تپه ماسوره خرم آباد سابقه حيات 6 هزار ساله

48532-44247استمرار 6 هزار ساله حيات در تپه ماسوره و اطراف آن نشانه‌ اهميت اين منطقه و فلات ايران است، با استفاده از نيروهاي قوي كاوش هاي مختلف در خصوص نحوه زندگي در ادوار مختلف نطقه عطفي براي لرستان آغاز خواهد شد.در راستاي آزادسازي تپه ماسوره هم اكنون 200 ميليون تومان از محل اعتبارات استاني در اختيار داريم كه براي آزادسازي آن بصورت كامل حدود 2 ميليارد تومان ديگر نياز است. هم اكنون عرصه تپه ماسوره خريداري شده و حريم تپه همچنان در تصرف ساكنين منطقه ماسوره است

 
 رحمدل در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به اهميت كم نظير اين تپه در توسعه لرستان گفت: استمرار 6 هزار ساله حيات در اين تپه و اطراف آن نشانه‌ اهميت اين منطقه و فلات ايران است، با استفاده از نيروهاي قوي كاوش هاي مختلف در خصوص نحوه زندگي در ادوار مختلف نطقه عطفي براي لرستان آغاز خواهد شد.
 وي با بيان اينكه در سفرهای هيئت دولت به لرستان تا كنون از نظر تخصيص اعتبار براي آزاد سازي اين تپه به صورت مطلوب  عمل نشده افزود: در راستاي آزادسازي تپه ماسوره هم اكنون 200 ميليون تومان از محل اعتبارات استاني در اختيار داريم كه براي آزادسازي آن بصورت كامل حدود 2 ميليارد تومان ديگر نياز است.
 گفتني است، هم اكنون عرصه تپه ماسوره خريداري شده و حريم تپه همچنان در تصرف ساكنين منطقه ماسوره است

Advertisements

3 دیدگاه برای «تپه ماسوره خرم آباد سابقه حيات 6 هزار ساله»

  1. ماسوردرسته نه ماسوره.من خودم بچهاون منطقه ام

  2. تپه ها و بنا ها و محوطه های تاریخی در استان لرستان ثروت بی نظیری است که میتوان با ساماندهی و حفظ و مرمت و نگهداری مناسب از آنها تاریخ تمدن لر و نقش آن در بوجود آوردن تمدن بشری را به جهانیان معرفی نمود و هم برای توسعه پایدار استان لرستان بعنوان منبعی پایان ناپذیر درآمد زایی و اشتغال آفرینی در حوزه های صنعت توریسم فرهنگی و گردشگری (متل و هتل سازی و ایجاد بازار صنایع دستی و سرمایه گذاری در مشاغل زیر ساختی و … ) آنها را به منصه ظهور رسانید.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.