بيكارترين قوم ! لرستان و بختياري رتبه اول و دوم بيكاري

وزارت كار و امور اجتماعي اعلام كرد: استان لرستان با 5/19 درصد و چهارمحال و بختياري با 8/16 درصد داراي بالاترين نرخ بيكاري كشور هستند. استان خراسان شمالي با نرخ بيكاري 2/4 درصد پايين ترين نرخ بيكاري را دارد. در آمار سال قبل وزارت كار، استانهاي لرستان و كهگيلويه و بويراحمد رتبه اول و دوم بيكاري را كسب نمودند!       اما در آمار امسال نام استان كهگيلويه و بويراحمد در بين استانهاي ركوردشكن بيكاري به چشم نمي خورد. كه دليل آن مشخص نيست.

در اين گزارش پس از استانهاي لرستان و چهارمحال بختياري، استان فارس با نرخ بيكاري 3/15 درصد و استان سيستان و بلوچستان با نرخ بيكاري 8/13 درصد در رتبه‌هاي دوم تا چهارم با بالاترين نرخ بيكاري در كشور قرار دارند.

همچنين استان‌هاي آذربايجان شرقي، خراسان رضوي، خراسان شمالي، گلستان، مازندران و يزد در چهار سال گذشته همواره داراي نرخ بيكاري تك رقمي بوده‌اند.

جالب آنكه نرخ بيكاري در استان لرستان در زمستان سال گذشته 2/18 درصد گزارش شده بود كه با همت مسئولان با برنامه و زحمتكش لرستان به 5/19 رسيده است!

نرخ بيكاري در 15 استان كشور تك رقمي است

Advertisements

4 دیدگاه برای «بيكارترين قوم ! لرستان و بختياري رتبه اول و دوم بيكاري»

  1. عوضش نمايندگان ما در مجلس پر كارترين هستند البته براي صدور اعلاميه واطلاعيه وحمايت نلامه از دولت نه ملت !حق هم دارند چون بيشتر آنهابا راي دولت نماينده شده اند نه ملت!

  2. علت نبود صنعت برای اشتغالقوم لر نیاز جامعه به گروهبان است. تحلیل با خود شما

  3. اینقدرسمپاشی نکنی
    خوشبختانه نمایندگان مابویزهملکشاهی ورحیمی نصب وکایدی وبروجردی وکیل دولت احمدی اند
    وازاین راه تعدادی ازفامیل خودرابهکارمشغولانده اند-دوم اینکه مردم ماولایتی وذوب درولایت و… محموداحمدی اند و این پاداششانست-
    سوم اینکه خلایق هرچهلایق

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.