مقايسه دانشگاههاي آموزش پزشكي لرستان و كرمانشاه از زبان نماينده پلدختر

CAIJY7AL علی کائیدی نماينده پلدختر و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: با وجود اینکه دانشکده پزشکی لرستان و كرمانشاه همزمان در سال 56 دایر شده اند هنوز دانشگاه لرستان در زمینه رشته های تخصصی و فوق تخصص با چالش جدی مواجه است. اما دانشگاه کرمانشاه در حال حاضر دارای 11 رشته تخصصی، شش رشته فوق تخصص در زیر مجموعه لیسانس و داروسازی و یکی از قطبهای مهم پزشکی کشور است.  

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، علی کائیدی ظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران رسانه های گروهی لرستان اظهار داشت: با وجود اینکه دانشکده پزشکی استان لرستان در سال 56 دایر شده است ولی این دانشگاه هنوز در زمینه رشته های تخصصی و فوق تخصص با چالش جدی مواجه است.

وی با اشاره به اولین فارغ التحصیلان رشته پزشکی در لرستان، عنوان کرد: در سال 56 دانشکده پزشکی در لرستان با گرفتن 30 دانشجو آغاز به کار کرد به طوریکه فعالیت این دانشگاه تقریبا مقارن با فعالیت دانشکده پزشکی کرمانشاه بود.

نماینده مردم پلدختر یادآور شد: در حالیکه امروز دانشکده پزشکی لرستان ارتقا پیدا نکرده است دانشگاه کرمانشاه علی رغم اینکه همزمان با این دانشگاه اقدام به جذب دانشجو کرده در حال حاضر دارای 11 رشته تخصصی، شش رشته فوق تخصص در زیر مجموعه لیسانس و داروسازی و یکی از قطبهای مهم پزشکی کشور است.

کائیدی با اشاره به اینکه هنوز سیستم رزیدنت دانشکده پزشکی لرستان راه اندازی نشده است، خاطر نشان کرد: خیلی از استانهای کشور با وجود عمر کوتاه تر در این حوزه از لرستان پیش هستند.

وی با اشاره به دیدار مجمع نمایندگان با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یادآور شد: در این دیدار ما توانستیم قول دانشکده داروسازی و راه اندازی سیستم رزیدنت را برای لرستان بگیریم که این امر نیازمند پیگیری استاندار و دیگر نمایندگان لرستان است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: در حال حاضر این استان توانایی تامین 75 درصد هیئت علمی مورد نیاز برای راه اندازی دانشکده داروسازی را دارد.

کائیدی ایجاد دانشکده داروسازی را یکی از مطالبات جدی در این حوزه ارزیابی کرد و خواستار پیگیری مسئولان استان برای تحقق این امر شد.

Advertisements

12 دیدگاه برای «مقايسه دانشگاههاي آموزش پزشكي لرستان و كرمانشاه از زبان نماينده پلدختر»

 1. دانشكده داروسازي بروجـــرد جزء مصوبات سفر اول هيأت دولت است و مردم بروجـــرد هرگز نخواهند گذاشت حق آن‌ها پايمال شود

 2. با سلام متاسفانه مثل همیشه؟ دانشکده داروسازی رو که جزی از مصوبات هیات دولت در سفر استانی دور اول برای بروجرد تصویب شده بود رو لرستان خرم ابادی در جهت اجرای اون سنگ تراشی کرد! حالا این اقای نماینده پلدختر می خواد از اب گل الود واسه شهر خودش ماهی بگیره و اونو هاپلی هاپو کنه واسه شهر خودش و نمایندگان بروجرد هم مثل همیشه تماشاگران خوبی هستند؟؟؟؟؟

 3. اقای شایگان شمافقط بگردوعقده پراکنی کن.ازقرارمعلوم اگرهمه صنایع جهان دربروجردجنابعالی متمرکزبشه چیزی ازکینه وعقده اتکم نمیشه

 4. مستر دريك مثل اينكه شما در لرستان زندگي نميكنيد!!!؟؟؟وگرنه مي دانستيد كه ترمز اصلي پيشرفت لرستان همين مركز استان است .چرا كه هر چهقدر افراد با نفوذ در رده هاي بالاي مملكتي با نفوذ شخصي خودشان مي خواهند براي شهرشان كه مسلما جزئ لرستان !!!!است كاري بكنند وامتيازي بگيرند در گرداب تنگ نظري مسولين مركز نشين استان گير مي افتند ودر يك دور باطل گرفتار مي شوند .به حق عامل عقب افتادگي استان لرستان آدمهاي خودخواهي مثل شما هستند وتنها نداي مقاومت كننده در اين ديار قلمهاي بروجردي است وگرنه بقيه استان با عرض شرمندگي خاموشند يا به وضع موجود راضيند!!!يا حتما امتيازي مي گيرند!!!؟؟كه ما نمي دانيم.

