سهم مردم ازنا از شرکت نفت چقدر است؟

شرکت نفتاستخر شرکت نفت،سینمای شرکت نفت،سالن ورزشی شرکت نفت،کانون فرهنگی شرکت نفت و… اینها اماکنی هستند که در شهر های محل استقرار تاسیسات مرتبط با شرکت نفت احداث شده و در اختیار مردم قرار میگیرند.در شهر ازنا نیز سالهاست که تاسیسات شرکت نفت وجو د دارد اما واقعا سهم مردم این شهر از امکانات یاد شده چقدر است؟       

تقریبا هیچ البته نه اینکه از اول هیچ باشد بنده به یاد دارم حدود بیست و چند سال پیش در سالن شرکت کارمندی برای مردم فیلم نمایش داده میشد و یا زمین والیبال آن در اختیار جوانان قرار میگرفت اما در گذر زمان نه تنها به این امکانات افزوده نگردید بلکه رفته رفته به فراموشی سپرده شد!این در حالیست که امروز مرکزی ترین بخش شهر ازنا در اختیار شرکت نفت است که اگر تنها چند متر از آن در اختیار شهروندان قرار میگرفت تا ثیر به سزایی در تغییر بافت شهری وخروج بخش مرکزی شهر از بن بست کنونی میداشت.
اما متاسفانه ما از امکانات یاد شده که محروم هستیم هیچ، شرکت نفت حتی به زیباسازی همین فضایی هم که در اختیار دارد نمی پردازد و الان دهها سال است که به همین شکل رها شده است به گونه ای که در برخی بخشها مانند شرکت کارگری به ماند پرچین یک باغ در یک روستا با ایرانیت و فنس محصور شده و یا پمپ بنزین تعطیل شده آن که در دقیقا در مرکز شهر هم واقع شده چند سال است که به همین شکل است .واقعا در توزیع امکانات و تسهیلاتی که شرکت نفت ایجاد میکند نباید عدالت رعایت گردد؟
سوال ما این است آیا واقعا شهرهایی مثل تهران، اصفهان و شیراز و… بیشتر به مراکز فرهگی و ورزشی نیاز دارند یا شهر های کوچک و محروم؟ انتظار میرود مسئیولین محترم نسبت به پیگیری موارد یاد شده با حسن توجه بیشتری اقدام نماید.

محسن دهقان نژاد <strongوبلاگ مرغ سحر
http://morghe-sahar.blogfa.com/

Advertisements

6 دیدگاه برای «سهم مردم ازنا از شرکت نفت چقدر است؟»

 1. با سلام,
  نوشتهای اقای دهقانژاد کاملا»متین وواقعیت است,ولی در این راستا مسئولین سازمانهاواداراتی مانند فرمانداری,شهرداری ودارایی ودیگر ارگانهانیز باید همکاری داشته وخواهان باشندتاامکانات و خدماتی در اختیار شهروندان قرار گیرد.

 2. من يك ازنايي مقيم اراك هستم واقعا از وقتيكه پتروشيمي در اين شهر مستقر شد اين شهر را متحول كرد حق با اقاي دهقان نژاد شركت نفت ميتواند سهم بيشتري در ازنا داشته باشد

 3. تاوقتي تهران و اصفهان و شيراز كه جلوي ديد مسولينه موندن كي به فكر ازناست؟؟؟؟

 4. salam
  khedmate hame HAMSHAHRIHAYE AZNAI

  ادامه نظر به دلیل خوانا نبودن حذف شد
  لطفا فقط به زبان و خط فارسی نظر بدهید
  با تشکر

 5. از تمام شهروند های ازنایی خوش برخوردو مردمدار ،مسولیت پذیر و خوش فکر،از همه اونایی که قلبشون برای سربلندی و ابادی ازنا می تپه، خواهش میکنم در هر کجای ایران و یا دنیا هستن با برقراری ارتباط با هم،از راههای گوناگون،دست به دست هم بدیم،فکرهامون رو با هم در میون بذاریم تا نگین شرق استان زاگرس رو روز به روز زیباتر ابادتر و سربلند تر سازیم.
  شهرستان ازنا با قرار گرفتن در میان دشتی بسیار حاصلخیز(زرخیز) ،دارا بودن دریای منابع ابی خروشان زاگرس(اشترانکوه)مردمی مسولیت پذیر و انسان دوست،خط راه اهن،معادن روی زمینی و زیر زمینی،نزدیک بودن به شهرهای بزرگ مرکزی ایران،درصد بیکاری کم،دختران و پسران تحصیلکرده،……موجب جذب سرمایه گذاران شده که در اینده بیشتر هم خواهد شد.
  مرتضی ازنایی-مونترال کانادا

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.