مقدسي: فرودگاه و راه آهن بروجرد قطعي شد

qqttt نماينده مردم بروجرد: 20 ميليارد ريال اعتبار براي احداث فرودگاه در بروجرد اختصاص يافت. با تخصيص اين اعتبار از طرف دولت احداث فرودگاه در اين شهرستان که آرزوي ديرينه مردم بود، قطعي شده است.. وي همچنين گفت: نمايندگان مردم شهرهاي بروجرد، دورود و ازنا در ديدار با مدير عامل جديد راه‌آهن مراحل و مطالعات راه آهن دورود – بروجرد به غرب کشور را بر اساس کميسيون ماده 32 مورد بررسي قرار دادند و اين طرح نيز به تصويب نهايي رسيده است.

نماينده مردم بروجرد در خانه ملت گفت: 20 ميليارد ريال اعتبار براي احداث فرودگاه در بروجرد اختصاص يافت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، هادي مقدسي در جمع خبرنگاران با بيان اين مطلب گفت: با تخصيص اين اعتبار از طرف دولت احداث فرودگاه در اين شهرستان که آرزوي ديرينه مردم بود، قطعي شده است.

مقدسي افزود: طي هفته گذشته نمايندگان مردم شهرهاي بروجرد، دورود و ازنا در ديدار با مدير عامل جديد راه‌آهن مراحل و مطالعات راه آهن دورود – بروجرد به غرب کشور را بر اساس کميسيون ماده 32 مورد بررسي قرار دادند و اين طرح نيز به تصويب نهايي رسيده است.

وي اظهار كرد: مقدمات لازم براي احداث راه آهن بروجرد به غرب کشور فراهم شده و اعتبار اوليه آن براي شروع عمليات پروژه در بودجه سال 89 تخصيص داده خواهد شد.

مقدسي ادامه داد: در حال حاضر بسترهاي لازم براي ايجاد راه آهن، فرودگاه و منطقه ويژه اقتصادي و چهارخطه شدن محورهاي ارتباطي اين شهرستان انجام شده است.

مقدسي بيان كرد: در بحث منطقه ويژه اقتصادي اين طرح در دولت به تصويب رسيده و لايحه آن براي تصويب نهايي به مجلس ارائه شده و مجلس نيز در فرصتي مشخص لايحه را مورد بررسي قرار خواهد داد.

وي افزود: سال گذشته براي احداث سد آب‌سرده در اين شهرستان 40 ميليارد ريال اعتبار اختصاص داده شد و در سال آينده نيز در اين راستا 200 ميليارد ريال پيش بيني شده است.

نماينده مردم بروجرد در خانه ملت اظهار كرد: براي ساخت سد گلرود اين شهرستان نيز اعتباراتي در بودجه سال 89 اختصاص داده خواهد شد.

Advertisements

60 دیدگاه برای «مقدسي: فرودگاه و راه آهن بروجرد قطعي شد»

 1. اقای مقدسی کدوم حرفتو باور کنیم.اون که چند روز پیش گفتی از راه اهن بروجرد خبری نیست یا اینو.شاید هم خودت واسه خودت بازار گرمی میکنی و اولش میگه خبری نیست بعد میگی قطعی شد تا همه فکر کنن کار خودت بوده.که چی ما شما و امثال شما رو خوب میشناسیم.

 2. با کدام شرکت های بزرگ مخواهد بروجرد منطقه ویژه اقتصادی شود این حق دورود است که بیشتر بودجه لرسان را می دهد وعمده ترین شرکت ها در این شهر وجود دارندوهمین طور راه آهن .فکر هم نکنم این راه آهن بروجرد اجرای شود

  لرنا: دوست گرامي اولا بهتر است نگاه مثبت داشته باشيم.ملاير تا پايان همين سال به راه آهن متصل مي شو، بروجرد به خط آهن خيلي نزديكتر است. چرا آن را غير ممكن بدانيم
  ثانيا، بروجرد همچنان صنعتي ترين شهر لرستان است

 3. سلام… راستش تا وقتی ما درگیر این تعصبات کور هستیم؛کاری از پیش نمیبریم. مثل همین موضوع فقط کافیه طرحی برای بروجرد تعین بشه… اونوقته که هزار جور گله و شکایت از تمام استان و نمایندهای محترمشون ،صادر میشه ؛ که چه و چه…./. ولی در حالت عادی هیچکدوم پیگیر مصوبه های تصویب شده در شهرشون نیستند. متاسفانه همین تعصبات کور باعث عقب افتادگی این استان شده.
  بطور مثال در مورد «استان شدن بروجرد»، چه های و هویی به پا میشه و … ولی یه نگاه به استانهای ترک نشین بکنید، اردبیل رو استان کردند، بدون هیچ تعصبی. چون باعث واریز شدن بودجه و سرمایه به منطقه شد، و الان اثرات اونو میبینید. و تازه در حال بررسی و ایجاد یه استان جدید به مرکزیت مراغه هستند.و خیلی طرحای دیگه.
  ولی اگه ما باشیم ؛ جنگ داخلی شروع میشه. و اینه که خیلی ها از این مسئله به نفع خودشون استفاده کردند؛ و خیلی از طرحهای مارو به استانهای خودشون بردن.وما هنوزم اندر خم یک کوچه ایم. چون وقتی میبینیم یه گوشه ای از استان ما در حال پیشرفته به جای کمک به هموار شدن مشکلات ، و بالا کشیدن خودمون… آنقدر سنگ اندازی میکنیم ، تا اون ناحیه مثل قبل عقب مانده؛بی تحرک و … بشه.بعد داد و بیداد میکنیم که استان لرستان بیکارترین استانه و هزار مسئله دیگه.به امید روزهایی روشن؛و بدور از این تعصبات .
  ارادتمند …. یک هم استانی (البته بدون تعصبات کور و نژادپرستانه).

