مازندراني هاي در راس قدرت براي مازندران چه خواهند كرد

mazandaranدر شرايطي كه چهار استان لرنشين لرستان، ايلام، كهگيلويه و بوير احمد، چهارمحال و بختياري، و استانهاي نيمه لرنشين خوزستان و همدان كمترين تعداد نمايندگان را در رده هاي عالي حكومتي دارند، حضور پر رنگ مازندراني ها ازجمله علی لاریجانی در راس قوه مقننه و آیت الله صادق لاریجانی در راس قوه قضاییه، ناطق نوری در بیت رهبری و شیخ الاسلامی و حسینی در وزارت کار و اقتصاد و همچنین مشایی، کردان و رویانیان به عنوان نزدیکترین افراد رییس جمهور و احمد توکلی و… در سطوح بالای مملکتی چه آثار و فوایدی برای استان مادری خواهند داشت؟  

دریانیوز: با دست یابی سیاستمداران مازندرانی الاصل طی ماههای اخیر به عالی ترین مناصب اجرایی، قضایی و تقنینی در کشور، این استان در بهترین موقعیت پس از سالهای انقلاب برای شتاب گرفتن در مسیر توسعه قرار گرفته است.

آحاد مردم مازندران این روزها چشم به امید و انتظار خویش دارند که حضور پر تعداد مازندرانی ها در عالی ترین مناصب کشور چه بهره و ثمره ای برای استان خواهد داشت، استانی که عقب ماندگی و محرومیت آن برای بسیاری زیر طراوت باران و سبزی پنهان مانده است.

باید توجه داشت که خواست عمومی اهالی یک استان برای توسعه در ایران اسلامی هیچگاه مغایر با ضرورت الزامات حرکت توسعه ای در سطح کشور نبوده است، چرا که اساسا بدون توجه به توسعه محلی و منطقه ای دیگر روند پیشرفت و عدالت یا توسعه متوازن در کشور وجود نخواهد داشت.

البته حافظه تاریخی مردم، در دوره هایی از یاد نبرده است که حضور پر تعداد دولتمردان کرمانی، اصفهانی و یزدی در دولت های سازندگی و اصلاحات چه آثار و برکاتی برای عمران و آبادانی این مناطق در برداشت، آثاری که هم جنبه های مثبت داشت و هم گاه تا حدودی توازن در توسعه کشوری را نیز متاثر ساخته بود.

حال مردم مازندران چشم انتظار آن هستند که ببینند که حضور علی لاریجانی در راس قوه مقننه و آیت الله صادق لاریجانی در راس قوه قضاییه، علی اکبر ناطق نوری در بیت رهبری و شیخ الاسلامی و حسینی در وزارت کار و اقتصاد و همچنین مشایی و کردان و رویانیان به عنوان نزدیکترین افراد رییس قوه مجریه و احمد توکلی و دیگران در سطوح بالای مملکتی علاوه بر برکات ملی چه آثار و فوایدی برای استان مادری خواهند داشت؟

مازندرانی های عالی رتبه، نه تنها هیچگاه تعلق خود به این خطه را نفی نکرده اند بلکه به آن همانند تعلق خویش به ایران اسلامی، مباهات دارند. اینان همشهریان و هم استانی های مان هستند و خواست طبیعی، شرعی و قانونی مردم استان محروم مازندران از آنها، رفع کاستی ها از چهره استانی است که همه مردم کشورمان و حتی توریستهای دیگر کشورها از آن بهره می برند و قطعا گروه فوق الذکر بهتر از دیگر مسئولان از این کاستی ها و محرومیت ها مطلع هستند.

عالی منصبان مازندرانی از این فرصت تاریخی که مشخص نیست چند دهه دیگر به دست آید برای رفع محرومیت و توسعه استان و کم کردن فاصله شاخص های توسعه یافتگی با استانهای دیگر استفاده نمایند . تاریخ گواه عملکرد این عالی منصبان خواهد بود.

Advertisements

یک فکر برای “مازندراني هاي در راس قدرت براي مازندران چه خواهند كرد”

  1. اسم اون دریای شمال ایران دریای مازندران هست نه خزر.
    لطفا درست بنویسیم و بخوانیم.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.