دفاع دبير فدراسيون كشتي كشور از لرستان

عارف ربطيعارف ربطي دبير فدراسيون كشتي كشور از اعطاي امتياز ميزباني مسابقات بين‌المللي به لرستان خبر داد و در خصوص انتقاد تيم‌ها و خبرنگاران از نحوه ميزباني استان لرستان در رقابت‌هاي کشتی فرنگی قهرماني كشور گفت: با اين موضوع موافق نيستم چرا كه استان لرستان با وجود محروميت‌ها و كاستي‌‌ها، ميزباني مناسبي انجام داد. دور بودن محل اسكان تيم‌ها با سالن برگزاري مسابقات دليل قانع‌كننده‌اي براي نامطلوب بودن ميزباني از سوي لرستان نيست زيرا در مسابقات جهاني دانمارك هم محل اسكان تيم‌ها از سالن برگزاري رقابت‌ها بسيار فاصله داشت.   

دبير فدراسيون كشتي كشورمان با اشاره به عدم استقبال باشگاه‌ها از ثبت‌نام در ليگ برتر كشتي گفت: متاسفانه مشكل مالي يكي از مهم‌ترين دلايل اصلي باشگاه‌ها براي عدم حضورشان در ليگ برتر است.

عارف ربطي در گفتوگو با ايلنا، خاطر نشان كرد: عدم تمايل اسپانسرها، مشكلات مالي و موقعيت اصلي باشگاه‌ها دست به دست هم داده است تا شاهد استقبال كمي از سوي تيم‌ها براي شركت در ليگ باشيم.

وي تصريح كرد: تنها دو تيم تاكنون براي شركت در ليگ اعلام آمادگي و ثبت‌نام كرده‌اند كه باشگاه نفت روز گذشته مداركش را نيز به سازمان ليگ ارسال كرد، با اين حال اميدوار هستيم كه روز به روز بر تعداد باشگاه‌ها افزوده شود.

دبير فدراسيون كشتي در ادامه افزود: تاريخ دقيق شروع ليگ مشخص نيست اما در تلاشيم تا ليگ كشتي را اواسط آبان ماه برگزار كنيم.

وي در خصوص انتقاد تيم‌ها و خبرنگاران از نحوه ميزباني استان لرستان در رقابت‌هاي کشتی فرنگی قهرماني كشور اظهار داشت: با اين موضوع موافق نيستم چرا كه استان لرستان با وجود محروميت‌ها و كاستي‌‌ها، ميزباني مناسبي انجام داد ضمن اينكه اسكان 450 نفر كار ساده‌اي نيست با اين حال مسئولين اين استان در برگزاري مطلوب اين مسابقات تلاش خود را انجام دادند.

ربطي اذعان داشت: دور بودن محل اسكان تيم‌ها با سالن برگزاري مسابقات دليل قانع‌كننده‌اي براي نامطلوب بودن ميزباني از سوي لرستان نيست زيرا در مسابقات جهاني دانمارك هم محل اسكان تيم‌ها از سالن برگزاري رقابت‌ها بسيار فاصله داشت.

وي از اعطاي امتياز ميزباني مسابقات بين‌المللي به لرستان خبر داد و گفت: با توجه به اينكه رقابت‌هاي بين‌المللي با حضور نفرات كمتري برگزار مي‌شود مطمئنا استان لرستان توانايي ميزباني مطلوب را خواهد داشت به همين خاطر به فكر برگزاري رقابت‌های مهم بین المللی در اين استان هستيم.

دبير فدراسيون كشتي در پايان با اشاره به برگزاري رقابت‌هاي قهرماني كشور در رده جوانان خاطر نشان كرد: استان مشهد جزو بهترين‌ها در ميزباني است به همين خاطر اين استان را براي برگزاري رقابت‌هاي قهرماني كشور انتخاب كرديم.

 

لازم به ذكر است برخي سايتها و خبرگزاريها با تيتر نمودن عباراتي همچون «ربطی دانمارک را با لرستان مقایسه کرد» از سخنان ربطي در حمايت از لرستان انتقاد نموند. از جمله سايت تابناك: در لينك زير ببينيد
http://www.ghatreh.com/news/4092123.html 

 

2 دیدگاه برای «دفاع دبير فدراسيون كشتي كشور از لرستان»

  1. مطمين باشيد بخاطر ابروي خودشون بوده.وگرنه اينا نه دلسوز ما هستن نه دوستدار ما

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.