 4. لطفاً آقايان خرم‌آبادي خودشونو جاي مردم نقاط ديگه قرار ندن!! لطفاً!!!
  تشكر ويژه از لرنا كه جواب اين ….. داد! در ضمن مقدسي يك استاد سياست به تمام معناست! دكتر دوست داريم

 5. با سلام
  دوستان بي انصافي نكنيد !
  مگر اجراي حقوق قديمي بروجرد و مردمانش چه حقي را از ساير مردم لرستان ضايع مي كند كه اينگونه بعضي آنرا بر نمي تابند؟!
  همه به نيكي مي دانند وقتي ايستگاه هاي راه آهن ازنا و دورود در خاك لرستان احداث شدند اينها همه قسمتي از خاك بروجرد بودند و در واقع به نام شهرستان بروجرد و در بخشهاي دورود و ازناي بروجرد.كه خوشبختانه به نام بروجرد اين مناطق توسعه يافتند و صنعتي شدند و همچون ديگر مناطق غربي لرستان در باتلاق محروميت فرو نرفتند.
  راه آهن و فرودگاه حق اوليه صنعتي ترين شهر منطقه در تمام استان هاي همدان و لرستان و ايلام و حتي كرمانشاه است.بروجرد خيلي قبل تر از اينها بايد صاحب اين زيرساخت ها مي شد كه متاسفانه با تنگ نظري هاي مركز لرستان عملي نشد.هرچند كه هنوز هيچ اتفاقي نيفتاده و معمولا در كشور ما حتي اگر پروژه ها 95 درصد هم پيشرفت داشته باشند ممكن است هيچگاه عملي نشوند ولي حمايت از اجرايي شدن آنها از سوي همه مردم منطقه نه تنها باعث پيشرفت بروجرد مي شود كه صددرصد موجبات توسعه مناطق ديگر از جمله دورود و ازنا و اليگودرز و ملاير و نهاوند را فراهم مي آورد.
  موفق باشيد.

 6. لرستان عزيز همچنان از درون ميسوزد جا دارد دست اندركاران لرنا بجاي قشون كشي در مقابل نظريات خوانندگان سايت فكري به حال همبستگي بيشتر شهرهاي استان كنند تا ديگر شاهد دعواهاي پوچ بين خرم اباد و بروجردويا دورود و بروجرد نباشيم!

  لرنا:
  حق با شماست نبايد لرنا محل درگيري هاي غير منطقي و تفرقه باشد
  از اين پس نظرات تقرقه انگيز و مجادلات بي فايده را حذف خواهيم كرد

 7. روز جهانی کوروش بزرگ بر همه ی ایرانیان شادباش باد

 8. با سلام،
  بنده لرستانی هستم که متاسفانه یاخوشبختانه در بیرون از استان زندگی میکنم ولی با این وجود تعصب خاک اجدادیم را دارم و هرچه که بتواند اخبار واطلاعاتی را در این مورد به بنده ارائه نماید مطالعه و دنبال میکنم،بدون هیچ تعصبی باید بگویم که اگر تا حالا این استان اینقدر عقب نگهداشته شده واز خیلی امکانات و رفاهیات بدور است از فرهنگ خود مردم و عدم کفایت و لیاقت مدیران ونمایندگان آن است چرا که خلایق را هر چه لایق !!!!

 9. بروجرد حق دارد آنقدر گسترش یابد تا …

  دورود حق ندارد آنقدر بی عرضه گی در پیش بگیرد تا …

  دمتان گرم، بروجرد رفت. نمی خواهید تکانی به دورود بدهید؟!

  من در خصوص بروجرد می گویم: دارندگی و برازندگی

  در مورد دورود می گویم: دارندگی و بی عرضه گی

  زنده باد لرستان بزرگ

 10. جناب اقاي زاگرسستان تا جايي كه به ياد دارم محدوده شهرستان دورود تا نزديكي بروجرد ( روستاي خايان) بعد از شهرك صنعتي بروجرد بوده است و قبل از ان اين مناطق جزو سربند اراك بوده اند كه البته تمام اين موارد با سند قابل بررسي است البته بگذريم از اينكه در سالهاي اخير با فشار مردم و نمايندگان بروجرد خيلي از محدوده دورود به بروجرد واگذار شد (قابل توجه بقيه دوستان در ساير نقاط استان). اما در مورد صنعتي بودن يا نبودن وزارت صنايع بايد قضاوت كند نه شهروندان متعصب . الان دورود فقط از نظر جمعيت شهري و وسعت خيلي نزديك به امارهاي ( واقعي ) بروجرده در صورتي كه دورود با اين وسعت و جمعيت به همراه ازنا و حومه ان هر دو يك نماينده ولي بروجرد دو نماينده دارد!!! بنا بر امار رسمي استانداري لرستان در سال 85 منطقه دورود بالاترين ضريب امنيت و جاذبه را براي سرمايه گذاري دارد كه دلايل ان حاكم بودن فرهنگ صنعتي در ان بدليل قدمت 50 ساله صنعت در ان است و قرار گرفتن در مسير راه اهن سراسري و قرار گرفتن ان در مسير اصلي اصفهان و تهران به سمت جنوب است و از طرف قرار گرفتن در كنار اشترانكوه باعث بالا بودن ضريب امنيت در مقابل حمله هاي احتمالي است كه مصداق ان گم كردن مسير توسط خلبانهاي عراقي در دوران جنگ تحميلي بوده است ( بنا بر اسناد موجود از ان زمان ) و همچنين دارا بودن منابع سرشار ابي از همين اشترانكوه ( الپ ايران ). به همين دلايل بود كه دورود در زمان انتقال پايتخت از تهران مورد توجه قرار گرفته بود بنا بر گفته هاي اقاي كرباسچي كه در دادگاه ايشان مطرح كرده بودند و از تلويزيون سراسرس هم پخش شد . جناب اقاي زاگرسستاني فكر ميكنم اينها جواب قانع كننده ايي براي شما باشد همچنين قابل توجه (لرناي مثبت انديش) .بنده سعي كردم بصورت مستند و علمي و منطقي شما و ديگران را كه مشابه شما فكر مي كنند قانع كنم قبول يا رد ان به شما بستگي دارد كه البته در باره ان نيز جاي بحث وجود دارد . ولي با وجود تمام اين واقعيات من هم اعتقاد به توسعه هماهنگ لرستان دارم . به اميد ان روز.

