طولاني ترين پل کشور در مسير شهركرد – ايذه ساخته مي شود

جاده ايذه شهركردمعاون پارلماني وزير نيرو در امور مجلس گفت: طولاني ترين پل که جايگزين جاده ايذه – شهرکرد است تا 15 ماه آينده در چهارمحال و بختياري در قراردادي با شرکت ماشين آلات اراک تکميل و به بهره برداري خواهد رسيد. با تکميل محور ايذه – شهرکرد و آبگيري کارون چهار اين منطقه به يکي از زيباترين مناطق توريستي کشور تبديل خواهد شد.     

جام جم آنلاين: معاون پارلماني وزير نيرو در امور مجلس گفت: طولاني ترين پل که جايگزين جاده ايذه – شهرکرد است تا 15 ماه آينده در چهارمحال و بختياري به بهره برداري مي رسد.

به گزارش مهر در لردگان، علي يوسف پور جمعه شب در مراسم افتتاحيه محور لردگان – کارون چهار – ايذه اظهار داشت: جاده جايگزين ايذه شهرکرد تا 15 ماه آينده در قراردادي با شرکت ماشين آلات اراک تکميل و به بهره برداري خواهد رسيد.

يوسف پور افزود: اين جاده جايگزين داراي دو تونل با پيشرفت فيزيکي بالاي 50 درصد و يک پل 400 متري با دهنه 450 متري که بزرگترين پل در کشور محسوب مي شود به بهره برداري خواهد رسيد.

يوسف پور بيان داشت: با تکميل محور ايذه – شهرکرد و آبگيري کارون چهار اين منطقه به يکي از زيباترين مناطق توريستي کشور تبديل خواهد شد.

وي بيان داشت: در حال حاضر وزارت نيرو در 12 کشور جهان صنعت سد سازي را انجام داده و در سالهاي آتي توسط جوانان متخصص کشور اين فناوري در 50 کشور انجام خواهد شد.

يوسف پور با بيان اينکه در حال حاضر 35 درصد از آبهاي کشور مهار شده است، ادامه داد: تا سالهاي آتي مهار آبهاي کشور به 60 درصد خواهد رسيد.

100918422734

وي با بيان اينکه هر سدي که در منطقه ساخته مي شود مولد يک دانشگاه است، بيان کرد: سد سازي موجب ارتقاي کيفيت فناوري علم و فرهنگ مردم آن منطقه مي شود.

وي خاطرنشان کرد: اميدواريم استانهاي چهارمحال و بختياري، خوزستان و اصفهان بهره وري مناسبي در عرصه هاي اقتصادي، سياسي و فرهنگي در محور لردگان – ايذه داشته باشند.

لردگان در فاصله 180 کيلومتري شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختياري قرار گرفته است.

Advertisements