چيني ها بلندترين سد بتوني دنيا را در لرستان مي سازند

سد بختياريصابری در جلسه کمیته عمران شهری با اشاره به آغاز احداث جاده دسترسی سد بختیاری بلندترین سد بتنی دنیا با ارتفاع 315 متر و حجم مخزن 8/4ميليارد مترمكعب آب: دو شرکت چینی برای گفت وگو و بررسی احداث سد بختیاری به زودی به استان سفر می کنند.

خرم آباد – خبرگزاری ایسکانیوز: استاندار لرستان ازآغاز عملیات اجرایی سد بختیاری بلندترین سد بتنی دنیا خبر داد.

صابری در جلسه کمیته عمران شهری با اشاره به آغاز احداث جاده دسترسی سد بختیاری گفت: دو شرکت چینی برای گفت وگو و بررسی احداث سد بختیاری به زودی به استان سفر می کنند.
وی با اشاره به رضایت مندی مردم از ساماندهی دستفروشان بر ضرورت ساماندهی وانت بارها و ایجاد اتحادیه صنفی وانت بار ها تأکید کرد.
استاندار لرستان باتاکیدبر مکان یابی توقفگاهی برای نگهداری ماشین آلات حمل و نقل و راه سازی در خرم آباد افزود: برای جبران کمبود آب شرب در استان باید آب فضای سبز وپارکها از آب شهری جدا شود.
همچنین ساماندهی مسیر ساحلی و آغاز عملیات انتقال آب رودخانه کاکارضا به خرم آباد از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه کمیته عمران خرم آباد مورد بررسی قرار گرفت.

———————————————

خبر زير از آرشيو لرنا با توجه به ارتباط با خبر فوق درج شده است

 

سد بختیاری لرستان، بلندترين سد بتوني دنيا در حال احداث

بلندترين سد بتني برق آبي دنيا با نام سد بختياري با ارتفاع 315 متر و حجم مخزن 8/4ميليارد مترمكعب آب در استان لرستان در حال ساخت است. نزدیک به 12 سال است که بر روی این سد در منطقه نزدیک ایستگاه راه آهن تنگ پنج کار فیزیکی و تحقیقاتی انجام می شود.

دنياي‌اقتصاد- استاندار لرستان گفت: بلندترين سد بتني برق آبي دنيا با نام سد بختياري با ارتفاع 315 متر و حجم مخزن 8/4ميليارد مترمكعب آب در حاشيه خرم‌آباد در حال ساخت است.

در عين اينكه سد رودبار لرستان نيز با پيشرفت بيش از 50درصد در حال ساخت است كه در مرحله اول 450 مگاوات برق توليد مي‌كند.

سيدحسين صابري با بيان اينكه حجم صادرات استان لرستان 15ميليون و 495هزار دلار است، افزود: بيشترين صادرات اين استان در زمينه انار و دارو و… بوده و استان 139درصد رشد صادرات داشته است.

وي در خصوص حجم سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي استان اظهار داشت: در اين زمينه بسيار كم كار شده است، اما اولين سرمايه‌گذار خارجي در دو بلوك نفتي استان سرمايه‌گذاري كرده است. در عين اينكه در توليد لوله‌هاي GRP نيز از سرمايه‌گذاري خارجي استفاده شده است.

وي با بيان اينكه در استان پنج چاه نفت در حال بهره‌برداري وجود دارد، گفت: نفت خام از اين چاه‌ها به صورت خام به خطوط منتقل مي‌شود و براي آلوده نشدن محيط زيست ماهانه حدود 2ميليون و 700هزار متر مكعب گازهاي همراه با نفت سوزانده مي‌شوند.

Advertisements

2 دیدگاه برای «چيني ها بلندترين سد بتوني دنيا را در لرستان مي سازند»

 1. سد ساختن اونقدرا هم که فکر میکنید خوب نیست.برای ساختن یک سد در مناطقی مانند غرب و شمال کشور ایران باید درختان زیادی قطع شوند.روستاهای زیر دست سد در حال احداث باید به جایی دیگر نقل مکان کنند.(در چنین وضعی احتمال قریب به یقین شاهد مهاجرت به شهرها هستیم به خاطر از دست دادن زمینهای کشاورزی و امثالهم).
  تالابها «رودها»چشمه های زیر دست سد مذکور به خاطر انباشت اب پشت ان دچار خشک شدن میشوند و شاهد مرگ انها خواهیم بود.جمع همه ی این موارد باعث به وجود امدن مشکل اقتصادی «انسانی»زیست محیطی ودیگر موارد میشود.با این دلایل است که ساختن سد انقدرها هم مفید به فایده نخواهد بود.

 2. با نظر کیانوش کاملا موافقم.
  ما لرهای بختیاری ها هم اون زمون که کارون 3 رو میخواستن بزنن فکر میکردیم حلوا بهر میکنن. حالا کلی ضرر کردیم. هیچ سودی برای ما نداشت.
  البته ساختن سد برای بعضی ها استفاده داره. یعنی ضررش و مصیبت هاش برای لرها ، سودش برای دولت و تهرانی ها ، اصفهانی ها ، قمی ها.
  اگه میتونین همین الان بهش اعتراض کنید. فردا دیگه کاری از دستتون بر نمیاد.
  از هیچ چیزش نترسید. ما بختیاری ها اگه اون زمون میدونستیم که اینهمه ضرر داره عمرا اجازه میدادیم سد بزنن.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.