 11. اما نكته ايي ديگر كه بايد بعرض به همه دوستان برسانم قبل از اينكه يك طرح را در يك منطقه پياده كنند بايد ان طرح توجيه داشته باشد . به نظر شما احداث فرودگاه براي بروجرد كه با پايتخت 4 ساعت فاصله دارد و با فرودگاه امام خميني كمتر از 3.5 ساعت فاصله دارد چه توجيهي دارد؟ اين در حاليست كه فاصله بروجرد تا فرودگاه اراك و فرودگاه خرم اباد كمتر از 1.5 ساعت است . اين خود از دلايل عدم توجيه احداث فرودگاه بين دورود و بروجرد است .من از سال 74 به ياد دارم كه احداث اين فرودگاه مطرح بوده است. عزيزان دولت كه مثل ما به اين منطقه متعصب نگاه نمي كند بلكه نگاه دولت نگاهي جامع و بدور از تعصب است . اما در مورد راه اهن الان راه اهن سراسري تهران -جنوب از طريق اراك- ملاير -كرمانشاه دارد به غرب متصل مي شود و از طرف ديگر همين مسير از طريق ايستگاه سپيد دشت واقع در يكساعتي جنوب دورود به خرم اباد و كرمانشاه (راه اهن غرب ) وصل مي شود .

 12. در ادامه بايد متذكر شوم كه ما اهالي لرستان ميبايست كه طرز نگاه و تفكرمان را بر اساس واقعيات موجود و البته مثبت ( مثل لرنا!!) تغيير بدهيم . معضل اصلي استان اول بيكاري و بعد نداشتن جاده هاي امن است كه البته در ارتباط با جاده واقعا خوب كار مي كنند كه اين خود زير بناي اصلي توسعه است. ما باي با تمام توان و بصورت يكنواخت در جهت توسعه صنتي استان حركت كنيم و اين بايد خواستگاه تمام مردم لرستان باشد و پيوسته ان را از مجمع نمايندگان استان و استاندار اينده مطالبه كنند.

 13. فرودگاه بروجـــرد انشاءالله بين‌المللي است و فقط پروازهاي خارجي خواهد داشت. در ضمن خلباني كه با يك كوه مسير گم كند ……. خنديديم
  اما به شما چه ربطي دارد بروجـــرد فرودگاه و راه‌اهن دارد برويد دنبال طرح‌هاي خودتان به مردم چكار داريد……

 14. فقط اميدوارم كه اين نظر شخصي خودتان باشد و از طرف مردم بروجرد نباشد . چون با توجه به توضيحات بالاتر شما با يك لجاجت حاكي از عدم بلوغ جواب داديد و من مطمينم كه حتما جواب مذكور قانع كننده بوده است .چراكه اگر شما جوابي منطقي داشتيد اينطور با لجاجت پاسخ نميداديد. ازتون خواهش ميكنم كه ديگه تو اين مباحث شركت نكنيد چون به حساب كل شهرتان خواهد بود.

 15. سلام
  قابل توجه آقا بهمن فرودگاه بروجرد محلی است نه بين‌المللي اینو جای دیگه نگید لطفا
  درضمن احتمال زیاد تو خاک ملایر ساخته میشه دشت ثامن البته اگه بسازن 100سال آینده

 16. اقای بهمن=شایگان=لطفی ببخشیدهنوزازشهرهای بزرگی مثل تبریزاصفهان شیرازمشهدهمدان کرمانشاه و…پروازبین المللی انچنانی صورت نمی گیردانوقت شمامی خواهیدازبروجردپروازبین المللی راه بیندازید؟ضمنن شماکه باتمام جهان ازجمله ملایرخرم اباد دورودوجمعیت فراوان ودستکم 70درصدی لرهای بروجردمشکل داریدچه کسانیرامیخواهیدسوارهواپیماهیتان کنید؟ضمنن حرف حساب مهدی جواب ندارد.درودپایتخت طبیعت وگردشگری ایرانست:گهر بیشه اشترانکوه شوی و…راه اهن سراسری هم ازان میگذردوجاده اراک جنوب هم ازمسیردرود40کیلومترکوتاهتراست اماشمافقط باجوسازی وتفرقه افکنی میخواهیدهمه چیزرابه نفع خودتان مصادره کنید.حتانماینده ای که حق سلسله دلفان یادرودازنابود

 17. باسلام اولا خدمت آقاي دريكوندي از دره شهر عرض شود كه بنده احمد لطفي مساوي آقايان شايگان وبهمن نيستم ونظرات خودم را عنوان مي كنم اگرچه با نظرات ايشان موافقم.ثانيا مملكت صاحب دارد وبا بحث وجدل وعقده هاي شخصي ما هم كاري ندارند هر چه به صلاح مملكت باشد همان را انجام مي دهند ثالثا بارها گفته ام وباز تكرار مي كنم كه ما به دنبال گرفتن حق شهر ومنطقه خودمان از دولت مركزي هستيم واين خواسته را به هر نحو به گوش آنان مي رسانيم.چه با نامه به مقامات بالاي مملكتي وچه از طرق ديگرولي متاسفانه برخي افراد روزي به اسم لر وغير لر وروزي براي دلسوزي ديگر مناطق استان كه به حق مانند بروجرد به آنها ظلم شده اظهار نظر هاي مغرضانه ايي ميكنند كه قابل تا مل است!!!در پايان از سايت لرنا جهت ايجاد اين امكان كه هر كسي نظرات منطقي خود را بدون اغراض شخصي وقومي بيان كند متشكرم

 18. من فرودگاه بروجـــرد رو با پوله خودم خواهم ساخت و در بروجـــرد هم خواهم ساخت …. آن را بين‌المللي خواهم كرد…. شب دراز است و قلندر بيدار……..

