سارقان مسلح در ازنا راه را بسته و طلاها را بردند/ پلیس ۳۰ دقیقه بعد رسید

دزدي از بانك چهار نفر سارق مسلح كه با نقاب صورت خود را پوشانده بودند با حمله به طلافروشی در شهرستان ازنا اقدام به سرقت مسلحانه بیش از ۲۰ کیلوگرم طلا از این طلافروشی کردند. سارقين مسلح با شلیک تیرهوایی اقدام به متفرق کردن مردم و خواباندن شاهدان ماجرا کف خیابان کردند. پلیس پس از حدود ۳۰ دقیقه به محل حادثه رسیده است. در پي عملكرد ضعيف مسئولان انتظامي، مردم مغازه‌داران ازنا با تجمع در خيابان انقلاب و تحصن درب مغازه‌هاي خود را باز نكردند.  

به گزارش خبرنگار مهر در شهرستان ازنا، ساعت حدود ۱۹ عصر سه شنبه چهار نفر سارق مسلح با حمله به طلافروشی در نبش پاساژ «آب روش» خیابان انقلاب شهرستان ازنا اقدام به سرقت مسلحانه از این طلافروشی کردند. بنابر اظهارات شاهدان عینی این سرقت مسلحانه و کسبه محل این سارقان که با نقاب صورت خود را پوشانده بودند پس از سرقت طلاهای طلافروشی یاد شده با شلیک تیرهوایی اقدام به متفرق کردن مردم و خواباندن شاهدان ماجرا کف خیابان کردند و سپس از مهلکه گریختند. برخی از شاهدان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فضای رعب و وحشت ایجاد شده توسط این سارقان در تقاطع خیابان انقلاب، عنوان کردند: بعد از وقوع حادثه به دلیل تجمع جمعیت به مدت دو ساعت خیابان یاد شده با ترافیک شدید و راهبندان مواجه شده است. برخی از کسبه با اشاره به اینکه پلیس پس از حدود ۳۰ دقیقه به محل حادثه رسیده است، عنوان کردند که سارقان پس از سرقت طلاها ضمن شلیک چند تیرهوایی و با ایجاد فضای ترس و وحشت در میان مردم از صحنه به سرعت فرار کردند. فرد مالباخته و صاحب طلافروشی مدعی است که در این سرقت مسلحانه بیش از ۲۰ کیلوگرم طلا از طلافروشی وی به سرقت رفته است. تلاش خبرگزاری مهر برای گفتگو با سرهنگ فریدون زارعی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان ازنا بی نتیجه ماند. به گفته برخی از شهروندان ازنایی این اتفاق در حالی در شهرستان ازنا رخ می دهد که آخرین سرقت مسلحانه در این شهرستان به بیش از ۲۰ سال پیش..

 

مردم و مغازه‌داران ازنا براي دومين بار تحصن كردند

خبرگزاري فارس: عملكرد ضعيف مسئولان انتظامي ازنا در پيگيري و حضور به موقع در محل حادثه سرقت مسلحانه شب گذشته از يك طلافروشي در ازناي لرستان، مغازه‌داران ازنا با تحصن درب مغازه‌هاي خود را باز نكردند.

 به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ازنا، در چندين مورد تماس تلفني با مسئولان انتظامي اين شهرستان و در مراجعه حضوري امروز با جانشين فرمانده انتظامي ازنا هيچ كدام حاضر نبودند در اين زمينه با خبرنگار فارس مصاحبه كنند.
بر اساس اين گزارش خبرنگار فارس در مركز لرستان نيز تماس تلفني با جانشين فرماندهي انتظامي لرستان و فرمانده انتظامي ازنا داشت كه ايشان نيز از پاسخ دادن به اين موضوع سر باز زدند.
ساعت 19 شب گذشته چهار سارق مسلح با در دست داشتن سلاح كلاشينكوف به يك طلافروشي در خيابان انقلاب شهرستان ازنا حمله‌ كرده و بيش از 5/13 كيلوگرم طلا از اين طلافروشي را سرقت كردند.
بر اساس اين گزارش، صاحب طلافروشي كه تقي توكلي نام دارد در گفتگو با خبرنگار فارس گفت: دو نفر سارق مسلح همزمان با هم وارد مغازه طلافروشي شده و با تهديد اسلحه تمامي طلاهاي موجود را به سرقت بردند.
وي افزود: يكي از سارقان با اسلحه گرم و تهديد به اينكه الان مي‌ميريد ما را مجبور به خواباندن در كف مغازه كرد و دو نفر ديگر طلاها راجمع‌آوري كردند.
توكلي با انتقاد از عملكرد ضعيف پليس 110 در شهرستان ازنا گفت: مغازه‌داران بلافاصله با اين مركز تماس مي‌گيرند اما متاسفانه پليس پس از تمام شدن ماجرا در محل حضور يافت.
بيشتر مغازه‌داران به علت عملكرد ضعيف پليس 110 در اين شهرستان انتقاد كردند و امروز تا اين لحظه به همين منظور تمام مغازه‌داران در يك تحصن درب مغازه‌هاي خود را باز نكرده‌اند.

