هيجده هزار يتيم در لرستان شناسايي شده است

يتيممعاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون بیش از 2 هزار یتیم در لرستان حامی‌‌یابی شدند. از این تعداد هزار و 700 یتیم از طریق تهران و 300 یتیم از طریق خیران لرستان تحت حمایت قرار گرفتند. تا کنون حدود 18هزار یتیم در استان لرستان شناسایی شده که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

‌سید‌حمید علوی امروز اظهار داشت: از این تعداد هزار و 700 یتیم از طریق تهران و 300 یتیم از طریق خیران لرستان تحت حمایت قرار گرفتند.
وی افزود: تا کنون حدود 18هزار یتیم در استان لرستان شناسایی شده که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
حدود 4 هزار نفر از این افراد بالای 18 سال هستند اما به دلیل شرایط خاص تحت حمایت حامیان قرار گرفته‌اند.
علوی اظهار داشت: هر ساله با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و توجه مردم به امور خیر تعداد حامیان خیر نیز افزایش می‌یابد.
وی گفت: در شب‌های قدر شناسنامه ایتام در تمام مصلا‌ها، حسینیه و مراکز برگزاری مراسم احیا در دسترس مردم استان قرار می‌گیرد و چنانچه افراد تمایل داشته باشند، می‌توانند یک یا چند یتیم را تحت حمایت خود قرار دهند.
معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: حدود 60 درصد از خیران کمیته امداد امام (ره) لرستان غیر‌بوم و بسیاری از آنها ساکن تهران و یا مقیم خارج از کشور هستند.
علوی گفت: با توجه به فعالیت‌های انجام شده در دو سه سال اخیر، مشارکت‌های مردمی امداد لرستان رونق چشمگیری یافته و در بسیاری از مراسم خیریه که در تهران برگزار می‌شود، کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان نیز حضور دارد و کمک قابل توجهی به مددجویان استان صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: ماه مبارک رمضان سال گذشته 900 یتیم در لرستان حامی‌یابی شدند.
علوی همچنین به برنامه تلویزیونی تمنا اشاره کرد و گفت: این برنامه همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان توسط صدا و سیمای مرکز استان پخش شده که بازتاب بسیار مناسبی در میان مردم و خیران داشته است.
وی افزود: تاکنون بیش از 600 میلیون ریال کمک‌های نقدی و اقلام بسیار غیر‌نقدی توسط مردم دلسوز استان جمع‌آوری شده است.  منبع فارس

Advertisements

3 دیدگاه برای «هيجده هزار يتيم در لرستان شناسايي شده است»

 1. سلام
  من اين اخبار رو چند روز قبل از روي سايت ايرنا خوندم نه فارس
  لرنا: معمولا در جلسات خبري همه خبرگزاريها دعوت مي شوند احتمالا همين خبر را خبرگزاريهاي ديگر (بجز فارس و ايرنا) هم ذكر كرده اند

 2. ولي اين خبر توي جلسه نبوده مصاحبه بوده
  كميته امداد از كي تا حالا جلسه خبري داشته كه اين بار دفعه دومش باشه؟!!!!

 3. its very good that u translate all of the news.
  do u want a new translator?
  im ready to help u

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.