كارشكني يا كوتاهي در احداث راه آهن انديمشك – ايلام ؟

قطار«قرارداد راه‌آهن ايلام ـ انديمشك بين وزارت راه، شركت چيني CNTIC و شركت ايراني عمران عيلام آلامتو نهايي شد. قرارداد فوق به منظور اجراي طرح راه‌آهن يك خطه ايلام به خوزستان به طول حدود 336 كيلومتر كه با عبور از شهرهاي ايلام، مهران، دهلران، موسيان به ايستگاه موجود انديمشك منتهي مي‌شود» علي رغم انتشار خبر فوق در مردادماه امسال(لينك متن كامل خبر – لرنا)، امروز شاپور فولادي نماينده ايلام اعلام كرد تاكنون عمليات اجرايي اين پروژه شروع نشده است     
به گزارش خبرنگار مهر در ایلام، شاپور پولادی بعداز ظهر دوشنبه در جمع مردم ایلام اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات و زیرساختهای استان ایلام نبود حمل و نقل مناسب است.

وی ادامه داد: در این بین وجود راه ها، فرودگاه و راه آهن مشکل زیرساختهای استان ایلام از لحاظ حمل و نقل را حل می کند.

این مسئول با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مصوبات دولت در استان ایلام ایجاد راه آهن در استان ایلام بوده است، خاطرنشان کرد: تاکنون عملیات اجرایی این پروژه بزرگ شروع نشده است.

پولادی عنوان کرد: با اجرای عملیات و بهره برداری از راه آهن استان ایلام می توان شاهد توسعه استان و خارج شدن استان از بن بست جغرافیایی بود.

این مسئول با بیان اینکه افزایش پروازهای فرودگاه ایلام نیز از دیگر اقدامات در جهت توسعه حمل و نقل استان ایلام است، خاطرنشان کرد: نبود زیرساختهای لازم در بخش حمل و نقل باعث مشکلات فروانی در بخشهای دیگر از جمله سرمایه گذاری در استان شده است.

پولادی یادآور شد: 150 میلیارد تومان از مهمترین اعتبارهای مصوب دولت برای توسعه حمل و نقل استان ایلام هنوز به استان اختصاص داده نشده است.

 

خبر مرتبط:
قراداد اتصال ايلام به شبكه راه‌آهن سراسري نهايي شد