  عيناً از صحبت‌هاي چند شب پيش يك سرمايه‌گذار بروجـــردي برداشت شده است… قابل توجه دوستان استان همجوار لرستان…

 19. اقا سینا ادرس دقیق فرودگاه بروجرد(جنوب روستای دهریز )7کیلومتر داخل حریم قانونی شهرستان بروجرد و نزدیکی سهراهی معرف بروجرد ملایر نهاونده . حالا شما دشت ثامنو از کجا اوردی و چه مشکلی با طرحهای استان و پیشرفت بروجرد داری خدا عالمه؟؟؟حالا دیدید شما حاضرید از طرحهای بروجرد به استانهای همجوار اضافه بشه ولی اونو به بروجرد ندن؟ نمونه اون پالایشگاه شازند که نه خود خوری نه کس دهی …کردیدو واونو اراکیا بردن حالا هم دارن حالشو میبرن !در ضمن این فرودگاه مثل ماشین سازی بروجرد با سرمایه شخصی ایجاد خواهد شد و مرکز سنگ انداز هم کاری از دستش بر نمیاد!!

 20. آقای شایگان اولا اون پتروشیمی واسه خرم آباد بود نه بروجرد اینو دیگه همه میدونن جز تو
  دوما فرودگاهی که 7 کیلومتر باشه معلومه چی میشه خدا کنه برج میلادم بسازید با هزینه شخصی ما که حسود نیستیم بروجردم از توابع خرم آباده از پیشرفتش خوشحال میشم

 21. اقا سینا اون پالایشگاه قراربود در ازنا یا بروجرد ساخته بشه نه خرم اباد؟ عاقبت اونم که معلومه چی شد .دومابه قول افای شایگان 7کیلومتر که سهله اگر1کیلومتر هم باشه همین که مرکز فرضی!!نمی تونه سر راه ساخت اون سنگ اندازی کنه کلی هنره. در ضمن بروجرد همسایه استان لرستانه؟!نه از توابع.

 22. بروجرد ديار فرزانگان است/بروجرد شهر علماي بزرگ دنياي اسلام و جهان تشيع است….
  هدف مردم بروجرد: جدايي از لرستان فرضي و تشكيل استان جديد به مركز بروجرد است كه ان شاالله تحقق خواهد يافت.
  تابوي تشكيل استان هاي جديد با تشكيل استان البرز به مركز كرج خواهد شكست و ان شاالله بروجرد هم به حقوق قديمي خود و مركزيت يافتن استاني جديد خواهد رسيد.
  آنوقت لرستاني هاي عزيز هم آسوده و راحت و با تدبير متعصبانه خرم آبادشان پيشرفت خواهند كرد.
  البته بروجرد شامل تمام قسمتهاي غربي لرستان فرضي است و دورود و ازنا و اليگودرز همه بخشهايي از شهرستان بروجرد بوده اند كه هم به واسطه لياقت مردمانشان و هم به واسطه اينكه بخشي از بروجرد بودند تمامشان شهرستان جديدي و از قضا پيشرفته تر از همسايگان شرقي خود شدند.اينكه اين سه شهرستان ازنا و اليگودرز و دورود بخشي از بروجرد بوده اند اظهر من الشمس است و من توضيحي در قبال بي اطلاعي مفرط دوستان ندارم.
  اگر به فرض محال تمام تخيلات متعصبان لرستان مبني بر وجود اين سه شهرستان از ازل و به صورت مستقل را بپذيريم من شخصا به حكم كارمندي اقوام و آشنايان نزديكم بسنده مي كنم كه در سال هاي ما قبل 1368 در دورود مشغول به حرفه معلمي بوده اند و جالب است بدانيد بالاي تمام اين احكام نوشته شده است: آموزش و پرورش شهرستان بروجرد.
  لازم به ذكر است كه سه شهرستان مذكور به قرار زير و همگي با جدايي از بروجرد تاسيس شدند:
  شهرستان اليگودرز در تاريخ 17/12/1336 تاسيس گرديد
  شهرستان دورود در تاريخ 26/04/1368 تاسيس شده است
  شهرستان ازنا در تاريخ 06/09/1373 تبديل به شهرستان گرديده است(البته با جدايي از اليگودرز)

 23. كاش يه سري به روزنامه‌هاي كيهان و اطلاعات دهه 60 بندازي! اين پتروشيمي مربوط به بروجـــرد بود و در برهه‌اي از زمان كلنگ اون در كيلومتر 50 بروجـــرد- خرم‌آباد زده شد! توسط هاشمي….

 24. اگه بروجرد مستقل باشه میبینید که بهترین استان غرب خواهد شد مطمن باشید کمی ازادی از تعصبات کور قومی میتونه نتایج خوبی داشته باشه

 25. بروجرد ازنا درود الیگودرز نهاوند ملایر باید جزء بهترینها باشند چون حقشونه این یه واقعیته

 26. من که دیگه مطمئن شدم بهمن و حسین و زاگرسستان یکی هستن همه هم میگن لرستان فرضی
  دوست عزیز تو اگه شرق و غرب استان تشخیص دادی جوابتو میدم تو وقتی میگی الیگودرز تو غرب لرستانه و کوهدشت و… شرق لرستان من چی میتونم بت بگم جز اینکه بگم برو نقشه رو یه نگاه بنداز البته یه قطب نما هم دستت بگیر
  درضمن اگه 50کیلومتری بروجرد بود خب میشه 45کیلومتری خرم آباد و جز بخش زاغه میشه که از توابع خرم اباده واقعا اطلاعاتت خیییییییییییییییییییلی زیاده

