ذوب آهن و فولاد ازنا با اختصاص 300 ميليارد ريال در حال پيگيري

A0023792علي مهدوي رئيس سازمان صنايع و معادن لرستان: سهم شهرستان ازنا را از طرح‌هاي آمايش صنعتي و معدني استان، 6 طرح با حجم سرمايه‌گذاري 746 ميليارد ريال و اشتغال 579 نفر است. طرح‌ها به وزارت صنايع و معادن ارسال شده و سه طرح از آن‌ها با بانك صنعت و معدن انعقاد قرارداد شده است. ازنا يكي از پر پتانسيل‌ترين شهرهاي غرب و جنوب غرب كشور براي سرمايه‌گذاري است.      

علي مهدوي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ازنا اظهار داشت: ازنا يكي از پر پتانسيل‌ترين شهرهاي غرب و جنوب غرب كشور است كه زمينه‌هاي سرمايه‌گذاري در آن بسيار زياد است.
وي افزود: معمولا سرمايه‌گذاران تمايل زيادي به سرمايه‌گذاري در اين شهرستان دارند.
وي سهم شهرستان ازنا را از طرح‌هاي آمايش صنعتي و معدني استان، 6 طرح با حجم سرمايه‌گذاري 746 ميليارد ريال و اشتغال 579 نفر ذكر كرد.
رئيس سازمان صنايع و معادن لرستان اظهار داشت: اين طرح‌ها به وزارت صنايع و معادن ارسال شده و سه طرح از آن‌ها با بانك صنعت و معدن انعقاد قرارداد شده است. وضعيت ذوب آهن و فولاد ازنا با اختصاص 300 ميليارد ريال در حال پيگيري است.
وي گفت: شهرستان ازنا با داشتن صنايع و معادن كوچك و بزرگ فاقد اداره صنايع است و پيگيري‌هاي لازم در خصوص ايجاد يك نمايندگي در اين شهرستان در حال انجام است.

Advertisements

13 دیدگاه برای «ذوب آهن و فولاد ازنا با اختصاص 300 ميليارد ريال در حال پيگيري»

 1. اقای شایگان یه حرکتی بکن.این فولاد و ذوب اهن مال بروجرد بو ازناییها دارن میبرنش من یادمه واسه بروجرد تصویب شد.خرم اباد کم بود ملایر هم اومد حالا نوبت ازنا حتما فردا هم نوبت کوهدشت و الیگودرز و درود و نوراباد و الشتر پلدختر و ……..این برجرد خیلی مظلومه به خدا.ناراحت نشو یه روز هم نوبت شما میرسه.

 2. سلام به شما و همه دوستان لرنا
  مدت زيادي بود كه توفيق نداشتم از سايت شما بازديد كنم
  خيلي نسبت به گذشته بهتر و پيشرفته تر شده و اميدوارم كه به زودي جاي خود در ميان رسانه هاي ديجيتالي كشور بازكنيد و تبديل به يك رسانه فراگير و جامع بشويد.
  البته بهتر است به نقد و گزارش نويسي بيشتر بپردازيد. مخصوصا در مورد دورود

 3. ميم.شين :سلام به شما و همه دوستان لرنامدت زيادي بود كه توفيق نداشتم از سايت شما بازديد كنمخيلي نسبت به گذشته بهتر و پيشرفته تر شده و اميدوارم كه به زودي جاي خود در ميان رسانه هاي ديجيتالي كشور بازكنيد و تبديل به يك رسانه فراگير و جامع بشويد.البته بهتر است به نقد و گزارش نويسي بيشتر بپردازيد. مخصوصا در مورد دورود

  با سپاس
  يا علي مدد
  حاج آقا

 4. ایکاش آقای مهدوی منظورشان را از بیگیری فولاد ازنا مشخص تر می کردند والا راه اندازی این طرح خیلی وقته در حال بیگیریست!!! و نتیجه ای حاصل نشده است1 وایکاش نماینده شهر ازنا آقای دهقان هم فعالیتی در این زمینه بکنند مگر نمی بینند ویا در خوابند فقر وبیکاری و اعتیاد سایه ی شومش را بر سر جوانان ازنا افکنده است واقعا همانگونه که در بالا آمده است ازنا یکی ازمستعد ترین مناطق کشور است از حیث جاذبه های صنعتی و توریستی ودسترسی به منابع آب و موارد دیگر جناب نماینده آقای دهقان وهمه نمایندگان استان یک کم از نمایندگان استانهای همسایه یاد بگیرید آقای نکونام نماینده گلبایگان هفته ای یک وزیر را به استان وگلبایگان می آورد با اینکه روحانیست در موقع رای اعتماد وزرا با تیز بینی خاصی موافق وزیر صنایع و راه ترابری صحبت میکنندچون میداند الفبای توسعه یعنی جاده وصنعت اما شماها که اغلب عنوانهای دکتر ومهندس را دارید چرا…..؟ببینید چگونه آّ ب استان لرستان را به سد کوچری میبرند وچگونه آنجا را از تمام جنبه های صنعتی و کشاورزی تو سعه داده اندبه گونه ای که دراین شهر بیش از 4000نفر مستقیم فقط در شهرک صنعتی آن فعالند در حالی که نه راه آهنی از آنجا رد شده است نه راه ترانزیتی ونه جاذبه ای طبیعی مانند لرستان ما را دارد.اگر چه میدانم آنچه هر گز به جایی نرسد فریاد است اما امیدوارم مسیولین استان از خواب غفلت تلنگری بخورند و بیدار شوند!.

