بلوتوث زيرگذر خرم آباد به حقيقت پيوست

در حالیکه رکود در عمران شهری، خرم آباد را بی شباهت به دیگر مراکز استانهای کشور کرده بود افتتاح پروژه زیرگذر شمشير آباد به عنوان اولین پروژه عمران شهری در سالهای اخیر موجب خوشحالی مردم شد. كساني كه با ساخت بلوثوث افتتاح زیرگذر از عدم تحقق این پروژه سخن می گفتند دیروز در مراسم افتتاح پروژه با موبایل های خود تصاویری از مراسم افتتاح  اولین زیرگذر مرکز لرستان را ضبط کردند تا به جای بلوتوث قبلی به حافظه موبایلشان بسپارند

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، خرم آباد به عنوان شهری با قدمت دیرین همواره در طول سالهای اخیر از اجرای پروژه های عمران شهری بی بهره بوده است که این امر به کم کاریهای صورت گرفته در شهرداری این شهر و برخی مسئولان پیشین استان بازمی گردد.

پروژه های کوچکی که آرزوی دیرینه مردم است

میدان بسیج به عنوان ورودی شهر خرم آباد دیروز شاهد حضور جمع زیادی از مردم خرم آباد برای افتتاح پروژه زیرگذر این میدان بود تا این امر تعجب مسافران وارد شده به شهر را بر انگیزد که یک پروژه کوچک چرا سالها به عنوان آرزوی دیرینه و مطالبه ای دست نیافتنی در نزد مردم خرم آباد مطرح بود تا تحقق این مطالبه اینگونه موجب خوشحالی آنها شود؟

هنگامی که کلنگ اجرای پروژه زیرگذر میدان بسیج به زمین زده شد افتتاح این پروژه آنقدر در دید مردم که سالها با پروژه های نیمه تمام با عمر چندین ساله سر و کار داشتند دست نیافتنی می نمود که با ساخت بلوثوث افتتاح زیرگذر از عدم تحقق این پروژه سخن می گفتند و شاید دیروز همه کسانی که در مراسم افتتاح پروژه بودند با موبایل های خود تصاویری از مراسم افتتاح  اولین زیرگذر مرکز لرستان را ضبط کردند تا به جای بلوتوث قبلی به حافظه موبایلشان بسپارند.  

دیروز خبرنگاران شاهد جلسه ای بودند که بیش از آنکه مهمانان آن مسئولان باشند مردم قدرشناس خرم آباد بودند که برای افتتاح پروژه میدان بسیج جشن گرفته بودند و با حضور خود در محل زیرگذر و پیاده طی کردن مسیر پس از افتتاح آن توسط نماینده ولی فقیه در استان همراهی خود را با مسئولین ارشد لرستان اعلام کردند.

و اما در مراسم افتتاح پروژه زیرگذر میدان بسیج خرم آباد اولین کسی که پشت تریبون رفت رئیس شورای شهر خرم آباد بود.

حکم شهرداری برای استاندار لرستان/ درخواست از رئیس جمهوری برای ابقای استاندار

احمد علی دلفان در سخنانی با اشاره به مراحل اجرای این پروژه، عنوان کرد: ترافیک میدان بسیج خرم آباد همواره یکی از مشکلات شهر خرم آباد محسوب می شد که روند ارتباطی شمال و جنوب این شهر را با مشکل مواجه می کرد.

وی روانسازی ترافیک این منطقه شهر را از اهداف اجرای این پروژه عنوان کرد و بیان داشت: در مدت زمان اجرای این پروژه مشکلات زیادی برای تردد مردم و ساکنان منطقه به وجود آمد که خوشبختانه با افتتاح این پروژه امیدواریم رضایت مردم حاصل شود.

رئیس شورای شهر خرم آباد با تاکید بر اینکه این پروژه باید پیش از این و سالها قبل به مرحله اجرا می رسید، بیان داشت: همه نمایندگان مردم در شورای شهر می توانستند این پروژه را اجرایی کنند ولی در آن زمان از وجود استانداری مانند استاندار لرستان بی بهره بودند.