 27. …..ما دورودي ……..
  ادامه نظر به دليل زير حذف شد

  لرنا:
  دوستاني كه در لرنا نظر مي دهند توجه كنند كه با وجود امكانات فراوان وردپرس همانند وبگذر شماره( آي دي) كد كامپيوتر و مركز آي اس پي آنها در لرنا منتشر مي شود و چنانچه بخواهند از هويت قلابي استفاده كنند براي مديران لرنا به راحتي قابل تشخيص هستند. همانند نويسنده اين كامنت كه از او و ساير دوستان خواهش مي كنيم اين اقدام غير اخلاقي را مرتكب نشوند

 28. اقا بهمن حسين زاگرسستاني . فرض كه فرودگاه بروجرد با پول يك نفر يا با بودجه دولت ساخته بشه. سوالي كه ازتون دارم اگه ميتوني جواب منطقي بهش بده و اگر ميخواي باز تعصب به خرج بدي لطفا وقت خودت وبقيه رو ديگه نگير. فرضا ما ميگيم كه الان فرودگاه بروجرد در چالان چولان ساخته شده حالا بازم فرض ميكنيم كه هواپيما از بين الملل اومده و تو اين فرودگاه نشسته. الان اين مسافري كه از خارج كشور اومده وسط سيلاخور چه خاكي تو سرش بريزه؟ اصلا لرستان توي هفته كه هيچ چي توي ماه چند تا مسافر خارج از كشور داره؟ در ضمن اگر هم داشته باشه كه همه توي يك كشور نيستند. به نظر شما با يد هر هفته و هر ماه از فرودگاه بين المللي بروجرد به مقصد كشورهاي حاشيه خليج فارس و كشورهاي اروپايي پرواز بذارن كه احيانا اگر يك لرستاني در هفته يا ماه بخواد به لرستان بياد با اون پرواز بياد؟الان فرودگاه خرم اباد كه مركز استانه و با تمام موسسات قرار داد داره براي پرواز هفتگي به تهران با مشكل كمبود مسافر مواجه شده. پس نتيجه ميگيريم كه از بروجرد كه با 5000تومان ميشه 4ساعته به تهران رفت كسي با پرواز حداقل 30000توماني و با اتلاف وقت تا فرودگاه بين المللي بروجرد! حداقل دو ساعت طول ميكشه كه طرف بره تازه توي مهراباد بشينه و تا بخواد بياد تاكسي فرودگاه بگيره با هزينه بالاي 5000 تومان حداقل نيم ساعت طول ميكشه. حالا خودتون قضاوت كنيد با هزينه حداقل 35000تومان و اتلاف وقت حداقل 2.5ساعت به تهران رفتن در اولويت مردم محروم لرستانه يا با 5000تومان و 4 ساعت وقت؟؟ من اصلا نميدونم شما چند سالتونه و چقدر سواد داريد ولي مطمئن باشيد كه هر كس داره اين حرف ها رو رو زبونتون ميندازه فقط يك ادم فرصت طلبه كه داره از تعصبات مردم بروجرد براي سوئ استفاده در اينده استفاده مي كنه. اون مسئولين اگر واقعا حسن نيت دارن در اين اوضاع كه مردم بروجرد و اصلا فرقي نميكنه حتي بقيه استان دارن با محروميت و بيكاري دست و پنجه نرم ميكنن مي بايست پا روي نفسشون بذارن و احساسات پاك مردم رو براي سوئ استفاده در اينده به بازي نگيرن . هيچ كس با بالا رفتن امكانات شهرهاي لرستان مانند فرودگاه مخالف نيست ولي ايا نبايد اول شرايط ان فراهم شود؟بر فرض مثال اراك كه يك ساعت با بروجرد فاصله داره و داراي فرودگاهه به تنهايي بيش از كل استانهاي غرب كشور صنعت داره كه به طبع اون نيازمند به فرودگاه شدن . ولي ما چي ؟ باز هم تاكيد دارم كه اگر كسي واقعا به فكر توسعه هست بايد اول زير ساختها رو درست كنه . اميدوارم كه همه ما روزي به يك بلوغي برسيم كه اولا بدونيم كجاييم و ثانيا بدونيم به كجا ميخوايم بريم كه ديگه كسي نتونه با اتلاف وقتمان و وعده و وعيد به فكر

  لرنا:
  دوست گرامي فرودگاه يكي از مهمترين زيرساختها است و بواسطه فرودگاه صنايع و سرمايه ها ممكن است متوجه منطقه شوند.
  در ضمن بروجرد همچين چسبيده به تهران نيست. چهارصد كيلومتر فاصله كمي نيست. به اندازه فاصله بين پاريس و برلين يا فاصله دورترين نقاط كشور بزرگ فرانسه از همديگر

 29. … با اتلاف وقت و وعده وعيد به فكر سوئ استفاده از ما براي منافع خودش در اينده باشه.

 30. آقا مهدي اين آقاي سرمايه‌گذار بروجــردي آخر عمري دوست داره پولشو بريزه تو جوب! اگه پوله خودشه چه ربطي به دولت داره! مي‌خواد يه يادگاري واسه همشهريانش بزاره… در ضمن ما هم خيلي دوست داشتيم اين فرودگاه در سيلاخور پايين باشه ولي مطالعات اجازه نداد. حالام كه سيلاخوره بالاست.
  مثل روز روشنه شما احساس خطر مي‌كنيد و مي‌دونيد اولين پرواز اين فرودگاه مساوي تعطيلي كامل فرودگاه متروكه خرم‌آباده…
  ضمناً شما بجاي خط و نشون كشيدن براي پول سرمايه‌گذاران بروجـــرد به دانشگاه لرستان ياد بديد تعهداتشو در قبال شهرهاي استان مبني بر احداث دانشكده اقماري در تمام شهرهاي استان فرضي لرستان انجام بده!

 31. جناب لرنا با عرض احترام لطفا يك بار ديگه متن بالا رو بخونبد !

