لرستان پايتخت ادبيات داستاني ايران

نوشتن داستان خبرگزاري آريا- برگزيدگان ششمين جشنواره ملي داستان کوتاه در شهرستان دورود: خليل رشنوي از انديمشک / علي شاه علي از اليگودرز / مژگان احمدي پور از صومعه سرا – مجتبي فدايي از مشهد در بخش ويژه که اختصايص به موضوع امر به معروف و نهي از منکر و سال اصلاح الگوي مصرف داشت. خانم پروانه ماندگار ي از بندر عباس بعنوان داستان نويس برتر معرفي گرديد.

 خبرگزاري آريا- ششمين جشنواره ملي داستان کوتاه مهر دورود با معرفي برگزيدگان به کار خود پايان داد .
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دورود، حجت الاسلام علي ارکبان رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي دورود برگزاري جشنواره‌هاي داستان كوتاه را گامي بلند در جهت توسعه فرهنگ ديني در زمينه‌هاي نوشتاري عنوان کرد.
 علي ارکبان خواستار استمرار و دائمي شدن جشنواره داستان کوتاه در اين شهرستان  شد و همچنين تغيير زمان آن از مرداد به ارديبهشت ماه شد.
 سيد عارف علوي مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي لرستان در اين جشنواره گفت: استان لرستان داراي پتانسيل داستان نويسي در سطح کشور مي باشد .
وي درخصوص معيار انتخاب داستان هاي جشنواره گفت : معيار انتخاب هر داستان در هر زماني درست در آوردن و متناسب بودن عناصر داستان با هم است و سپس اگر اين حاصل شد خلاقيت و نوآوري مهمترين نقش ها را ايفا مي كنند.
در اين جشنواره مصطفي سعيدي نقال برجسته ايران زمين در اين مراسم به شکل دراماتيک و نمايشي، داستاني اخلاقي را جهت مخاطبين اجرا نمودند و داستان نويسان برتر به قرائت داستانهاي خود پرداخته و آثار آنان مورد نقد و بررسي قرار گرفت .
در پايان برگزيدگان ششمين جشنواره داستان کوتاه دورود بدين شرح اعلام شد: خليل رشنوي از انديمشک / علي شاه علي از اليگودرز / مژگان احمدي پور از صومعه سرا – مجتبي فدايي از مشهد در بخش ويژه که اختصايص به موضوع امر به معروف و نهي از منکر و سال اصلاح الگوي مصرف داشت   خانم پروانه ماندگار ي از بندر عباس بعنوان داستان نويس برتر معرفي گرديد.

Advertisements

4 دیدگاه برای «لرستان پايتخت ادبيات داستاني ايران»

  1. متاسفانه بچه های داستان دورود جشنواره را تحریم کردند.به دلیل این که ارشاد دورود تمام مسئولیت ها را برای خودش می خواست و به هیچ عنوان به بچه های دورود بها نداد.

  2. ميگكم برا اين پايتخت حتما رئيس جمهور و معاون اول هم انتخاب شده نميشه اسامي آنها را اعلام كنيد ؟. من شنيدم تاج مهر رئس جمهوره و حامد احمدي معاون اولش قبول نداري برو ويژه نامه هاي دوران انتخابات آنها را بخوان كه به سيد بنده خدا چهطور مي تاختند

  3. ميگم كه برا اين پايتخت حتما رئيس جمهور و معاون اول هم انتخاب شده نميشه اسامي آنها را اعلام كنيد ؟. من شنيدم تاج مهر رئس جمهوره و حامد احمدي معاون اولش قبول نداري برو ويژه نامه هاي دوران انتخابات آنها را بخوان كه به سيد بنده خدا چهطور مي تاختند
    رضايي

    آگوست 18, 2009 at 10:46 ب.ظ

  4. اين عروس شهرها و نگين كوه ها و پايتخت و … هم از آن حرف ها است كه به قول دوستمان اين دفعه آقاي تاج مهر و احمدي و نشريه آنچنانيشان كه كيهان بايد بيايد از روي دستشان مشق بنويسد به ما ميدهند . بعضي مدير ها هم كه يار غارشان هستند ان راتكرار مي فرمايند . بفرمائيد در همين جشنواره دورود چند اثر از ساكنان اين پايتخت انتخاب شده كه شعار پايتختي ميدهند و ادعاي پادشاهي مي كنند .

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.