 5. جناب آقاي مير دريكوند، دانشگاه علوم پزشكي لرستان 5 تا دانشكده داره اما آقاي دلفان معاون اين دانشگاه حتي روا نداشت بزرگترين شهر استان (بروجـــرد) از نظر ما و دومين شهر از نظر شما! صاحب يك دانشكده از اين دانشگاه بشه…
  به نظر شما كي عقده داره؟
  بنده اطلاع دارم بيش از 20 سال مردم بروجــرد تقاضاي داشتن يك دانشكده از دانشگاه لرستان داشتند اما هيأت امناي دانشگاه سايه بروجـــیدي‌ها رو با تير مي‌زدن! اين شد كه بروجـــردي‌ها رفتن دنبال يك دانشگاه مستقل و بهت قول مي‌دم اين دانشگاه از دانشگاه لرستان كه چه عرض كنم از خيلي از دانشگاه‌هاي كشور جلو بزنه!
  موضوع حرفم اينه اگه شهري مستعد داشتن يك دانشكده داروسازي هست تا بشه قطب دارويي كشور به خدا اولين افتخارش متعلق به همشهريان حضرتعاليست.
  شما اگر مدعي قوم لريد كمك كنيد تا يه استان جديد تشكيل بشه حالا با هر اسمي!
  ببينيد وضعيت اشتغال چطور ميشه! دست‌كم هم نژادهاي خود شما از يك شغل مناسب برخوردار مي‌شن فقطم اگه شما از تعصبتون كم كنيد. به همين راحتي
  بدبختي ما از خودمونه ما حتي بلد نيستيم چطور تعصب بكشيم.
  بارها خودم با چشم خودم ديدم همين بروجـــردي‌هايي كه شما بعضي وقت‌ها متهمشون مي‌كنيد به فرار از لر چطور براي لر آبروداري مي‌كنن.
  اما بيني و بين‌الله بيشتر همشهريان شما در خرم‌آباد مايه آبروريزي لرهان.
  حرف حق تلخه ولي بايد چشيد تا راه درست رفت…

 6. اقای میر دریکوندی ما عقده داریم یا شماها؟ صنایع جهان پیشکش خودتون فقط لطف کنید سر را طرح ها و مصوبات شهر ما سنگ اندازی نکنید بقیه مال شما.در ضمن اگر دنبال ادمهای خشک کینه ای میگردی یه نگاه تو اینه بندازی صددرصد می بینیش!

 7. تا این اختلافات بچه گانه در بین مسئولین و شهروندان لرستانی است بدانید که توسعه لرستان را باید در خواب دید برادران این ره که میروید به ترکستانست (چه بروجردی و چه خرم ابادی)

 8. اقایان محترم منتقد بروجردی شما چقدر خرم اباد رو میشناسید.فکر میکنید مشکلات خرم اباد دلیلش چیه ؟ریشه در چه دارد؟شما که همه چیز رو در مورد خرم اباد نمیدونید پس واسه خودتون نبرید و ندوزید و همه انگی هم بهش نزنید.اگر بروجرد هم ازکل یک استان روزانه 50000 نفر بهش به هر دلیلی مهاجرت میکرد و برای مسافر کشی از شهرستانهای استان واردش میشدن و شب برمیگشتن شهرستانشون و از کل استان برای مداوای مریضاشونو عیادت اونها میومدن بروجرد که همین مساله خودش هزاران ناهنجاری به بار میاره و اگه خانواده های زندانی شهرستان های استان برای عیادت فوج فوج وارد شهرتون میشد و اگه خیل عظیم ارباب رجوع ها روزانه به ادارات مرکزی بروجرد وارد میشد و اگه کلی مدیر غیر بومی نالایق(صابری»علوی»چراغیان و امثالهم)داشت باز هم بروجرد این وضعیتش بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس در مورد خرم اباد اینجوری صحبت نکنید.شما که ادعای فرهنگ و شعور میکنید حداقل با احترام گذاشتن به بقیه اینو ثابت کنید.من تا زمانی که حداقل 70%مسایل بروجرد رو ندونم درمودش ناشیانه اظهار نظر نمیکنم.شما هم سعی کنید از چیزی که کامل اطلاع ندارید صحبت نکید

