كوهرنگ بختياري ، ده متر برف در چله تابستان

غار-يخي-چما وجود بيش از ده متر برف در منطقه چما در چله تابستان گردشگران زيادي را به شهرستان كوهرنگ روانه كرده است. اين گردشگران از ديدن برف در مردادماه تعجب مي كنند. غار يخي چما يكي از شگفت انگيزترين جلوه هاي طبيعي چهارمحال و بختياري است كه بر اثر انباشته شدن برفها در طي صدها سال بوجود آمده است.

وجود بيش از ده متر برف در منطقه چما در چله تابستان گردشگران زيادي را به شهرستان كوهرنگ روانه كرده است. به گزارش واحد مركزي خبر فرماندار شهرستان كوهرنگ با اشاره به اين كه تابستان امسال نزديك به چهل هزار گردشگر از غار يخي چما ديدن كرده اند گفت: بيشتذرين گردشگران از استانهاي بوشهر، خوزستان، زاهدان فارس هستند.

فروزنده افزود اين گردشگران از ديدن برف در مردادماه تعجب مي كنند. غار يخي چما يكي از شگفت انگيزترين جلوه هاي طبيعي چهارمحال و بختياري است كه بر اثر انباشته شدن برفها در طي صدها سال بوجود آمده است. اين غار در نزديكي .روستايي با همين نام  در شهرستان كوهرنگ و 120 كيلومتري شهركرد مركز چهارمحال و بختياري واقع شده است.

Advertisements

2 دیدگاه برای «كوهرنگ بختياري ، ده متر برف در چله تابستان»

  1. به نظرم شایسته است که تمام فعالان و اصلاح‌طلبان لر در شرایط حساس کنونی که ریز و درشت محافظه‌کاران شیخ مهدی کروبی را به باد افتراء و اهانت گرفته‌اند، ما لر‌ها هم (با محوریت نشریاتی مانند سیمره، زاگرس ایران، , و سایت هایی مثل لور، لرنا و … ) لااقل بیانیه‌ای مبنی بر حمایت از شیخ اصلاحات صادر نمائیم، تا اقتدارگرایان بدانند که فعالان سیاسی قوم لر هیچگاه پشت شیخ اصلاحات را خالی نخواهند کرد، ما به عنوان اصلاح‌طلبان لر در قبال وضعیت کنونی کشورمان و بویژه کروبی مسئولیم. بیائید کاری کنیم، لااقل چنین بیانیه‌ای در صورت صدور باعث دلگرمی شیخ اصلاحات خواهد شد و پی خواهد برد که قومش در مواقع سختی وی را فراموش نخواهند کرد.

  2. سرور گرامی جناب اسفندیار خدایی!
    وب سایت خبری لرنا از محدود سایت هایی است که مرتب وبدون وقفه مرور میکنم.
    تلاشتان برای انعکاس اخبار لرستان ستودنی است
    همواره سلامت باشید و جوان

    نصرت درویشی/مرداد ماه /1388

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.