اداره کل راه آهن لرستان پس از 70 سال در دورود مستقر مي شود

1_8804050075_L60076 نماينده مردم دورود و ازنا: هيات مديره راه آهن کشور به اتفاق آرا تصويب کردند كه اداره کل راه آهن لرستان پس از گذشت 70 سال از زمان تاسيس آن، از انديمشك به استان لرستان منتقل شود. هفته آينده مديرکل راه آهن سه روز در اين اداره کل در شهرستان دورود مستقر و پاسخگوي مشکلات مردم خواهد شد و سه روز ديگر در همان ساختمان پيشين در انديمشک مستقر خواهد شد.

نماينده مردم دورود و ازنا در مجلس شوراي اسلامي گفت: اداره کل راه آهن لرستان پس از گذشت 70 سال از زمان تاسيس آن، در شهرستان دورود مستقر مي شود.
دکتر عزت الله دهقان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: با تاکيد دولت دکتر احمدي نژاد و پيگيري نماينده مردم در مجلس، هفته گذشته هيات مديره راه آهن کشور به اتفاق آرا تصويب کردند که اداره کل راه آهن لرستان از انديشمک خوزستان به شهر دورود منتقل شود.
وي گفت: از هفته آينده مديرکل راه آهن سه روز در اين اداره کل در شهرستان دورود مستقر و پاسخگوي مشکلات مردم خواهد شد و سه روز ديگر در همان ساختمان پيشين در انديمشک خوزستان پيگيري مراجعات مردم در انديمشک را مي کند.
وي گفت: تا زماني که زيرساخت هاي لازم براي اداره کل راه آهن دورود آماده شود، اين وضعيت ادامه دارد.
دکتر دهقان افزود: تمام تلاش خود را براي ايجاد زيرساخت ها و تامين امکانات موردنياز اين اداره کل در شهرستان دورود به کار گرفته ايم.
هم اکنون 13 ايستگاه راه آهن در لرستان قرار دارد اما اداره کل راه آهن لرستان از ابتداي احداث راه آهن در استان خوزستان مستقر شده است.
اين انتقال با استقبال بي شائبه مردم لرستان مواجه شده و برخي از آنان در گفت و گو با ايرنا ضمن تشکر از دولت و هيات مديره راه آهن خواستار تسريع در استقرار قطعي اداره کل راه آهن در لرستان شدند.

Advertisements

4 دیدگاه برای «اداره کل راه آهن لرستان پس از 70 سال در دورود مستقر مي شود»

 1. باتشکراز لرنا که بی شک بااطلاع رسانی وانتشار چندين مقاله و مطلب در اين مورد و ایجاد حساسیات بالاترین نقش را در انتقال اداره كل راه آهن لرستان از انديمشك به دورود داشت

 2. باسلام خدمت مردم حونگرم استان لرستان مخصوصا درود خدمتتان عرض کنم که مرکزیت راهن چه در اندیمشک باشد چه در درود فرقی ندارد شما باید صرفه اقتصادیش را در نظر بگیرید ببینید بهصرفه است یانه وبعد تازه اگر به درود منتقل شود این همه امکاناتی که در اندیمشک از زمان تاسیس راه اهن بوجود امده به چه صورت منتقل میشود بعد اندیمشک شهری لر نشین هست حالا طبق دسته بندی جغرافیایی جز حوزستان حساب میشود ما باید بفکر توسعه امکانات و بهتر سرویس دهی راه اهن باشیم بجای این حرفها باید پیگیر اضافه کردن قطارهایی باشیم که برای این مسیر گذاشتند تا با مشکل چیزی بنام بلیط بر نخوریم یا شما قطارهای سمت مشهد رو اگر نگاه کنید چه واگن های تمیز ومرتبی برای اون منطقه گذاشتند اما هنوز واگن های سمت ناحیه لرستان سرما گرمای درست حسابی هم ندارد ومردمو عین گوسفند در کوپه های شش نفری انبار میکنند و کسی هم جواب گو نیست خوب حال بگذریم مسیله بعدی اینه که وقتی از ایستگاه اندیمشک بیرون میایید سردر اداره ناحیه لرستان کاملا مشخص است این هم که نا راحتی نداره دوستان بیاید بجای حرفهای حاشیه ای بفکر کیفیت کار وخدمت وپاسخ گویی به مردم باشیم نه هنوز درعصر حجر زندگی کنیم وبفکر این باشیم لرستا ن یا خوزستان بفکر رشد فرهنگی پرسنل محترم راه اهن باشیم که وقتی ازشون سوال میپرسیم درست وبا ادب کامل جوابگو باشند تا مسافرانی که از استانهای دیگه به این منطقه میایند در مورد قوم لر وفرهنگشون بخوبی یاد کنند با تشکر

