیش برو ای کریمخان سردار لر!
  ادامه را در وبلاگ شيخ لر بخوانيد: http://sheykhlor.blogfa.com/post-190.aspx

 3. با سلام تا كي مشكلات لرستان بايد با دعا و نذر و نياز حل شود پس جاي مديريت و طراحي درست و استفاده از عقل و شعور كجاست خداوند ميتوانست انساني خلق كند بي عقل و تمام نيازش را نيز برطرف كند ولي….

 4. اینم شده حکایت استقلال و علیزاده….
  راه باز,جاده دراز…خوش آمدی.

 5. با سلام محل اراضی مسکن مهر در شهر خرم آباد کجاست؟ادرس دقیق را ذکر کنید

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.