بازتاب گسترده قهرماني لرستان و درخشش خوزستان در كشتي فرنگي

كشتي فرنگي لرستاني ها عنوان قهرماني را به خود اختصاص دادند،بدون اينکه حتي در يکي از اوزان هفت گانه موفق به کسب مدال طلا شوند، يکي از جالب ترين نکات شکست فرنگي کاران بود که تا چند سال پيش به عنوان کشتي گيران نامدار و عنواندار از آنها ياد مي شود. جاسم اميري، محمدرضا قضايي، داود عابدين زاده، احسان کريم فر و …     

سرويس ورزشي برنا – حسين زارعي
تشويق بي امان تماشاگران کشتي دوست استان لرستان و استقبال عالي مردم اين استان از رقابتهاي قهرماني کشتي فرنگي ايران، تنها عامل افزايش حرارت رقابتهاي مذکور بود؛ چرا که عدم حضور نامداران و چهره هاي شناخته شده در مسابقاتي که قهرمانش،» قهرمان ايران» لقب مي گيرد، موجبات افت شديد کيفي رقابتها را فراهم آورد.

البته در جمع تيمهاي حاضر در خرم آباد ، تيم تهران با استراحت دادن به تمام نخبگان خود از جمله سوريان، فقيري، بيابانگرد، محمدي ، عليزاده ، اخباري ، علي اکبري و حضور کشتي گيران تهراني در ساير تيمها بيشترين لطمه را خورد و با تصاحب تنها يک مدال نقره به کسب مقام پنجمي اکتفا کرد.

لرستاني ها که بر خلاف شکست تهران،عنوان قهرماني را به خود اختصاص دادند،بدون اينکه حتي در يکي از اوزان هفت گانه موفق به کسب مدال طلا شوند، به عنوان قهرماني رقابتها دست يافتند؛در حاليکه خوزستاني ها در اوزان 60، 66، 74 و 84 راهي ديدار نهايي شده و چهار مدال طلا و نقره را به خود اختصاص دادند.

اما يکي از جالب ترين نکات که اشاره به آن خالي از لطف نيست، شکست فرنگي کاران بود که تا چند سال پيش به عنوان کشتي گيران نامدار و عنواندار از آنها ياد مي شود.

جاسم اميري، محمدرضا قضايي، داود عابدين زاده، احسان کريم فر و … در اين دسته جاي داشتند که البته عابدين زاده تنها در ديدار نهايي متحمل شکست شد تا انگيزه اش براي بازگشت به دنياي قهرماني را به رخ رقبايش بکشد.
 

مربي تيم ملي كشتي فرنگي ايران: خرم آباد، محل تاخت و تاز جوانان بود

مربي تيم ملي كشتي فرنگي بزرگسالان ايران درباره مسابقه‌هاي كشتي فرنگي قهرماني ايران در خرم آباد اظهار داشت: اين رقابت ها، محل تاخت و تاز جوانان كشتي فرنگي ايران بود.

ناصر نوربخش روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در اين خصوص توضيح داد: مسابقه‌هاي كشتي فرنگي قهرماني بزرگسالان ايران در شهر خرم آباد، در سطح نسبتا بالايي برگزار شد و جوانان كشتي فرنگي بر شور رقابت‌ها افزوده بودند.

نوربخش اضافه كرد: حتي غيبت نفرات اعزامي تيم ملي كشتي فرنگي ايران به پيكارهاي كشتي قهرماني جهان در دانمارك و همچنين غيبت چند كشتي گير آسيب ديده سرشناس، نتوانست تاثيري در پايين آوردن سطح كيفي اين مسابقه ها داشته باشد.

عضو كميته فني مسابقه‌هاي كشتي فرنگي قهرماني بزرگسالان ايران در خرم آباد اظهار داشت: در اين رقابت ها، جوانان كشتي فرنگي، بسيار با انگيزه و پرتلاش نشان دادند و ما در مسابقه‌هاي قهرماني ايران در سال‌هاي اخير، هرگز چنين شور و شوقي از سوي جوانان نديده بوديم.

نوربخش گفت: حضور تماشاگران خونگرم و فهيم كشتي دوست لرستاني نيز تنور مسابقه‌ها را گرم تر كرده بود و جا براي نشستن نيز در سالن برگزاري رقابت ها وجود نداشت.

مربي تيم ملي كشتي فرنگي بزرگسالان ايران تصريح كرد: در بسياري از وزن ها جواناني بودند كه براي نخستين بار در مسابقه‌هاي رده سني بزرگسالان شركت مي كردند و همين جوانان قرار است چند روز ديگر در مسابقه‌هاي قهرماني جوانان زير ‪ ۲۰‬سال ايران در شهر شيراز نيز به ميدان بيايند.

وي گفت: محمد كريمي كه در وزن ‪ ۶۶‬كيلوگرم به مقام قهرماني رسيد و جاسم اميري را شكست داد، در كنار اميري از جمله اين جوانان جوياي نام هستند.

عضو كميته فني مسابقه‌هاي كشتي فرنگي قهرماني بزرگسالان ايران در خرم آباد اضافه كرد: در خرم آباد كشتي‌هاي خوبي را شاهد بوديم و كشتي گيران خوبي را براي حضور در اردوي آينده تيم ملي كشتي فرنگي بزرگسالان ايران شناسايي كرديم.

در واقع خرم آباد، موقعيت و فرصت خوبي براي شناسايي نيروهاي جديد در كشتي فرنگي ايران بود.

Advertisements

یک فکر برای “بازتاب گسترده قهرماني لرستان و درخشش خوزستان در كشتي فرنگي”

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.