 9. البته بهمن خان من ایلامیم نه خرم ابادی!اماشماچندچیزراثابت کن:اولنطبق یک اماررسمیثابت کن بروجردازخرم اباد(وحتاالیگودرز)بزرگتره ثانیا»یک موردرانام ببرکهدرحالیکه مرکزیک استان باجمعیت دست کم دوبرابری یک شهرازهمان استان مانده دانشکده داروسازیرادرشهرکوچکترساخته باشندثالثا»ثابت کن که دراین ادعایت راستگویی که خرم ابادیهانگذاشته اندداشکده داروسازی دربروجردساخته شودچون طبق اخبارواسناددقیقن اقای علا الدین خان بروجردی مردم بزرگترینشهرلرنشین راازداشتن دانشکده داروسازی محروم کرد.
  ضمنن باحالتی تمسخرامیزدم ازاشتغالهمنژادهای مازده ای پس خودت هم قبول میکنی که قاطبه مردم بروجردهمتبارما(ازطوایف بیرانوندحسنونددلفان چگنی میر جودکی کشوری گودرزی و…)هستندوشمتتفرقهافکنهاجزکوچکی هستید

  لرنا: با عذرخواهي از دخالت در بحث شما به استحضار مي رساند طبق آما راعلام شده رسمي جمعيت بروجرد، كوهدشت و دورود از اليگودرز بيشتر است. البته جمعيت خرم آباد هم خيلي بيشتر از بروجرد است
  قبل از انقلاب جمعيت بروجرد بيشتر از خرم آباد بوده است( قبل از موج مهاجرت به شهرها)

  جمعيت شهرهاي لرستان مطابق سرشماري 1385 فقط جمعيت مراكز شهري لحاظ شده است
  رتبه جمعيت در كشور: 22- خرم‌آباد ۳۲۸٬۵۴۴ نفر
  رتبه جمعيت در كشور: 31- بروجرد۲۲۷٬۵۴۷ نفر
  رتبه جمعيت در كشور:76 – دورود۱۰۰٬۵۲۸ نفر
  رتبه جمعيت در كشور: 91- کوهدشت۸۵٬۵۱۹ نفر
  رتبه جمعيت در كشور: 102- اليگودرز ۷۸٬۶۹۰ نفر

  به لينك زير مراجعه كنيد:
  ويكيپديا =»http://wapedia.mobi/fa

 10. دوست گرامی اقای ترابی با سلام خودتان بهتر مدانید که شهرستان خرم اباد با توجه به تعدد بخشهای خود جمعیتش ازشهرستان بروجرد بیشتر است و گرنه از نظر جمعیت خوددو شهر تفاوت چندانی با هم ندارند اون مطلبی هم که در مورد امارگیری ازجمعیت بروجرد عرض کردم واقعیت دارد ولی دوستان چشمشان را روی همین مساله بسته اند.موفق باشید

 11. اين لينك رو نگاه كن بعد برو رو منبر سخنراني كن:
  شماره مصوبه : 88290/34682 تاریخ : 1384/12/24 شماره سفر : اول

  شهر : بروجرد

  متن : مقرر گرديد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي درخصوص تصويب

  گسترش دانشگاه

  در رشته داروسازي در شهرستان بروجرد

  بر اساس استانداردهاي مورد نياز اقدام نمايد

  اميدواريم نمايندگان محترم بروجـــرد هرچه سريع‌تر وضعيت دانشكده داروسازي بروجـــرد كه از مطالبات به حق مردم اين شهرستان است مشخص نمايند.

  http://safarostani.mohme.gov.ir/main/index.php?Page=enactment&StateID=2120&PageNo=2

 12. آقا یا خانم خرمآبادی
  مهاجرت پذیری خرم آباد بیشتر بوده یا کرمانشاه؟ بد نیست بدونید بیشترین زندان های ایران تو اصفهان هستند.
  شما که حداقل 70 درصد درباره خرمآباد میدونید نباید این حرف هارو بزنید.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.