Advertisements

14 دیدگاه برای «سارقان مسلح در ازنا راه را بسته و طلاها را بردند/ پلیس ۳۰ دقیقه بعد رسید»

 1. شایان ذکر است پس از همه موارد فوق مردم به صورت گسترده از همه اقشار در خیابان انقلاب تحسن کرده و خواستار پاسخگویی مسولین شدند که نه تنها جوابی از مسئولین شهر دریافت نکردند بلکه با باتوم و چوپ و چماق نیروهای پلیس مواجه گردیدند که این درگیری ها چند ساعتی ادامه داشته است.و تعداد زیادی از جوانان شهر به شکل بسیار خشن مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بازداشت شده اند
  این است پاسخ مسولین نیروی انتظامی به ضعف عملکرد خودشان در مقابل مردم
  دست شما درد نکندبه جای درگیری با اشرار و بازداشت آنهابا مردم بی دفاع درگیر شده و کتک کاری میکنندو به جرمهای واهی بازداشت می شوند.

 2. فقر بیکاری که دراین شهر غوغا میکندنیروی انتظامی اگر امیدی بهش بود تا حالا این همه قا چاقچی ومواد فروش شناسنامه دار وتابلو تو ازنا راست راست راه نمی رفتند و به شغل شریفشان با آرامش هرچه تمامتر ادامه نمیدادند اقتدار این نیرو را ظاهرا باید درسر کوب ارعاب مردم بی دفاع نظاره گر باشیم .بگذریم :

  میگو یند روزی روزگاری کریم خان زند در ارگ خود در شیراز نشته است که متوجه میشود مردی در بیرون ارگ سر و صدا راه انداخته و می خواهد خان زند را ببیند ماموران ارگ مانع میشوند.اما خان زنداجازه میدهدمرد را نزد او بیاورند .مرد وارد میشود.کریم خان علت داد وفریاد مرد را جویا میشود. مرد تاجربابا گریه و فریاد میگوید .تمام داراییم را در بین راه راهزنان بردند و بد بخت شدم به دادم برسید خان زند از او می برسد. وقتی دزدا اموالت را بردند تو چه کار میکردی؟ مرد جواب میدهد من در خواب بودم!کریم خان خشمگین میشود و میگوید :مرد حسابی دزدا اموالتو میبردند و تو در خواب بودی و هیچکاری نکردی و حالا داد و فریادت رو برای ما آوردی؟مر د تاجر زیرک اصفهانی جواب خان رامیدهد و میگوید آری من خواب بودم جون فکر میکردم تو(کریم خان)بیداری!!
  بعد از شنیدن این جواب خان زند تاملی میکند و با درایت و بزرگ اندیشی خاصی که از یک حاکم جوانمرد مردمدار انتظار میرود حرف حق تاجر زیرک را می بذیرد و می گوید این مرد راست میگوید حفظ امنیت رعایا وظیفه ماست و امنیت حد اقل چیزی است که مردم از حاکمان می خواهند.تمام زیان این مرد را از خزانه جبران نمایید.
  بگذریم حال بعد از بیش از 200 سال از این رفتار دمکراتیک خان زند مسیولین استان لرستان چه جوابی برای آقای توکلی طلا فروش ازنایی دارند آیاجبران ضعف مسیولیت خودرا خواهند کرد؟!.

 3. سلام دوست عزیز واقعا تاسف برانگیز است.
  در ضمن خان زند لر بودند و منش لریاتی داشتند ، اگر حکومت لرستان را بدهند دست خودمان لرها ( بصورت استقلال یا فدرالیسم) ما می توانیم مشکلاتمان را خودمان حل کنیم. به امید آن روز

 4. با عرض سلام و ادب…
  نکته جالب اینجاست که فرمانده مسئولی که با واحد خبر مصاحبه میکردتاکید داشت مدت رسیدن پلیس هشت دقیقه بوده!!!
  موفق باشید