 32. من موندم چرا مدیران لرنا اینقد از بروجرد دفاع میکنن خوشحال میشم دلیلشو بدونم
  احتمالا مدیران لرنا بروجردی باشن ساکن دورود

 33. دوست گرامی اقا مهدی با قسمتی از نظرات شما موافقم ولی فرودگاه -راه اهن -چهار خطه کردن جاده ها….از مصادیق زیر ساخت های توسعه شهری میباشند . همین فردگاه بروجرد نه فقط بخاطر حمل مسافر بلکه در جهت ورود سرمایه و به تبع ان ایجاد اشتغال در رونق اقتصادی شهرهای هم جوار اون مثل ملایر نهاوند درود نیزمیتونه تاثیر گذار باشه و با توجه به صنایع موجود در شهرهای اطراف ان شکوفایی اقتصادی به همراه بیاره. لازم به ذکره که جمعیتی قریب به یک میلیون نفرو این فردگاه ساپورت میکنه. درثانی این فرودگاه بین المللی نیست و دوستان مزاح میفرمایند؟!

 34. جناب اقاي لرنا حواستون باشه كه شما تا الان چند مرتبه انتقادات به بروجريها رو داريد وتو ميكنيد! تكليف مخاطبان رو روشن كنيد.به نظر شما مقايسه غرب اروپا با لرستان خودش انحراف نيست؟

 35. جناب شايگان من هم با نظر شما كاملا موافقم . ولي الان اولويت اصلي با چهاربانده كردن راههاست كه خدارو شكر دارن با جديت اون رو دنبال ميكنن. ولي در ارتباط با راه اهن يك طرح ملي وجود داره كه اون هم اتصال كل مراكز استانها از طريق خط اهنه. وقتي خود دولت طرح ملي داره كه راه اهن تهران -جنوب رو از طريق اراك و خرم اباد به غرب وصل كنه پس راه اهن بروجرد از نظر دولت در اولويتهاي بعديه. در ارتباط با فرودگاه هم فكر ميكنم كه توضيح كامل رو دادم . پس به نظر اين حقير و خيلي از بزرگاني مانند حضرتعالي و ساير دوستان كه من باهاشون صحبت كردم داشتن فرودگاه و راه اهن بسيار عاليه ولي به شرط رعايت اولويت. من فكر ميكنم كه اگر از بروجرد تا دوراهي دورود كه دوبانده شده بتونن يك باند ديگه به هر طرف اضافه كنن واقعا در نظر هر سرمايه گذاري كه وارد اين منطقه بشه تاثير دوچندان داره چون دقيقا ميشه مثل اتوبان تهران-قم و همينطور از بروجرد به ملاير كه واقعا مشكل داره. پس يكسري از راهكارها كوتاه مدت هستند مثل احداث همين جاده ها و توسعه سريع صنعت در منطقه . يكسري هم ميان مدت مانند راه اهن از دورود به بروجرد و ملاير و يكسري هم بلند مدت مانند فرودگاه كه هم تاثير منفي در ساير حوزه ها نداشته باشه و هم اينك اصل توسعه پايدار بر مبناي توسعه هماهنگ و متعادله. باور كنيد بنده بدون تعصب و فقط با نگاه كلي به تمام جوانب ميخوام مسئله رو بررسي كنم. در ضمن چون بنده اهل دورود هستم اگر از دورود هم به بروجرد و هم به به خرم اباد راه اهن بره بسيار خوشحال ميشم چونكه تاثير ان بر دورود دوچندان خواهد بود ولي همانطور كه عرض كردم چون ما بايد به فكر توسعه پايدار منطقه باشيم نبايد احساسي رفتار كنيم بلكه بايد بر مبناي منطق و اصول ان كه همان عرايض بالاست تصميم بگيريم .(البته مواردي كه در بالا ذكر شد نقل قول از كارشناسان مسئولين رده بالا در ارتباط باتوسعه استانهاي ديگه است كه بارها در تلويزيون ديدم و و يا مطالعه كردم.) يكي از وظايف مهم ماها كه جوانتر هستيم و شايد تحصيلاتي داشته باشيم توجيه بقيه دوستانه كه دوست دارن منطقه پيشرفت كنه ولي بدليل عدم اگاهي كافي راه رو اشتباه ميرن. باز هم از شما و همه دوستان خوب هم استانيم تشكر ميكنم و ياداوري ميكنم كه همه ما يك هدف مشترك داريم و اون هم پيشرفت و توسعه پايدار منطقه است . اولين گام هم رسيدن به يك نقطه نظر علمي منطقي و مشترك بر اساس اصول تعريف شده توسعه ميباشد. يك خواهش هم از همه دارم و اون هم اينه كه اجازه به خودمون و بقيه نديم كه با احساساتي شدن و تعصبات واقعا بيموقع و بيمحل از اين هدف اصلي و مشترك دور بشيم. واقعا از همتون ممنونم كه نگران اينده خودتون و ساير هم استانيها هستيد. موفق باشيد.

 36. بهمن خان دانشگاه لرستان جز دانشگاههای برخوردار کشور شده و حتی در مقطع phd(دکتری) دانشجو میگیره و اسمش دانشگاه بزرگ لرستان نه دانشگاه لرستان
  و از اونجا که بیشتر دانشجوی غیر بومی وحتی بومی ترجیع میدن تو شهری باشن که امکاناتش بیشتر باشه پس دلیلی نداره دانشکدهها اقماری بشن باید دانشگاه جامع باشه و تو مرکز استان باشه چون خیلی از استادا پروازین واز تهران با پرواز به خرم آباد میان و باید به موقع به کلاس برسن اینم دلیل عدم تعهد دانشگاه
  تو به لرستان میگی لرستان فرضی یعنی در واقع وجود نداره نمیدونم لرنا چطور نظراتو تائید میکنه!!!!!!!!!!!!