دلفان با اشاره به پیگیرهای استاندار لرستان برای اجرای این پروژه، به طنز عنوان کرد: با توجه به تلاشهای استاندار لرستان برای پیگیری مطالبات مردم در حوزه عمران شهری در شورا به این نتیجه رسیدیم که برای استاندار حکم شهرداری را هم بزنیم.

وی با اشاره به اینکه مردم خرم آباد با دیدن تلاشهای استاندار خواستار تشکر شورا از وی شدند، ادامه داد: تقاضایی که ما به نمایندگی از مردم خرم آباد از رئیس جمهوری داریم ابقای استاندار لرستان است تا خدمات و پروژه های نیمه تمام خود را به پایان برساند.

به هر حال سخنان رئیس شورای شهر خرم آباد با تقاضای ابقای استاندار لرستان به رغم رواج شایعاتی در مورد برکناری وی تمام شد تا نوبت به سخنرانی حجت الاسلام سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد برسد.

تشکر ویژه سهم استاندار لرستان/مسئولان باید برای مردم لرستان شبانه روزی کار کنند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد نیز در ادامه این مراسم با تاکید بر اینکه با افتتاح پروژه میدان بسیج بخشی از مشکلات شهر خرم آباد رفع می شود، افزود: افتتاح این پروژه و دیگر پروژه های عمرانی مصداق بارز تعاون و همکاری میان همه مسئولان است.

حجت الاسلام سید احمد میرعمادی با بیان اینکه خداوند توسعه و عمران یک شهر را در سایه ایمان، تقوا و تعاون و همکاری می داند، ادامه داد: مردم خرم آباد این پروژه را آغاز یک برنامه ارزشمند و یک تلاش بسیار مفید می دانند.

وی افتتاح این پروژه عمرانی در خرم آباد را آغاز یک تحول در این شهر خواند و بیان داشت: همه باید کمک کنیم تا مشکلات و موانع موجود بر سر راه پروژه های عمرانی در استان را برطرف کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مسئولان باید با تمام وجود برای این استان کار کنند، خاطرنشان کرد: مردم خرم آباد مردمی قدرشناس هستند و حاضرند مشکلات اجرای پروژه های عمرانی را تحمل کنند تا بخشی از معضل ترافیک در این استان حل شود.

حجت الاسلام میرعمادی از نگاه ویژه رئیس جمهوری به توسعه و عمران خرم آباد تقدیر کرد و گفت: تلاش همه کسانی که در اجرای این پروژه نقش داشته اند از کارگر ساده تا مسئولان ارشد استان و نمایندگان مجلس جای تقدیر دارد.

وی همچنین با تقدیر ویژه از استاندار لرستان، عنوان کرد: اگر پیگیری شبانه روزی و سرکشی مستمر استاندار لرستان نبود این پروژه به این زودی نتیجه نمی داد و همه مردم لرستان نیز تلاش های استاندار را تصدیق می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مردم لرستان استحقاق بیش از این را دارند، افزود: ما اگر شبانه روز هم برای مردم این استان کار کنیم کم است زیرا مردم لرستان تمام توان خود را در حفظ و حراست از اسلام و انقلاب گذاشتند.

حجت الاسلام میرعمادی تشکر آخر خود را از رسانه های استان کرد و از همه خبرنگاران خواست برای ایجاد فضای امید و نشاط در جامعه تلاش کنند.

استاندار لرستان و چند کلمه حرف حساب / گلایه از برخی کارشکنیها

و اما استاندار لرستان با حضور در پشت تریبون سخنان خود را اینگونه آغاز کرد: امروز می خواهم چند کلمه حرف حساب بزنم البته نه اینکه حرفهای قبلی من بی حساب بوده بلکه این حرفها حسابی تر است.

سید حسین صابری با اشاره به روند اجرای پروژه زیرگذر میدان بسیج، تصریح کرد: این پروژه کوچک اما در عین حال بابرکت در سایه همکاری و مساعدت مردم خرم آباد به ثمر رسیده است.

وی با تشکر از مردم خرم آباد از سختی هایی که مردم در طول 11 ماه گذشته در اجرای این پروژه متحمل شده اند عذرخواهی کرد و گفت: قرار بود 31 شهریور و در هفته دفاع مقدس این پروژه به بهره برداری برسد که به دلایلی که زائیده کار اجرایی است 11 روز به قولمان دیر عمل کردیم که جای عذرخواهی دارد.

