درختانی که در منطقه رازان زنده زنده دفن شدند

nullمعاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت از محیط زیست استان لرستان از دفن تعداد زیادی درخت به دلیل عبور خطوط انتقال نفت در منطقه آسار – رازان خبر داد و گفت: هفته گذشته به دلیل عبور خط لوله نفت 26 اینچ از منطق آسار – رازان به طول 113 کیلومتر و با عرض معادل 15 متر و با اعماق مختلف که منجر به خاکبرداری و جابجایی خاک شد تعداد زیادی درخت و درختچه قطع و مدفون شدند.

خرم آباد – خبرگزاری مهر: معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت از محیط زیست استان لرستان از دفن تعداد زیادی درخت به دلیل عبور خطوط انتقال نفت در منطقه آسار – رازان خبر داد.

علی بابایی در حاشیه جلسه کارگروه کشاورزی استان لرستان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: در هفته گذشته به دلیل عبور خط لوله نفت 26 اینچ از منطق آسار – رازان به طول 113 کیلومتر و با عرض معادل 15 متر و با اعماق مختلف که منجر به خاکبرداری و جابجایی خاک شد تعداد زیادی درخت و درختچه قطع و مدفون شدند.

وی تصریح کرد: این حادثه موجب بروز خسارات زیست محیطی زیادی به منطقه شده است.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت از محیط زیست استان لرستان افزود: آنچه جای تامل دارد این است که عملیات احداث این خطوط قبل از اخذ مجوز زیست محیطی و پیش از تایید گزارش توسط محیط زیست صورت گرفته که این امر تخطی از قانون محسوب می شود.

بابایی یادآور شد: با توجه به وضعیت رخ داده ما ناچار به توقف فعالیت احداث خطوط لوله نفت در این منطقه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: متولیان امر باید توجه داشته باشند که برای دستیابی به توسعه پایدار باید به گزارشهای ارزیابی زیست محیطی توجه شود و کارفرمایان نباید پیش از تصویب گزارشهای زیست محیطی فعالیت را آغاز کنند.

اخبار تکمیلی از این فاجعه زیست محیطی متعاقبا منتشر می شود

Advertisements

5 دیدگاه برای «درختانی که در منطقه رازان زنده زنده دفن شدند»

  1. تخریب منابع طبیعی به دستورمسئولین بیسواد انجام میکیرد

  2. سلام. آنقدر اين دولت خراب کاري کرد که:
    خام بدم ء پخته شدم ء سوختم…

    جالب است اعلام مي کنند که ما وزير محيط زيست کشور را مرد انتخاب کرديم چون عقيده داريم که محيط زيست اهميت زيادي دارد و به آن کم توجهي شده است!!!

  3. اداره حفاظت محیط زیست لرستان فعلا سرگرم شمردن پول خسارات ناشی از ترکیدگی خط نفت و شکار پلنگ است لطفا بعدا جرایم جدید اعلام شود حتما خسارت اخذ و به حساب مربوطه واریز میگردد باتشکر علیرحیم

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.