 37. اول اينكه فرودگاه بروجـــرد توسط بخش خصوصي ساخته و مديريت خواهد شد يعني اصولاً ارتباطي با با اين پروژه‌هاي راه‌سازي و … نداره يعني يه نفر پولشو اينجوري خرج مي‌كنه! پس اصلاً بحثي در اون نيست چون جزء مسائل خصوصيه برادر… حالا اگه فرودگاه بروجـــرد راه بيافته فرودگاه خرم‌آباد متروكه ميشه اون يه بحث ديگه‌اس كه بايد بعد از ساخت فرودگاه بروجـــرد امكانات فرودگاه حرم‌آباد به بروجـــرد منتقل بشه تادولت بودجه‌هاشو الكي صرف يه فرودگاه غير استاندارد وسط كوه نكنه! اينجوري تعداد پروازهاي فرودگاه بروجـــرد هم زيادتر مي‌شه هم امنيت مسافران هم تضمين مي‌شه هم از دست اين فرودگاه متروكه خرم‌آباد شما راحت مي‌شيد و ديگه كشته نخواهد داد.
  در مورد راه با نظر شما كاملاً موافقم و بايستي هرچه سريع‌تر از بودجه‌هاي دولتي جاده‌هاي بروجـــرد كه اتفاقاً همگي جزء جاده‌هاي ملي كشور هستند مثل بروجـــرد خوزستان، اتوبان ساوه بروجـــرد كه جزء مصوبات سفر استاني دولت در اراك هست، اراك- بروجـــرد، بروجـــرد ملاير و بروجـــرد نهاوند و اخيراً اتوبان بروجـــرد- چغلوندي- خرم‌آباد بايد 4 تا 6 يا 8 بانده بشوند.
  اما در مورد راه‌آهن خرم‌آباد بايد بگم حالا كه راه‌آهن از طريق دورود به انديمشك رفته جداً چه توجيهي داره بيان يه خط ديگه از سپيدشت بكش خرم‌آباد بعد ببرن انديمشك. مگه خرم‌آباد چي داره و يا راه‌آهن به چه دردش مي‌خوره؟
  آيا اين قطار مسافر حمل مي‌كنه كه الان اتوبوس‌ها با سرعت بيشتري اين كار رو مي‌كنن تازه اگه قطار بياد ممكنه ترمينال انديمشك رو تعطيل كنه كه موجب اشتغالزدايي بجاي اشتغال زايي مي‌شه…
  و آيا كشتي‌ها مي‌آن كنار حوض كيو! پهلو مي‌گيرند تا كانتينرها از طريق ريل راه‌آهن سواحل اين حوض عظيم منتقل شوند!!!!!
  به نظر شما آيا اين خط راه‌آهن توجيه اقتصادي دارد؟
  اما راه‌آهن دورود بايد به راه‌آهن عراق متصل شود و شانس خوب ما اين بوده مثل قديم دورود ما در مسير اين خط آهنيم…
  چه كنيم كه جايگاه بروجـــرد اين‌گونه است و دگماتيسم‌هايي مثل شما با بخل و حسدتون هم نمي‌توانيد جلوي پيشرفت اين شهر را بگيريد!

 38. منم دیگه تو این پست نظر نمیدم چون بهمن خیلی چرت وپرت میگه به قول داش مهدی جواب ابلهان خاموشیست

 39. سلام بوجردیهای عزیز یک نوید میخوام بهتون بدم پسر عموم دنبال کارای اداریشه تا یک پتروشیمی با شرکاش در بروجرد نزدیکیهای صفانوش جاده اشترینان تاسیس کنه با اشتقال زایی چند صد نفر

 40. با سلام
  همه ما حق داریم از شهری توسعه یافته با زیر ساخت های مناسب برخوردار باشیم لذا بجای توجه وتمرکز به مسائل حاشیه ای تلاش کنیم استان ارتقائ پیدا بکند

 41. اگر خبر ندارید بدانید که یکی از شرکت های مسافربری در ایران با نام رویال سفر ایرانیان در خرم آباد و بروجرد تشکیلات داشت این شرکت در سایر نقاط ایران در حال فعالیت است با سرویس دهی مناسب اما با هزینه بیشتر برای مسافرین. در دو شهر نامبرده این شرکت دیگر فعالیت ندارد! چون مشتری ندارد چه رسد به فرودگاه !!! رویال سفر ایرانیان توجیه اقتصادی نداشت چه رسد به فرودگاه!
  اول پی و شالوده بعد باقی کارها فرقی هم نمیکنه کجا. خلایق هر چه لایق…

 42. فرودگاهی که قرار در سه راهی نهاووند بروجرد ملایر ساخته بشه مال هر سه شهر مردم بروجرد این رو بدونن که نمایندگاه نهاوند و ملایر نام فرودگاه رو به ولیعصر تغییر دادند تا شاعبه اختصاص داشتن فرودگاه به بروجرد ازبین بره وضمنا بروجردی ها خودتون فکر کنید خدا وکیلی دولت مگه مغزش رو خر خورده که برای وصل کردن راه اهن خوزستان به غرب کشور این همه هزینه کنه تا اونو از بروجرد عبور بده راه اهن خوزستان و غرب کشور رو در ایستگاه اراک به هم وصل میکنه

 43. این دعواها باعس عقب ماندگی لرستان است دعوا بر سر راه اهن یه کم به استان همجوار همدان نگاه کنید ملایر و نهاوند روز به روز پیشرفتمیکنند و ما فقط در پی اختلافات داخلی او نا با همکاری همدان توانستند راه اهن رو به شهر های خودشون بیارن ولی ما چی

 44. اقه رضا ممنون از نظرت ولي تورو خدا يه كم سطح سوادت رو ببر بالا تر باعس چيه باعث درسته.

 45. محروم ترين استان در ايران لرستانه بخاطر مسئولان بي لياقت استانه كه حتي نميدونن مجلس چيه فقط ميدونن -فقط ميدونن محل درآمده زياده-بايد وضع اينجوري باشه-ميدونيد تا حالا چه تعداداز افراد با فكر و بزرگ از لرستان رفتن بخاطر نبودن راه پيشرفت در لرستان-ديگه بسه حكومت وحشيانه و غيرعاقلانه مسئولان استان

 46. كساي كه ميخوان پتروشيمي بزنن من ميشناسم چون رفيق فابريكه منه-دوستم ميگه سوله هاشم زديم پس ديگه خودتونو نكشيد معلوم شد پتروشيمي حقه كدوم شهره پس باي باي

 47. از جناب آقای مقدسی کمال تشکر را دارم. سال ها است که ما این وعده را از بقیه نمایندگان می شنویم اما بالاخره آقای مقدسی به وعده هایی که داده بودند عمل کردند. من یکی از شهروندان بروجردی هستم و از ایشان کمال تشکر را دارم.

