استاندار لرستان: با گذشت 5 سال هیچ کاری در مورد بافتهای فرسوده لرستان انجام نشد

بافت فرسوده صابری استاندار لرستان از روند ساخت و بازسازی بافت های فرسوده در شهرهای مختلف لرستان و کم کاری سازمان مسکن در این استان به شدت انتقاد کرد و گفت: متاسفانه با گذشت 5 سال از ابلاغ این قانون هنوز هیچ کاری در این زمینه از سوی سازمان مسکن صورت نگرفته است.
به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، استاندار لرستان ظهر چهارشنبه در جلسه رسیدگی به مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت به لرستان اظهار داشت: طبق قانون احیای بافت های فرسوده باید در طول 10سال کل بافت های فرسوده در هر استان احیا و بازسازی شوند.

صابری با انتقاد از عملکرد سازمان مسکن و شهرسازی استان لرستان در خصوص احیای بافتهای فرسود، بیان داشت: متاسفانه با گذشت 5 سال از ابلاغ این قانون هنوز هیچ کاری در این زمینه از سوی سازمان مسکن صورت نگرفته است.

استاندار لرستان با بیان اینکه تاکنون در هیچ یک از شهرستانهای استان لرستان طرح مدونی در راستای احیای بافت های فرسوده تدوین نشده است، عنوان کرد: در حال حاضر در کل 23 شهر استان لرستان هیچ گونه طرح مصوبی برای احیا و بازسازی بافت های فرسوده وجود ندارد.

صابری با انتقاد از وضعیت و رویه موجود در این زمینه، خطاب به متولیان امر گفت: شما مردم را پشت خط نگه داشته اید و فقط می گویید ملک شما در طرح است و حاضر نیستید که ضعف خود را جبران کنید.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد تراکم اضافه و تعریض کوچه ها در قالب این طرح، خاطر نشان کرد: در طول این 5 سال گذشته حداقل باید الگویی برای رفع مشکل بافتهای فرسوده برای مردم محیا می کردیم ولی هنوز هیچ کاری صورت نگرفته است.

صابری با ابراز تاسف از وضعیت کنونی نوسازی بافتهای فرسوده در لرستان، تصریح کرد: متاسفانه هنوز ضرورت اجرای قانون احیای بافت های فرسوده برای بعضی از مدیران تفهیم نشده است.

استاندار لرستان با اشاره به کمکهای دولت در زمینه احیا و بازسازی بافت های فرسوده، یادآور شد: حداکثر کمک دولت برای اجرای این طرح 4 درصد از کل هزینه ساخت این بافت ها است.

صابری با تاکید بر ضرورت فراهم کردن امکانات برای مردم به منظور ساخت بافتهای فرسوده، گفت: باید شرایط را فراهم کرد تا مردم خانه های خود را نوسازی کنند.

وی با بیان اینکه خانه ها و ساختمانهای فرسوده باید یک کاربری داشته باشند، یادآور شد: به جای بافت ها وخانه های 40 متری فرسوده ای که با خشت و چوب ساخته شده اند کوچه ها تعریض شوند و خانه ها را در چند طبقه و با پروانه ساخت نصف قیمت بسازند.

استاندار لرستان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازنگری طرح جامع شهر خرم آباد و ازنا، خاطر نشان کرد: متاسفانه در این مورد هم هیچ گونه کاری از سوی سازمان مسکن و شهرسازی استان صورت نگرفته است.

صابری با بیان اینکه تاکنون برای برگزاری جلسات مسکن مهر، بافت های فرسوده و سایر مباحث مرتبط با سازمان مسکن و شهرسازی خود من داوطلب بوده ام، یادآور شد: تا کی برخی مدیران می خواهند گره از کار مردم باز نکنند؟

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان لرستان نیز در این جلسه در پاسخ به انتقادات استاندار لرستان عنوان کرد: در بحث بافتهای فرسوده استان لرستان یکی از قوی ترین مصوبات را گرفته است.

احمد رضا غلامی با تشریح آنچه که در این زمینه در طول سالهای گذشته صورت گرفته است، بیان داشت: در حال حاضر کار احیا و نوسازی بافتهای فرسود در دو محله حاشیه نشین گل سفید و کوی علی آباد در خرم آباد آغاز شده است.

البته استاندار لرستان با توضیحات کوتاه ارائه شده توسط رئیس سازمان مسکن و شهرسازی لرستان قانع نشد و خواستار تسریع در روند اجرای این مصوبه هیئت دولت شد.

Advertisements

3 دیدگاه برای «استاندار لرستان: با گذشت 5 سال هیچ کاری در مورد بافتهای فرسوده لرستان انجام نشد»

  1. اقای ازاینکه شهامت بخرج دادی ونواقص را فرمودی ممنونیم ولی جانا حالا چرا؟ حلاکه می خواهند جایگزینی برای شما انتخاب کنند !عجب !!!!!!!!!

  2. با عرض سلام خدمت اقاي صابري

    mohammad :
    اقای ازاینکه شهامت بخرج دادی ونواقص را فرمودی ممنونیم ولی جانا حالا چرا؟ حلاکه می خواهند جایگزینی برای شما انتخاب کنند !عجب !!!!!!!!!

  3. با عرض سلام خدمت اقاي صابري ما در محله درب دلاكان كوچه شهيد رحيمي بالاي مسجد توسلي در حال زندگي هستيم وبا شروع بارندگي وبا شروع بارندگي ها زندگي به ما سخت شده است خانه ما در بافت فرسوده ميباشد نه اجازه ساخت داريم نه اينكه كمكي به ما ميشود از شمما خواستارم در مورد اين مشگل ما چاره اي بينديشيد

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.