مردم مانع ادامه حفر تونل سوم کوهرنگ بختياري شدند

تونل كوهرنگحدود 300 نفر از مردم روستاهاي منطقه شهرياري با تجمع در کارگاه طرح تونل «سوم کوهرنگ» مانع ادامه کار اين طرح شدند. باآبگيري سد تونل سوم حدود سه هزارهکتار ازمناطق مسکوني ،مراتع، باغات و زمين هاي کشاورزي اهالي منطقه شهرياري به زير آب مي رود

به گزارش ايرنا به نقل از شاهدان عيني،حدود 300 نفر از مردم روستاهاي منطقه شهرياري با تجمع در کارگاه طرح تونل «سوم کوهرنگ» مانع ادامه کار اين طرح شدند.
روستائيان معترض که زمينهاي آنها در محدوده درياچه سد و تونل ياد شده قرار گرفته است،عدم پرداخت بهاي زمينهاي خود را که تنها منبع درآمد آنهاست، دليل اقدام خود ذکر کردند.
يکي از اين افراد در گفت وگو با خبرنگارايرنا اظهارداشت:درچندسال گذشته برغم پيگيري مختلف از طريق مسوولان اجرايي استان،مکاتبه با وزارت نيرو و رييس جمهوري هنوز تکليف زمينهاي ما روشن نشده است.
مردم منطقه با اعتراض وانتقاد از شرکت آب منطقه اي اصفهان در کوتاهي در پرداخت مطالبات آنها، شرکت آب منطقه اي اصفهان را مقصراين وضعيت مي دانند.
يک مسوول محلي شهرستان کوهرنگ نيز با تاييد اين خبر، از پيشرفت فيزيکي95درصدي حفرتونل سوم خبرداد وگفت:باآبگيري سد تونل سوم حدود سه هزارهکتار ازمناطق مسکوني ،مراتع، باغات و زمين هاي کشاورزي اهالي منطقه شهرياري به زير آب مي رود.
وي ميزان مطالبات مردم منطقه ناشي از اين امرکه توسط کارشناسان برآوردشده است را 660 ميليارد ريال برآورد کرد وگفت:باگذشته نزديک به دو دهه از آغاز عمليات اجراي اين طرح ملي تاکنون هيچگونه وجهي به عنوان خسارت به مردم منطقه پرداخت نشده است .
براساس گزارش دريافتي برغم رايزني مسوولان محلي شهرستان کوهرنگ براي متفرق کردن مردم، اين اجتماع اعتراض آميز همچنان ادامه دارد.
به گزارش ايرنا،طرح عظيم تونل سوم کوهرنگ به منظور انتقال آب از سرچشمه رودخانه» کارون» به رودخانه «زاينده رود» درحال احداث است.

 


سامان فرجی بیرگانی
آنچه در کوهرنگ 3 در حال اتفاق است در آینده نزدیک فاجعه ای را برای همه مردم پایین دست کارون رقم خواهد زد ، مسولین اصفهان بدون سر و صدا و زیرکانه 23کیلومتر کوه را سوراخ کرده اند تا آب را ببرند اصفهان بیابانها را آباد کنند واین در حالیست که در کنار کارون در خوزستان زمینهای مردم خشکیده اند و از طرف دیگر 3000هکتار زمین مرغوب کشاورزی را از مردم بختیاری میگیرند و آنها را به امان خدا رها می کنند

Advertisements

6 دیدگاه برای «مردم مانع ادامه حفر تونل سوم کوهرنگ بختياري شدند»

 1. آه اي فلك اي آسمان
  تا كي ستم به مردم لر؟؟؟؟

  خطاب به همه مسئولان :
  بترسيد از روزي كه از شما ميپرسند چرا؟

 2. آب رودخانه ارث پدری مردم لر و عرب نیست که ادعای مالکیت آنرا دارند

 3. باسلام
  مرحبا به شما سامان فرجي كه واقعا گل گفتي وحرف دل مارا زديد

 4. چرادر پرداخت غرامت كوتاهي ميكنيد اينقدربااعصاب مردم بازي نكنيد

 5. ناشناس :آب رودخانه ارث پدری مردم لر و عرب نیست که ادعای مالکیت آنرا دارند

  من فکر کنم که ارث پدری اصفهان و….. هم نباشد برادر جان!!! اونا اگه خوب بودن خدا بهشون منابع ابی می داد به قول معروف خدا …. رو دید شاخ بهش نداد.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.