 48. با سلام من یه ایرانی بروجردی هستم اما مهم این نیست مهم اینه که سعی کنیم مفید باشیم هر جا که هستیم .البته احساس میکنم بعضی ها خیلی کم لطفی میکنند بر سر مسائل کوچولو چرا دعوا میکنید مهم اینه که کارا انجام بشه . من فکر میکنم نه تنها بروجرد بلکه تمام شهرهای ایران شایستگی داشتن راه آهن و فرودگاه را دارند .

 49. اقاي اسماعيل و وحيد لطفا يكبار ديگه به چيزي كه گفتيد فكر كنيد….تمام شهرها…!!!!اقايون نمايندگان بروجرد رفتن و شكايت كردن كه اگه اتوبوسي از چهار بانده دورود- ازنا به سمت جنوب و بالعكس عبور كنه و دچار سانحه بشه بيمه بهش تعلق نگيره..!!! و الان هم بشدت دارن توي طرح چهار بانده ازنا-شازند سنگ اندازي ميكنن و اين در حاليه كه ماهانه تعدادي تلفات انساني در اين جاده وجود داره و شما دارين از چي صحبت ميكنين؟؟

 50. با عرض معذرت بعضي از شما لرستانيها چقدر ساده و سركارين . دعواي شما سر گذشتن راه آهن از اين شهر يا آن شهر لرستانه . يه سوال دارم بگين مركز راه آهن لرستان كجاست و بعد با هم چانه بزنيد . عزيزم اداره كل راه آهن لرستان شما در مركز شهر انديمشك دور ميدان راه اهن در استان خوزستان است . شما اول مركز ستادي راه آهن لرستان را در استان خود داشته باشيد وبعد بر سر تقسيم آن باهم جدال كنيد . ببخشيد تصميم نهايي در انديمشك براي شما گرفته خواهد شد ونه خرم آباد .

 51. با سلام خدمت مدیریت وبسایت لرنا
  با ادب و احترام خواستم به عرض شما برسانم که بهتر است این فرودگاه را با نام واقعی خود یعنی نام مبارک آقا امام زمان بخوانید و شما مانند وبلاگ بروجردی ها به نام مبارک آقا امام زمان بی هرمتی نکنید زیرا عواقب این کار زشت ممکن است دامانگیر شما هم بشود.

 52. فرودگاه درشهراشترينان ساخته وبه بهربرداري خواهد رسيد.دكتربروجردي خيلي مردي

 53. اقا اینا همه رو ولش کنین به ما بگین بروجرد ما استان میشه یا نه چون هم به نفع خرم اباد هم به نفع بروجرد…….هر دو تا شهر موفق باشن باعث سربلندی همه لرها و لرستان نشین هاست………..

 54. دانشگاه لرستان از اولین دانشگاههای ایران بوده اما الان خیلی از مردم ایران فکر میکنن که خرم آباد دانشگاه نداره و وقتی بهشون میگی با نیشخند نگاهت میکنن.چرا دانشگاه لرستان پیشرفت نمیکنه؟چرا دانشگاه کردستان و رازی کرمانشاه با وجود 8 سال جنگ اینقدر پیشرفت کردن مخصوصا کردستان!چون نسبت به سرزمین خودشون غیرت دارن!اما خرم آبادی ها اصلا به فکر پیشرفت نیستن!حالا هم که مردم بروجرد میخوان پیشرفت کنن نمیزارن چون از نبوغ مردم بروجرد میترسن!اگه نمیترسن بعد از جدایی خواهند دید که بروجرد از همه لحاظ در آینده یکی از پیشرفته ترین استان های ایران خواهد بود. هر چند الان هم در تمام ایران برای بروجردی ها احترام خاصی قائان!میگی نه یه کم سفر کن ببین!

 55. خطاب به همه دوستان فرقی بین یک لر یا عرب یا کرد … نیست باید مسیل قومیتی را کنار بگذاریم و امادر مورد راه اهن و فرودگاه که در عصر حاضر که زمان بسیار اهمیت دارد این حق تمامی شهرهاست واما در مورد بروجرد
  1- بروجرد منطقه ای زلزله خیز است و برای امداد و کمکهای مردمی هنگام وقوع زلزله نیاز به یک فرودگاه و راه اهن دارد با توجه به جمعیتی که سه برابر شهرستان بم دارد اما شهر بم هر دو را دارد ولی بروجرد…..
  2- فرودگاه و راه اهن فقط مسافر جا به جا نمیکند بلکه برای حمل بار به شرکتها مثل خودرو سازی و… نیز به کار میرود وداشتن این دو با توجه به نیروی انسانی فراوان باعث انگیزه برای سرمیه گذاری میشود
  3- دوستان فقط قرار نیست به تهران پرواز داشته باشیم که چند ساعته با راه زمینی به ان مرسیم پس شهرهای دوری مثل مشهد و شهرهای جنوبی و بنادر جنوبی و … را هم در نظر داشته باشید که مسیری طولانی و خسته کننده دارد و داشتن فرودگاه باعث سرفه جویی در وقت است
  4- از نظر تعداد مسافر هم بروجرد با داشتن شرکت ها و چهارمین دانشگاه بزرگ کشور با 104 رشته که از تمامی شهرها دانشجو می پذیرد این نیاز را هم برطرف میکند

 56. استان زاگرس فقط و فقط با مرکزیت بروجرد به وجود میاد اینو بقیه شهرهای زیر دستی در اینده استان بدانند…..بای

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.