 3. آن كه مي انديشد خواهد ساخت آن که می پرسد خواهد یافت
  ببینید بشنوید دریابید
  انسان نقاش زندگي خويش است و قلم اين نقاش، آگاهي اوست.
  براي تغيير اوضاع و ايجاد شرايط جديد عملاً راهي به جز تغيير شناخت که به تغییرشعور می انجامد ، وجود ندارد
  براي دگرگوني در زندگي فردي و اجتماعي انسان نيز جز اين راهي نيست كه آگاهي و انديشه‏هاي او تغيير كند.
  سرنوشت ملتها برآيند آگاهي آنان است و براي ايجاد پايدار يك نظام اجتماعي نوين لازم است آگاهي آن مردم تغيير كند.
  جهان در دست متفكران است.
  کسی که در توهم دانایی بسر می برد و فکر می کند که می تواند به درستی تصمیم بگیرد مانند کرمی است که به دورخود پیله بست و در این توهم است که دنیا و عالم هستی همین فضای تاریک و محقر درون پیله است. . . »
  «دانا راه را نرفته رفته است. »
  زندگي انسان و سرنوشت او، تجسم آن چيزيست كه در درون اوست. زندگي انسان انعكاسي از شعور اوست و هر تغييري در وضعيتها، حالات و شرايط، نتيجه حركت شعور است.
  اگر درون تو تغيير كند، آنچه در بيرون است خودبخود تغيير خواهد كرد.
  اگر شكل آگاهي‏ات را تغيير دهي، شكل زندگيت و اگر نوع آنرا تغيير دهي نوع زندگي‏ات دگرگون مي‏شود.
  بر هر چه آگاه شوي، به كنترل تو درمي‏آيد و در اقتدارت قرار مي‏گيرد.
  با تغيير شعور مي‏توان هر چيزي را تغيير داد و هر دگرگوني را در هر اندازه‏اي ايجاد نمود زيرا روح خلاقه كه شعور متعالي است داراي قدرت آفرينندگي و ويرانگري نامحدود است.
  با بالا رفتن خودآگاهي، ارزش‏ها و كيفيات زندگي افزايش مي‏يابند و نوع زندگي دگرگون مي‏شود. با تغيير شكل آگاهي، تنها صورت و ظاهر تغييرات، دگرگون مي‏شوند.
  در زندگي تو هر چيزي زاييده شعور تو است. اگر آگاهي‏ات دگرگون شود، محصولات و فرزندان آن هم دگرگون مي‏شوند.
  تغيير پايدار زندگي، تغيير در شعور و آگاهي انسان است، ساير تغييرات متزلزل و فروريختني‏اند.
  زندگي انسان، انعكاس آگاهي اوست و با تغيير آگاهي تغيير تجارب و وقايع و جريان زندگي امكانپذير است.
  همه بديها از نادانيست و همه رنج‏ها و بيماري‏ها از اوهام است پس براي پايان دادن به بديها و رنج‏ها و بيماري‏ها بايد به جهل و توهم پايان داد. براي از ميان برداشتن تاريكي، يك راه و فقط يك راه وجود دارد و آن آمدن نور است و معرفت همان نور است

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.