آغاز انارچيني در بزرگترين انارستان کشور در كوهدشت

انار كوهدشتبرداشت انار از بزرگترين انارستان متمرکز و مکانيزه کشور در شهرستان کوهدشت آغاز شد. از اين انارستان يک هزار هکتاري در منطقه سياب شهرستان کوهدشت ، سالانه 17 هزار تن انار برداشت مي شود . در استان لرستان 2 هزار و100 هکتار باغ انار ايجاد شده است و سالانه از هزار و300 هکتار باغ بارور24 هزارتن محصول برداشت مي شود که علاوه برمصرف داخلي به کشورهاي هلند ، آلمان و اوکراين صادرمي شود

مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي لرستان گفت : از اين انارستان يک هزار هکتاري در منطقه سياب شهرستان کوهدشت ، سالانه 17 هزار تن انار برداشت مي شود .
بهاروند افزود : اقليم مناسب ، آب فراوان و آموزش کشاورزان موجب شده تا 300 باغدار اين منطقه از هر هکتار 30 تن انار برداشت کنند که اين ميزان دو برابر ميانگين کشور است .
وي گفت : مطالعه و طراحي ايجاد يک هزار و 500 هکتار باغ ديگر در منطقه سياب شروع شده است و پيش بيني مي شود تا 5 سال آينده سطح باغ هاي اين منطقه به 2 هزار و 500 هکتار افزايش يابد .
مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي استان لرستان افزود : در اين استان 2 هزار و100 هکتار باغ انار ايجاد شده است و سالانه از هزار و300 هکتار باغ بارور24 هزارتن محصول برداشت مي شود که علاوه برمصرف داخلي به کشورهاي هلند ، آلمان و اوکراين صادرمي شود

Advertisements

2 دیدگاه برای «آغاز انارچيني در بزرگترين انارستان کشور در كوهدشت»

  1. با سلام
    از اینکه بالاخره یک خبر خوش از لرستان شنیدم خوشحال شدم .
    با تشکر از لرنا

  2. سلام
    من اصفهانیم ولی استان لرستان رو خیلی دوست دارم چون طبیعت زیبایی داره امیدوارم پیشرفت کنه و هرروز بهتر بشه

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.