علت قطعی های مکرر شبکه افلاک لرستان چیست؟

tmb2_65zink02q52aflakمحمد جوانمرد: بهترين روش جهت ماهواره اي شدن مركز لرستان نصب سيستم آپلينگ در مركز لرستان است نه در استان خوزستان. اگر بنا بود به طریق کابل و اتصال به خوزستان این کار انجام می گرفت سالهای گذشته و در دوران های مدیران گذشته انجام می گرفت چرا قبلا با این روش موافقت نگردید

————————————————————————

در مطالب گذشته و قبل از راه اندازي شبكه تلويزيوني افلاك لرستان طي مقالاتي تلاش هاي كه مديران قبلي صدا و سيما جهت  ماهواره اي شدن مركز لرستان و دريافت اعتبارات لازم از وزارت كشور و استانداري لرستان  و مزاياي نصب سيتم آپلينگ ( سيستم ارتباط با ماهواره ) در مركز لرستان و معايب ارتباط از طريق كابل فيبر نوري و وصل به استان هاي مجاور آنهم خوزستان گفتيم

 و نهايتا بيان  شد كه بهترين روش و ايمن ترين روش جهت ماهواره اي شدن مركز لرستان نصب سيستم آپلينگ در مركز لرستان است اما متاسفانه بي توجهي مدير كل وقت صدا و سيما به نظرات و اقدامات سابق مديران صدا و سيماي مركز لرستان باعث قطعي هاي مكرر شبكه افلاك لرستان گرديده است.

اگر بنا بود به طریق کابل و وصل به استان های دیگر از جمله خوزستان این کار انجام می گرفت سالهای گذشته و در دوران های مدیران گذشته انجام می گرفت چرا قبلا با این روش موافقت نگردید و مصرانه درخواست نصب این سیستم در مرکز لرستان می شد چون این چنین مشکلاتی را پیش بینی می کردند . 

اينك  نيز مسئولين ما بايد درك كنند  اين روش اشتباه محض است و بايد در صدد گرفتن اين سيستم و نصب آن در مركز لرستان باشند .

 

صبح امروز جمعه۳۰ مرداد ۸۸ بیل مکانیکی در حال کار در پل زیر گذر ۲۲ بهمن خرم آبد که در حال ساخت است باعث قطع کابل فیبر نوری ارتباطی صدا و سیمای مرکز لرستان با مخابرات لرستان و سیستم آپلینگ مستقر در مرکز خوزستان گردید و در نهایت باعث قطع برنامه های این شبکه گردید . آین جزیی از مشکلاتی است که قبلا عنوان گردید و متاسفانه مسئولین توجهی ننمودند . تلاش اکیپ فنی مخابرات لرستان و پیگیری مجدانه معاونت فنی مرکز لرستان قابل توجه بوده و انتظار می رود تا ساعاتی دیگر این مشکل بطور موقت حل گردد.

 

گفتگوي زير را با جناب آقاي جوانمرد از مديران سابق شبكه افلاك در روزهاي ماهواره اي شدن شبكه افلاك در لرنا منتشر شد

محمد جوانمرد از مدیران سابق شبکه افلاک لرستان در گفتگو با لرنا:
sggst44 دستگاه آپلینک ارتباط سیمای لرستان با ماهواره در خوزستان قرار دارد. به خاطر مسائل امنیتی و فنی لازم است این دستگاه (که 4 میلیارد تومان قیمت دارد) حتما در خرم آباد باشد. الان کار شاقی صورت نگرفته است و در آینده مشکلات فنی فراوانی از جمله عدم سینگ صدا و تصویر برای سیمای لرستان پیش خواهد آمد

متن کامل

محمد جوانمرد از مدیران سابق شبکه افلاک لرستان (سالهای 76 تا 81) و سیمای ایلام در گفتگوی تلفنی کوتاهی با پایگاه خبری لرنا ماهواره ای شدن این شبکه استانی را مورد تردید قرار داد و  گفت:

سیستم آپلینک یعنی دستگاه ارتباط گیرنده با ماهواره در استان لرستان قرار ندارد و این دستگاه که به گفته مسئولین چهار میلیارد تومان قیمت دارد متاسفانه در خوزستان قرار می گیرد. ما ناچاریم از لرستان بوسیله مخابرات صدا و تصویر را به خوزستان ارسال کنیم. آنگاه در خوزستان این صدا و تصویر به ماهواره آپلینک می شود.

این روش ارسال صدا و تصویر به ماهواره در آینده مشکلات فراوانی را برای شبکه افلاک لرستان ایجاد می کند. مثلا از نظر فنی صدا و تصویر با هم همخوانی یا به اصطلاح سینگ نخواهد داشت. همچنین شاهد قطع و وصلهای مکرر خواهیم بود. این دستگاه باید حتما در خرم آباد نصب می شد. الان کار آنچنانی شاقی صورت نگرفته است.

اگر دستگاه آپلینک ارتباطی با ماهواره در خرم آباد نصب می شد امکان ایجاد ارتباط مستقیم با تهران و .. فراهم می شد و می توانستیم مسابقات ورزشی و رویدادهای مهم را بطور مستقیم از خرم آباد پخش کنیم. بعلاوه اینکه در آنصورت چهار خط زاپاس هم داشتیم و می توانستیم پروژه های جدیدی هم داشته باشیم.

مدیر سابق شبکه افلاک افزود: اینجانب طی مکاتباتی با مسئولین محترم گفتیم که لرستان شرایط لازم را از جهات فنی و امنیتی جهت نصب این دستگاه در خرم آباد دارد اما متاسفانه کسی پیگیری ننمود. و اینک ارتباط ماهواره ای ما با واسطه و از طریق خطوط مخابراتی (مایکرویو) و ارسال صدا و تصویر به خوزستان صورت می گیرد. این هم نتیجه تلاشهایی بوده است توسط برادران فنی خطوط مخابراتی مایکرویو لرستان صورت گرفته است. مشکلات فراوان فنی این موضوع از قبیل عدم سینگ صدا و تصویر بعدا مشخص خواهد شد. نظیر این مشکلات را هم اکنون در برخی شبکه های استانی دیگر می بینیم.

Advertisements

یک فکر برای “علت قطعی های مکرر شبکه افلاک لرستان چیست؟”

  1. سلام بر جناب آقای خدایی

    ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به استحضار می رسانم:
    وبگاه خبری یورنا دوباره شروع به تحلیل سیاسی فرهنگی هنری و علمی خود نموده لذا از جناب عالی تقاضا می شود تا در راستای بهبود بخشیدن به وبگاه یورنا با این حقیر همکاری نموده و شاهد روز افزون سطح فرهنگی خاک همیشه سرافراز دورود شویم.

    با تشکر مدیریت یورنا
    دانیال پاپی متخلص به سپهر

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.