50 درصد از واحدهاي سنگ بري لرستان تعطيل است

مدیرعامل شهرک های صنعتی لرستان: در حال حاضر 50 درصد از واحدهای سنگ بری لرستان تعطیل است. بیش از 450 واحد سنگ بری در لرستان وجود دارد که حدود 200 واحد از این واحدها تعطیل است. صابری استاندار لرستان در اين زمينه گفت: با وجود منابع سنگی زیادی که در استان وجود دارد ولی استانهایی مانند شهرکرد و اصفهان شرایط بهتری نسبت به لرستان دارند، یادآور شد: متاسفانه در حال حاضر کیفیت سنگ در استان پایین و بازار صادراتی در این زمینه وجود ندارد

  به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، هوشنگ موحدی ظهر دوشنبه در جلسه کارگروه صنعت و آمایش استان در محل استانداری لرستان اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 450 واحد سنگ بری در لرستان وجود دارد که حدود 200 واحد از این واحدها تعطیل است.

وی با بیان اینکه همچنین سه واحد سنگ بری نیز در منطقه ویژه اقتصادی لرستان به دلیل بدهی به بانکهای استان تعطیل شده است، خاطرنشان کرد: به جای ایجاد واحدهای سنگ بری جدید در استان باید واحدهایی که تعطیل هستند را احیا کرد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان لرستان با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار سنگ در استان مطلوب نیست، عنوان کرد: واحدهایی که در حال حاضر تعطیل هستند از امکانات و مصالح زیادی برخوردارند که باید سعی شود این واحدها در استان راه اندازی شوند.

استاندار لرستان در ادامه این جلسه با بیان اینکه متاسفانه واحدهای سنگ بری در استان بازار مصرف ندارند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در تمام واحدهای سنگ بری استان صدها متر مربع سنگ وجود دارد ولی متاسفانه مشتری وجود ندارد.

سید حسین صابری با اشاره به اینکه با وجود منابع سنگی زیادی که در استان وجود دارد ولی استانهایی مانند شهرکرد و اصفهان شرایط بهتری نسبت به لرستان دارند، یادآور شد: متاسفانه در حال حاضر کیفیت سنگ در استان پایین و بازار صادراتی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تولید بیش از 25 درصد سنگ کشور در لرستان است، خاطرنشان کرد: عرضه سنگ در استان فراوان است ولی سنگهای عرضه شده مرغوبیت لازم را ندارد.

استاندار لرستان با بیان اینکه سنگ لرستان به بازارهای جهانی معرفی نشده است، بیان داشت: متاسفانه در این زمینه کارهای لازم توسط دستگاههای مربوطه انجام نشده است.

صابری همچنین یادآور شد: در حال حاضر بیش از 52 واحد تولید پلاستیک نیز در این استان تعطیل هستند.

این سخنان در حالی مطرح می شود که لرستان یکی از غنی ترین منابع سنگ کشور را در اختیار دارد به طوریکه سالانه مقدار زیادی سنگ از این استان به بازارهای جهانی صادر می شود

Advertisements

4 دیدگاه برای «50 درصد از واحدهاي سنگ بري لرستان تعطيل است»

 1. متاسفانه لرستان بهترین سنگ های تزیینی تو دنیا رو داره و قریب 4درصد کل سنگهای تزیینی دنیارو ولی متاسفانه متولیان خوبی نداره!و هیچ منفعتی برای مردمان صادقش.

 2. سلام از سنگ گفتی و کردی خرابم .کاندید مجلس بره سر قبر اموات ببینه سنگ قبرشون چینیه. (کشور چین)ایهاالناس من از همین جا اعلام می کنم مرده ای که زیر سنگ قبر چینی بذارن فاتحه نداره. هی بشینین از کره ماه و تسخیر کهکشان بگین.میدونین که بیشترین آرای نمایندگان لرستان خصوصا اینور گردنه توی همین قبرستون ها جمع میشه .
  اقا/ خانم….
  با این سنگ قبرا که تینگ شیائو پینگ و پینگ پونگ شلینگ.بیشتر از من رای میارن اگه بیان لرستان کاندید بشن که. خدایا ما چه گناهی کردیم رفیق این چینی ها شدیم.هر چی از بچگی بهمون گفتن با بی تربیتا نگردین گوش نکردیم.سنگبری ها که تعطیلن سنگ قبر نویسا چه خاکی توسرشون بریزن. من از همین جا تعطیلی سنگبری ها در مرکز معادن سنگ جهان رو محکوم می کنم. و یه نطق باحال تو مجلس دارم براشون . به من میگن (در آینده )صدای رسای مجلس یا چیزیدر همین مایه ها.
  ——————————————————ادامه دارد….

 3. میگن دروغگو کم حافظه است !!!!
  استاندار محترم که در اطلاعیه قبلی خود به 450 واحد سنگبری فعال در استان اشاره کرده بود ! پس چی شد ؟؟؟!!!!!!

 4. سلام
  سنگبری فعال یعنی مدیرانشون برای رفع مشکلات و بدهی های بانکی و بیمه و هزارتا بدبختی دیگه شبانه روز در فعالیتند. پس این فعالیت با اون تعطیلی مغایرت نداره .

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.