 5. اقای خرم ابادی ما مثل شما بخیل وندید بدید تازه به دوران رسیده نیستیم همه میدونند که اون از قبل واسه ازنا تصویب شده بود نوش جونشون انشاالله که برای بقیه شهرهای دیگر هم اونقدر صنایع و… بزنند که استان گلستان بشه . ولی روی سخنم با تو وامسال تویی که همه چیزو فقط واسه مرکز استان می خواند وچشم ندارن بقیه رو ببینند البته این از خاصیت انسانهای تازه به دوران رسیده؟ می باشد شماهایی که همه چیزو با زور اسلحه سابقا بدست اوردید هنوز همون خوی وملسک رو دارید و به فکر غارت طرحها و پروژه های بقیه شهرهای استان هستیدو فکر میکنید با این کارا به یه جایی میرسید ولی زهی خیال باطل اون خرم ابادی که من از اون شناخت دارم هم با این کارا صد سال دیگه هم هیچی نمیشه.

 6. ازنا یه شهر پر پتانسیله و خیلی ظرفیتش بالاتر از این حرفاس، هم از نظر نیروی کار وهم از نظر موقعیت شهری توانمندیهای زیادی داره.اگه مسولای دلسوزو کارمدی داشت حتما حال و روزش خیلی بهتر بود و مسلما پیشرفته تر.و اما آقای خرم آبادی فولاد از اولشم مال ازنا بود در ضمن فعلا که بروجردیاو خرم آبادیا میان تو ازنا بازار کار شهرو اشغال میکنن .

 7. با سلام اين كه ما اينقدر ظرفيت خودمان را بالا ببريم كه بتوانيم هم استانيهاي خودرا تحمل كنيم وكمك به توسعه همديگر بكنيم يكي از شرطهاي اساسي در پيشرفت در مسير توسعه است به جاي اين از يكديگر خرده بگيريم متحد شويم خواسته هاي همه استان را كه سال هاست طعم محروميت را ميكشد پيگيري نمائيم

 8. با سلام اين كه ما اينقدر ظرفيت خودمان را بالا ببريم كه بتوانيم هم استانيهاي خودرا تحمل كنيم وكمك به توسعه همديگر بكنيم يكي از شرطهاي اساسي در پيشرفت در مسير توسعه است به جاي اين از يكديگر خرده بگيريم متحد شويم خواسته هاي همه استان را كه سال هاست طعم محروميت را ميكشد پيگيري نمائيم (ازنا )

 9. ای کاش استان ماهم مانند بقیه استان ها مدیریت درستی داشت که میتونست حق استان رو بگیر!

 10. سلام سازمان صنایع معادن گفتی و کردی کبابم. یه روزی یه بچه تهرون به یکی دیگه میگفت برو جوجه وقتی تو به سیب زمینی می گفتی دیب زمینی ما اینکاره بودیم. یه روز یه مدیر کل توی یه جلسه ی رسمی به سیب زمینی گفته بود .. یه چیزی در همون مایه ها.!!!نماینده مردمی ؛ دلسوز ،چیره دست ؛ با سواد ؛ و… جهت انتخاب 30 – 40 تا مدیر کل جهت همکاری دعوت می شود. ببینین دوستان مراجعه کنین به قصه ی قدیمی موش و مار. یا حسنک کجایی ویا بزبزقندی. اونجا که حماسه سرایی جاودانه به موش گفت بیا تا فرماندارت کنم اونم گفت شهرداری که بهتره. ولی اینجا بس دلم تنگه !!! تو کجایی تا شوم من چاکرت .!!
  نماینده ی مردمی یعنی بگردیم نخبه شناسی کنیم. گردش نخبگان . لرستانی اباد با نخبه گردانی !!!بوریای حلبی به مصر و خایه ازنایی به روم و آبگینه ی بورکینافاسویی به بنگال و قند پارسی به چچن و تخم مرغ شترمرغ به اینور.

 11. زمانیکه طرح های استان به نتیجه برسد می توان از پتانسیل بالای معادن سنگ آهن و همچنین صنعت ذوب آهن و تولید فولاد و همچنین جذب سرمایه برای طرح های صنعتی و معدنی این استان استفاده کرد.امیدواریم زمینه بهره برداری از معادن و رشد تولید و اشتغالزایی را در استان لرستان به صورت روز افزون شاهد باشیم.

 12. سلام مجدد
  عذر بنده رو به خاطر تاخیر زیاد بپذیرید .دنبال تایید صلاحیتم بودم .حل شد به سلامتی.
  نکته قابل توجه .
  آقا یا خانم فولاد تازه.
  اگه لطف بفرمایید و اون معدن سنگ آهن لرستان رو معرفی کنید من ممنون میشم.
  این کارخونه فولاد با اون کارخونه فولادها که از سنگ آهن فولاد میسازن .یه نمه فرق فوکوله.

 13. سلام و خسته نبشاید به شما من خودم یکی از کارگران در حال حاظر کارخانه فولاد ازنا هستم الان که این نوشته رو برای شما می نویسم در تاریخ 22 تیر 89 می باشد در حال حاظر کارخانه فولاد ازنا سخت ئر حال کار کردن می باشد بتون ریزی هایی پی در پی و خیلی چیزهای دیگر دستشون درد نکنه و واقعا که دارند کار می کنند اگذ با این سرعت کار کنند تا 2 ساله دیگر کارخانه فولاد ازنا راه اندازی می شود با تشکر از مدیران این کارخانه و شرکت فولااد تکنیک

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.