 5. چند سال پیش هم در پلدختر همین اتفاق هم افتاد ولی نیروی انتظامی بعد از یک ساعت حرکت کرد و سارقین با خونسردی کامل و خالی کردن چهار خشاب تیر هوایی از شهر خارج شدند. نیروی انتظامی کارش فقط شده دستگیری پسر بچه های دبیرستانی که ظهرها سر خیابون پرسه می زنند و در موقع درگیری های مسلحانه و نزاع های قومی جرئت دخالت ندارن

 6. واقعا که شرم آوره.تازه از روزه بعدش خبر ندارید که مردم در اعتراض به این نا امنی گروهی مصلح از سربازان نیروی انتظامی به همراه باتوم به سر مردم می ریزند وآنها را سرکوب میکنند وتعدادی را راهی زندان می کنندو…

 7. حالا هم تمام به قول خوذشون شورشیا رو گرفتن.البته با کمک 3 ماشین پلیس از تهران

 8. دوست عزیز نیروهای امنیتی مانند نیروی انتظامی و……تنهاچیزی که به ان فکرنمی کنند امنیت مردم است وظیفه اصلی واساسی انان دستگیری نخبگان است به جرم اینکه چرا زیاد میدانی واینگه انان به لحاظ اینکه پایبند قانون هستند تلفنی احضار می شوند قاچاقچی وراهزن وسارق که به این راحتی احضارنمیشود باید برای دستگیری او وقت زیادی را صرف کرد که انهم به صرفه وصلاح نیست!!باید دنبال پرونده های کم زحمت وبه نوعی بی دردسر بروند چون پرونده افراد سارق و…وقت زیادی راباید صرف کرد تانتیجه مطلوب بدست بیاید ولی ازلحاض اماری که به مافوق میدهند ازلحاظ ارزش اماری مساوی است مسولین هرگز ازنیروی انتظامی نمی پرسند جرا در بخش شما سرقت یا قاچاق مواد مخدر زیاد است ولی ازعوامل خود می خواهند نسبت به محدود کردن حقوق مدنی افراد جامعه کوشاباشند وکسانی که حقوق مدنی افرادرانادیده می گیرند تشویق هم می شوند!

 9. مردم اين شه ديگه از دست اين پليساي تبعيدي خسته شدن_ اما اون شلوغي سياسي نبود كه يه عده ذوق زده اين موضوع رو به خودشون چسبوندن

 10. من موقعي كه اين خبرو شنيدم ازنا نبودم.فكر كنم كار پليس آگاهانه بود, كه تا بعد از واقعه خودشو مخفي نگه داشت.چون خدايي نكرده احتمال داشت كسي گروگان گرفته بشه يا كسي كشته ويا زخمي بشه.يه موقع فكر نكنيد من از افراد نيرو انتظامي ام,نه بابا
  من دانشجوام.

 11. iهمش دروغه من خودم اونجا بودم
  ساعت43/18 بود که ناگهان سوناتای سفید به طور طولی در خیابان انقلاب پارک شد ناگهان سه نفر نقاب دار از ماشین پیاده شدند یکنفر اقدام به تیر هوایی کرد و 2نفر دیگه پس از شکستن شیشه درب مغازه به مغازه توکلی رفتن وبا صاحب مغازه رو به روشدند یکنفر ازآن دو باتون شک اور خودرا به سینه آقای توکلی زد واقای توکلی به زمین افتاد برادر اقای توکلی از پاساچ به مقازه اومد پس از در گیری کوتاه دزدها با چاقو دست اورا بریدند و به اوشک دادند و او به زمین افتاد یکی از دزد ها از روی میز به پشت ویترین پرت شد وازیک گاو صندوق که در ان باز بود بیش از 7کیلو گرم طلا را به درون گونی ریخت وان یکی دزد روی سینه برادر آقای توکلی نشسته بود وپای خود را روی سینه آقای توکلی گذاشته وبا باتون چند بار پی در پی آنها شک وارد میکرد.
  کار ان دو تمام شده بو د با خونسردی کامل سواره مشین شدند جلو تر رفتند وآن یکی که بیرون ایستاده بود هم سوار کردند.
  سه تیر هوایی در کردند ودر زمتن کمتر از 15 ثانیه به سر پل رسیدند .
  رفتند پمپ بنزین وبادر کردن چند تیر هوایی بنزین زدند و رفتند.
  سعید

 12. واقعا كه ما سالهاست كه از از نا مهاجرت كرديم تازه خبر خوندم ماشالله به پليس جان بر كف ازنا يه مشت مفت خور كه فقط جراتشون تا پسر و دخترهاي نوجوونه كه تو خيابون بگيرن

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.