استاندار لرستان با اشاره اینکه این پروژه حاصل تلاش همه جانبه همه بوده است، یادآور شد: در این مدت برخی از آدمهایی که معنی کار اجرایی را نمی دانند بحث هایی را مطرح کردند که در کارآمدی عوامل اجرایی تاثیرگذار بود.

صابری با تاکید بر اینکه این عده باید واقعیت ها را ببینند نه فقط محدودیت ها و عقب افتادگی ها را، ادامه داد: کسانیکه روزی خودشان مسئول بودند و همت به خرج ندادند امروز باید به کسانی که کار کردند خداقوت بگویند.

وی همچنین با اشاره به هزینه انجام شده در اجرای این پروژه، خاطرنشان کرد: پروژه زیرگذر میدان بسیج خرم آباد با صرف اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه زیرگذر میدان 22 بهمن خرم آباد نیز ظرف 10 روز آینده به بهره برداری می رسد، ابراز امیدواری کرد: در لرستان شاهد افتتاح هر شش ماه یک پروژه باشیم.

به صدا در آمدن ساز توسعه و طبل آبادانی در خرم آباد/ رضایت مجمع نمایندگان از استاندار لرستان

دبیر مجمع نمایندگان استان لرستان و نماینده مردم خرم آباد در مجلس نیز در این مراسم با تقدیر از تلاشهای استاندار لرستان، عنوان کرد: ساز توسعه شهر خرم آباد و طبل پیشرفت و آبادانی خرم آباد به صدا درآمده است که این امر جای تشکر و تقدیر دارد.

رضا رحیمی نسب با تقدیر از جدیت و تلاشهای استاندار لرستان، افزود: در حال حاضر 11 پروژه عمرانی دیگر در سطح شهر خرم آباد در دست اجراست.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان مردم برای خدمت رسانی به مردم استان در تلاش هستند، عنوان کرد: مجمع نمایندگان استان به دنبال ایجاد پروژه های بزرگ و متحول کننده در این استان است.

دبیر مجمع نمایندگان استان لرستان و نماینده مردم خرم آباد در مجلس همچنین از دیدار اعضای این مجمع با وزیر مسکن خبر داد و ابراز امیدواری کرد: به زودی طرح متمرکز شدن مناطق حاشیه نشین خرم آباد از جمله کوی علی آباد و گل سفید به اجرا درآید.

رحیمی نسب با تاکید بر اینکه خرم آباد نیازمند خدمات بیشتر است، یادآور شد: استارت خوبی در زمینه توسعه و تحول خرم آباد و لرستان زده شده است که ادامه این روند نیازمند همکاری همه مسئولان و مردم است.

فضای مراسم افتتاح زیرگذر میدان بسیج که تحت تاثیر شایعاتی مبنی بر برکناری استاندار لرستان بود موجب شد تا همه کسانی که پشت تریبون رفتند به نوعی خواستار ابقای استاندار لرستان باشند.

به هر حال به نظر می رسد در شرایط کنونی که مردم خرم آباد که سالها از عدم تحقق مطالبات خود در زمینه توسعه و آبادانی بی بهره بوده اند و اکنون نهایت همکاری را با مسئولان اجرایی استان برای اجرای پروژه های زیربنایی دارند باید روند اجرای پروژه های عمران شهری در این استان و به ویژه شهر خرم آباد استمرار داشته باشد تا مردم شاهد شهری زیبا و با امکانات مناسب برای زندگی باشند.

Advertisements

3 دیدگاه برای «بلوتوث زيرگذر خرم آباد به حقيقت پيوست»

  1. با درود و با تشکر از مدیریت محترم سایت لرنا
    با امید آینده پر بار برای استان لرستان و مردم دلاور و پاک نژاد آن

  2. بااینکه ارزش مردن خرمابادبیش ازاینهاست اماهمین هم به اعتباراستاندارپرتلاشی چون دکترصابری عملی شده.خداحفظش کند

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.